Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ще полудея ли или само ОКР ?


Recommended Posts

Точно, защото натрапливостите са особен вид "мозъчен паразит", колкото повече се взираш в тях /не дай си Боже да ги анализираш / толкова повече ги размножаваш и разнообразяваш. А в темите от този вид пишещият прави точно това. А ние ставаме все по- безсилни, защото през чат нищо не можем да направим. Затова спираме. Но човекът, под влияние на лъжливите си мисли, остава с усещане за неразбиране и безпомощност. Което го кара да рови в нета все повече, с което се закача за различни информации, които все повече хранят натрапливостите му. Да се сложи стоп става все по-трудно трудно. Затова без външна адекватна помощ, за справяне, ми е трудно да говоря, Познавайки много добре спецификата на психологична механизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Monoty, разбирам те, относно финансовата част, имаш деца, сложно е. Мен също ми е много болно, че образно казано извивам ръцете на нашите. Но ти давам тема за размисъл с 2 пункта:

- хората, които са неизлечимо болни , не правят ли кампании за набиране на средства, за да направят опит за оцеляване, хващайки се за зрънце надежда?

- помисли, дали ще бъдеш пълноценна съпруга и майка, ако продължаваш така. 

Остави твоя лимбичен мозък да те води и избери инстинкта за оцеляване. Направи хипноза - цената е 70 лв , в Бургас има специалисти . До тогава си повтаряй , че НЯМА логична обосновка за страха ти от полудяване и това е една лоша , вредна мисъл , отпусни се и мечтай, макар , че е ужасно трудно и моята мечта се парира като си представям , че ще полудея и ще ми тече лигата, но си казвам , я майната му , отивам на дискотека и се радвам на младостта и красотата ми .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,на всички които се включват в моята тема с цел да ми помогнат!Аз знам,че имам Окр,но когато ме хване силно тревожност си мисля да не би да е нещо друго,знам също че без психотерапия няма да се справя,но в момента наистина немога да си го позволя надявам се в скоро време да имам тази възможност защото на няколко пъти започвам терапия и я прекъсвам точно защото нямам финансова възможност.

Линк към коментар
Share on other sites

Моята огромна грешка беше,че започнах да чета за психични заболявания и да се самонаблюдавм до такава степен,че си мислих,че наистина съм луда.А вие мислите ли,че от прекаленото четене на разни истории на болни от психични болести и от четене на всички симптоми при психичните заболявания,че заради това без да искам ми идват в глвата разни сценарии за това как полудявам и ми се случва всичко това за което съм прочела?

Линк към коментар
Share on other sites

преди 59 минути, Unabhängigkeit каза:

Направи хипноза - цената е 70 лв

Много ми е любопитно да узная какво ще се получи или какво се очаква като резултат на правенето на седемдесетлевоватахипноза..?

преди 3 минути, Monoty каза:

без психотерапия няма да се справя,но в момента наистина немога да си го позволя надявам се в скоро време да имам тази възможност защото на няколко пъти започвам терапия и я прекъсвам точно защото нямам финансова възможност.

Кой е казал, че непременно трябва да имаш финансова възможност, за да проведеш терапията си? То, както се казва, с пари е лесно. Има две алтернативи, които може би не си обсъдила със себе си: 1. Как да направиш така, че да изкараш средствата за терапия - с мрънкане очевидно не забогатяваш; 2. Можеш да убедиш някой терапевт да работи с теб без пари.Тук опциите са също две - 2а. Целта е опитен терапевт, но ще трябва да го убедиш с мотивацията си; 2б. Млад и/или все още не много популярен специалист, на когото ти ще станеш нещо като "рекламен" случай (не най-удачната дума, но да не разводнявам в заобиколки).

И малко "надъхване" :)

Проблемите са неизбежни. Мизерията е въпрос на избор.
Ан Ландърс

-----

Много от съкровищата на живота остават скрити за нас просто защото ние самите никога не ги търсим. Често не задаваме правилните въпроси, които биха могли да ни отведат към решението на всички наши проблеми. Толкова сме оплетени в страхове и различни неща, за които съжаляваме, че всяка надежда ни се вижда като глупав авантюризъм.
Анди Андрюс

-----

Мисленето е източникът на проблемите. Сърцето ви крие отговора за тяхното решаване.
Уейн Дайър

Мисли и действай!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм сигурен, че най-простия вариант някой да се справи с натрапливостите (говоря от личен опит) е човек да бъде много зает. Опитай се да работиш 8 часа на ден, да ходиш на лекции (или да запишеш някакви курсове) и по-този начин мозъкът ти ще си измени фокуса. Това върху което най-много се фокусираме се разширява. Затова те съветвам като човек който иска да ти помогне, да не се оставяш в пасивно състояние след като това само влошава нещата. Самото фиксиране в "ОКР" или "натрапливостите" им дава сила и така няма да станат по-добре. Отделно ще се запознаеш с много хора и в самите разговори ще се чудиш.. "как съм мислила за това ОКР до сега.."

Психотерапията е задължителна поради това, че реакцията ти към стреса е плаха и просто все още не можеш да го овладяваш съзнателно. И нещо много важно, което мога да спомена е че дори и най-смелият човек изпитва страх и трепери но той действа!

Редактирано от M.Nickolov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Отново съм аз с моите страхове,обръщам се към др Първанов,моля ви кажете ми аз болна ли съм луда ли съм от няколко дни ме хвана пак много силно страха пак започнах да су създавам някакви ситуации как полудявам и еди си какво най-много се страхувам да не започна да чувам гласове защо точно този страх защо толкова ме е страх от тези халюцинации писна ми вече знам че ви омръзна от мен,но моля ви кажете ми това нормално ли е идват ми мисли как ще започна да чувам гласове които ми казват различни неща луда ли съм моля ви кажете ми 

Линк към коментар
Share on other sites

И си задавам въпроси:Ами ако съм луда и не ми личи? Или Ами ако съм наистина луда и неискам да си го призная?Това натрапливи мисли ли са?

Линк към коментар
Share on other sites

,,не те разбирам , какво искаш - здрава си ще бъдеш здрава писна ми вече едно и също да ти казвам 

наистина ще полудея от теб,,

ПП вече полудях,

Боже, колко ми е хубаво! Дай, такова спокойствие на всеки. Пълна безметежност, нямам никакви страхове и притеснения. Пък някои ги е страх от лудостта. Не ги разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, аз като някой който преминава през това състояние - вече няколко месеца ще ти кажа следното, минал съм през толкова много натрапливи мисли и специално точно тези с полудяване, звукови/визуални халюцинации и подобни и съм се плашил от тях много. Като се замислих обаче стигнах до извода, че повечето от сценариите, които си разигравам в главата са в следствие от четенето на глупости из интернет, дори преди месеци. Идва момент в който ти писва от това "полудяване" и си задаваш въпроса "Ама, чакай малко, не трябваше ли вече да полудея ? Колко време мина и аз само си седя с този безпочвен страх ?!" и поне аз в този момент спирам да се фокусирам върху тези мисли и да ги анализирам и съответно спирам да си мисля глупости.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...