Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
gergana92

Изкуството да съблазняваш,Робърт Грийн

Recommended Posts

Прочетох книгата на един дъх и съм впечатлена.Бавно и ненатрапчиво,чисто приятелски навлез в живота на обекта.Наблюдавай и анализирай.Не слушай толкова какво казва,а обръщай внимание на другите знаци.Установи така да го кажем слабите места,скритите фантазии и копнежи.Тези празнини,които имат нужда да бъдат запълнени.Прави комплименти именно във връзка с тези "дупки".Поетизирай своето присъствие и бъди фантазията,която мечтае да изживее.Създай сигурност и комфорт,след което се отдръпни.И още много други подробности.Излиза,че ако познаваш добре хората,психиката,с привлекателна визия,правилната стратегия можеш да спечелиш всеки човек.Прилагайки ги виждам,че тези тактики наистина работят.Доста повече отколкото когато подхождаш чисто,искрено...но в мен стои едно чувство,че ми е някак неестествено,фалшиво.Наистина е една забавна игра,много добре работеща,но да подхождаш така изгражда нещо неистинско?Това не е ли просто една манипулация?

Сподели това мнение

Не съм чел книгата.  Има много книги на подобна тематика и в много от тях има рационално зърно.  Струва си да се прочетат няколко различни.  Полезни са, най-малкото защото карат човек да се замисли върху отражението на действията му върху другия.  

Според мен, всички тези книги за самопомощ от американски автори не бива да се използват с цел напълно да променят поведението, а по-скоро да обърнат внимание върху грешките и тук-там да загладят ъглите.  Не бива да се изгражда връзка върху такива правила, човек трябва да остава искрен в общуването си.  За каква връзка можем да говорим иначе.

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

Съблазняването, според мен, е агресия към свободата и самостоятелността на човека, когото съблазняваме. Опитвам се да си представя как някой умишлено ме съблазнява (за нещо). Преди ми ставаше неприятно - нащрек или просто гадно. Сега ми става смешно. Понякога го оставям да се пени и да си въобразява, че постига нещо. Не ги заблуждавам, че съм се съблазнила, обаче. Това би било по-голяма лъжа от тяхната. 

Мисля, че в книгата има доста полезни неща - по-скоро как да разпознаваме, че някой ни съблазнява или се опитва да ни манипулира. А иначе в тези "науки" важи едно диамантено правило - ако неумишлено навредиш на човека - връща се 1:1. Ако го направиш умишлено - 1:5. Ако направиш неволно добро на човека, връща се 1:2. Ако го направиш съзнателно и без да очакваш отплата, без да нарушаваш свободата му (то не би било добро) - 1:10. 

Така че ВНИМАНИЕ!

Сподели това мнение

Току-що, Донка каза:

Съблазняването, според мен, е агресия към свободата и самостоятелността на човека, когото съблазняваме. Опитвам се да си представя как някой умишлено ме съблазнява (за нещо). Преди ми ставаше неприятно - нащрек или просто гадно. Сега ми става смешно. Понякога го оставям да се пени и да си въобразява, че постига нещо. Не ги заблуждавам, че съм се съблазнила, обаче. Това би било по-голяма лъжа от тяхната. 

Мисля, че в книгата има доста полезни неща - по-скоро как да разпознаваме, че някой ни съблазнява или се опитва да ни манипулира. А иначе в тези "науки" важи едно диамантено правило - ако неумишлено навредиш на човека - връща се 1:1. Ако го направиш умишлено - 1:5. Ако направиш неволно добро на човека, връща се 1:2. Ако го направиш съзнателно и без да очакваш отплата, без да нарушаваш свободата му (то не би било добро) - 1:10. 

Така че ВНИМАНИЕ!

Ако от самото начало на запознанството подходим твърде ясно и открито,със свалени карти...често завършва не особено добре.Хората все се бутат в трудното,в мистериозното.Не можем ли да приемем,че това в началото да подходиш леко стратегически,не с лоша умисъл разбира се,е просто начин да грабнем интереса на човека,така че той да ни даде шанс.Често хората дори не ти дават възможност да покажеш какво се крие в теб.

Сподели това мнение

Току-що, gergana92 каза:

Ако от самото начало на запознанството подходим твърде ясно и открито,със свалени карти...често завършва не особено добре.Хората все се бутат в трудното,в мистериозното...

Този подход определено не е добър.  В началото не се свалят всички карти.  Началният период е период на спокойно търпение и предпазлива преценка, както от негова, така и от твоя страна.  Ти имаш ли какво да му дадеш, той има ли какво да ти даде.  

Свалянето на всички карти веднага и прекаленото бързане за развитието на връзката показват същото, както и прекалено прибързаният секс - че ти всъщност не преценяваш, а всеки отговаря на твоите критерии.  С други думи, че твоята цена е ниска, не си ценна, не струваш време и усилия да бъдеш задържана.

Току-що, gergana92 каза:

Често хората дори не ти дават възможност да покажеш какво се крие в теб. 

Няма причини да те интересува някой, който няма търпение и интерес за това.  Хората на Земята са повече от седем милиарда и половината от тях са мъже.

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

Цитат

Често хората дори не ти дават възможност да покажеш какво се крие в теб.

Кои хора? Тези, които ние сме си избрали да "завоюваме", т.е., които сме харесали, в които сме се влюбили? Това не превръща ли тези хора в ОБЕКТИ на нашите хормони и желания? 

Защо нещото се "крие", та трябва да се покаже само на точно определен човек? За интимност ли става дума?

Сподели това мнение

Може би, ако двама души са достатъчно подходящи един за друг и е решено да са заедно още преди да се въплътят, няма да има особено значение по - бавно или по - бързо си показват...картите. :)

Сподели това мнение

gergana92, задаваш много правилни въпроси, но това надали е мястото където... ще срещнеш някакво мислене. Така е, психологическата игра работи, докато ако подходиш искрено, има голям шанс за провал, ако другия вече не те играе по някакъв начин... Защото човек ултимативно е егоист и очаква да види собствените си нужди чрез другия. Тези които го отричат, често са дори още по-големи егоисти. Дори няма нужда тази игра да е на много дълбоко ниво, защото хората имат много общи черти и нужди. Примерно  всяка жена която носи грим според мен я играе - опитва се да се доближи до някакъв стандартен харесван женски образ. Мъжкото поведение също често е такава игра. Много често това се случва "естествено" чрез копиране на поведение и човек не се запитва истинско ли е, фалшиво ли е, важното е дали работи или не. Другия също очаква такова поведение тъй като е свикнал с него, и иначе си му странен. Манипулация ли е? Естествено. Фалшиво ли е? Зависи от личният ти морал... Ако си ловец и отидеш да убиеш плячката си, някой би го нарекъл "майсторство". И за повечето хора според мен си е такова. Чисто логически, чисто човешки, аналогията е доста правилна. Ако това не импонира на вътрешният ти морал, нещата са далеч по-сложни и малцина наистина виждат нишана който живота им подава да разберат нещо повече за съществуването си.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this