Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Еееееееххх!!! Какви неща има на този хубав бял свят!!! :feel happy:

Всичко можем, всичко е по силите ни! Ние сме ЧЕЛОВЕЦИ - Ученици във времето и пространството(Чела - ученик на Санскрит)!!! :angel::angel::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Гените, ДНК, и хромозомите не са само нещо физическо. Преди около 20 години възникна "енерго-информационната" генетика, която изследва енерго-информационните гени и хромозоми, които имат същите гени, каквито и физическите хромозоми, но всяко по-горно ниво "управлява" чрез програми зда управление по-долното, но също е управлявано от по-горното ниво и т.н. Ако вземем и "разгънем" една енергийно-информационна хромозома, то нейната дължина е точно толкова, колкото е цялата вселена- нито повече, нито по-малко.

Физическите гени.- Ние носим много гени, включително и съвсем деструктивни гени, които при реализацията си образуват различни видове рак, и т.н...но, като ги носим, това не означава, че ще си ги сложим на "десктопа" и ще ги използваме...имаме възможност да "подкарваме" гените или да ги "спираме", или по-точно- да ги управляваме като експресия, чрез редица програми, служещи като "драйвери", повечето от които са съзнателни...

Няма физически орган, който да не може да регенерира.- Етерното тяло е буквално холограмно представена човешка анатомия и физиология, с всичките органи, системи, процеси, гени, ензими и прочие...Трансплантологията е нещо, което отнема много повече време, труд, и средства, и е практически безсмислена, защото не поддържа живота...а просто удължава периода на "навитата пружина"...

Така че, зъбите могат да се запазят, както се казва- мама и тате си имат тяхна си карма, възможно е да са ми предали част от тяхната, но моя живот си има своя собствена задача, и ако тази задача е свързана със нуждата от здрави зъби за 100 години- няма нито една причина отвън (майката и бащата като физически родители са неща "отвън", "извън" човека, който сме ние, техните души и нашата душа са различни), която да ни накара да си изгубим зъбите...

А, що се отнася до наследствеността- тя обяснява в голяма степен липсата на свободна воля....

Ако ти Орлине, си убеден, че като станеш на 55 ще носиш "кастанети" в устата си, сега, преди да си навършил 40, имаш поне около 20 години, в които можеш да опиташ "свободата" на "волята", и да избереш друго- да празнуваш 55-тия си рожден ден със зъби в устата, при това да можеш с тях да си осигуриш първо място по "напукване с пуканки" да речем....Аз казвам, че физическата среда може да се променя от човек- както по отношение на външната среда, така и по отношение на самия себе си, н определени граници- това са границите на етерното тяло, не само човешкото, а на всичко което човек е способен да променя. "Породата" и "сортът" като човешка измишльотина въздейства на физическото, и на етерното ниво в рамките на вида, а ако има взаимодействие между два вида- в рамките на вида, който е по-недиферинциран и податлрив на дефиринциране (организиране).

Майките, по-точно бъдещите майки в наше време 100% влияят на зародиша и плода, и тези 100% са предимно отрицателно влияние. Точно с емоциите и чувствата си, с мислите и т.н.- Съзнанието на бременната може и да се сеща няколко пъти днвевмно да изпарти позитивна мисъл, положително чувство и т.н.към развиващия се живот в бременната матка, но това е най-неправилния път...и най-безрезултатния...

Кръвта на човека е носител на неговото съзнание.- Чрез кръвта, чрез обмяната на чисто физически неща под формата на биохимизъм, взаимодействие между бременна жена и зародиша, впоследствие- плодът в утробата й с тава най-сигурното предаване и на емоции, и на мисли...

Какво предпочитате- да предадете по някой нещо което сте казали, или да го предадете чрез написана бележка, записан глас, или записан глас и образ на някакъв носител? Никой не разчита на "устата" да предаде точно и вярно...

Бременността е наука, и подготовката на жената за бременност като съзнание, като усвояване на определено количество знания и т.н., вкл. и самото зачеване като съчетание на идея и желание, на мисъл и чувство, дори и като време- година, месец, ден и час, че дори и минута, и място- на някое планинско място, или на някое местенце до морето или на "необходимото място" изисква години наред обучение и практика.

За обучението на жената в науката на бременността и раждането може да синаправи всеки справка в библията като лесно достъпно четиво- от Ева, през Авраамовата жена Сара, на Ребека, след това да разбере къде е разликата между плодене и множене разказа за Иаков и двете му жени...Това е наука, при това- съдържа такива подробности, които и днешните учени-генетици, биолози и прочие учени не познават все още...

Според науката за бременността и раждането, жената преживява бременността си като блажентство, а раждането освен че е безболезнено, но в същото време представлява и един оргазъм, който предизвиква екстаз, но това е съвсем отделна тема...която все още не е "актуална" за по-голямата част от нас хората.

:)

Но...зъбите са по "мярка" на всеки, като тема, и като възможност за придобиване на повечко познание и опит за това, какви възможности има физическото тяло. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е да има хора, които са успели да променят съзнателно и генома си, а оттам и хромозома, отговорен за опадалитеим зъби. Начините ги знаем - алхимия на йога, танта, дао, окултните стремежи и емоционалната сублимация, храната и пр.

За родителите и свободната воля,Кристиян - нима не получаваме родители, които заслужаваме според кармата, изградена от лината ни воля? Имам скапани зъби, защото имам хромозом, позволяващ им да се развалят. А имам този хромозом, защото съм го наследил от родителите си. А съм го наследил, защото съм се родил в този род и в тази двойка. А съм се родил при тях, защото такава ми е бил акармата. А кармата ми е такава, защото сам съм си я изковал! Но - тези разсъждения в темата за волята исвободата!

Аз казах там каквото имах да кажа!

За зъбите: развалят се, както видяхме, поради:

- Кармични причини, проявени в генетични и астрологични следствия

- от прекомерна употреба на захар

- от стрес, тоест от съотношеноието между неговото количество и способността на психката да го "смила"

- от месо и тежки храни, рафинирани продукти

- от фиксиране в похот и удоволствие, наместо в трансформирането им в по-субтилни чувства и преживявания на Любов и радост

Така че, подходът към евентуалната регенерация или поне забавяне на деструктивните процеси отнесено към този домейн, е промяна на кармата ни, от което следва и генетична промяна, чрез:

- заменяне на захрта с кафява захар и мед

- развиване на устойчива на стрес силна и стабилна психика

- вегетарианска, веганска и суровоядна диета

- превръщане на удоволствието в Любов, впрягане на дракона в юздите на Небесната Каляска, в пътя!

се са...

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Гените, ДНК, и хромозомите не са само нещо физическо.

...

всяко по-горно ниво "управлява" чрез програми зда управление по-долното, но също е управлявано от по-горното ниво и т.н.

...имаме възможност да "подкарваме" гените или да ги "спираме", или по-точно- да ги управляваме като експресия, чрез редица програми, служещи като "драйвери", повечето от които са съзнателни...

Няма физически орган, който да не може да регенерира.- Етерното тяло е буквално холограмно представена човешка анатомия и физиология, с всичките органи, системи, процеси, гени, ензими и прочие...

Така че, зъбите могат да се запазят

:thumbsup::thumbsup::feel happy:

Майките, по-точно бъдещите майки в наше време 100% влияят на зародиша и плода...

Кръвта на човека е носител на неговото съзнание.- Чрез кръвта, чрез обмяната на чисто физически неща под формата на биохимизъм, взаимодействие между бременна жена и зародиша, впоследствие- плодът в утробата й с тава най-сигурното предаване и на емоции, и на мисли...

Бременността е наука...

За обучението на жената в науката на бременността и раждането може да синаправи всеки справка в библията като лесно достъпно четиво- от Ева, през Авраамовата жена Сара, на Ребека, след това да разбере къде е разликата между плодене и множене ...

Според науката за бременността и раждането, жената преживява бременността си като блажентство

:):):angel:

"Двете бебета и мама

Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?

Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.

Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?

B: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот – пъпната връв – и без друго е твърде къса.

B: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.

B: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.

Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?

B: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея; без Нея не можем да съществуваме.

Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.

B: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?"

:lol:  :)

Линк към коментар
Share on other sites

нима не получаваме родители, които заслужаваме според кармата, изградена от личната ни воля? Имам скапани зъби, защото имам хромозом, позволяващ им да се развалят. А имам този хромозом, защото съм го наследил от родителите си. А съм го наследил, защото съм се родил в този род и в тази двойка. А съм се родил при тях, защото такава ми е била кармата. А кармата ми е такава, защото сам съм си я изковал

:thumbsup2: И съм взела решението да се справя успешно в този живот въпреки липсата на част от зъбите си.

