Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

Като чета мненията в тая тема, се сещам за един страхотен и умен филм "Да разлаеш кучетата".

Ц!

Кучетата си лаят, кервана си върви. Ето това е поучително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте хора!

Може ли да сменим темата?Погледнете какво хубаво време се е отворило навън!

Някой спомня ли си за какво точно възникна цялата олелия в тази тема?

Ще ми се да споделя с всъчки нещо което да породи приятни емоций във всички който четът, но не се сещам какво. Затова ето ви едно стихче:

Сърце

Туп-туп, туп-туп.

Часовник отмерващ

човешки живот.

Туп-туп, туп-туп.

Веднъж във раван,

веднъж във галоп.

Туп-туп, туп-туп.

Посоката вярна

през времето следва.

Туп-туп, туп-туп.

Целта си финална

стремежно преследва.

Туп-туп, туп-туп.

В лава топено,

калено във мраз.

Туп-туп, туп-туп.

С огън горено,

браздено с елмаз.

Туп-туп, туп-туп.

дори да сгреши,

назад не поглежда.

Туп-туп, туп-туп.

През радост и болка

само ни превежда.

Туп-туп, туп-туп.

Туп-туп...

Туп...

...

---

Само да подчертая че не съм го писала аз.

Намерих го в нета и ми хареса.

Линк към коментар
Share on other sites

Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!

:hmmmmm:

Не е едно и също, по-скоро това са две неща, които външно си приличат отчасти. Но вътрешно са по-скоро на различните полюси от спектъра на съзнанието. Безразличието е неразличаване, задръстеност и тъмнина (тамас), безусловната любов е висше осъзнаване, осветеност и чистота (сатва). :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте хора!

Може ли да сменим темата?

Как да се смени нещо, което го няма?

Това е "седмична тма"! Аз го тълкувам като място за разтоварване. Всеки си "излива" душата на воля.

Тук е място за опознаване освен това, както е замислено от автора на темата. Вярно, малко се изостри опознаването...- ето така:

Да, по повод на деня на прошката, искрено моля всички, които съм засегнал волно или неволно в Портала по някакъв начин, да ми простят

Аз няма да ти простя.
ОК, аз обаче те разбирам и ти прощавам

Не ме разбираш и не ме интересува дали ми прощаваш. От твоята прошка аз нямам нужда.

И не само така, но нейсе!

Линк към коментар
Share on other sites

:P:harhar: Радвам се на хубавото време и слушам стари, позабравени руски песнички. Сякаш се заредих.....

Не думай о секундах с высако, наступить время, сам поймеш наверное, свистят они как пули у виска мгновения, мгновения, мгновения....

С чего начинается Родина..., Десятой наш, десантной баталыон... /извинете за правописа, позабравила съм :feel happy: /

Улыбка, Чебурашка...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Честно да си кажа, с риск да предизвикам по бурни реакции и аз съм малко разочарована от форума. Струва ми с, че прекалено много се цитира от различни источници, а по малко се разсъждава върху цитираното. И другото, което ми прави впечатление е факта, че малко се споделя личен опит. Предимно се набляга върху мислите и постъпките на учители примерно, но къде остава личния опит. Тази мисъл ме наблегна след като бях пуснала една тема за медитацията. Е не се намери никой, който да сподели личен опит. В последствие докато се ровех из темите ми се проясни, че има хора, които практикуват медитация и все пак никой не се отзова да сподели нещо с цел да помогне на други търсещи. Та въпроса ми е защо така се получава?

Извинявам се за малко мрачниа постинг на фона на другите, ама в момента точно са ме налегнали такива мисли.

Линк към коментар
Share on other sites

А дали самият Венцислав има нагласата да приема? ...или и той има за цел само да излъчва? Защото аз оставам с впечатление, че прави точно второто. Не се знае защо Венцислав тръгва на тази позиция с отказването. Той и досега в последните месеци беше изчезнал. Може би няма възможност да посещава форума така често, както го правеше преди? Ако е така поставянето на ултиматуми е доста лесно smile.gif просто вдигане на шум и привличане на внимание към собствената си особа
От висотата на твоите 1300 постинга ли го казваш? Не ти харесвали тези отношения. А на мен не ми харесват обобщенията и даването на оценки от някого за другите, гледайки ни от високо...

Здравей приятелю!

Съжалявам, че прие ти сам лична нападка, но подобна случка вече сме имали двамата. Прав си, че гледах от високо, но гледах отвисоко себе си. Не обвинявам никой друг в нищо, но виждам проявите си на подобно равнище и за тях говорех. И като бях изчезнал си следях развитието на темите, макар много бегло, но не знам защо точно се върнах активно (?)... Друг е въпросът, че в думите има и обективност...

