Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ако не се надживееш сега - после ще изневеряваш на жена си?


Recommended Posts

Имам един познат, който ме стресна с гореспоменатото изказване. Каза ми, че преди да се ожени е спал с: почна да ги изброява всякакви стари млади куци сакати ... Че като се ожени после да се е надживял един ден и да не изневерява на жена си, щото имало много други случаи - като млади преди брака не са се надживяли хората и после като се оженят става страшно. Мислите ли, че има някаква доза истина в това, защото ако има аз веднага трябва да почвам да се надживявам :D Моля, споделете мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, stavy13 каза:

Имам един познат, който ме стресна с гореспоменатото изказване. Каза ми, че преди да се ожени е спал с: почна да ги изброява всякакви стари млади куци сакати ... Че като се ожени после да се е надживял един ден и да не изневерява на жена си, щото имало много други случаи - като млади преди брака не са се надживяли хората и после като се оженят става страшно. Мислите ли, че има някаква доза истина в това, защото ако има аз веднага трябва да почвам да се надживявам :D Моля, споделете мнение.

Честно да ти кажа не познавам човек, който да се е наДживял до момента. Това означава, да се е появил след смъртта си, а това е привилегия на едни други духовни хора. Извращения, психологични обременености , оправдаване на постъпките си с несъществуващи теории, това в момента е хит на пазара на общуването, а ние психолозите само ще наблюдаваме последствията.

Емоционална пустота, заличена ценностна система, липса на здрави приоритети и категорично неумение за Уважение на другия е заляла грамадна част от хората. И това за съжаление изобщо не е смешно. Защото след подобни периоди на наДживявания  , от липсата на духовна, емоционална и телесна хигиена, пораженията за психиката са необратими. 

Линк към коментар
Share on other sites

За мен това е твърде опростенческо и едностранчиво тълкуване на старото народно правило, че човек трябва да поживее известно време самостоятелно, да стъпи на краката си и да си поеме отговорностите за себе си, да се опознае - себе си най-вече, и света и хората около себе си, и тогава да влезе в сериозна връзка и да изгради семейство. 

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също познавам такъв мъж, който повтаря точно това, че живота е един и трябва да се взема от него с пълни шепи.Само че това, което той взема е жена, след жена, след жена, а е  женен с две деца, но като види малко по-добре изглеждаща дама и веднага си поставя за цел да бъде с нея, успява и така следващата.Самия той ми е казал, че въобще не е въпроса в  секса  и разнообразието му а най-зареждащо е това, че успява да покори жената, флирта, играта и т.н Винаги съм се чудила какво му липсва в семейството,а той е казал, че нищо и аз съм се чудила, за какво са тези изневери нон стоп.Е, отговор не съм намерила.А той е млад успял мъж, със самочувствие, положителен..

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е, тези млади добре изглеждащи дами изглежда също се "надживяват"... Изобщо, търкулнало се гърнето, намерило си похлупака. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...