Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (17.09.18 - 21.09.18)


Рассвет

Recommended Posts

17.09.18

НАДЕЖДА – это настоящее – близкое будущее. ВЕРА – это будущее – далёкое будущее. ЛЮБОВЬ соединяет настоящее и будущее – реализованное настоящее.

Любовь

 

НАДЕЖДАТА – това е настоящето – близко бъдеще. ВЯРАТА – това е бъдещето – далечно бъдеще. ЛЮБОВТА – съединява настоящето с бъдещето – настояще реализирано.

Любовта

 

Линк към коментар
Share on other sites

18.09.18

Теперь, я желаю всем стать царями над собой, а служить – Богу. Тот, кто может стать царём над собой, а служить Богу – получит Божие благословение.

Царь и служитель

 

Сега, аз желая на всички, да станете царе на себе си, а служители на Бога. Който може да стане цар на себе си, а служител на Бога, той ще получи Божието благословение.

Цар и служител

Линк към коментар
Share on other sites

19.09.18

Чтобы дойти до наивысшей степени Любви – Любви к Богу, вам надо будет пройти через личную любовь, приятельскую, семейную, материнскую любовь, любовь к обществу, ко всему человечеству и тогда достигнете любви Бога. Значит, прежде всего человек начинает с самой малой любви – любви к самому себе и, в конце концов, доходит до самой большой – Любви к Богу.

Основные тоны

 

Докато дойдете до най-високата степен на любовта, вие трябва да минете през личната любов, през приятелската, през семейната, през майчината, през любовта към обществото, към цялото човечество, докато стигнете до любовта към Бога. Значи, първо човек започва с най-малката любов – любов към себе си и най-после дохожда до най-великата – любов към Бога.

Основните тонове

Линк към коментар
Share on other sites

20.09.18

Христос обращает внимание своих учеников на причины и последствия страданий в человеческой жизни. Он говорит, что задача человечества – переработать и организовать материю, из которой создан человек. Когда она переработается? Когда муж и жена не будут расходиться; когда все люди объединятся в одно целое и будут жить без грехов и преступлений. В будущем люди будут жить в чистоте и святости.

В доме

 

Христос обръща вниманието на учениците си към причините и последствията на страданията в човешкия живот. Той казва, че задачата на човечеството е да преработи и организира материята, от която е създаден човекът. Кога ще се преработи тя? Когато мъжът и жената не се напускат; когато всички хора се обединят в едно цяло и живеят без грехове и престъпления. В бъдеще хората ще живеят в чистота и святост.

Вкъщи

Линк към коментар
Share on other sites

21.09.18

Сейчас я снова попрошу вас постараться в этом году вложить гармонию в свои умы – мыслите гармонично, чувствуйте гармонично, действуйте гармонично и только так вы создадите новый толчок, иначе вы парализуете свою эволюцию. Вы станете меланхоличными и скажете: «Мы и тут не нашли то, что искали».

Правильный рост души и гармоничное развитие  душевных сил

 

Сега пак ще ви помоля през тази година да се стараете да вложите хармония в умовете си – да мислите хармонично, да чувствате хармонично, да действате хармонично и само така ще създадете един нов подтик, иначе ще парализирате еволюцията си. Ще станете меланхолични и ще кажете: „Ние и тук не намерихме това, което търсихме.“

Правилното растене на душата и хармоничното развитие на душевните сили

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...