И какви ултиматуми - считам, че това, което търся не мога да намеря тук при всички положения, понеже търсенето е обръщане навътре. И точно заради вдигането на шум е добре да се оттегля, та аз не го обичам.

Интересно, че очаквах точно тази реакция, но извинете, към вас приятели бяха насочени само искрените ми пожелания, а факта, че не бяха приети, просто съвсем случайно не ме опровергава. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето участници само излъчват, без да приемат
Това се опитвам да кажа , но не толкова рязко.Иначе радвам се че открих форума.

Има "излъчватели", има и "приематели"! Всеки с нещо се облагодетелства тук. Ееее...ако искам да се правя на месия и да ми целуват краката, тогава да. Ще искам само "приемане".

и няма никакъв обмен.

Ако станете "приематели", тогава няма да Ви тревожи проблема с обмена.

Линк към коментар
Share on other sites

"Повечето участници само излъчват, без да приемат и няма никакъв обмен. "

:) мисля че повечето само приемат засега

да се надяваме че това ще се промени :):thumbsup:

Поздравявам всички участници, понеже са търсещи души, но ако някой знаеше наистина какво търси, едва ли щеше да форумства.
само мафиотите ли да се търсят един друг?

духовните хора са голяма рядкост и да ги намериш е голям шанс

тук поддържаме, с малки изключения, висши и добри вибрации и любов

светъл оазис в епохата на материализма, за което благодаря icon12.gif

И все пак, това е един от най-осъзнатите форуми.

Да :) интересен и жив

и на английски не съм виждал по-добър засега

търсенето е обръщане навътре
Да :)

съвсем случайно не ме опровергава.  :)

На мен биха ми липсвали критичните ти и непривързани изказвания.

Карат ме да мисля по конструктивен начин в нови посоки. Остани.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че тук всеки пишейки и четейки, намира нещо за себе си.

Аз се уча от всеки един, всеки е невероятен и индивидуален, но всеки търси път към себе си... понякога чрез другите :feel happy:

Благодарна съм на всички, които пишат, независимо, че понякога мненията ни се разминават :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелю Валентин, моля те, не говори така! Трудно казвам не, а подобно решение вземам не зарди форумци, не заради форум, а заради мен - много егоцентрично нали?!

:D Ти си един от бъговете в моята теория за едностранността на предаването и си просто отворен, но моята отвореност е избирателна и зависма от някои външни фактори. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей приятелю!

Съжалявам, че прие ти сам лична нападка, но подобна случка вече сме имали двамата.  И какви ултиматуми - считам, че това, което търся не мога да намеря тук при всички положения, понеже търсенето е обръщане навътре. И точно заради вдигането на шум е добре да се оттегля, та аз не го обичам.

Интересно, че очаквах точно тази реакция, но извинете, към вас приятели бяха насочени само искрените ми пожелания, а факта, че не бяха приети, просто съвсем случайно не ме опровергава. :)

Венци, обичаш да бъдеш рязък в изказванията си, а не ти е приятно, когато друг е рязък към теб. Това не е "лична нападка", а опит за изразяване на становище. Имахме вече миналата година подобна случка, комуникирахме включително на лични съобщения, искам да те разбира, но не мога, веднага приемаш ролята на жертва. Аз лично не съм във форума за да търся нещо, а да споделям нещо. Има разлика. Иначе е полезно да гледаме отвисоко към себе си. :thumbsup: Тогава няма да се стига до рязко опониране на различното мнение.

С най-добри чувства и пожелания към теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Тази мисъл ме наблегна след като бях пуснала една тема за медитацията. Е не се намери никой, който да сподели личен опит. В последствие докато се ровех из темите ми се проясни, че има хора, които практикуват медитация и все пак никой не се отзова да сподели нещо с цел да помогне на други търсещи. Та въпроса ми е защо така се получава?

Никой не може да те научи на медитация. Медитацията си е личен съкровен опит. Опит с главни букви. Това не е урок, за да се предаде на другите. Има хиляда и един вид медитация. Не се чувствам способен да споделя моя опит в медитация, просто не мога, не че не искам. В медитацията просто Си, не правиш нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно казвам не, а подобно решение вземам не зарди форумци, не заради форум, а заради мен - много егоцентрично нали?!

не е егоцентрично да се самоосъзнаеш като Дух

да работиш над себе си е да работиш за благото на целия свят

Така човек скъсва с греховете и прокарва връзка към висшите светове. Живият храм на Бога е по-ценен и важен от храмове направени от камъни и тухли.

