Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

Здравейте!

Аз съм Мария, на 30 г. Когато тръгнах да се регистрирам тук, мислех че, “tamin” е само за вход, а то си остана като име. Означава “ей там”. После търсих, но не открих начин да се преименувам и си остана така.

Чета форума от първата половина на миналата година, но пиша съвсем отскоро и не съвсем често. По-интересно ми е да чета, а и сякаш нямам кой знае какво да добавя. Писането ми помага, когато нещо не ми е ясно, да се опитам да събера мислите си. Или пък просто, ако ми се бърбори, било то и глупости. Всеки един от форумците е различен и по-своему симпатичен и мненията са ми интересни. И тези с цитати, и тези без. Не си падам по строгите предписания и рецепти и в началото като започнах да пиша срещнах едно-две неща, които ми напомниха за това, но колкото повече време минава и чета, ми се струва, че наистина всички тук са поставили уважението и обичта към събратята си в по-висок приоритет и от най-високите принципи, които изповядват – т.е. приемат всеки такъв какъвто е с Любов и това е невероятно. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Това е "седмична тма"! Аз го тълкувам като място за разтоварване. Всеки си "излива" душата на воля.

Наистна Изгрев всички тук си изливат душата, но ти изливаш само омраза.Нищо чудно капките катран да са от теб.Единственото което предизвика е безразличието ми.

Линк към коментар
Share on other sites

От Изгрева до Залеза, колко време е, си мисля. За да си Стрела целеустремена, трябва и да си мишена, за да си родният дом на Острието, което се завръща.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много поетично. Хареса ми.

Tamin, излъчваш спокойствие и топлина.

Вендор, когато ни нападнат, първата реакция е да се защитим. Когато сме засегнати чувствата са бурни и гневът ни владее. Ако изчакаме малко, всичко това преминава.

За да влизаш в този форум, нещо те привлича, както и всички останали, които го правят. Толерантност и уважение, едни хубави думи с хубаво съдържание.

Това е което прави общуването приятно.

Към всички: възможно е да не сме съгласни с мнението на някой, но това не ни дава право да го обиждаме и да не го зачитаме като човек, не по-малко достоен от нас самите.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се wonderful права си но добрият тон трябва да се спазва и от добрите страни.Хапливите забележки трябва да се контрират.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет , wonderful, Мона , tamin и Вендор !

Първо приятно ми е да се запозная с вас !

Нови лица сте както забезязвам в портала за съзнателен живот .

Всеки тук си има своето собствено ценно присъствие , така , че за мен е чест да се вдъхновявам от вашето ново , обаятелно , пребиваване тук .

Значи , нещата са прости .

Няма значение дали пишете или четете повече , важното е вие самите , да се забавлявате и да ви е приятно и полезно в това духовно пространство .

Казвам духовно пространство ,, защото хората тук определено се вълнуват от битието си като духовни същества . Работят със съзнанието си и наистина е своеобразен портал . Ако постоянно се карате с някой , не виждам какво удоволствие бихте получили от караницата ?

Аз лично също не бих получила и грам удоволствие от вашата караница .

Но от вашите разумни разсъждения и доводи , се забавлявам .

Приятно и разумно прекарване тук !

Приятелски поздрави към вас 4-мата : :):feel happy:<_<:)

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

...не бих получила и грам удоволствие от вашата караница . 

  Но от вашите разумни разсъждения и доводи , се забавлявам .

Приятно и разумно прекарване тук !

:)

Когато човек няма красива вънкашност, а има здрав ум и добро сърце, хората викат: “Ето човек с характер”. И това е най-добрата похвала, която може да ни отдаде светът. Ако имаме такъв ум и такова сърце, светът ще се нуждае от нас. Учителят Беинса Дъно

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, благодаря за споделенето!

Да се представя и аз. На 24 години съм. От една година ме е подгонила музата да се занимавам с духовното си израстване така да се каже. Това ще рече чета постоянно книги на най различни езотерични теми и колкото повече чета толкова повече ми се чете. Немога да кажа, че имам велики прозрения. Някой ден може би:)

Напоследък ме е обзело огромното желание да медитирам и затова вдигам такъв шум около това. Иначе опитвам се да въведа положителни промени в живота си - йога, вегетарианско хранене (в случая по-малко месо), опитвам се да променя начина по който възприемам хората. Искам да се науча да забелязвам повече положителните им качества. Послените месеци работя и над емоциите си.

Много търсих форум или група като цяло, където мога да намеря хора, които търсят истината като мен. Незнам как попаднах на този форум, ама нещо ме задържа и ме връщаше постоянно към него. И така в последствие се регистрирах.

