Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Черната ложа, черен учител


Петко_П

Recommended Posts

Здравейте,

Mecholari, мерси много за книгата - Изкуството на Безупречноста.
Дали ще можеш да напишеш, защо според теб е добре хората да се запознаят с тези книги? Мерси.
 
Поздрави,
Петко

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

преди 4 часа, Петко_П каза:

Здравейте,

Mecholari, мерси много за книгата - Изкуството на Безупречноста.
Дали ще можеш да напишеш, защо според теб е добре хората да се запознаят с тези книги? Мерси.
 
Поздрави,
Петко

Когато се говори за братство, под това разбирам цялото човечество, аз съм брат на всички. 

Много "бели братя" са предубедени и аз бих ги заменил с истински черни такива представени в двете книги. Предубедеността е "болестно състояние" , аз изслушвам всеки, докато ми говори нещо съществено. Интересувам се от надрастването на святост и грях, и баланса в природата. Въздаянието и възмездието, защото смятам, че наказанието във мъдрите ръце е висша милост. Няма как иначе да се осъзнаеш и усетиш грешките си. Така че съм се молил към мене Бог да бъде безжалостен и строг. Болката, страданието и изпитанията, изкушенията, изискват правилна настройка на съзнанието за преминаване през тях, и без тях няма уроци и растеж. Не се стремя към Рая (бялото), а искам да съм полезен там където Бог ме изпрати. Затова съм попадал в осъзнато сънуване в много ужасяващи и страховити светове, в които обаче се въздава изключителна справедливост. Учителя казва че няма как ученика да се развива, ако не запазва определено самообладание.

"Изкуството на Безупречността" , безупречността е подход и настройка с която минаваш през определени препятствия и трудности, за да растеж, цъфтиш, даваш плод и мед… В тази книга пише за хората цветя, плевели (паразити) и кал. В личното ми творчество съм ползвал този символизъм повече от 10 години преди да излезе тази книга. От различни стихотворения:

И бях вода ,нечиста кал и давех се в душевната помия...

С въздишка на изстрадало дете, човек калта си е избрисал...

Снежно белите нозе, изподрах, разкъсах рани. И поих калта в стъпки изтерзани....

Т.е. аз съм бил окалян и омърсен, а някои "бели братя" се представят за много възвишени и чисти, и ако не намирам разбиране във тях трябва да сменя "ближните си".

Линк към коментар
Share on other sites

преди 36 минути, mecholari каза:

В личното ми творчество съм ползвал този символизъм повече от 10 години преди да излезе тази книга. От различни стихотворения:

И бях вода ,нечиста кал и давех се в душевната помия...

С въздишка на изстрадало дете, човек калта си е избрисал...

Снежно белите нозе, изподрах, разкъсах рани. И поих калта в стъпки изтерзани....

Т.е. аз съм бил окалян и омърсен, а някои "бели братя" се представят за много възвишени и чисти, и ако не намирам разбиране във тях трябва да сменя "ближните си".

Никой не може да окаля и омърси душата на човека. Виж, ума и сърцето може. Това се случва, когато човек прекъсне връзката си с висшите същества. Значи по-голямото или по-малкото съприкосновение с висшите същества, броят на допирните точки с тях определя степента на човешката чистота. Когато човек води един чист живот, той получава знанието си отвътре. Ако животът му не е съвсем чист ще търси знанието отвън. Ако човек съвсем се е окалял и омърсил навсякъде ще се среща с мистерии и няма да знае защо се ражда и защо умира. Как може  омърсеният да се изчисти. Като чете свещени книги ? Не, той трябва да намали низшите желания у себе си, т, е. желанията му да се възпитат. Низшите желания не се крият в душата, даже не и във физическото тяло, а в плътта.

Белите братя свято пазят свещеното знание и не го изнасят на пазара, а само пред тези души,които мислят и разсъждават като тях,имат същите подтици като тях. Само с тях те споделят този свещен хляб. С всички останали хора, те разменят мисли върху общи въпроси, които са достъпни за техния ум.

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, royalrife каза:

Никой не може да окаля и омърси душата на човека. Виж, ума и сърцето може. Това се случва, когато човек прекъсне връзката си с висшите същества. Значи по-голямото или по-малкото съприкосновение с висшите същества, броят на допирните точки с тях определя степента на човешката чистота. Когато човек води един чист живот, той получава знанието си отвътре. Ако животът му не е съвсем чист ще търси знанието отвън. Ако човек съвсем се е окалял и омърсил навсякъде ще се среща с мистерии и няма да знае защо се ражда и защо умира. Как може  омърсеният да се изчисти. Като чете свещени книги ? Не, той трябва да намали низшите желания у себе си, т, е. желанията му да се възпитат. Низшите желания не се крият в душата, даже не и във физическото тяло, а в плътта.

