Jump to content
Порталът към съзнателен живот

От какво имаме нужда?


chris

Recommended Posts

... за стореното не мога да си простя

Не си съвършен – допуснал си грешка. Това, че си я осъзнал вече е крачка напред. Всъщност, за какво точно се обвиняваш? Че си несъвършен ли? Пред теб е цялото бъдеще да изградиш от себе си човека, който желаещ да бъдеш. И тук миналия ти опит, включително и грешките могат да се окажат много полезни, ако вместо да се опитваш да ги зачеркнеш, просто ги приемеш като горчив урок, който е трябвало да научиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Ванка! Не бива така да подхождаш към грешките,всички сме земни и всички грешим.Прочети беседата на Учителя за Прошката,потърси там някои отговори.Други се изповядват пред свещеник.Аз лично не съм го правила,не защото се считам за безгрешна,а защото съм малко скептична по отношение на изповедта.Но пък майка ми го прави редовно,пости и после се изповядва и .... после пак си прави някои грешки,къде съзнателно,къде несъзнателно.Така е в живота.Диана в една друга тема пита какво според нас е духовното развитие-ами според мен това е непрекъсната борба с демоните,с пороците вътре в нас,които ни подтикват да вършим грехове.Днес се борим с един демон,утре с друг или някой може да се бори с няколко демона наведнъж,на кой как му позволява вътрешната сила.Аз пък се боря години- години наред и не съм успяла да се преборя с всички пороци.Възможно е този живот да не ми стигне да се преборя с всичките,но се надявам да съм с крачка напред.Имам напредък обаче,сама го усещам и това ми да сили да продължавам борбата вътре в себе си,а тя е най-трудната борба.И както се казва-Свят като Цвят; всички сме различни и всеки има свое виждане по въпроса с духовното развитие и в това няма нищо лошо,защо всеки си върви по свой собствен път.А за опрощаването на греховете,сещам се за едно интервю с един владика,него го питаха има ли грехове,които Бог не прощава.Та той отговори,че Бог прощава всичко,оставали непростени само греховете към Светия Дух.Ама кои са тези грехове не каза,а пък аз съвсем незнам,но съм склонна да вярвам,че твоя грях не към него.Така,че не ги взимай нещата толкова навътре,всичко още ти предстои.

Линк към коментар
Share on other sites

ако може да дадеш линк към тази беседаsmile.gif

Колко пъти да прощаваме?

Ванка, пожелавам ти след 10 години това да ти бъде най-големия грях за прощаване! :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

много ти е смешно май, но това няма значение

все повече и повече започвам да чувам нейното име като че ли Бог ми изпраща знаци, вие как мислите

Линк към коментар
Share on other sites

Опитай се да погледнеш ситуацията от нейна гледна точка. Тя вероятно придава далеч по-малка тежест на случилото се, отколкото ти. Възможно е и едвам да си го спомня. Умът има свойството да преувеличава нещата, когато е заангажиран изцяло с едно и също нещо. Опитай се да се дистанцираш от случилото се. И най-незначителния предмет, когато е близо до очите ти изглежда голям, но това не е реално, а само привидно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...