Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.08.18 - 12.08.18)


Recommended Posts

06.08.18

Будьте чисты в своих мыслях! Будьте чисты в своих чувствах! Будьте чисты в своих поступках! Отсутствие чистоты не прощается.

Проявление Любви

 

Чисти бъдете в мислите си! Чисти бъдете в чувствата си! Чисти бъдете в постъпките си! Не сте ли чисти, нямате извинение.

Проява на Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

07.08.18

Что требуется от человека? Знать, что любит в своём ближнем и ценить его. Встретив кого-то, не говори, что этот человек тебе неприятен, а открой архивы его жизни и пойми, почему его встречаешь. Посмотри, чему можешь научиться от него, и что можешь ему дать. ...Ты говоришь: «Знаю этого человека, знаю его прошлое». Что знаешь? Знаешь только одну из его жизней, а это ничего не значит. Только тот может сказать, что знает человека, кто проник во все его прошлые жизни.

Добрый настрой

 

Какво се иска от човека? Да знае, какво обича в своя ближен и да го цени. Като срещнеш някого, не казвай, че тоя човек не ти е приятен, но отвори архивата на неговия живот и разбери, защо го срещаш. Виж, какво можеш да научиш от него, и какво можеш да му дадеш. ...Казваш: Познавам тоя човек, зная неговото минало. Какво знаеш? Знаеш само един от неговите животи, а това нищо не значи. Само оня може да каже, че познава човека, който е проникнал през всички животи на миналото му.

Доброто разположение

Линк към коментар
Share on other sites

08.08.18

Мы пришли в горы по Божиему благоволению и пользуемся воздухом, водой, светом для добра в нас. Тогда дайте ход добру в самих себе, изъявите его вовне. Без этого великого благоволения мы бы не могли ни на день остаться в горах. Если вы обходитесь хорошо, если вы цените вещи, то грех и зло в вас исчезнут. Но для этого от всех требуется сознательная работа – работа с Любовью.

Ценность вещей

 

Ние сме дошли на планината по Божие благоволение и се ползваме от въздуха, от водата, от светлината заради доброто в нас. Тогава дайте ход на доброто в себе си, изявете го навън. Без това велико благоволение ние не бихме могли един ден да останем на планината. Щом се обхождате добре, щом цените нещата, грехът и злото ще изчезнат от вас. Но затова от всички се изисква съзнателна работа – работа с Любов.

Ценност на нещата

Линк към коментар
Share on other sites

09.08.18

Храни драгоценное, всегда дающее смысл жизни.

Несовместимые вещи

 

Пази скъпоценното, което всякога осмисля живота.

Несъвместими неща

Линк към коментар
Share on other sites

10.08.18

...Первое проявление Любви – даяние. Давайте чисто, бескорыстно. Тот, кто не даёт, не может связаться с Любовью. Тот, кто не может войти в связь в Любовью – тот не может её испытать. ...Мышление – процесс ума, даяние – это процесс сердца. ...Добрый человек ничего для себя не задерживает.

Проявление Любви

 

...Първата проява на Любовта е даването. Давайте чисто, безкористно. Който не дава, той не може да се свърже с Любовта. Който не може да влезе във връзка с Любовта, той не може да я опита. ...Да мисли човек, това е процес на ума; да дава – това е процес на сърцето. ...Добрият човек не задържа нищо в себе си.

Проява на Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

11.08.18

...Изучайте себя самого, изучайте свой ум и своё сердце, изучайте и свою руку. Если вы хотите внести в свой характер больше мягкости, то, в продолжении всего года, три раза в день – утром, в обед и вечер, поглаживайте ладони своих рук. Если вы хотите предать своему характеру больше твёрдости, смелости, мужества – поглаживайте верхнюю часть своих рук. ...Остерегайтесь грубых чувств, наносящих урон мягкости.

Языками человеческими

 

Изучавайте себе си, изучавайте своя ум и своето сърце, изучавайте и своята ръка. Когато искате да внесете в характера си повече мекота, в продължение на цяла година, по три пъти на ден – сутрин, на обяд и вечер, гладете дланите на ръцете си. Когато искате да предадете повече твърдост, смелост, мъжество на характера си, гладете горната част на ръцете си. ...Пазете се от груби чувства, които накърняват мекотата.

С человечески езици

Линк към коментар
Share on other sites

12.08.18

Вашему сознанию надо быть пробуждённым для всего, что вы делаете. Знайте, что за вами постоянно следят из невидимого мира. За каждое пустое слово вы ответите.

Языками человеческими

 

За всичко, каквото правите, съзнанието ви трябва да бъде будно, да знаете, че всеки момент ви следят от невидимия свят. За всяка празна дума ще отговаряте.

С человечески езици

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...