Белите братя свято пазят свещеното знание и не го изнасят на пазара, а само пред тези души,които мислят и разсъждават като тях,имат същите подтици като тях. Само с тях те споделят този свещен хляб. С всички останали хора, те разменят мисли върху общи въпроси, които са достъпни за техния ум.

Ми, извадени думи от контекста, как ще схванеш цялата картина? Ти коментираш и "Свещената книга на Черното Братство", без да си я прочел. Както и книгата за безупречността?

Кръв 
 
Такава сила е кръвта, шуртяща по дървото на живота. Разпънат в тъмното вървях, преди да срещна те ,...Любов. 
 
И бях вода , нечиста кал, и давех се в душевната помия... И толко мразех те, животе…, преди кръвта Му да отпия. 
 
Тогава малка част от мен,сълза вода, превърна се във глътка вино. Венеца трънен Той взема, с Духа ,плътта си, нахрани ме. 
 
И вече имам с Него дял, взема нозете Той уми ми... Духа в кошмарите заспал, събуди Той, щом грешките прости ми. 
 
О, Христе! Получих твоята Любов, от друго нямам нищо нужда! Сега обичам го живота мой , Любовта ми както Теб Възкръсна! 

.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Вижда ми се меко казано странно за човек посветил се на безкористно служене на Любовта да се привлича от черния цвят, цвета на свещения егоизъм. Например за едно дете с вълчи характер, изучаването на характера на вълка в часовете по зоология е полезно, защото такъв характер може да се облагороди само чрез насищане. Обаче за дете с характера на овцата подобно изучаване ще отнеме много добри качества  и  след известно време ще се чудим какво стана с това дете, че така се овълчи. Накратко, ако свещените книги на черните  братя( използването на малки букви не е случайно) намират  резонанс във вашите умове и сърца те са за вас. Обаче ако изпитвате известна дисхармония във вашата душа от подобни съчинения , стойте далече от такива книги за да не си докарвате излишни страдания. Любознателността е добродетел, но любопитството е по скоро животинско качество и се явява пречка в стремежа към духовно усъвършенстване.

Линк към коментар
Share on other sites

Толтеките казват:

Твоите правилни действия ще ти дадат Окото, което вижда.
Безупречността е острието на развитието. То дава проникване в дълбоките Истини.
По пътя на магията – казват Толтеките – никога не можеш да се домогнеш до истинското решение на своите проблеми и никога не можеш да ги отстраниш. Правилният Път е Безупречността. Това се тренира, постигат се осем степени. Седмата и Осмата степен са подобни на Съзнание Христос, Буда и т.н.; Толтеките го наричат Дракон Вълк.
Пътят на Безупречността е този Път, който те прави неуязвим за света.
Малкият тиранин може да ти бъде човек, събитие, ситуация. Тези малки мъчители са необходимост за самата Безупречност. Когато при голяма трудност – казват Толтеките – имаш приятно чувство, това чувство е вече награда за контрол над себе си.

Елеазар Хараш

Линк към коментар
Share on other sites

" Всички стари реклами трябва да се хвърлят навън. Свещениците трябва да се облекат в бяло и отвън, и отвътре. В това отношение, аз харесвам шопите, които носят бели и шарени дрехи. И аз трябва да хвърля черните дрехи, да си направя шопски. В бъдеще, цяла Европа ще се облече в бяло, като шопите.

Седем пъти ще ги прекарам през огън, но ще станат истински човеци, носители на новата култура. Те трябва да вдигнат високо знамето и да кажат: Отсега нататък ние имаме нов лозунг. Ние сме носители на любовта и на мъдростта. Ние презираме всички престъпления, всички реклами, написани на дрехите ни. Събличаме вече старите си дрехи и обличаме нови. Тогава, като ме срещнете, няма да ме питате, проповедник ли съм. Не съм проповедник, но обичам да проповядвам. Когато хората са весели, аз съм скърбен; когато те са скръбни, аз им пея. Майката пее, когато детето е скръбно.

Бог ви казва: Деца, излезте от тая кал. Доста сте се забавлявали. Върнете се в плодната градина.

Господ те хваща и те пита: Ти разбра ли? Ти не си син на дявола, но Син Божи. "

Аз съм онзи човек , Беинса Дуно

Редактирано от royalrife
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Дали според вас Великото Всемирно Братство, познава и съчетава принципите и методите на Бялото и Черното Братства

Поздрави,
Петко

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

 

Всеки един дух от Бялото Братство, който ще се яви, ще има или една петоъгълна звезда на главата си, или на челото си, или един светъл кръг около главата си, или пък светла аура по цялото си тяло; тази аура и денем се вижда, той издава светлина от себе си. А онзи, който е от черната ложа, няма никаква звезда, никаква светлина около себе си. Тъй е сега. Може да ви говоря някой път, да се не смущават умовете ви. Черният маг не може да има звезда, тя изгасва, защото те крият светлината си. Те ходят в тъмнина, иначе в светлина ще се издават. Щом си тури звезда, той става член на Бялото Братство. Ако един черен маг се опита да си тури звезда, въпросът е свършен, изключват го от черното братство. Той или трябва да се покае, да се върне назад, или да мине в Бялото Братство. И ако някой ученик от Бялото Братство иска да си изгаси светлината, същият закон е и за него, той престава да е от Бялото Братство."

