Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Петко_П

Черната ложа, черен учител

Recommended Posts

От детството имам любима приказка, за Вълчицата със сапфирените очи (нея си я прочетох сам). От книга за приказки от Молдова и Великоморавия. Не мога да я намеря приказката в интернет. Но ето нещо: https://www.bgtranslators.org/…/229…

Сподели това мнение

В 29.10.2018 г. at 13:46, Петко_П каза:

Здравейте,

Защо соред вас са нужни черната ложа и черните учители. Колко често се срещаме с тях.

Мерси за отговорите.

Поздрави,

Петко

Здравей,

Ще се опитам да споделя какво мисля по някои от въпросите, които видях, че са засегнати в темата. 

Първо ще обърна внимание на някои неща:

- Сатана означава противник, а не брат;

- Луцифер е паднал ангел - думата "паднал" също е доста изразителна;

- нито един учител дори и да твърди, че опитност от срещата с черната ложа може да се извлече (но всъщност опит може да се натрупа от абсолютно всичко и случаят не е някакво изключение), не е съветвал и няма да посъветва учениците си да се свърже с тази ложа.

Защо я има? Разбира се всичко съществуващо си има своите причини. Преди всичко останало разумът и свободата предполагат избор. Предполагат разбиране за света в който живеем и за направляващите го принципи. Един от тези принципи е единството и взаимозависимостта на всичко съществуващо. Сам по себе си отделният човек е нищо - той просто не би могъл да съществува. Това е друга тема, но осъзнаването на това единство и изместването на фокуса на човека от себе си към цялото е една от стъпките които хората следва да извървят. В момента хората са привързани по множество начини. Едва ли има човек, който да не е подвластен на една или друга зависимост - пари, власт или нещо друго, - и на всеки е ясно, че освобождаването от тези зависимости не е лесно. Именно това се получава при черните - те са създали един фокус на привличане към който са дотолкова силно привързани, че е невъзможно да се освободят. Другият полюс е т.нар. Бялот Братство. Всъщност единственият център, защото черно братство в космически мащаб няма. Последното както споменах е изкуствено създадено не от Бог, а от нечия себичност и привързаност.

Както е споменато по-рано в темата, всеки избор води до съответните последствия, а те в случая с черното братство са тотална зависимост. Всеки сам се заробва или освобождава, избирайки посока, която да следва. Но когато се е оплел прекалено много, човек може да се окаже безсилен да се измъкне. Е, и за такива хора сигурно ще има нов шанс в бъдеще, но цената, която ще платят е сурова.

По-рано днес сякаш "по поръчка" попаднах на един текст, където се споменаваше принципа за съответствието и беше обървнато внимание на аналогията между Бог и родителите. И тук може би всеки трябва да се замисли дали би посъветвал децата си да извършват престъпления, да вземат наркотици или нещо подобно, с презумпцията, че това за тях ще е ценна опитност. То би могло да се случи, но никак не е препоръчително. 

Казваме, че Бог е допуснал съществуването на черното братство. Какво означава "допуснал"? Възможността е налична, но изборът е наш. Ако един градинар не може да се грижи за градината си, в нея ще поникнат плевели. Бог ли ще му е виновен тогава?

Сподели това мнение

В 11.04.2020 г. at 16:47, Станимир каза:

Последното (т.н. "черно братство") както споменах е изкуствено създадено не от Бог, а от нечия себичност и привързаност.

Станимире, а този, който изкуствено е създал т.нар. "черно братство", него кой го е създал. В един момент ме накара да си помисля, че не всичко е създадено от Бог!

Сподели това мнение

преди 13 часа, kipenzov каза:

Станимире, а този, който изкуствено е създал т.нар. "черно братство", него кой го е създал. В един момент ме накара да си помисля, че не всичко е създадено от Бог!

За съществуване на нещо извън Бог не може да се говори. 

