Jump to content
Порталът към съзнателен живот

чувствам се различно


Recommended Posts

Здравеите момче на 18 години съм моят проблем започна преди около 4 месеца до тогава бях на върха на силите си занимавам се с фитнес работех докъто един ден не се събудих болеше ме глава и аз си казах имм мозъчен тумор от започна една седмица притеснения но отидох ма невролог който ми каза че нямам такъв проблем и се оправих но после реших че мотивацията ми я няма и си казах че имам депресия започнах да се притеснявам страшно много до такава степен че в главата ми ставаше каша и имах чувството че ще полудея но същинския ми проблем започва тук напуснах работата ми защото се допитах до психолог и той ме посаветва да го направя и от тогава имам едно чувство все едно старото ми аз е умряло и на негогово място живее друг човек имам чувството че живеея в омагиосън кръг всичко ми се струва нереално когато някой ми направи комплимент или нещо имам чувството че не го прави на мен а на друг човек странно е да го обясня като се гледам в огледалото имам чувството че не съм аз като се случи нещо хубаво имам чувство че това нещо не се случва на мен а на някой друг всяка сутрин се събуждам с едно странно чувство в мен  искам да отбележа че не съм пропускал тренировка във фитнеса през цялото това време колкото и нереално да ми се струва докъто съм там и колкото да не ми се вярва че аз тренирам ходих на психиатър каза ки че имам страхова невроза и ми предписа хапчета пия ги но не виждам промяна страх ме е че полудявам и че повече никога няма да мога да се радвам да се мотивирам както преди порди простата причина че не възприемам че нещата се случват на мен има ли как състоянието ми да се подобри мерси предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Типичен пример за дереализация, първия път когато аз  я получих се погледнах в огледалото и се запитах... Това аз ли съм? На мен ли говорят? Според мен щом се е стигнало до нея имаш нужда от ПСИХОТЕРАПЕВТ, а не от ПСИХИЯТЪР много важно разграничение! Важното е, че с правилния терапевт, дереализацията отшумява. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! 

Тревожност е това, което описваш - в случая се проявява като хипохондрия (най-общо казано това е страх от болести и честата мисъл, че си тежко болен, което те кара да искаш да проверяваш и изясняваш симптоми):

В 22.12.2018 г. at 21:57, hellcorexd каза:

болеше ме глава и аз си казах имм мозъчен тумор от започна една седмица притеснения но отидох ма невролог който ми каза че нямам такъв проблем и се оправих

както и дереализация и деперсонализация: 

В 22.12.2018 г. at 21:57, hellcorexd каза:

като се гледам в огледалото имам чувството че не съм аз като се случи нещо хубаво имам чувство че това нещо не се случва на мен а на някой друг

 

Вече ти е даден ценен съвет - да потърсиш психотерапевт. С него ще се срещнете и ще обсъдите подходящия терапевтичен подход, с чиято помощ да се справиш с тревожността си. Това спокойно може да се осъществи без медикаменти. Ако имаш въпроси относно терапията, можеш да ги зададеш в тази тема

____________

Междувременно можеш да наблегнеш на кардио тренировките - чудесно повлияват тревожността, защото изразходват адреналина. 

 

Успех! 

Линк към коментар
Share on other sites

На 18 години казваш, че работиш, не учиш ли още?

Ако работата е ненатоварваща и няма личен конфликт в нея, тя е по- скоро с оздравителен ефект.

Усещанията, които имаш са напълно безопасни и по- скоро са реакция на възприятията спрямо друг проблем.

Кой съм аз? Добър ли съм? Какво искам? Какво правя? Това са въпросите, които усещането ти провокира. Сега ги извади от усещането и си ги задай в реалната действителност на твоя живот. Какви са отговорите?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...