 

Качества на ума, сърцето и волята

Изобщо цялата беседа... 

Линк към коментар
Share on other sites

МЕТОДИ имат и Белите, но и Черните

"Няма да се минат много години и ще бъдете свидетели на методите, чрез които Новото си пробива път.

... България е богата с планини. Значи, ученикът има условия да расте и да се развива, да прилага методите, които Школата му дава. Каквото чуете от Бога, приложете го точно, без никакви изменения. Ако правите корекции, вие ще изопачите Словото Божие. Бъдете точни и изпълнителни!

...Ученикът на Божествената школа никога не трябва да си служи с отрицателни мисли и чувства. Той няма право да си служи с отрицателните методи. Ако учениците на черното братство прилагат положителните методи, колко повече ученикът на Бялото Братство трябва да си служи изключително с положителни методи. Ученикът на черното братство минава през школата на Белите братя, изучава техните методи, започва работата си в тяхно име, но щом дойде до своите лични интереси, той ги използва изключително за себе си, забравя интересите на своя ближен.

... Един ученик на черното братство не казва „не“. Той казва: „Аз ще направя добро“, но като получи силата, употребява я за зло. Затуй, много от Бялото Братство се дегизират и отиват в черното братство за изучават методите им, и много от черното братство пък отиват в Бялото Братство да изучават техните методи. И двете тия школи трябва да се проучват."

(Превръщане на енергиите - 4 август 1922г.)

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=496&status=1&high=И%20двете%20тия%20школи%20трябва%20да%20се%20проучват#result_start

Проучването включва ли да правиш предположения и да отсъждаш на базата на тях? Примерно да коментираш книга, която не си чел. Какво е да имаш вече твърдо мнение и да си предубеден? Ставаш толкова важен за себе си съставяйки мнение, това плод на личен егоизъм ли е? Затворен за нови идеи. Може ли тогава да има Ново, което си пробива път?

Ок. Приемаме, че „белите“ са „по-добри от черните“ пренебрегвайки шах-мата, те са „Върховното Зло“, „лошите“, все пак сме на гости на „добрите“ и „белите“. Да послушаме Белия Вожд:

Ако ти мислиш, че Бог е и в най-лошия човек, оправя се работата.

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=2886&status=1&high=Ако%20ти%20мислиш,%20че%20Бог%20е%20и%20в%20най-лошия%20човек,%20оправя%20се%20работата.#result_start

Имат ли „белите“ метод за работа?

Ако напишете думата „вълк“ на български език и разгледате буквите, ще видите, че вълкът има една хубава черта.

Например, вълкът има една добра черта: той силно се привързва. Обикне ли някой човек, той никога няма да му пакости.

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=1473&status=1&high=вълкът%20има%20една%20добра%20черта#result_start

Т.е. Бог обръща всичко на добро, а „белите“ правят ли го , прилагат ли, подражават ли, последователи ли са?  Или в предположенията и предубежденията си са заклеймили „черните“, и са автоматично без да действат са „по-добри“ от тях? Има ли някакво преобразуване и вътрешна трансформация, действие и приложение? Защото Безупречността е правилно да действаш. А има и автори, които казват, че Любовта е Мъдростта в действие.

Без да действаш, дръж се за полата на „победителите“ и ще минеш покрай капките заради тях. „Бялото Братство ще вземе надмощие в света“. Без да действате шестата раса ви е в кърпа вързана...

Драги Братя и Сестри, в стихотворението си „Молитва“ изричам: „место не намирам в човешкото братство“.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

ПАСТИРА  

1. Пастир поставен сред много стада, трябва първо да си намери верни кучета, пасище и дълга гега. На Вълка може да се обади и по-късно. 

2. А ако Пастира заспи или сам стане овца, кой ще пази овцете? Бъди винаги буден като ягуар преди скок. 

3. За тебе може всички овце да са еднакви, но Пастира познава всяка овца много добре и знае, че тя е уникална, но никога не забравя, че овцете си остават овце. 

4. В стадото овце вмъкна се вълк. Овчарят не забеляза. Вмъкнаха се още вълци и скоро вълците станаха повече от овцете. Тогава вече овчарят забеляза и се чудеше какво да прави и дойде да ме пита. Казах му: „Много просто, вземи си Ягуар за пазач и направи си стадо от вълци. Винаги работи с това, което има." 

5. Добрият Пастир никога не губи от поглед дори и една овца. Овцете са армията на Пастира, затова той подрежда ги стратегически в строй. 

6. Овцете дават на Пастира всичко, което имат, а Пастира им дава живота си. 