:D Ти си ... просто отворен, но моята отвореност е избирателна и зависма от някои външни фактори.  :feel happy:

Не те спирам да решиш каквото намериш за добро.

never say never

Обети е хубаво да се поемат но трябва да внимаваме какви :D

Линк към коментар
Share on other sites

Чувствам абсолютен провал и неосъщественост , когато не успея да се разбера с някой . Това тук ми се е случвало 2 пъти . И двата пъти много ме заболя , не заради думите на някой , а заради това , че не успях да се сработя , не се случи онази магия , която витае в целия форум . Просто като да си изтървеш чувствата в някоя пропаст .

Венци , не си ходи .

Това ще е загуба . Една цветна искра от дъгата на съзнанията тук си ти .

Въпреки , че повечето пъти съм на противоположното мнение на твоето , аз ще почувствам загуба , ако ти си тръгнеш . Много отдавна не си писал .

Може и хич да не се зарадваш на постинга ми към теб , но прости ми , ако има нещо.

Съвсем егоцентрично те моля . :D

Линк към коментар
Share on other sites

Голямо писане се отвори - като гледам колко народ чете в момента!

Здравейте и от мен! :feel happy:

Тези, които ме познават знаят че съм на 42, имам две прекрасни момчета. Като цяло съм добродушко, но на моменти съскам като котака, който имаме (за което моля да бъда извинена, боря се с този си недостатък :angry: ).

В "Порталът" могат да си прощават, защото участниците обичат себе си....респективно, другите.

:thumbsup: Напълно съм съгласна с теб Изгрев! Май най-важното е да простиш първо на себе си, а после на другите.

Мисля, че тук всеки пишейки и четейки, намира нещо за себе си.

Аз се уча от всеки един, всеки е невероятен и индивидуален, но всеки търси път към себе си... понякога чрез другите :feel happy:

Благодарна съм на всички, които пишат, независимо, че понякога мненията ни се разминават :thumbsup:

И с теб съм съгласна, мила. :thumbsup2:

Приятна вечер на всички и повече усмивки!

Линк към коментар
Share on other sites

Струва ми с, че прекалено много се цитира от различни источници, а по малко се разсъждава върху цитираното. И другото, което ми прави впечатление е факта, че малко се споделя личен опит. Предимно се набляга върху мислите и постъпките на учители примерно, но къде остава личния опит. Тази мисъл ме наблегна след като бях пуснала една тема за медитацията. Е не се намери никой, който да сподели личен опит.

Виж, Сев, аз едва през втория месец почнах да се ориентирам по-добре в плюсовете и минусите на този форум, а ти като гледам си от около седмица. Ако обичаш, не прибързвай с изводите, а поразгледай повечко теми... :) Вярно е, че има много цитати, но поне част от тях са подбрани специално за случая и значи са употребени според собственото виждане и може да се каже - творчески :sorcerer: Освен тях има и достатъчно становища, изразени със собствени думи. Има и изясняване на терминологии, което може да се вижда скучно на някои, но без което само ще се въртим в кръг и ще си говорим едни и същи неща, представяйки ги за различни :) Просто така е устроен и тоя свят и в частност възможностите на нет общуването са такива, че си има определени ограничения откъм израз, разбиране, време и т.н. Но нека не бъдем като песимиста, който гледа все към въздуха в попупълната бутилка, съгласно? :thumbsup::yinyang::)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Никой не може да те научи на медитация. Медитацията си е личен съкровен опит. Опит с главни букви. Това не е урок, за да се предаде на другите. Има хиляда и един вид медитация. Не се чувствам способен да споделя моя опит в медитация, просто не мога, не че не искам. В медитацията просто Си, не правиш нищо.

Все от някъде си започнал нали? Важно е в началото някой да ти даде съвет, насока към която да се движиш. Вярно е, че всичко е много индивидуално, но когато си започнал да се занимаваш с медитация, надали си успявал веднага да постигнеш състояние, в което просто да Си. Затова питам, за началото. Всеки пътешествие е започнало с една стъпка. Моя въпрос беше каква е била първата стъпка?

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, не разбираме дори ортодоксалните си и повърхностни изказвания с теб, в което въобще нямам намерение да те обвинявам, нито да изисквам. Аз казах, че ти прие моя постинг, който на всичкото отгоре завършваше с "това съм аз", като нападка към форумците, а не, че ти ме нападаш. Това, дали ти ми отправяш лична нападка трябва сам да си оценяваш, а не аз. Ако някой знаеше колко мекота има в рязкостта ми... Дори добрите ми приятели не го разбират - разбира се, причината е в мен. Наскоро ми подариха бодлив таралеж, който ме охарактеризира с бодлите си, а аз мислех, че символизма му се крие в това, че като го удряш той грее от щастие (буквално). Стана ми смешно, като един дзен учител съм - много груб, само раздавам пръчки и на нищо не научавам слушателите си. Е, някой може и да открие покоя в себе си, но той си е там така или иначе... :D

Ина, защо трябва да приемаш подобна позиция? Всички оставате за мен приятели, но всеки търсещ е самотник и който го отрича просто още се оглежда предимно навън. Познавам прекрасни семейни двойки, които си взаимодействат любовно-изграждащо един за друг, но на вътрешно ниво те са сами, понеже са всеки един е сянка на Абсолюта, изява на Логоса, образ на монадата...

Форумството е един вид показност, а тя не е благоприятен фактор за развитие на спокойствието. Аз съм слаб и наистина ми трябват благоприятни фактори за напредък. Всеки, който реално усеща липсата ми, може да ме боцва на лични, но съмнявам се, че ще се стигне до там. И това прекалено обясняване и фокусиране върху личността ми не е особено полезно, пък и увертявам ви, обекта не струва такова внимание, обръщайте на сърцата си внимание!

Линк към коментар
Share on other sites

Виж, Сев, аз едва през втория месец почнах да се ориентирам по-добре в плюсовете и минусите на този форум, а ти като гледам си от около седмица. Ако обичаш, не прибързвай с изводите, а поразгледай повечко теми... :)

Аз съм регистрирана от 6 дена, но чета форума от 3 месеца. Затова смело мога да кажа, че не прибързвам с изводите:)

А и щом съм се регистрирала в последствие във форума, определено съм оптимистка за това какво може да се постигне посредством общуването през Интернет, а и като цяло :thumbsup:

Като казах за споделяне на собствен опит нямах предвид становища изказани със собствени думи, а имах предвид повече неща от ежедневието. Например говорим за любов. Къде в ежедневието си сме я срещнали. Приказваме за хармония. Къде сме я изпитали и въобще изпитвали ли сме я някога или това е някакво абстрактно понятие. Ето за такива неща приказвам. Освен това държа да отбележа, че казах че има хора, които споделят опит. Просто според мен е много малко на фона на всички цитати. Някак си губи се връзката с действителността.

Извинявам се пак ако съм засегнала някой с изказването си.

Много усмивки на всички:)

Линк към коментар
Share on other sites

Честно да си кажа, с риск да предизвикам по бурни реакции и аз съм малко разочарована от форума. Струва ми с, че прекалено много се цитира от различни источници, а по малко се разсъждава върху цитираното. И другото, което ми прави впечатление е факта, че малко се споделя личен опит. Предимно се набляга върху мислите и постъпките на учители примерно, но къде остава личния опит. Тази мисъл ме наблегна след като бях пуснала една тема за медитацията. Е не се намери никой, който да сподели личен опит. В последствие докато се ровех из темите ми се проясни, че има хора, които практикуват медитация и все пак никой не се отзова да сподели нещо с цел да помогне на други търсещи. Та въпроса ми е защо така се получава?

Извинявам се за малко мрачниа постинг на фона на другите, ама в момента точно са ме налегнали такива мисли.

Медитациата е нещо много интимно за някои хора. Има някои техники с които човек може да започне, за да работи за постепенно постигане на медитативни състояния.

Учителя също е говорил за медитация и концентрация.

Концентрацията като подготовка. (да се мисли за едно) :angel:

Редактирано от Aurel
Линк към коментар
Share on other sites

Все от някъде си започнал нали? Важно е в началото някой да ти даде съвет, насока към която да се движиш. Вярно е, че всичко е много индивидуално, но когато си започнал да се занимаваш с медитация, надали си успявал веднага да постигнеш състояние, в което просто да Си. Затова питам, за началото. Всеки пътешествие е започнало с една стъпка. Моя въпрос беше каква е била първата стъпка?

Започнах с четене на всичко, каквото ми попадне за медитацията :) Тук в темата за медитацията са казани много неща, аз нямам какво да добавя :( Първо четох книги относно медитацията, за да добия първоначална представат. След това реших да опитам и се записах на курс, действително има някакви обяснения, които получихме. Но аз медитирам с мантра, и който няма такава не мога да бъда особено полезен с моя опит. При този тип медитация просто си наблюдател, мантрата със своята вибрация привлича ума ти и го успокоява постепенно, все по-малко мисли идват, и накрая не остава мисъл, ставаш кух и празен. :) Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Представи си, че имаме лична карма за уреждане. И се наложи да се раждаме отново, за да я решим в друг живот. Не е ли по-добре да я резрешим още в този живот? И да станем свободни от ново прераждане, което би било само заради това уреждане. Затова остани във форума :)

Линк към коментар
Share on other sites

по-добре да я рaзрешим още в този живот

...Затова остани във форума :)

:thumbsup::)

:angel::angel::angel::angel:

:thumbsup2::angel: Венци :angel::thumbsup2:

:angel::angel::angel::angel:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...