Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

Седмицата на "седмичната тема" май не приключи особено приятно.Никак не е хубаво когато хората не умеят да се чуват и разбират,още по лошо е когато става въпрос за умни и интелигентни хора.Интересно защо след като човек открие за себе си някаква истина и повярва в нея ,решава че всичко друго е неправилно.Доказан факт е че групата винаги изхвърля различния, така наречената "черна овца", а дали в опознаването на различния не се крие другото лице на истината!?

Линк към коментар
Share on other sites

:) Знаете ли, вчера дочетох "Всичко живо е трева" на Кл. Саймък. Много ми хареса.

Засегнати са темите за любовта, красотата, човека...

Там един човек се пробуди и спаси Земята. Просто разбра, че ние можем да имаме всичко, стига да обичаме и позволим на различните да са такива, каквито са.....

За всеки има място под Слънцето :feel happy:

Илияна , здравей !

Страхотна книга , една от любимите ми . Въобще Клифърд Саймък е велик .

Както и Рей Бредбъри . Великолепни , ей на това казвам фантасти .

По въпроса за магьосничеството ,аз пък не вярвам сред нас да има такива . :sorcerer:

.Не е много полезно , най- малкото за здравето да се предава човек на вредни емоции . Я се усмихнете и се прегърнете .

Максим е толкова умен и подреден в изказванията си и никога не тръгва да спори заради "спора " . Поне от моите наблюдения тук .

Макс имаш моето приятелство . :)

Мона защо не направиш компромис с егото си и не се опиташ да станеш приятелка с Макс ?

Имам чувството , че си много умен , но също така и конфликтен човек.Поне от краткия период от време , който те познавам по някакъв начин . Аз бих се радвала също да стана приятелка и с теб Мона .

Линк към коментар
Share on other sites

Забравих да кажа нещо и за мен . Първо аз съм на 25 години , художничка съм , интересувам се от цялата вселена . Хахахах а, и от всички вас .

Радвам се ,че вече имам приятели тук в портала за съзнателен живот .

Много обичам да си блъскам главата над разни , въпроси и дилеми . Много от нещата , които говорим тук , обсъждам и с приятели .

Обикновено си казвам нещата съвсем направо .

Прощавайте , ако има нещо , аз вече съм простила на всички . :D

В момента се мъча да събера мислите си и да започна да работя над следващата си работа , което се оказва трудно , защото много обичам да пиша и чета тук . Просто ей - така си отлитат 3,4 часа.

Да не говорим отколко време завършвам да чета "Землемория " на Урсула Легуин , особено след като гледах филма съвсем не мога да я дочета .

А пък и трябва да подготвя един тест за учениците ми по история на изкуството и история на костюма и съвсем ще трябва да се огранича с четенето на каквато и да било художествена литература .

А пък и освен това обожавам история на изкуството осбено античност , така , че всъщност се забавлявам тайно .

И така .

Миналата седмица посетих историческия музей в нашата местност и се зарадвах на новата подредба .

Дори планирам следващ излет с колелото дотам . И нямам търпение да дойде пролетта най- сетне , за да мога да прекарвам повече време навън .

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е мнението на Теодора Андреева.Какво разбираш под енергиен вампир.

И защо модераторите не цензурират тази обидна квалификация.

Щом се обиждаш, значи е истина.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом се обиждаш, значи е истина.

не рискувай да дразниш млади магьосничета,

че нервичките им са обикновено слабички

току виж решили да ни омагьосат :lol::D

Линк към коментар
Share on other sites

Roemy ще ти кажа само:

Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие! Ричард Бах ("Едно")

Линк към коментар
Share on other sites

не рискувай да дразниш млади магьосничета,

че нервичките им са обикновено слабички

току виж решили да ни омагьосат :lol:  :D

Слава Богу!!! Имаме си формули от Учителя!

Линк към коментар
Share on other sites

Светът не е нито черен, нито бял. Светът е забулен във всички нюанси на сивото. Свалете пердетата на очите си и вижте цялата красота на дъгата.