Валентин, за мен беше удоволствие. В момента съм усмихната и не страдам за зъбите си. Благодаря!

Мир и любов!

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте приятели, някой от Вас има ли идейка или лекче за авта на венеца, излиза ми на едно и също място в рамките на 2-3 месеца, а като цяло не ми се случва често подобно явление, много е неприятно и смрадлика, прополис и сода за хляб не помагат... :unsure: , снимах зъбките днес не е проблема в тях....купих и "елудрил" по съвет на медицинските лица...да видим...лекче от природата ако ви се намира, мола да го споделите с мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

За лекчето на Adelaida - още откакто се родиха децата, майка ми прави всяко лято един билков извлек, който помага за зарастване на рани, при изгаряния и при афти. Рецептата е: Смесват се равни количества невен, жълт кантарион и ... ах, сега какво беше третото - май жиловлек (ще я попитам), слагат се в стъклено бурканче почти до горе и се заливат със зехтин. Държи се 40 дена на светло или дори май на слънце (и за това ще я попитам). Лекува бързо, безболезнено и безотказно - струва си да го има човек в домашната аптечка - дори дълбоки порезни рани, инфектирани и т.н. зарастват за дни - супер е! За афтата напоено памуче се слага върху нея за 15-20 минути 2-3 пъти дневно. Обикновено минава за ден, най-много два.

Преди около 20 години възникна "енерго-информационната" генетика, която изследва енерго-информационните гени и хромозоми, които имат същите гени, каквито и физическите хромозоми,

В смисъл къде е възникнала енерго-информационната генетика - искаш да кажеш в традиционната медицина ли? Ако е така - браво, не съм разбрала, но е чудесно!

Линк към коментар
Share on other sites

...На две места- САЩ- НАСА, и в Русия, но не мога да назова мястото- Ако днес попитате някой лекар, едва ли ще знае дори за тези неща. Официално такава наука не съществува...Информацията по този въпрос съм придобил по метода "луд за връзване"...Но и учените спят, и не могат да пазят тайни по време на сън... :1eye:

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

А, ясно! А дали само в НАСА? Май са понапреднали нещата. Имам съученик много добър математик, който работи доста време за някаква лаборатория по генетика в САЩ - нещо в статистическата обработка на данни мисля. Той намекваше, че съвременната наука съвсем скоро ще достигне до много "революционни" постижения в тази област, но не искаще да каже какво точно - чак сега ми светна.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами ако под "революционни" се разбират знания от преди 300 000 години- може..

Днес най-добрите генетици са оставили работата с микро-света на гените..Изучават генетиката, наблюдавайки небето...Аспектът е доста по-добър...откъм "поглед" за изследване..Гените, хромозомите, изобщо ДНК- тя е непрекъснато пред очите ни...

Всичко е открито, и няма нещо скрито, което да не се открие...но, засега ние човеците, подхождаме към подобна материя с идеята че е "тайна", "скрита", "окултна", "забулена"...Но, всичко е открито..

Сега твърдят, че на Венера нямало живот..Да, според дефиницията на съзнанието на учените за живота, на Венера няма живот...Но съзнанието е нещо, което не познаваме колко голямо може да бъде- може само имперично да се стигне до някакви нива, но, и едно ниво по-високо от сегашното, не само "вижда" живота на Венера, но и дейно участва в него..Просто като пример в едно направление...

Днес мното Учители работят специално върху съзнанието на "учения човек"- за науката и хората които се занимават с нея, дойде време да "творят" бъдещето, след като им бъде "открито" миналото- това става от много време, но истината е, че съзнанието на професора е твърдо, и отнема поне 30 години блъскане с голям чук докато се разчупи...Днес вече първите "учени глави" са разчупени, и могат да "поемат" онова, което Учителите са преценили да им предадат...

Всъщност, енерго-информационната генетика, възможностите за безплатна енергия, за пътуване във времето ипространството са неща, които са били известни в общесдтвото още в началото на ХХ век.

Някой проучил ли е живота и трудовете на Никола Тесла например?