7. Не е опасно когато в стадото се вмъкне вълк, а когато се вмъкне чужд Пастир. 

8. Пастирът е Учителя на стадото, а Вълка не е враг, а най-добрия приятел на овцете. Когато Пастирът предаде урока си, Вълкът идва да провери дали овцете са разбрали урока. И Вълкът някога учил е при Пастира. Голяма с Школата на Пастира. 

9. И заведе Пастирът стадото в непозната земя и поиска всяка овца Дом да си създаде. Но каза им Пастирът: „Пътят е нашият Дом и в него има всичко, което може да бъде." 

10. Добрият Пастир знае, че в стадото може да има повече от една черна овца и че черните овце не са проблемни. Те най-лесно се виждат и достигат. 

11. Една от овцете реши да предаде стадото и отиде в гората да говори с вълка. Когато се върна стадото вече го нямаше и останала сама беше изядена от вълка. 

12. Овчари има много. Едни добри - други не. Едни умели - други не. Независимо от уменията и резултатите овчаря трябва да се уважава за това, че е овчар. Докато овцете навсякъде са си овце.  

13. Светът е като едно голямо стадо и когато една овца се отклони, всички тръгват след нея. Някои ще кажат, че виновен е овчарят. Но овчар още няма - има само кучета пазачи. Стадото чака в пропастта своя Пастир. Ще го познаете по едно - Той ще носи Знака на Орела и ще бъде белязан със Знака на Змията.

 

Свещената книга на Черното Братство
02940.jpg
Съставителство
Изпратена от съставителя. Черното Братство е общество на мъдреци, което съществува тайно от ...
Линк към коментар
Share on other sites

Калта е потребна, когато човек има някаква рана. На който раната е заздравяла може вече да снеме превръзките. Хубаво е и с кал, но без кал е по хубаво. Измий калта и ходи без кал. С кал е хубаво вечерно време,по тъмното. През деня без кал  трябва. Без кал да любиш. Без кал да чувстваш. Без кал да постъпваш. Щом пукне зората, измийте калта и ходете без кал. Радвайте се на вашата кал, която имате на земята. Калта ще излекува вашите рани.

Линк към коментар
Share on other sites

В Шестия Принцип се вижда и директната връзка с кармата. Има три основни нива на натрупана карма: цветята, плевелите и калта. Защо и цветята? Цветята са хората с най-лека карма. При тях има относителна чистота, но те все още имат неща, които ги свързват със земното - затова и цветята са вкоренени в земята. Какво ги задържа? Контакта със Света и земните блага. Земните желания и амбиции. Ако те успеят да се отърват от желанията за материално превъзходство, от човешкия начин на мислене и от желанието за притежание във всичките му форми, цветята ще станат на мед. Цветята почти няма натрупана карма от предишни прераждания. Или ако имат, тя е относително лека.
Плевелите са хора с по-тежка карма - те не само са обременени с кармата на “цветята”, не само искат неправилните неща и посочват погрешни цели, но и пречат на другите хора (цветя) да се развиват. Това са хората-паразити. Те критикуват, обвиняват, заразяват другите с погрешното си мислене и го налагат като модел. Този тип хора имат карма от предишни животи, но вместо да я чистят, те трупат още карма. Те не са насочени към себе си навътре, а навън към  другите. Плевелите искат да се множат и да изсмукват енергията на другите. Плевелът не е като “цветята”, които имат цели, амбиции и желания (макар и погрешни). Плевелът се отличава с това, че няма нито цели, нито амбиции, а желанията му са много първосигнални и неорганизирани. Той няма собствен живот и затова живее живота на другите. При плевелът няма развитие, няма растеж. Всичко е едно и също. Плевелът има шанса да се превърне или в цвете или в кал, според зависи от Избора си. Затова трябва да сме много внимателни с плевелите. По този повод Учителя, Жълтия Паяк ни съветва:

Идеите са Цветята. Душата е благоприятната почва. Духът е Слънцето, а умът е плевела. Когато премахнеш плевела, Цветята ще разцъфнат. Но внимавай с плевела да не премахнеш Цветето, а ако то не може да бъде спасено, изкорени и двете, за да запазиш Безупречността.

Книга на Жълтия Паяк - Градината на Паяка: 4

Цветята имат нужда от вода (жажда за Знанието) и тогава се появяват и Учителите и наставниците (пчелите) и така се извлича меда и цветята стават на мед - земният човек става духовен. При плевелите трансформацията е много по-трудоемка. Те имат нужда от нещо внезапно и генерално, което да преобърне живота им. Плевелите имат нужда да изгорят в огъня, за да бъдат трансформирани. Огънят се свързва с преминаване през изпитания и тежки страдания. За да премине през тях, “плевелът” трябва съзнателно да ги е избрал и съзнателно да е влязъл в “огъня”. Това са хора, които са натрупали много карма, осъзнали са грешката си и са пожелали да се избавят. Типичен пример в холивудските филма е мотива за осъденият на тежко престъпление, който в затвора се променя, става силно религиозен и променя начина си на мислене и виждане на света. Именно е от което има нужда плевела - да си промени начина на мислене и осъзнаване на реалността. Цветята имат нужда да се отърват от ума изцяло и да се свържат с Душата. Ако плевелът продължава да не си взема поука от действията си, той рано или късно ще се трансформира в кал.

Калта това са хора, който изплащат много тежка карма от минали животи - хора с тежки неизлечими или хронични заболявания, недъзи и други. Задачата за тях е да осъзнаят какво точно изплащат и защо го изплащат. По този начин те могат “да излязат от калта”. Тази категория хора има нужда от някой, който да им даде цел, да им даде форма (От калта изпечи тухли). Тези хора имат нужда да бъдат впрегнати в дейност и просто да следват, за да може умът им да работи на минимални обороти и да не ги обърква. Проблема на калта е, че няма форма - не вижда смисъл в собствения си живот. Много важно е да успеем да накараме “калта” да осъзнае собственото си значение и да види положителните си качества. Да осъзнае своето предназначение в живота. Когато разкрием Пламъка на такъв човек, “огънят” го изпича и от кал той става тухла. След това трябва да намери своето място в строежа. Има и такива случаи, в които човека-кал е толкова дълбок слой на калта, че няма излизане в рамките на един човешки живот - калта само иска някой да затъне в нея и да го дърпа надолу и надолу. Ако плевелите са хора, които искат да изсмукват енергията на цветята и да заразяват умовете им, то хората-кал са по-тежък случай, ако не получат помощ навреме. Това са хора, които съзнателно се отдават на престъпления, живеят чрез лъжата и употребяват всякакви форми на насилие. По този начин те затъват още повече в калта и излизане няма. В зависимост от конкретната ситуация, правото им на Избор като човеци може да бъде частично ограничено или временно отнето от Древният и в следващ живот да получат друга форма (не-човешка), за да бъдат заставени да изплатят натрупаното.

Кармата се изчиства когато отправим поглед към Пламъка, когато Пламъкът се появи в нашия живот. Започваме с Осъзнаване - тогава вече е много трудно да трупаме нова тежка карма, защото дори и да допуснем грешка от невнимание, ние веднага я поправяме. След Осъзнаването, ние развиваме Будност и така помагаме и на другите да преработват кармата си. С Осъзнатостта и Будността ние развиваме Безупречност и с тази Безупречност ние изчистваме и преработваме старата натрупана карма. 

Из книга доизясняваща и допълваща "Свещената книга на Черното Братство".

Изкуството на Безупречността
03583.jpg
Мориел Яману
Линк към коментар
Share on other sites

В 1.03.2020 г. at 4:45, mecholari каза:

МЕТОДИ имат и Белите, но и Черните

"Няма да се минат много години и ще бъдете свидетели на методите, чрез които Новото си пробива път.

... България е богата с планини. Значи, ученикът има условия да расте и да се развива, да прилага методите, които Школата му дава. Каквото чуете от Бога, приложете го точно, без никакви изменения. Ако правите корекции, вие ще изопачите Словото Божие. Бъдете точни и изпълнителни!

...Ученикът на Божествената школа никога не трябва да си служи с отрицателни мисли и чувства. Той няма право да си служи с отрицателните методи. Ако учениците на черното братство прилагат положителните методи, колко повече ученикът на Бялото Братство трябва да си служи изключително с положителни методи. Ученикът на черното братство минава през школата на Белите братя, изучава техните методи, започва работата си в тяхно име, но щом дойде до своите лични интереси, той ги използва изключително за себе си, забравя интересите на своя ближен.

... Един ученик на черното братство не казва „не“. Той казва: „Аз ще направя добро“, но като получи силата, употребява я за зло. Затуй, много от Бялото Братство се дегизират и отиват в черното братство за изучават методите им, и много от черното братство пък отиват в Бялото Братство да изучават техните методи. И двете тия школи трябва да се проучват."

(Превръщане на енергиите - 4 август 1922г.)

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=496&status=1&high=И%20двете%20тия%20школи%20трябва%20да%20се%20проучват#result_start

Проучването включва ли да правиш предположения и да отсъждаш на базата на тях? Примерно да коментираш книга, която не си чел. Какво е да имаш вече твърдо мнение и да си предубеден? Ставаш толкова важен за себе си съставяйки мнение, това плод на личен егоизъм ли е? Затворен за нови идеи. Може ли тогава да има Ново, което си пробива път?

Ок. Приемаме, че „белите“ са „по-добри от черните“ пренебрегвайки шах-мата, те са „Върховното Зло“, „лошите“, все пак сме на гости на „добрите“ и „белите“. Да послушаме Белия Вожд:

Ако ти мислиш, че Бог е и в най-лошия човек, оправя се работата.

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=2886&status=1&high=Ако%20ти%20мислиш,%20че%20Бог%20е%20и%20в%20най-лошия%20човек,%20оправя%20се%20работата.#result_start

Имат ли „белите“ метод за работа?

Ако напишете думата „вълк“ на български език и разгледате буквите, ще видите, че вълкът има една хубава черта.

Например, вълкът има една добра черта: той силно се привързва. Обикне ли някой човек, той никога няма да му пакости.

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=1473&status=1&high=вълкът%20има%20една%20добра%20черта#result_start

Т.е. Бог обръща всичко на добро, а „белите“ правят ли го , прилагат ли, подражават ли, последователи ли са?  Или в предположенията и предубежденията си са заклеймили „черните“, и са автоматично без да действат са „по-добри“ от тях? Има ли някакво преобразуване и вътрешна трансформация, действие и приложение? Защото Безупречността е правилно да действаш. А има и автори, които казват, че Любовта е Мъдростта в действие.

Без да действаш, дръж се за полата на „победителите“ и ще минеш покрай капките заради тях. „Бялото Братство ще вземе надмощие в света“. Без да действате шестата раса ви е в кърпа вързана...

Драги Братя и Сестри, в стихотворението си „Молитва“ изричам: „место не намирам в човешкото братство“.

Частно мнение :) .

Ние всички тук сме хора , незавършени човеци . Намираме се в гъста среда и ни е трудно да видим ясно . Така  , че бели черни са ни все мътни , все неясни . Но има разлика и тя е в  целта . Едните обещават съвършенство . Другите искат да станеш съзната частица от мировата цялост .

Цитат

Ако ти мислиш, че Бог е и в най-лошия човек, оправя се работата.

Това е отлична идея , с която да се повдигаме .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е и в тъмнината, и в светлината.  Учителя

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=1473&status=1&high=вълкът има една добра черта#result_start

П.П. Повтарям от горен пост една от беседите. 

Линк към коментар
Share on other sites

„Свещената книга на Черното Братство“ е пълна със символи и метафори, и необходимо е да бъде търсен тайния смисъл зад думите. „Изкуството на Безупречността“ е своеобразно разясняване и разширение на думите.

Преди 8 години вдъховен от сънищата на участници именно в този сайт, както и мои собствени, в стихотворението си „2012“ употребих символът „Вълкът“, без да ми е ясно напълно защо, скачайки в Неизвестността, Непознатото.

2012

И затръби Архангел Михаил, в искрящо сини доспехи ,пред четящите от книгата на Живота.

И изкова им Огнени мечове в Духа на Вечността.

Дойде в тайно Венера и венча Земята със Слънцето, слагайки пръстен от Юпитер.

А войска се събираше под родилата се в мрачното небе дъга.

Коне без седла удариха копита в океанския пясък и риби им хвърляше Нептун.

Лунна роса заваля като дъжд и искрящо виолетово огради Девите ,и Синовете Божии.

И Господ Се яви върху тях и Окото Му ги гледаше.

И с три Лъча от Плеядите и Ориона ги благослови.

И яви се в Тъмнината Огнен Кръст, приготвен за гроба на дяволът.

Аз Съм Алфа и Омега пееше цялата Вселена.

И роди Земята без мъки потъвайки в Кръвта на Агне.

И даде Плодът, Духът на благодатта.

И забоза Вълкът от гръдта на Родилката. А Млякото се не свършваше.

И тръгна войската по Млечния път.

Водеше я Златният Светилник. 

 

Забележете, на 12 декември 2013 в съм публикувал стихотворението си „Смирненски Вапцаров“

https://www.kaldata.com/forums/blogs/entry/11008-градът-на-вълците/

То е публикувано в коментарите на стихотворението ми „Градът на вълците“

Когато лежах на снега през нощта високо в планината Рила, над хижа Отовица, в момента на събуждане от сън, „видях“ един огромен Вълк.

Смирненски Вапцаров 

Веднъж, видях Вълкът в мъглата

разтърсен от неведом блян…

Настръхнах във уплаха непозната,

във страх и необятен свян.

 

Мълчеше, пред разстрела на поета

 описващ жадните за хлеб.

О, Боже ! Виж каква несрета…

Вълкът да жали,... за поет. 

 

И така, говорите ми за овце, вълци, психики, а проявата на психиката е непреривен процес и търсенето не спира.

Във връзка със светлината и тъмнината, и Словото на Учителя, Неговия символизъм написал съм и друго стихотворение:

Слово

Опива Словото кат вино

с тайнствената Красота.

Със нищо друго несравнимо

полита с Него мисълта.

 

И всяко знание разбрано

проблесва радостно в нощта

Без Теб ще бъде неназвано,

 игра на светлина и тъмнина.

 ……………………………………………….

„Бог е и в тъмнината и светлината“. Изобщо, в коя беседа го е употребил Учителя? В тази ,в която говори за вълци?

