Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транскраниална Стимулация


Recommended Posts

Здравейте, диагностициран съм с ПР.Ходил съм при психиатри пил съм два вида антидепресанти(ессобел,золофт) който не помогнаха. От скоро ходя про нов лекар, който ми назначи сесии с Транскраниална Стимулация. Някой знае ли дали помагат, защото са доста скъпи и ако няма ефект са доста пари на вятъра. Ако някой е запознат по-добре с тази машина ще съм благодарен!

Линк към коментар
Share on other sites

Ako и да има няккаво подобрение след краниалната стимулация, би било плацебо. Защото на мозъка ти няма нищичко. Просто имаш страх за прегръщане - а това е психика, до която машинката няма какъвто и да е достъп! 

Линк към коментар
Share on other sites

Ще помогне!!! Макар и не по начина, по който ти обещават.

След определен брой стимулации с нулев ефект, ще достигнеш до идеята, че хапчета, "процедури" и всичко различно от реална психотерапия, просто са похарчени на вятъра време и средства.

Понастоящем ти си "диагностициран" и ще ни е трудно да те убедим, нищо, че го правим в този форум вече 10 години, че ПР не е болест, съответно не се лекува. ПР е състояние на ума и като такова се "лекува" с промяна на мисленето. Защото нали ума ни, в осъзнаваната от нас част от него, е именно пакет мисловни комплекти.

Метода, за който питаш се вмества много удобно в медикализирания съвременен ум. Имаме болест, има и лечение, има и хапчета, всичко това обобщено от "доктори" - забележи, не лекари, лечители, знаячи, а "доктори". Ако имаше лечители, те не биха си позволили да те облъчват със съвременния вариант на електрошока, който доскоро си беше официален метод. Докторите обаче ще ти предложат лечение - ще те лекуват дори без да си болен.

С две думи - махни тия глупости и се заеми с промяна на ума си, на мисленето си. Ако не знаеш как - психотерапевтите са онези специалисти, които водят този процес структурирано и с минимално количество грешки, които иначе човек би допуснал в повече, ако се променя сам.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Стига, де 600 лева ще дам! Направо ме убихте. Пробвал съм да се справя и без “чужда” намеса, но не се получава много. Излизал съм с цел да получа паник атаки и точно, когато съм готов те не идват вместо това имам силна тревожност и най гадното от всичко силна дереализация която не отшумява. Затова пробвам по други начини.

Редактирано от Pavel1489
Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано с огромен интерес наблюдавам до къде ще стигне човешката "лудост" в идеята си да усложнява едно състояние, което има съвсем ясен произход. И какви още сложни методи с още по-голяма сложни имена ще сътвори, за да отдалечи човека от простото справяне със страха. 

Няма такова пазене на страха като в днешната действителност. Имаме хубава българска поговорка " Клин, клин избива" и са я спазвали хората, затова са се оправяли. И друга има " "На страха Очите са големи." Каквото и да ти кажат ще го повярваш, ама не ти казват точното, твоето нещо, за да го чуеш.

Ако ще е за плацебо, иди да ти леят куршум, и да ти направят муска, по ефтино ще ти излезе, пък може и по-добре качествено.

Страхът си има семе, то се казва Уплаха. Уплашил се човек, не разбрал уплахата превърнал го в страх и започнал да фантазира трагедии. А тялото то слуша мозъка и реагира. Затова навремето са хващали уплахата, за да не стане страх.

Това е терапията, да ти хване уплахата и да те направи смел.

 

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Диляна Колева каза:

Това е терапията, да ти хване уплахата и да те направи смел.

 

Много красиво и по нашенски казано!!! 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Pavel1489 каза:

Стига, де 600 лева ще дам! Направо ме убихте. Пробвал съм да се справя и без “чужда” намеса, но не се получава много. Излизал съм с цел да получа паник атаки и точно, когато съм готов те не идват вместо това имам силна тревожност и най гадното от всичко силна дереализация която не отшумява. Затова пробвам по други начини.

10-12 сесии при качествен терапевт. Това са около 3 месеца контакт, комуникация, работа с професионалист по промяна на житейски и мисловни модели. Човек срещу машина - сам си избери...

преди 1 час, Pavel1489 каза:

А как мога да се свържа с някой от вас? 

Тук на лични съобщения - в нета през сайтовете ни, където са и телефоните ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...