Бог е създал всичко и оказва последващо влияние върху всичко. Но пътя всеки сам си го определя според наличните условия и възможности. Може да се каже, че всеки сам създава бъдещото си аз. Условия на живот, влияние на средата - всичко това преминава през съзнанието на човек и през неговата индивидуална интерпретация, така че тези неща влияят индиректно. Всеки сам създава своите зависимости, своите предразположения... С тях се пораждат желания. Тези от черното братство не правят нещо различно от това да следват определени свои желания, които обаче не са разумни, в противоречие са с естествения, божествен ред, който единствен дава възможност за растеж на всички и завинаги. Реално с действията си черното братство затруднавят развитието на цялото човечество стимулирайки определени наши желания и склонности, които са несъвместими с еволюционната ни цел. Това че хората откликваме на това влияние; това, че тези желания са силни в много хора, дава определена власт на черното братство. В дългосрочен план съществуването им е обречено, но и тук има по-добри и по-лоши сценарии. Хората и планетата са свързани и ако се унищожи прибързано този център към който са привлечени в желанията си до голяма степен хората, може да се стигне до унищожение на Земята и още по-сериозно забавяне на еволюцията ни. А това всъщност казват е целта на Луцифер.

Сподели това мнение

Станимире, мога да кажа, че доста съм си поиграл да изследвам динамиката на взаимоотношенията между писалите във форума.

Една от най-впечатлилите ме динамика на взаимоотношенията и съответната игра на идеи, ми е тази между теб и В___ (божидар зим понякога му казват).

Готино ви се е получавало, ама така и не разбрах за толкова години що не си опростихте космогонията в метафизичния ви свят.

Какво пречи "черно" и "бяло братство" да са вътрешни(субективни проекции) в умовете ни? И просто да са полярни състояния при проявяваното ни поведение. А пък отдаването на прекалено голяма "сила" на тези вътрешни проекции в един момент ми мяза на прехвърляне на личната отговорност. 

Егрегорите и тях бива така да ги идеализирате и субективизирате, че чак човек да се почувства едва ли не "обречен", не че не е така, но конотацията е различна от "орисан".

Сподели това мнение

преди 15 минути, kipenzov каза:

Какво пречи "черно" и "бяло братство" да са вътрешни(субективни проекции) в умовете ни? И просто да са полярни състояния при проявяваното ни поведение. А пък отдаването на прекалено голяма "сила" на тези вътрешни проекции в един момент ми мяза на прехвърляне на личната отговорност. 

Нищо не пречи да са и вътрешни субективни проекции в умовете ни. 

Човекът е като магнит. Може да се свърже и с двата полюса и да почерпи силите съответстващи на всеки от тях. И отговорността си е само негова. 

Думата "егрегори" не я ползвам. Но да вземем за пример една група от хора, която в недоволството си от някаква причина, което недоволство е подсилено и от склонност към омраза, извършва метеж. Вероятно нито един отделен човек от тази група няма да извърши сам нещо подобно, но увлечен в общия поток, той извършва непривични за него неща. Може да се прояви и жестокост, която иначе е била само латентна, прагът на разумност и отговорност може съвсем да паднат и т.н. и т.н. Това си е реална сила, която се получава след като си се включил в съответния поток. Тези центрове на сила не съществуват единствено в отделния човек, а си имат и планетарни аналози. Или по-скоро планетарните са оригиналните. Помисли за аналогията между човек и планетата.

Сподели това мнение

преди 32 минути, Станимир каза:

Нищо не пречи да са и вътрешни субективни проекции в умовете ни

Съюзът "и" ми се струва в повече. Базовото, според мен е, че са вътр.суб.проекции, а по-нататъшното им екстраполиране е индивидуална реакция, продиктувана от социалния аспект на съществата ни. Нещо като "излъчена" мисловна конструкция, която като форма, ако е споделяна и от други хора, се получава обща образна представа и така се формира пък социална група на основата на общата конструкция( в по-голяма соц.мащаб, на този принцип се базират и религиозните общества). В смисъл, че първичното е индивидуалното, а другото е продукт на колективен труд от предходни поколения, към който даден индивид се приобщава като убеждения.

