Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Определящите ни родители


Ники_

Recommended Posts

Здравейте!
До колко ни определят родителите (като характер), преднатално и след раждането?

Кое е онова в тях, което най-вече ни повлиява?

Майката ли е родителя, който има по-голямо влияние върху детето и към който детето е по-свързано?
 

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля че е правилно да се дели значението на родителите . В различна възраст вличнието е конкретно и незаменимо .

До колко разбрах въпроса то влиянието дали ще е от рода , или лично от тези родители , все през тях достига до малките . А влиянието на майката върху плода в нея се приема вече за факт от много .

Линк към коментар
Share on other sites

Според вярата в прераждането, хората често са определяни от тези, които са определяли. Значи трябва да внимаваме как определяме, защото от това зависи евентуалното ни бъдещо определяне.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за темата, Ники! 

Ще ми се да напомня, че детето НЕ  е "табула раза", върху която родители, общество или учители могат да си напишат каквото поискат и могат. Да, могат да осигурят средата, нужна за неговото израстване, дори изпитанията, с които то трябва да се срещне и преодолее... 

Сега, като уча астрология всеки път виждам как картите на деца и родители сякаш преливат една в друга, решават общи задачи и/ли си помагат един на друг... 

И децата също влияят на родителите си, също определят тяхното развитие в не по-малка степен. 

Линк към коментар
Share on other sites

По-напредналите души си избират родителите, средата, в която да се преродят. В по-тежки ситуации обикновено, за да помогнат за повдигане на рода или група души...

Малко работя с деца, но това ми дар и го правя с любов. Срещам деца, които познават родителите си по-добре отколкото обратно. И децата сякаш са отговорни за родителите си, което е интересно, защото този товар е приет от душите най-вероятно... Доста стереотипи ми се разбиват и виждам нови неща при досега си с деца...

Родителите, както каза Донка сме тези, които осигуряваме среда за развитие на душата. Всяко дете си идва със свои характерови особености, разбира се има и предаване от гена, рода, при който се е родило детето.

Възпитанието има свой принос, но най-важна е Любовта. В първите години на майката... Много отговорност носим за това, какви бъдещи хора създаваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...