Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Кон Круз

Божията прошка

Recommended Posts

ето това е :

Цитат

рях за мен е отсъствието на безусловна любов и/или заместването и с условна.

'''''''''''''''''''''''''''

В 22.05.2020 г. at 22:49, kipenzov каза:

Много трудно се защитава позицията, че няма Липси, особено в настоящия момент.

За това само ще изкажа твърдение:

Няма липса, има различни форми!

Има разнообразие от форми . А че са липси личи от мотивиращия ефект .

Цитат

Липсата означава нещо да не е налично.

Температурата винаги е налична, но е в различно количество. Количеството е също Форма. Форма на присъствие.

В този контекст вече сама си се опроверга...

Да заставаш на глава е похват не доказателство .Просто запълване на липсата на правилност :)  :)  .

Сподели това мнение

"Липсата на правилност" е "погрешност".

Аре иди си научи езика, на който пишеш!

Особено внимание обърни на "Евфемизъм"!

А когато си проводник на манипулативното затвърждаване на Липсата, то си е за твоя сметка.

Сподели това мнение

"Но това е нормално, щото вече се влюбваш в мен ....:3d_011:.... или поне в "образа на лошия, непослушния ученик"... не се притеснявай, няма да си първата учителка, "вдигнала ръце" от "неуважителното ми отношение ". За това ме изключваха от училище, а и прекъсвах два пъти в университета...."

ха, ако имаш нужда от присъствието на такава учителка, за да ти запълва реалността, моля. Само че аз лично никога не съм се изживявала като такава. Друг е въпросът какво е моето отражение в твоите представи, но е знайно, че то зависи изключително от това, какво искаш да видиш (или да не видиш ти). Както и да е, това не ме засяга особено, прощавай, но не мога да ти доставя това удоволствие. В действителност, винаги съм отговаряла на тезите, а не на хората, които ги изразяват. 

Добре, омразата е любов, но с по-ниска температура. В този смисъл липсва топлината, а не любовта изобщо. Затова казах липса на "достатъчно" любов, а не изобщо. Както ледът е агрегатно състояние на водата, така и омразата е агрегатно състояние на любовта. Това е моята лична теза. А в нея ме е убедил животът - моят личен. Не убеждавам никого, че е така, само споделям своя опит. 

И по темата - Божията прошка, според мен отново, е повишаването на температурата на леда, и преминаването на любовта във вода и дори в пара. 

Тук въпрос има - откъде ще вземем топлината, за да повишим температурата на състоянието си.

Сподели това мнение

Донче, използвах абсурдизма, за да се дефокусирам от трудното ми приемане на факта, че не можеш да разбереш каква ми е тезата. Пък и ако имах "нужда" от такава учителка, щях да се радвам на поведението ти, което се припокрива с подобен модел. Това, че не можеш да се видиш в подобна светлина, не означава, че аз имам неква нужда. А самият факт, че смяташ, че аз имам такава нужда е достатъчно показателен за любовта ти :):wub:

Съответно отново си повтаряш това, което си е твоята теза, без да се взима предвид, фокусирането на Липсата.

Моята теза беше, че не е въпрос на Липса, а на различна Форма.

Тука ти се губи и причинно-следствената връзка на температурата като причина за промяната на формата на полярността "човешка любов- омраза". Няма Липса на любов - има друга полярно проявена форма - омраза. А температурата е Форма на количество, защото е свързано с топлинна енергия. А въпросът "От къде се взима топлина?", би го задала "госпожа" на "ученици" в 7,8,9 клас или загрижена "наставница" на "окултни ученици". Тъй, че хем те харесвам, хем не, различни ефекти от полярната Форма на "комуникираме си"

П.п. вече споменах в първия ми пост, че трудно се защитава теза, че няма липси, а различни форми. За това спирам, щото не ми се повтаря цикъла да обяснявам какво е "манталитет на жертва". Само глупаците повтарят грешките си, иначе всеки греши!

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Цитат

kipenzov каза:

Много трудно се защитава позицията, че няма Липси, особено в настоящия момент.

За това само ще изкажа твърдение:

Няма липса, има различни форми!

.

Цитат

kipenzov каза:

Липсата означава нещо да не е налично.

Температурата винаги е налична, но е в различно количество. Количеството е също Форма. Форма на присъствие.

В този контекст вече сама си се опроверга....

,,Количеството е също Форма. Форма на присъствие."--------------------без да съм образован ,  значи ми е нормално да се излагам :) Но съм срещал две значения на думата форма . Едната в смисъл на отделна цялост и другата , начин  на изява . Във всеки отделен случай значението е различно . И ми стана смешно за напъните да си прав като смесваш значенията .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега