Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ще полудея ли или само ОКР ?


Recommended Posts

Здравейте,и аз като всички останали тук имам нужда от помощ! На 25г съм и от 7г страдам от Окр на 18г родих големия си син и от тогава започна всичко,като цяло още от дете съм си страхлива но преди 7г нещата ескалираха.Натрапливите ми мисли в началото бяха че ще нараня някой от близките и приятелите си страхувах се да не го направя по всякакъв начин.Е 3г живях с тези мисли преборих се с тях но малко след това се появиха мисли за шизофрения,че ще се разболея или по-лошо че вече съм болна Тази мисъл за това заболяване не ми дава мира изчела съм всичко свързано с него четох много истории на хора болни от шизофрения започнах да се самонаблюдавам как се държа как говоря всеки звук се чудех дали е реален във всяко петно или предмет се страхувах да не видя нещо да не го определя на нещо нереално на нещо друго започнах да си представям как ще чувам гласове всякакви за каквито съм прочела заповеди,коментиращи и т.н започнах да мисля как няма да познавам близките си как ще говоря несвързани и неверни неща постоянно си създавам разни ситуации как полудявам и Еди си какво правя или Еди си какво говоря и всякаш немога да спра.В момента пия антидепресантит Золофт по два пъти на ден но мислите ги има тревожност също има.Имам и много физически симптоми.главоболие, тежест в гърдите,свит стомах прилошава ми,пулсираше на части от тялото,изтръпване и мравучкане,схващане.....на моменти се чувствам луда,а вече имам две деца не едно как да им се радвам от сърце като все мисля че или съм луда или ще полудея Моля ви отговорете ми има ли вероятност да полудея така не се живее преди плачех много нон стоп сега незнам дали е от лекарствата но ми се плаче,а немога да се нарева като хората неискам да живея така и със съня не съм добре каквото мисля това сънувам писна ми искам си предишното аз . Благодаря предварително

Редактирано от Monoty
Грешка при писането
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много добре знаеш, че не се полудява от това, то ако се полудяваше, досега да си го направила 100 пъти. Най-обикновени натрапливости и усещания на стрес.

Линк към коментар
Share on other sites

Много,ви благодаря,д-р Първанов !А,това че ми се плаче,а немога да се нарева мислите ли че е от лекарствата?

 

И искам още нещо да питам от невроза може ли да се премине в психоза?Ние в нашия род нямаме болни от такива заболявания,но все пак се страхувам да не съм първата

Линк към коментар
Share on other sites

,,А,това че ми се плаче,а не мога да се нарева мислите ли че е от лекарствата?,,

Не е от това, неврозата те кара да го прави6 и не е възможно ОКР да премине в психоза.Не е възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко го написах на жена със същите въпроси като твоите, мисля че е добре и на теб да го напиша.

Лоша работа са тез натрапливости, захапят ли човека не го пускат. Дъвчат, дъвчат, докато го изтощят. Едната изплюеш, другата идва, да те объркат, така да си стоиш объркана. Ама то се получава така, защото нещо в живота те е объркало. Докато не го намериш и подредиш и мислите няма да подредиш, тъй ще ходиш все объркана и с въпроси в главата. Ама не онези истинските, ами шантави и глупави, натрапливи. И хем си здрава пък като за болна ще живееш. Затова спри с тез въпроси и действай с водач, че съвсем ще се измориш.

Все за психоза питате, като че ли е толкова лесно да психяса човек. Ама е по - лесно да се стои във фантазията, другото иска воля, усилие, промяна, действие, това е трудното. И мозъкът все бяга ....психоза.....психоза... БАР... шизофрения, дъвче.

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Много, благодаря и на вас че се включихте!Може би е така бягам от реалността чрез натрапливите мисли . Трябва най-накрая да го проумея че всичко е една фантазия и едно богато въображение и че няма как да полудея.За жалост обаче не е толкова лесно хем се успокоявам хем след малко пак ме хваща страха.Като цяло явно трябва и доста неща да променя в себе си,като например да спра да очаквам прекалено много от хората,да спра да искам всичко да е както трябва, защото няма как да е всичко идеално,да спра да премълчавам доста неща,а каквото мисля да го казвам,да спра да пренебрегвам винаги себе си за сметка на другите и да спра във всяко нещо да виждам негативното,а да бъда по положителна.Знам,че всичко това трябва да се промени,но само казвам трябва,а явно нищо не правя по въпроса,а трябва.....

Линк към коментар
Share on other sites

"Решенията, взети от ума, се осъществяват само посредством действията. Намеренията са като физическата красота - без стойност. В определен момент човек трябва да предприеме нещо. Да претвори в дела убежденията си. Чрез действия показваш на другите онова, в което искрено вярваш." Анди Андрюс

"Трябванията" са лошо нещо. Има една хубава дума "мога" с нея ако започнеш по друг начин ще тръгнат нещата. 

И тези твои думи - " Знам,че всичко това трябва да се промени,но само казвам трябва,а явно нищо не правя по въпроса,а трябва..... " за мен звучат по друг начин.

"Знам че всичко МОЖЕ да се промени, но не искам и затова не правя нищо по проблема, може да е различно....."

Искаш ли да се чувстваш добре?

Какво правиш за да го постигнеш?

Достатъчно ли е? 

От къде ще започнеш?

Линк към коментар
Share on other sites

Тази промяна която описваш и която наистина ще ти помогне да се справиш с натрапливостите може да стане само в процеса на психотерапията.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,бях писала, че пия лекарства в момента ги намалям с цел да ги спирам,но нещо ме хваща страх да не се влоша и като, че ли леко тревожността ми се засили как да се справя искам наистина да ги спра неискам цял живот да съм на лекарства,но ако се влоша.....Незнам уморена съм вече от мисли този страх от тази шизофрения ме съсипва 

Линк към коментар
Share on other sites

Лекарствата се спират, едва след като са налице, промени в мисленето, чувствата и поведението на пациента. Ако, това не е направено, симптомите се връщат. Ти промени ли ги тези неща ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не не съм ги променила....Д-р Първанов искам да ви попитам тъй като от 7г съм в това състояние ако бях предразположена да се разболея от шизофрения вече щях ли да съм болна?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, отново съм аз с моите въпроси имам ужасен страх от халюцинации мислите ли че този страх донякъде се е отключил от прекалено четене в интернет за шизофренията и халюцинациите които получават болните?На моменти толкова ме е страх,че като чуя примерно комшията да лопне да тропне или в банята като вляза и се чуват комшиите като говорят ме е страх да не би да ми се пречува даже много пъти съм питала мъжа ми дали чува това което и аз Ще съм много благодарна ако ми отговорите

Линк към коментар
Share on other sites

Ох отново съм аз Моля,ви кажете ми как да се справя с този ужасен страх постоянно се самонаблюдавам ето одеве малкия спеше и аз лежах до него и естествено е тихо ,но по едно време явно комшията отдолу имаше гости и се чуваше да говорят на висок тон и аз естествено се страхувам да не би случайно да халюцинирам корема ми е на топка писна ми вече тези мисли ми съсипаха живота Лудите осъзнават ли , че са луди?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...