Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

Здравейте! Преди време получих позволението на екипа на портала да започна седмична тема. Където всеки ще пише каквото реши за себе си, ще споделя. Където ще се поопознаем дотолкова, доколкото решим да допуснем другите.

Тема, в която ще пишем нещо за нас самите, а няма да разсъждаваме върху конкретен проблем.

Започвам аз. На 27г съм. В момента съм в много добро настроение. Желая да го споделя с вас.

Пишете.

Линк към коментар
Share on other sites

Как се чувствам?Изпитвам срам че съм човек,защото съм разочарован от глупостта на хората,от инерцията на мисълта и заблудата която цари навред.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не зная как се чувствам. Пия бяло вино и разсъждавах за смъртта, но леко ми писна. Пренасочих се и "Чудесна" ми помогна за това.

Слушам Коледни песни в изпълнение на негърската певица Махалия Джаксън. Това, че не е Коледна вечер, не ми пречи. И вместо снегове - навън са дъждове. Петъчни.

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор,

Не може да се срамуваш за това.Може да негодуваш,но...и тези хора си имат своята истина.Тя не е просто твоята.

А аз сега не съм аз. Цялата съм една голяма болка.Мразя смъртта.Тя ми отне човека, с когото забравяхме, че другите могат да ни подразнят или разочароват.

Линк към коментар
Share on other sites

Срамувам се не заради това че някой не е приел истината ми,а заради това че някои не искат да мислят.Повечето се затварят в шаблон и не виждат извън него.

"Не вярвай на онова, което си чул.

Не вярвай в традицията, само защото се е предавала от поколение на поколение.

Не вярвай на нищо, което е повтаряно много пъти.Не вярвай, защото написаното идва от някой стар мъдрец.

Не вярвай на догадки.Не вярвай на авторитети, учители или по-възрастни.

Едва след внимателно наблюдение и анализ,

когато е в съгласие със здравия разум и ще донесе полза за всеки и за всички,

го приеми и живей според него."

Буда

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера ми беше много ползотворен и ентусиазиран ден и сигурно затова вечерта се поотпуснах и попреядох с боб :( Припомних си какво означава това - и не само се "газирах" и не спах добре (за сметка на това спах по-дълго ;) ), но и досега ми е още тежко на коремчето и се налага да си направя кратко разтоварване. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Мисля, че добре се получава.:)

От известно време, откакто влизам в сайта, започнах да мечтая отново. Помага ми това, че тук споделям мисли, преживявания, чувства. Отделям от времето си, за да изразя себе си. Излязох от монотонните грижи и задължения на ежедневието си. Върнах си усещанията отпреди 10 години.

Да усещаш вятъра как зачервява лицето, чистият въздух, силните усещания, които те карат да се чувстваш жив. Че живееш тук и сега.

Благодаря ви за приятната атмосфера и за това, че тук има място за всички!

Ние живеем на едно много красиво място, имаме много хубава родна музика и инструменти.

Имаме всичко, за да сме щастливи.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Как се чувствам?Изпитвам срам че съм човек,защото съм разочарован от глупостта на хората,от инерцията на мисълта и заблудата която цари навред.
"Не приемай греховете на другите върху себе си"! Правя перифраза на някой(и нещо), който съм забравил.

Не приемай лично недостатъците на хората около теб. Уважавай и обичай човека такъв, какъвто е! Не го учи и поучавай, не го съветвай! Направи тези неща със себе си!

А "заблудата и човешката глупост" не ме притесняват! Кой може да е сигурен дали той самия не е заблуден и глупав? Но какво да се прави! Минах и аз през тази "голгота"! Мисълта, че съм "най от всички" е много съблазнителна. Но и води до съответните негативи!

Някой не можел да "мисли"? Той пък може да се окаже, че може нещо друго, което останалите не мога! Да се радва на радоста на хората например!

