Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Тема, която тук, в този форум, сме дискутирали многократно, по различни поводи. 

Ще ми се в тази тема, всеки да даде своето усещане, разбиране. Ще се радвам да пишат мъже, с тяхната гледна точка, оформила се през опита им в общуването с жени. 

Та, това е въпросът - как разбирате Женствеността в жената? 

Какво поведение има жена, доверила се на женствеността си, конкретно, според вас, не като обща дефиниция непременно?

У всеки има женска и мъжка страна, енергия, независимо от пола, това не е предмет в тази тема. 

Моята гледна точка е тук

Сподели това мнение

преди 6 часа, Ines Raycheva каза:

конкретно, според вас, не като обща дефиниция

Така и ще напиша - простичко и лично. 

За мен женствеността в жената е онова усещане, което тя дава, така че се отдаваш, така че за нея можеш джомолунгми да изкатериш, да продължиш още и във всичко виждаш нея, вдъхновителката. Да има нежната вдъхновяваща и мотивираща сила, вярвайки си, да вярва в теб също толкова безусловно, че и палячо да си, да се преобърнеш с хастара навън и за нищо време да отключиш заряди и потенциали, които да те преродят многократно и въздигнат на висоти, където никога преди не си бил и не би бил без нейната енергия. Получава се една естествена, бхакти-тантра партньорска, въздигаща йога. Защото клишето, че зад всеки велик мъж стои жена, която с присъствието си го е направила такъв, е вярно!

Сподели това мнение

Цитат

Божествената женска енергия представлява създаване

:( . Жената не ражда---тя създава условията . Жената е инструмент за фокусиране най благоприятните условия за развитие . Инструмент е защото не тя избира био тялото си .Тя може само да усети замисъла и пожелае да го последва . Може да построи женската си личност вдъхновена от богинята на любовта използвайки по най добър начин генетичните заложби .

:) Жената е всичко . Тя е нужния свят , спойката във вселената ...По лесно е да се каже какво не  е .Тя не е агресия .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Аз го усещам като създаваща условията - това, което пишеш и ти. Тоест не си е самодостатъчна, единствено създаваща всичко. :)

преди 51 минути, АлександърТ.А. каза:

Тя не е агресия .

Да, агресията е мъжко, пробивно качество - от мъжката полярност. Има жени, които са огнени, страстни и при тях, до известна степен, се наблюдава агресия - но не визирам простащина, грубост и тн. Какво друго би казал, че не е? :)

Сподели това мнение

Знам ли :)  Това ме е впечатлявало . Едно е , налагане на волята въпреки всичко . Друго е изискване за съгласие , макар и непреклонно .

Огнени и страстни . В танците е прието водещата роля да е на мъжа . То е окултно . Има мъже , като им отнемеш тази роля се свиват ,,, повечето  вътрешно :) . Така че , Тя е съпътник .Тя не може да бъде сина--новото начало . Тя е основата---майката и условията--хранителната среда .Заначи  всичко значимо за мъжа . И ако я няма  ,то няма нищо, света е пустош и думата бог се обезмисля .

Сподели това мнение

А за мъжа Бог е Тя, Богинята! Това е окултното разбиране, както и психологическото, през контрасексуалните архетипи. 

Сподели това мнение

Благодаря за въпроса :) 

Преди доста години ми го зададоха, замислих се сега все още ли мисля същото - да. Дори повече. 

Та отговорът и тогава, и сега е:

Женствеността е способността и умението да се свива гнездо и то да се стопля и поддържа красиво и чисто - във всяко отношение. Да приема мъжествеността с любов и разбиране, и уважение. Но и силата и смелостта да си защити своето гнездо, както и да отглежда рожби в него. Не само в пряк смисъл.... 

Сподели това мнение

Като че ли тук е мястото да се спомене факта на , двете девойки в гвардейската ни рота . По някога е трудно да се видят причините за вътрешните нагласи . Както на коментиращия , така и на действащите лица . Но в основния факт ,,желанието да бъдеш войник в мирно време"  няма нищо женско . Имам обяснения за причините довели ги до служба в почетната рота . Едното  за мен , е подчертано женско . Да се покажеш с блясък и обереш овацийте , пък после ще видим :).Усещането на гвардейската рота , като нещо средно на моден подиум и спортно състезание съчетано с патриотизъм и защита .

Сподели това мнение

В 16.07.2018 г. at 23:53, Орлин Баев каза:

Така и ще напиша - простичко и лично. 

За мен женствеността в жената е онова усещане, което тя дава, така че се отдаваш, така че за нея можеш джомолунгми да изкатериш, да продължиш още и във всичко виждаш нея, вдъхновителката. Да има нежната вдъхновяваща и мотивираща сила, вярвайки си, да вярва в теб също толкова безусловно, че и палячо да си, да се преобърнеш с хастара навън и за нищо време да отключиш заряди и потенциали, които да те преродят многократно и въздигнат на висоти, където никога преди не си бил и не би бил без нейната енергия. Получава се една естествена, бхакти-тантра партньорска, въздигаща йога. Защото клишето, че зад всеки велик мъж стои жена, която с присъствието си го е направила такъв, е вярно!

Уау!! Страхотно казано! Но...това е толкова субективно. Една и съща жена може да има такова въздействие спрямо определен мъж, докато нулево въздействие спрямо друг. Можем ли тогава да говорим за женствеността и като някаква независима характеристика, която тя притежава съдейки по въздействието, което оказва на определен мъж?

Сподели това мнение

Има общо, има и лично...

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега