Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силни спазми в коремната област и сърцебиене


Recommended Posts

Звучи много хубаво което казвате. Чак ми се дотанцува. Истината е, че преди танцувах доста, но от много,много  време вече всякакви такива пориви са циментирани. Дори когато понеча да танцувам, усещам как нищо не иска да се движи. Променила съм се, и то не към добро. Предполагам , често става така с хората, без дори да осъзнаят. Стават все по ограничени и сковани, спират да мечтаят и да бъдат непринудени, да правят каквото харесват. Губят вкуса си от живота, заради горчивото, което са поемали не един път.

Може и йога и танци :) какво пък...Аз шпагат не мога да правя, но ми харесват доста движения от йогата, особено заради това че разтяга добре тялото и освобождава блокажи. Кръвчицата стига и на забравени места..

Ще погледна тук във Варна, какво има за танцуване- отново. Че нещо не мога да си намеря мястото. Сега като съм така, как да кажа, с изнежена нервна система, страшно ми влияят детайли- самото място, самото осветление, самия въздух, колко е просторно, в какви цветове е, всичко ми действа. Ако е много тясно, задушно и с изкуствена светлина, изобщо не мога да се чувствам добре. Друг път е някак тъмно, няма нито един прозорец в залата и това също ме отблъсква..Станала съм "претенция" но не от глезотия, просто ми действа.

Редактирано от Джейн
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

преди 5 часа, Джейн каза:

Истината е, че преди танцувах доста, но от много,много  време вече всякакви такива пориви са циментирани. Дори когато понеча да танцувам, усещам как нищо не иска да се движи.

Танцуването е развиващо за женската енергия. :) Ще ти подейства "отблокиращо". Обикновено сме вдървени в танцуването, когато сме неуверени, свити в себе си.

преди 5 часа, Джейн каза:

Променила съм се, и то не към добро.

Това са просто категории на ума. Струва ми се, че ще мислиш себе си по-любящо без тях. Колелото се върти - развиваш се през целия си живот, крачки напред, после назад... Нормална е тази цикличност. 

Психотерапията ще даде прекрасни резултати при теб, интелигентна жена си. Убедена съм, че ще си помогнеш качествено! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Инес,
Права си за танца, наистина е част от женската енергия, дори исторически погледнато. В него се крие и "медицината", така да го кажа.

А за подобренията и влошаванията, така е, всичко е устроено така, за да има баланс обаче. Само че при мен няма баланс, точно това е проблемът. Много дълго време стоя от едната страна и всичко показва, че не трябва да е така. Всичко което те кара да се чувстваш зле, всъщност има за цел да те изправи , за да започнеш да се чувстваш добре. Явно съм трудна за "изправяне" :D

Да, минала съм през психотерапията, че и през собствената си дори. Честно казано изводът ми от тези сеанси е, че ако аз нямам волята да се справя, колкото и да е добър терапевтът, все така ще си я карам, между рая и ада.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 22 часа, Джейн каза:

Честно казано изводът ми от тези сеанси е, че ако аз нямам волята да се справя, колкото и да е добър терапевтът, все така ще си я карам, между рая и ада.

Вярно е, отговорността е колкото негова, толкова и твоя. Терапевтът работи С теб, заедно. 

А, че няма баланс не бих се съгласила. Според мен всичко е самобалансиращо се, поне в моя живот - но то и убеждението ми е такова, така че нормално. Просто не винаги успяваме да забележим, че всъщност балансът си е там. Не е нужно да е на момента, обаче... Просто в цялата картинка го има, там си е. 

И понеже тези дни ми е много свойствена темата за женската енергия - струва ми се, че имаш да я пускаш на свобода. 

Пишеш, че трябва да развиваш, да правиш, да променяш... Това е мъжка енергия.

Оставяш ли се и по течението? Оставяш ли се да си автентична пред хората, близки или не - примерно в момента не се чувстваш добре - би ли го показала? Но да е истинско, неподправено, не с цел манипулация, която всички понякога прилагаме. 

Женската енергия е в животинското, виж поведението на котките. Някоя от тях изглежда ли така, сякаш има нещо да поправя, да променя? :) Не, те са такива, каквито са, там няма вина, притеснение, усещане за недостатъчност. Другите трябва да са благодарни, че изобщо могат да са около тях! :)(При кучетата, например, има вина и притеснение или поне като хора, така го разчитаме - спрямо техния език на тялото.) Не става дума да се държим като егоцентрични примадони, стъпващи върху червения килим, а да си вземем хомеопатична доза от това котешко поведение

Та, струва ми се, че имаш нужда да се поотпуснеш и да не мислиш постоянно за "Как Трябва да бъде, пък то не е, значи е грешно".

Имаш доверие, пусни го да подиша.

Така, както е в момента, нека е.

Кажи си: "Добре, приемам това, което е днес, знам, че в някакъв момент ще имам шанса да го разреша. Но днес е така и това има своето място в мен и около мен."

Това е тематично. 

Редактирано от Ines Raycheva
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Джейн, доколкото разбирам си спортувала. Искам да попитам какво си спортувала и колко често си тренирала, защото прекомерния спорт за обикновения спортуващ без нужното възстановяване би могло да повлияе на теглото и е възможно да се получи загуба на някой килограм.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей,
Извинявай, че чак сега отговарям, но нямах съобщение, че имам нов отговор тук. Всъщност, не бих казала, че тренирам прекомерно, така че едва ли е от това. Мисля, че наистина се дължи на стреса. От известно време, нещата започнаха да се подобряват. :)

Благодаря ти за съвета ;) 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...