Да, но това приобщаване е отдаване на личната енергия на съществуващ шаблон. За това ми беше странно и попитах, ама доколкото разбирам, Вие с В___ , а и не само, на това му викате "служене".

И все пак, при цялото ми уважение, не мога да разбера защо поддържате модела "черно-бяло", при положение, че има и други модели, които описват достатъчно добре света. Стремеж за запазване на Традицията?

В това отношение, аз се явявам "външен наблюдател" на вътрешните Ви за идеологията спорове с В___ . А пък тя, самата ви идеология е с доста сложна йерархична конструкция. Некъв микс от теософия(като комбинация от индуистки и брахманически) и розенкройцерство, с херметична нагласа.

Просто прекалено комплексно, па и като сте го "разхвърляли" в един билюк милиарда години, то Робърт Джордан или Толкин направо пасти ядат с "тъничките" им томчета, даже "Дюн" ми е като "кратък сериал" :).

Напълно приемам фактът, че на глобално ниво, "въвеждането" на подобна космогония, еле пък и "разтягането" във времето, създава доста "широко пространство", в което да се "разреди напрежението" при преходния стадий в еоните. Ама тая супер строга йерархия, тва "натъртване" на безпрекословното служене ми идва в повечко. Това, че се пуска с кадифена ръкавица не значи, че не е шамар. Още повече пък и директно насочване към модела - "ако не си с нас, си против нас", на който се дължи досегашната ни "еволюция" и типове социални взаимоотношения. Тва, ако е Новото, просто нямам думи....

Ма все тая, моя си субективност. Познава се, че не съм бил в казармата.:lol:

Обаче в материално проявения свят, който обитаваме заедно, поддържането на подобни "бойни нагласи" чрез почти фанатизираното отричане на другия полюс (не че има разлика между тях, според мен) създава "хранителна база", от която черпят и двете "ложи", защото фанатичното отричане на нещо, ама така интензивно го "захранва" само дето праща същото нещо в несъзнаваното, а тези потоци все още си мисля, че могат да се управляват,  ама мракобесието и поддържането на невежеството са основният лост за съществуването на елитарността. Те това чувство на елитарност, което ражда 

В 11.04.2020 г. at 16:47, Станимир каза:

тази ложа.

Защо я има?

А поне доколкото съм си имал работа с хора, причисляващи се към елитарна социална прослойка, там битува друг морал, а не християнския, ама те не го осъзнават и си мислят, че са баш християни и се бият в гърдите колко са милосърдни на организирани "благотворителни" събития. Съответно, ако ползвам тукашната, форумна риторика, докат се "борите" с Луцифер или Ариман, май го наричате този колективно споделян субективен образ, то другия образ - Саурон или нещо подобно - "образът на Хаоса" си пие ракийката и си трупа точки.

П.п. В дадения ти пример

преди 32 минути, Станимир каза:

Но да вземем за пример една група от хора, която в недоволството си от някаква причина...

Имам пример и за безпричинна, ирационална подбуда за подобни действия, която на два пъти до сега давах за размисъл, аджеба, да се замислим, че тъмното си е в нас, ама нямаме нужното достойнство да го признаем и за това сме го "стаили" в най-дълбоко "дебри на Душата ни", която съдържа целият човешки потенциал.

Ето го и експериментът:

Станфордски затворнически експеримент

Сподели това мнение

преди 35 минути, Станимир каза:

Помисли за аналогията между човек и планетата

Все още не ми се "приземява" и аналогията засега я намирам в "човек-слънчева система"

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Станимире, наскоро намерих едно видео, в което графично много добре, според мен, се "вижда" това, което се проектира и от "черното" и от "бялото" и как проекциите "вървят успоредно" в линейният ни свят.

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега