Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,казвам се Айсел и съм на 35г.От 5г имам тревожност,паники ,невъзможност да ходя на работа.Ходих при един психолог и двама психотерапевти,резултат никакъв.Почти и тримата ме убеждаваха че нищо ми няма .Даже единия ми каза че терапията ми е приключила ,без аз да го искам.Чета книги в тази насока,искам да се науча да приемам страха си,знам че е част от мен но много ме плаши.Като дойде паниката искам да знам какво да правя,за какво да мисля?Искам да изживея живота си пълноценно,знам че ако премина през това предизвикателство ,живота ми коренно ще се промени.Аз ще се променя,но как да стане,как да приемам страха,като ме плаши до смърт.Понякога сама си предизвиквам паниката и си казвам че съм силна ,обаче идва един момент в който не издържам и се паникьосвам.Моля за някакви насоки,как да действам когато паниката е факт?Благодаря ви искрено че ви има и че правите това за нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Нека направим обратното и първо разберем, какво мислиш, когато усетиш,че паниката идва.За целта, носи винаги в себе си едно тефтерче и химикалка, в момента, в който усетиш първият симптом на паника, извади тефтерчето  и започвай да записваш, всички мисли които ти идват в съзнанието.След това ги напиши във форума, така  ще знаем, какво да те посъветваме.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 10.01.2019 г. at 16:12, д-р Тодор Първанов каза:

Здравей!

Нека направим обратното и първо разберем, какво мислиш, когато усетиш,че паниката идва.За целта, носи винаги в себе си едно тефтерче и химикалка, в момента, в който усетиш първият симптом на паника, извади тефтерчето  и започвай да записваш, всички мисли които ти идват в съзнанието.След това ги напиши във форума, така  ще знаем, какво да те посъветваме.

Здравейте,записвах си няколко дни и ето част от моите мисли:това сърцебиене ако не спре никога.Ще умра със сигурност.Как ще умра?Страшно ли е?Никога няма да се оправя?Как да се отпусна в страха-ужасно е?Как ще оставя детето си без майка?Що за майка съм?Защо не съм като другите?Всичко зависи от мен ,което е ужасно.По няколко пъти на ден имам паник атака ,не искам да пия хапчета ,но незнам как да убедя себе си ,че всичко ще се оправи.Нямам сили вече,искам просто да изчезна от лицето на Земята.

Редактирано от Ayskara
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
В 18.01.2019 г. at 17:28, Ayskara каза:

Здравейте,записвах си няколко дни и ето част от моите мисли:това сърцебиене ако не спре никога.Ще умра със сигурност.Как ще умра?Страшно ли е?Никога няма да се оправя?Как да се отпусна в страха-ужасно е?Как ще оставя детето си без майка?Що за майка съм?Защо не съм като другите?Всичко зависи от мен ,което е ужасно.По няколко пъти на ден имам паник атака ,не искам да пия хапчета ,но незнам как да убедя себе си ,че всичко ще се оправи.Нямам сили вече,искам просто да изчезна от лицето на Земята.

Записала си мислите по време на паниката . Може да са първите , но си вече в паниката  . До колко разбирам доктора . Той те съветва да изследваш момента преди настъпване на паниката .Чувства  , мисли . Например ----В спокойно състояние си (и се занимаваш с нещо ? ). В следващия момент нещо се променя и усещаш намек за паника .После е ясно .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...