Следващото стихотворение в стихосбирката ми „Жажда“ след „Слово“ е:

Учителю 

Учителю, Учителю любими

сърцето Ти вземи и възроди ми,

в душата ми копнежа да Те славя

ума ми нежно да Те благославя! 

 

Сложил под печат звездите,

всесияйно светиш,

Блага радост за очите,

Любовта ни да усетиш.

 

Твойто Име, Твойто Име

 с нежност, плахо да мълвиме

 със сърце , душа и ум

в Дух на мъдрост да се поклониме.  

 

Черното Братство , за разлика от някои "бели братя" практикува "поклон пред Учителя".

Много бързате всичко да ви се разкрие. Просто бъдете Будни и търпеливи. Търсете.

Изобщо, ако искате да ми четете стихотворенията може да си ги свалите от тук:

Жажда
avtora.jpg
Очков, Димитър
Стихове, изпратни от автора
Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Мерси ! Това ми хареса , сигурен съм :):

Слово

Опива Словото кат вино

с тайнствената Красота.

Със нищо друго несравнимо

полита с Него мисълта.

 

И всяко знание разбрано

проблесва радостно в нощта

Без Теб ще бъде неназвано,

 игра на светлина и тъмнина.

И ако може един въпрос ? Защо се причисляваш към определени братя , за тежест  ,  прекалено чувство за скромност ? Или обичаш да имаш рамене на около ? Може би критикуваш определено поведение ?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Метод от Учителя:

Имайте предвид, че всички желания, които се зараждат у вас, не са ваши. Направете опити в това отношение и проверете. Замислите някога да направите нещо за Бога, но паралелно с това желание ви идва друга мисъл – да си ушиете някоя рокля, да си направите обуща. И първото желание отстъпва, най-важното нещо бива отложено. Винаги когато дойде най-важната мисъл, с нея дохожда и най-маловажната. Ще гледате да отстраните тази маловажна мисъл, защото тя иде от Черната ложа чрез внушение. Щом решиш да направиш нещо хубаво, от Черната ложа ти казват: „Това не е за теб!” Много пъти ти си казваш: „Аз ще бъда търпелив!”, но от Черната ложа ти казват: „Ти не си узрял още, затова не можеш да бъдеш търпелив.” И ти отлагаш това за по-благоприятни времена. Ами че ти, докато не си узрял, имаш нужда от търпение. Когато узрееш, то си идва самò по себе си, естествено. Сега ще се учите на изкуството да мълчите. Като се научи човек да мълчи, това е най-голямото благословение. (Реплика: Има някои, които мълчат само външно, но отвътре кипят.) Вие ще разбирате духовното мълчание – да се мълчи пред Бога. Когато се събирате, изолирайте се – създавайте си навик, когато се замислиш за нещо, да мислиш, че си сам; когато говориш нещо, да мислиш, че говориш за себе си; когато мислиш за мълчание, да мислиш, че мълчиш за себе си. Само така ученикът ще може да се научи на мълчание.
Цитат от:

1920_03_05 Вяра - 1920 г.
Библиотека - Беинса ДуноБиблиотека - Петър ДъновУчителя
petardanov.com
....................От беседата: Понеже досега сте говорили, говорили, то най-умното е, когато се събирате в петък, да прекарвате половин-един час в мълчание. Това, което е говорено в неделя, това, което е говорено в четвъртък, постарайте се да го приложите. Ако не се приложат някои от тези правила, ще стане натрупване на материал без някакво приложение. Така е и в училищата, когато учителите задават много уроци: учениците не могат да ги усвоят, претрупват паметта си и с това затъпяват. Говори се за воля, за интуиция, за вяра и за още много други работи и човек не знае какво да избере. Започнете да съзерцавате върху Вярата. И тъй, когато се съберете, започнете да мълчите, да съзерцавате, докато почувствате, че у вас се създаде хармония и че у всички дойде едно повдигане. Това показва, че умовете ви започват да хармонират. Но за това се изисква работа. Упражнявайте се така неделя, две, три – постоянно правете такива упражнения тук, а после и вънка.

 

Метод от книгата „Изкуството на Безупречността“:

Затова Окултния Ученик тренира мълчание. Но не просто да мълчи, а да мълчи съдържателно. Малко хора умеят да мълчат. Хората, които се чувстват чужди им е неудобно да седят един срещу друг мълчаливо. Некомфортно им е и трябва да говорят нещо - най-често нищо съществено, само празнословие, иначе им е неприятно. Хората, които са близки по Души по това се познават - че те могат да стоят заедно и да мълчат и тази тишина им е приятна... Не са думите, които сближават, а Тишината между хората. В Тишината се ражда истинската дружба, истинското братство.

 

Упражнение: Да тренираме мълчание. Това може да става по много

начини. Може да го тренираме самостоятелно и през това време да

размишляваме по даден окултен въпрос. Може и да тренираме мълчание с наши братя и сестри. Заставаме един срещу друг и започваме да се

гледаме, но без да говорим. Така след време се създава една много

специална връзка и можем да си предаваме мисли и без думи. Това

упражнение развива скрити магически способности.

