Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (13.08.18 - 19.08.18)


Recommended Posts

13.08.18

Теперь я вам скажу, что делать: налейте воду в небольшую бутылочку вместимостью 100 грамм. Начните пить утром, в обед и вечером по одному грамму и скажите себе: «Все мои дела полностью придут в порядок». Произносите эти слова 3 раза. Тогда вы увидите, что ваши дела придут в порядок и всём будет к лучшему.

Правильное отношение

 

Сега да ви кажа, какво да правите: вземете си едно шишенце от сто грама и сипете в него вода. Почнете да пиете сутрин един грам, на обед един грам и вечер по един грам и си кажете: “Всичките ми работи отначало до край ще се оправят.” Изговаряйте тези думи по три пъти. Ще видите тогава, че работите ви ще се оправят и всичко ще бъде за добро.

Правилна обхода

Линк към коментар
Share on other sites

14.08.18

О Любви говорилось много, но почти ничего о ней не сказано. И я говорил много о Любви, но ещё не дошёл до вступления в Любовь. – Почему? – Потому что существуют элементарные дела, предшествующие Любви, и с ними нужно быть знакомыми.

Познать

 

Много е говорено за любовта, но почти нищо още не е казано за нея. И аз съм говорил много за любовта, но още не съм дошъл до встъплението в любовта. – Защо? – Защото има елементарни работи, които предшестват любовта, а те трябва да се знаят.

Да познават

Линк към коментар
Share on other sites

15.08.18

Что являет собой Святая Богородица? Она представляет женщину с её сердцем: ребенок – сердце, которое она воспитывает. Человек пришёл в мир воспитать, возродить своё сердце, вырастить его, как ребёнка. Вы спрашиваете: "Зачем женщины рождают?" Законом рождения Бог учит вас, как воспитать своего ребёнка, то есть как взрастить своё сердце.

Виделина
Виделина

 

Какво представлява Св. Богородица? Тя представлява жената с нейното сърце: детето е сърцето, което тя възпитава. Човек е дошъл в света да възпита, да възроди своето сърце, да го отгледа като дете. Питате: „Защо жените раждат?“ Чрез закона на раждането Бог ви учи как да възпитате своето дете, т.е. как да отглеждате вашето сърце.

Виделината

Линк към коментар
Share on other sites

16.08.18

Велика человеческая душа! Она несёт в себе, в своём развитии, достижения всего человечества. Учёные, как и Учителя, называют эту душу «Мать человечества».

Великое и красивое

 

Велика е човешката душа! Тя носи в себе си, в своето развитие, постиженията на цялото човечество. Учените, както и Учителите, наричат тази душа "майка на човечеството".

Великото и красивото

Линк към коментар
Share on other sites

17.08.18

Пробуждение человеческой души – величайшее событие в жизни человека. Я уподобляю это пробуждение бутонам цветов. Беру его как символ. Каждая душа в Божественном мире похожа на бутон, ждущий своего времени. Это пробуждение не происходит произвольно, но оно самое большое событие бытия! Как рождение ребёнка является самым большим событием в доме, так и в Божественном мире величайшим событием, которому радуются ангелы. является пробуждение человеческой души.

Первый луч тепла

 

Великото в живота е пробуждането на човешката душа. Аз уподобявам това пробуждане на пъпките на цветята. Като символ го взимам. Всяка една душа в Божествения свят мяза на една пъпка, която чака своето време. Туй пробуждане не става така произволно, но то е най-великото събитие на битието! Както в един дом най-великото събитие е раждането на едно дете, така и в Божествения свят най-великото събитие е пробуждането на човешката душа, за която ангелите се радват.

Първият лъч на топлината

Линк към коментар
Share on other sites

18.08.18

Наша работа заключается в объединении. Сегодня всем людям надо [духовно] объединиться, работать в единстве. ...Мир может улучшится только тогда, когда все люди [духовно] объединятся.

Сильный и слабый

  

Нашата работа се заключава в обединението. Днес всички хора трябва да се обединят, да работят в единство. ...Светът може да се оправи само тогава, когато всички хора се обединят.

Силен и слаб

Линк към коментар
Share on other sites

19.08.18

Сегодня у нас пора Соборных дней. Каждый год у нас проводится Собор. Что такое Собор? Собор могут проводить добрые и разумные души. Будет ли Собор, если собираются плохие люди? – Нет. Проводить Собор могут те, кто живёт в Любви. Проводить Собор Собор могут те, кто живёт в Мудрости. Проводить Собор могут те, кто живёт в Истине. Проводить Собор могут те, кто живёт в Правде. Проводить Собор могут те, кто живёт в Добродетели. А те, кто не живёт в этих Добродетелях, для тех никакого Собора не существует. Следовательно, если мы живём в законе Любви – мы на Соборе.

Качества разумной жизни

 

Сега ние се намираме в съборните дни. Всяка година имаме събор. Какво нещо е съборът? Съборът може да го правят добрите и разумните души. Когато се съберат лоши хора, събор има ли? – Няма събор. Онези, които живеят в Любовта, може да направят събор. Онези, които живеят в Мъдростта, може да направят събор. Онези, които живеят в Истината, може да направят събор. Онези, които живеят в Правдата, може да направят събор. Онези, които живеят в Добродетелта, може да направят събор. А онези, които не живеят в тия добродетели, за тях никакъв събор не съществува. Следователно щом живеем в закона на Любовта, ние сме на събор.

Качества на разумния живот

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...