Ами....ето ме и мен. Izgrev. 57 годишен, обикновен човек, минал отдавна през съмнения и заблуди. Сега izgrev е щастлив и доволен от съдбата си, защото отдавна "загърби" гордоста и суетата! И всичко, за което се произнесе току що по горе!

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм бил толкова щастлив че живея в такова семейство.Семейство изградено на взаимност,разбирателство и топлута.Пожелавам на всички да изпитат това което изпитвам аз сега-топлината на семейния уют.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес изцяло съм в почивка, след няколко поредни дни на лекции, и преди утрешния неделен ден, когато отново имам занятия със задочници. Чувствам се удовлтворен от това, което успях да им дам като знание и като присъствие. Днес зареждам акумулаторите и релаксирам-пълна идилия е днес :) , за да съм във форма утре. На утрешния курс преподавах миналия февруари, сега съм нетърпелив да се видим отново.

След обяд с племенниците гледахме филма Синьо лято от интернет.

Максим, 31 г.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и аз да напиша нещо :feel happy:

Щастлива съм, че чувам чуруликащи птички отвън.

Днес е Прошка, за това бих искала да помоля всички, които съм обидила волно или неволно да ми простят.

Друго важно нещо е да простя аз, на всички.

Нека се разбираме и обичаме, нали сме хора, всички...

Обичам ви приятели, хубав ден на всички :harhar::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Много е важно да си вземем прошка от близките на този ден. Да не забравяме най-възрастните от тях.

Преди две години аз не го направих. След това нямах друга възможност. Баба ми почина внезапно няколко дни по-късно. С горчивина разбрах колко важен е този ден.

Хубаво е да се възпитават децата да уважават традициите и християнските празници.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Да, по повод на деня на прошката, искрено моля всички, които съм засегнал волно или неволно в Портала по някакъв начин, да ми простят :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпа Мона,

Естествено, че ти нямаш нужда от прошката ми. Аз имам нужда от нея :feel happy: Човек прощава най-вече заради себе си. Аз имм нужда от своята прошка, и имаш нужда от твоята... Така са поставени нещата... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Това се нарича мимикрия. Заради личното си спокойствие, ще изнамерим 100 причини да се оправдаем пред себе си. Тревожността на съвестта най-лесно се приспива с дълбок поклон пред Аз-а. Този наш Господ, заради когото жертваме Душата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Поредното доказателсвто, че всеки слуша само себе си...

Казах и имах предвид Аз-а, пред когото се нископокланяме. ТОЙ Е НАШИЯТ ГОСПОД! Заради този Господ (аз-ът) жертваме душата си. Никога не съм разбирала това неистово желание за свръхинтерпретиране на текстове.

Линк към коментар
Share on other sites

"Светъцът е грешник, който никога не се отказва от опитите си да преодолее злото" (Парамханса Йогананда)

За да простиш, трябва да разбереш.

* * *

Дзен учителят Хакуин бил хвален от близките си за чистия си живот. Хубава девойка, чиито родители имали бакалия, живеели наблизо. Изведнъж, без никакво предупреждение, родителите й забелязали, че е бременна. Това ги разгневило. Тя не могла да обясни кой е бащата, но като я притиснали, назовала Хакуин. Вбесени, родителите отишли при Учителя. "Тъй ли?" всичко, което той казал.

След като детето се родило, занесли го на Хакуин. От този момент той изгубил репутацията си, което изобщо не го трогнало, и се отдал на грижи за детето. Вземал мляко от близките си и всичко от което детето имало нужда.

Година по-късно момичето-майка не издържало. Тя открила истината на родителите си - че истинският баща на детето е младежът, който работел в магазина за риба.

Майката и бащата на момичето веднага отишли при Хакуин да го молят за прошка, извинявали се дълго и си взели детето. Хакуин бил готов. Давайки детето, той казал само: "Тъй ли?"

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм разбирала това неистово желание за свръхинтерпретиране на текстове.

А аз стремежа към магьосничеството. :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...