 

Не става въпрос за критика а за послушание и приложение. Бях на братското лозе във Варна на беседа от Учителя, където Той казваше изрично всички да замълчат за 30 минути преди да се проведе. И четящата ни пита, колко да мълчиме 5 мин., 2-3 или въобще. Надделях за 5 минути, това им беше максимума на приложение, с което бяха съгласни...Съответно беседата след това Учителя я беше предвидял, и тя в продължителност се оказа удивително кратка.

Накрая „белите братя“ ме питаха как ти се струва тука? Очакваха поздравления. Казах им: „Същото е като в родния ми град. Закъснявате, не си изключвате телефоните...“

Аз горното упражнение съм го практикувал с майка си. Както и в осъзнато сънуване, пазя Тишина и Безмълвие, и когато се роди мисъл, пред лицето на демоните, те ми я повтарят. Например повториха ми: „Изпитай ме Господи Боже мой Учителю Благи“.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Цитат

Бях на братското лозе във Варна на беседа от Учителя,

За останалото съм съгласен с тебе само ако е било най много преди месец . Ако е отдавна .......Те просто не са се упражнявали ...   За това попитах защо се приобщаваш . А не , защо се разграничаваш .  Да не мислиш ,че ти или аз сме нещо по-различно , защото знаем малко да мълчим . Помня за мълчанието на един известен йога ставащ невидим (условно) , когато замлъквал . Когато найстина мълчиш , приемник си ,, слушаш" Бога . Това е идея , която за сега не мога да кажа , да точно така е , само отделни проблясъци . Които смятам ги имат мнозина .

Цитат

Бях на братското лозе във Варна на беседа от Учителя,

До някъде ти завиждам . Нямал съм такава възможност . Видял си и много хубави неща , натрупал си опит .  Но както казваш , да замълчим и продължим .

Сега като седя и гледам на спокойствие на себе владеенето . То се учи и в житния режим , Но с мълчание се учи да се говори . А в ежедневието е тудно и се потдаваш . И сега виждам как се забавляват за моя сметка . Но чак пък от черната ложа ... Просто търсещи забавление .

Линк към коментар
Share on other sites

В 2.03.2020 г. at 15:10, mecholari каза:

По този повод Учителя, Жълтия Паяк ни съветва:

Идеите са Цветята. Душата е благоприятната почва. Духът е Слънцето, а умът е плевела. Когато премахнеш плевела, Цветята ще разцъфнат. Но внимавай с плевела да не премахнеш Цветето, а ако то не може да бъде спасено, изкорени и двете, за да запазиш Безупречността.

Книга на Жълтия Паяк - Градината на Паяка: 4

 

Да, паяците знаят Истината. Обаче я заобикалят. Всички паяци и най-вече жълтите заобикалят Истината. Не е в техния интерес да признаят : " Аз съм Пътят, Истината и Животът ", защото ще произнесат една лъжа, за която ще носят отговорност. Има много преродени паяци, но няма нито един между паяците, който да е възкръснал.  Паяците не обичат да носят отговорност. Всичкия си товар те слагат на гърба на своите последователи,които след като изнесат товара им биват благосклонно удушвани. Карма, какво може друго в случая да се направи ?

Редактирано от royalrife
Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво разрешение дава Учителя Беинса Дуно  на този кармичен въпрос : кармата да се превърне в дихарма, като се прогонят всички вълци, тигри, лисици, мечки , разни паяци и тям подобни твари обратно в гората да живеят на свобода. На когото му е мъчно може да ги посещава от време на време за да види как преживяват, но да не допуска те да му идват на гости и да цапат. Само тогава отвън ще дойде Човекът на изобилната Сила, на изобилната Вяра и на изобилната Любов. Той няма да извади книга, а ще отвори Божията книга вложена във всеки човек при раждането му и ще каже : "Еди-коя страница". Това е пътят.

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
В 3.03.2020 г. at 12:04, mecholari каза:

 Както и в осъзнато сънуване, пазя Тишина и Безмълвие, и когато се роди мисъл, пред лицето на демоните, те ми я повтарят. Например повториха ми: „Изпитай ме Господи Боже мой Учителю Благи“.

 

В осъзнатия ми сън, предизвиках Демоните да ме изправят срещу Сатаната. И беше свързан с Украйна. Още го разгадавам...

От днес:

 

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Да тренираме разказването на притчи, басни и приказки. Разказването на притчи, басни и приказки пред деца и свещенодействие, полезно и за двете страни. (Из книга "Изкуството на Безупречността" от Мориел Яману).

Спас Мавров (пускам линк на книга за изтегляне):

Български сакрални вълшебни приказки
01203.jpg
Мавров, Спас
С любезното съдействие на автора и издателство Данграфик.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...