От въд дъгата има само светлина. Нея търсете. Към нея се стремете. Нямаме време за раздори. Не зная как да обичам Бог, но Вас ви обичам всичките. :feel happy: Лека нощ!

Линк към коментар
Share on other sites

:):thumbsup2:

10 кубика наведнъж никак не е леко. Аз съм си цепила само разпалки и ми е било винаги приятно. Повече не бих могла, а и не се налага.

Добре, че не носех и вода от извора. На нашите баби навремето не им е било лесно. Пък сега ние само натискаме клавишите и спорим кой е прав и кой крив.

Лека и спокойна нощ!

:) носенето на вода + цепенето на дърва...подобряват кръвообръщението + придружено със светли мисли + песен на уста...дааа ..чисти ни кръвта :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм на 24 години и е крайно време да спра с активните си форумски изяви, понеже не съществува за сега друга възможност, освен да изразяваш егоцентризма си с постинги. Повечето участници само излъчват, без да приемат и няма никакъв обмен. На мен лично не ми харесват тези взаимоотношения. Поздравявам всички участници, понеже са търсещи души, но ако някой знаеше наистина какво търси, едва ли щеше да форумства. И все пак, това е един от най-осъзнатите форуми.

So 'ham asmi, но доста незавършен.

Успех!

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Повечето участници само излъчват, без да приемат и няма никакъв обмен. На мен лично не ми харесват тези взаимоотношения. Поздравявам всички участници, понеже са търсещи души, но ако някой знаеше наистина какво търси, едва ли щеше да форумства. И все пак, това е един от най-осъзнатите форуми.

So 'ham asmi, но доста незавършен.

Успех!

Това се опитвам да кажа , но не толкова рязко.Иначе радвам се че открих форума.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм на 24 години и е крайно време да спра с активните си форумски изяви, понеже не съществува за сега друга възможност, освен да изразяваш егоцентризма си с постинги. Повечето участници само излъчват, без да приемат и няма никакъв обмен. На мен лично не ми харесват тези взаимоотношения. Поздравявам всички участници, понеже са търсещи души, но ако някой знаеше наистина какво търси, едва ли щеше да форумства. И все пак, това е един от най-осъзнатите форуми.

От висотата на твоите 1300 постинга ли го казваш? Не ти харесвали тези отношения. А на мен не ми харесват обобщенията и даването на оценки от някого за другите, гледайки ни от високо...

Харесаха ми дискусиите през последните 2-3 дни! :) Форумът се раздвижи, видяхме колко сме различни и неповторими, и все пак нещо ни обединява. Преди това всички се съгласяваха, но го нямаше импулса. Сега имаше жар, искра...Няма лошо. Никой не излезе от рамките на благоприличието, което потвърди че сме човеци.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Аз съм на 2х24 години. :D И участвам тук само когато и за каквото ме "потегли" - без намерения и отчитане на резултати в "приемане" и "излъчване" нито за себе си, още по-малко за другите. Дали и кой изразява егоцентризъм това не е моя работа. Чета постингите на всички без да се старая да оценям и дори да разбирам какво точно е искал да каже авторът. За мен е важно да усетя какво ми казва Бог като ги слага пред очите и в съзнанието ми. Много много са ми помагали - избистрят ми собствените мисли и емоции, "израждат" ми каквото не съм си доизказала на себе си, добавят ми още погледи към света ни, за които не съм и подозирала преди....ИМА обмен. :thumbsup:

Благодаря ви че ви има и сме заедно, приятели.

Линк към коментар
Share on other sites

Две капки катран се мъчат да развалят буре с мед! :D

Аз няма да ти простя.
Никой не се нуждае от ничия прошка. Само от собствената си.

Не съм способен да дам прошка,защото не съм лицемер.

Да се уважаваш и обичаш е лицемерие? :thumbsup:

Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста му.
"Мъдреца" не знае как да "сочи" за да му обърнат внимание. "Глупака" му се чуди на усърдието!

На мушката... Без коментар.

Всички грандомани хващат спусъка(рано, или късно). Те са постоянно обидени от...

само излъчват, без да приемат
Ами ако има какво...ще приемат, ако не....няма!

А иначе....всеки си знае Пътя си!

Нашият път е към Слънцето.

Еее, доста ще се помъчат капките! :D

Препоръчвам им да отидат в който и да е друг сайт. Където и да отидат.....с отворени обятия ще ги посрещнат.

В "Порталът" могат да си прощават, защото участниците обичат себе си....респективно, другите.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава да обичаш хората? Да обичаш само тези, които повтарят твоите думи и те хвалят какво прозрение си направил.

Какво толкова се страхувате от двама души, които просто са изразили виждането си.

Да не би да се страхувате, че са дошли да ви омагъосат, че си имате формули да се пазите?

Май е лесно да се говори за Любов по принцип, но е трудно да обичаме истински. И е лесно да прогонваме тези, които мислят различно.

Тя и православната църква не приема различията. Както всъщност и вие.

Търсещи и добри хора има сред всички-християни, мюсюлмани, будисти, дъновисти и пр. Но какво ги обединява, че носят любов в сърцето си и я проявяват, а не само пишат за нея.

Любов към тези, които ни обичат и към тези, които не ни приемат, към всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Чудесна за думите.

А към Венцислав (понеже съм перфекционист), наистина со хам асми не е завършен и липсва "....което съм". Но не е случайно. (Имам щастието да говоря и да пиша на санскрит.)

Линк към коментар
Share on other sites

Денят е прекрасен! Слушам Uriah Heep и събирам слънчеви лъчи!

Какво повече е нужно...

... за да почувстваме любовта?!

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето участници само излъчват, без да приемат и няма никакъв обмен. На мен лично не ми харесват тези взаимоотношения. Поздравявам всички участници, понеже са търсещи души, но ако някой знаеше наистина какво търси, едва ли щеше да форумства. И все пак, това е един от най-осъзнатите форуми.

Венциславе, не мисля, че това е причина да се откажеш от активното си участие във форума. Аз лично съм съгласен с повечето от написаното от другите участници, но много рядко давам да се разбере, че това е така. Ако трябва да го правя всеки път когато нещо ми хареса, постовете ми щяха да бъдат доста повече, но нямаше да са от особена полза за останалите.

То да излъчваш не е лошо, ако това което излъчваш е добро, но аз съм сигурен, че не са малко и тези, които приемат. Може да е само малка част от това, което искаш да кажеш, една идея, но тя ще порасне. Не забравяй, че всеки сам трябва да си я отгледа. И дори само един да успее, това означава, че усилията ти са си заслужавали.

Линк към коментар
Share on other sites

А дали самият Венцислав има нагласата да приема? ...или и той има за цел само да излъчва? Защото аз оставам с впечатление, че прави точно второто. Не се знае защо Венцислав тръгва на тази позиция с отказването. Той и досега в последните месеци беше изчезнал. Може би няма възможност да посещава форума така често, както го правеше преди? Ако е така поставянето на ултиматуми е доста лесно :) просто вдигане на шум и привличане на внимание към собствената си особа.

Линк към коментар
Share on other sites

Като чета мненията в тая тема, се сещам за един страхотен и умен филм "Да разлаеш кучетата". Поучително.

:lol: Точно така стана. :sorcerer:

Искам предварително да се извиня на Венцислав, за двата си постинга от днес тук, които е възможно да възприеме като лични нападки. Не е това, просто и аз съм като него-казвам нещата едно към едно както ги преценявам. Това съм решил, това съм написал. Не искам да си създавам фалшив образ на ангел безпогрешен. Старая се да съм себе си-понякога малко остър, понякога мек, понякога спокоен, понякога силно емоционален и импулсивен.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...