Прочетете например ТАЗИ СТАТИЯ и сами оценете кой и как определя "развитието" на науката...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, интересувала съм се за Тесла! С него определено са се случвали много мистериозни неща, а откритията му са потулени. Честно казано не съм намерила много и що-годе достоверна информация за него. Ще погледна и "тази статия", но утре, че стана много късно.

Линк към коментар
Share on other sites

Опитай със сребърна вода. И виж дали не си алергична към някоя храна - шоколадът, фъстъците и  маята най-често дават афти...

Извинявай..малко ме е срам, че не зная дано не се изложа много, ама...сребърна вода-не ми е позната, би ли ми обяснил :o

Благодаря ви приятели за съветите

Линк към коментар
Share on other sites

E, да - прочетох статията. Аз наистина не бях чувала за този учен, нито за метода му, а явно е бил приложен и при хора. Не съм лекар, нито физик, но определено звучи правдоподобно - напълно ми се вижда възможно, интересно ми е само как са определили точната резонансна честота на различите вируси, бактерии и клетки, защото трябва да се направи много прецизно.

В същност по подобен начин - ГРУБО И БЕЗЦЕРЕМОННО - е отрязана главата и на хомеопатията (истинската хомеопатия, а не по-голямата част от това което предлгата като хомеопатия в аптеките) по същите финансови съображения. И ако това е било почти преди век, то в момента фармацевтичната индустрия е многократно по-мощна и едва ли ще си изпусне залъка лесно.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно време в Китай на семейните лекари им се плащало само, докато всички членове на фамилията са в добро здраве. Разболее ли се някой - спират кранчето, докато не оздравее. :)

А сега процедираме точно обратно и се чудим защо всички имат интерес да сме болни. Правило ли ви е впечатление в медиите колко много реклами за лекарства, определено вредни за здравето храни и напитки и т.н., а няма нищо за профилактика, здравословен начин на живот и т.н. - ами просто никой не печели пари от това, че сме здрави. От време на време се зашумява на тема - "Ние (обикновено от правителството, защото от време на време се бърка и в неговия джоб за осигуряване на безплатни лекарства) ще обърнем голямо внимание на превенцията и профилактиката в здравеопазването" и .... работата утихва още в зародиш. Най-вероятно някой нещо е платил където трябва. Най-голямият резултат до момента е профилактичен преглед веднъж годишно.

Извинявам се, че много изместихме темата. Може би е добре да се отвори нова тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай..малко ме е срам, че не зная дано не се изложа много, ама...сребърна вода-не ми е позната, би ли ми обяснил :o

Благодаря ви приятели за съветите

Виж в темата "Среброто" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Едно време в Китай на семейните лекари им се плащало само, докато всички членове на фамилията са в добро здраве. Разболее ли се някой - спират кранчето, докато не оздравее. :)

А сега процедираме точно обратно и се чудим защо всички имат интерес да сме болни. Правило ли ви е впечатление в медиите колко много реклами за лекарства, определено вредни за здравето храни и напитки и т.н., а няма нищо за профилактика, здравословен начин на живот и т.н. - ами просто никой не печели пари от това, че сме здрави. От време на време се зашумява на тема - "Ние (обикновено от правителството, защото от време на време се бърка и в неговия джоб за осигуряване на безплатни лекарства) ще обърнем голямо внимание на превенцията и профилактиката в здравеопазването" и .... работата утихва още в зародиш. Най-вероятно някой нещо е платил където трябва. Най-голямият резултат до момента е профилактичен преглед веднъж годишно.

Извинявам се, че много изместихме темата. Може би е добре да се отвори нова тема.

