Jump to content
Порталът към съзнателен живот

преодоляване на страх, притеснение


Recommended Posts

Здравейте скъпи хора,

Предстои ми заминаване за месец в чужбина на студентска практика и много се притеснявам. Сама избрах този път, за да мога да преборя страха си от непознатото и притеснението от разговори с хора, познати и непознати. Искам да се справя с тази тревожност и мисля, че по този начин ще мога да изляза и от зоната си на комфорт, да се запозная с други хора, култури и т.н. В семейството ми не знам как ще го възприемат, може дори да се опитат да ме спрат, да кажат, че ще е опасно и да започнат да говорят глупости. Просто винаги се притеснявам от хората и говоренето пред тях и взех това решение за себе си, за да се науча да бъда и малко по-самостоятелна, да се предизвикам и науча нови неща. Спортувам често и гледам да се предизвиквам и тук, но мисля, че това ще ми даде много опит и себеусъвършенстване към по-добро. Не знам как ще се възприеме от другите.  Можете ли да ме посъветвате нещо. Просто винаги е това притеснение и другите ме гледат понякога всеедно не съм наред и то става още по-силно. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...