Наистина съм забелязала ненормалното количество на реклами за лекарства, а никой не рекламира това, че нормалното физическо състояние на човек е да е здрав. Нищо чудно - фармацевтичната индустрия е една от най-доходоносните в света. Не случайно постоянно ни тормозят по новините с птичи грип, луда крава, чума по прасетата и "единственият начин да се предпазим е да се ваксинираме" . Днес аз ще се ваксинирам, утре ти и така целият народ лека полека ще пълни джобчето на някоя фармацевтична компания. Аз обаче не искам да бъда част от тази порочна практика. На никого не е тайна как Световната здравна организация всяка година разработва вируси, които пуска на пазара и след това фармацевтичните компании веднага изработват ваксини за тези вируси. Да не говорим за рекламите на месо - или биват от рода на "месо от доволни и щастливи прасета" или полезна и пълноценна храна за деца. Постоянно рекламират маргарини, лютеници, меса, кайми, корнфлейкси, шоколади, вафли, бисквити за децата, а никой не рекламира плодове, зеленчуци, ядки. И после защо децата боледуват и имат развалени зъби. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:) фармаЦЕВтиката отдавна не е Грижа за человеците, а е най вече машина за прибиране на парите ни...казал е Отец наш...децата ми погиват от НЕВЕЖЕСТВО :lol: ако сме мазохисти можем да приемем че това е и естествен подбор + закаляване + пресяване :lol: и по темата за зъбите...моите поддадоха по време на бременността...поради невежеството + мързела ми :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Сега ходя на зъболекар - три коронки и три пломби! Добре, че ги има зъболекарите все пак! Без тях щях да съм окаяна картинка!

Има много фактори за усилено развалящите се зъби - най-важен е генетичният, разбира се! После, според мен, се нарежда темпераментът - колкото по-невротичен е човек, колкото по-емоционално преживява стреса, толкова повече се влияят зъбите! Темпераментът в много голяма степен се оформя в пренаталния стадий, според емоционалното състояние на майката!!! После идва употребата на вещества, извличащи калция, което прави зъбите трошливи - захар, кофеин...

Знам, че зъбите се развалят драстично при наркотично зависимите - не знам точно какъв е биохимичният механизъм, но ексесивното идоволствие изсмуква силата на човека. Силата се складира в костите. А зъбите са кости!

Възможно е и безсънието да спомага за развалянето на зъбите. Даосите твърдят, че костна сила се извлича и при мъжката еякулация.

От горните фактори - имам поне няколко - например майка ми има напълно скапани зъби, а е едва на 56. По време на бременността тя е била подложена на силен стес и е живяла в условия на тревожност и страх.

Линк към коментар
Share on other sites

Прозвуча като оплакване... Амиии - майната им на зъбите...

Правя каквото мога, пък да става каквото ще! :whistling: Имах една приятелка преди време - като и мънках за генно обременените си зъби - тя казваше небрежно махвайки с ръка: "Ееее, без зъби, голяма работа! :dancing yes: "

Макар и не със зъби на холивудска везда - съм жив и си уча уроците - преживявам поредния епизод на въплътено училище - и то осъзнато, поне колкото мога! :dancing yes: ! Така че - със зъби или без зъби - потокът на живота си тече!Има хора умират със здрави зъби. Има и такива, които надживяват тези последните, макар и без зъби... Животът е шарен!

хей зъбки зъбченца - милички зъбоци - обичам си ви аз, органични или метало-керамични! Уста ли бе или царство на мечти - пълна с царе с корони, с мостове към светове отвъдни, амалгами алхимични, подхранващи ме със живак! Прирачно царство на разпадащи се замъци без нерви, умело реставрирани-пломбирани и качествено маскирани! :) :) :)

АКо друго не свърша за добруването на този грешен свят в малкия си жизнен цикъл, поне грижата ми за зъборемонтьорите е завидно пълноценна и отдадена!!! :)

:dancing yes: :dancing yes: :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Елементарно казано, най-лесно се умира от развален и после нелекуван зъб. Причините са ясни.

Благодарение на медицината от последните столетия и особено от XIX-XX век, ние имаме далеч по-здрави зъби от нашите предци. Има прости факти. Преди няколко хиляди години, пределната възраст е била 35/40/45 години. Според специалистите палеодентолози, най-голям процент за ранната смъртност са били болни зъби.

Здравословната храна е съвремен мит. Много по-важно от качествената храна е добрата хигиена на устната кухина. Дори и стресът, и емоционалното напрежение на са толкова определящи фактори, колкото е генетичната предиспозиция.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, гените! Ах, тези гени!

Обаче гените са само втвърдена, отелесена когниция, афективен и поведенчески модел на предците ни! И подобряването на гените става по същия начин - чрез воля, съзнание, мисловен контрол, емоционално подходящо насочване! Ако не успеем за нас си - за децата ни вече ще сме заложили нещичко!

Въобще за в бъдеще психиката ще става все по-мощна и очевидно действаща сила - епохата се променя, енергиите ускоряват честотата си! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...