Много положителни хора срещам тук и много се радвам, за което. Продължавайте все така!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми се да споделя с всъчки нещо което да породи приятни емоций във всички който четът, но не се сещам какво. Затова ето ви едно стихче:

Сърце

Туп-туп, туп-туп.

Часовник отмерващ

човешки живот.

Туп-туп, туп-туп.

Веднъж във раван,

веднъж във галоп.

Туп-туп, туп-туп.

Посоката вярна

през времето следва.

Туп-туп, туп-туп.

Целта си финална

стремежно преследва.

Туп-туп, туп-туп.

В лава топено,

калено във мраз.

Туп-туп, туп-туп.

С огън горено,

браздено с елмаз.

Туп-туп, туп-туп.

дори да сгреши,

назад не поглежда.

Туп-туп, туп-туп.

През радост и болка

само ни превежда.

Туп-туп, туп-туп.

Туп-туп...

Туп...

...

---

mоuntain77, благодаря ти за красотата, която излъчваш! :feel happy:

77 е твоето обозначение, а стихът е в твой пост №7, в тази тема пост №77.

На късмет да е за всички!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

За да си Стрела целеустремена, трябва и да си мишена, за да си родният дом на Острието, което се завръща.

Уеуеееее ... Монаааа, това е направо поразяващо!!! ..... Мноооо гот!

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога ще идвам във съня ти

като нечакан и далечен гост.

Не ме оставяй ти отвън, на пътя -

вратите не залоствай.

Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,

ще вперя поглед в мрака да те видя.

Когато се наситя да те гледам,

ще те целуна

и ще си отида.

НИКОЛА ВАПЦАРОВ

http://www.bulgaria.com/welkya/bulgaria/javorov.html

http://www.slovo.bg/old/slaveykov/index.htm

http://www.slovo.bg/showauthor.php3?ID=1&LangID=1

Какво правя... Примоням си...Реших да споделя с вас този миг на красота...

http://www.slovo.bg/authors.php3

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Инатари, Wonderful и всички форумци за топлото отношение. Днес си мисля за "човешките истини" и "божествената истина" и се сетих за едно стихче на Емили Дикинсън:

Научихме любовта добре -

буквите - думите - първа глава

от книгата - и откровението -

сякаш пресъхна подир това.

И тогава всеки от нас -

видя във другите очи -

светло незнание на дете -

детско незнание - да личи.

Което единият не бе разбрал -

искаше на другият да обясни.

Уви! Голяма е мъдростта -

и истината - с много страни! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

:) мнооого харесвам стиховете и Емили Дикинсън

Poetry Series I

I. Life

IX

The heart asks pleasure first,

And then, excuse from pain;

And then, those little anodynes

That deaden suffering;

And then, to go to sleep;

And then, if it should be

The will of its Inquisitor,

The liberty to die.

XI

Much madness is divinest sense

To a discerning eye;

Much sense the starkest madness.

'T is the majority

In this, as all, prevails.

Assent, and you are sane;

Demur, -- you're straightway dangerous,

And handled with a chain.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

:D:thumbsup2: Тамин, и на мен и на мен :D обаче напоследък всичко ми е много много еднакво любимо май :1eye: гооолямо разширяване + разпиляване + оооглупяване :lol: ама това е положението :P

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

А аз слушам Маркус Виана и очаквам да ми се случи чудо :angel:

Иначе междувременно се заглеждам по други чудеса и внимавам в очакванията си, както и в мислите си :harhar::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам, че съществува такъв сайт! От близо година чета в него, а по-отскоро започнах и да пиша.

Много е трудно в нашето ежедневие да се срещнат хора с духовни търсения и със желание за духовно усъвършенстване. В повечето случаи щом споменеш за гладолечение, вегетарианство, Петър Дънов и т.н. биваш обвинен за сектант, анемичен, болен, пъжълтял, посивял и какви ли не други епитети. Затова безкрайно се радвам, че Ви има приятели, защото тук мога да споделям за това, което истински ме вълнува. А иначе по темата - може би съм най-младият участник тук - на 20 години съм от София. Интересувам се от езотерика приблизително от 6 години, обичам животинките, цветята, природата.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо ми се струва Буболече, че тези хора стават все повече! Хората с духовни търсения

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Може да се каже, че напоследък броят на хората с духовни търсения наистина се е увеличил. Това е част от пътя, който трябва да извървим и всички ще минем през тези аспекти рано или късно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет! Ето, че форумът, по-красив и с повече възможности, е вече отворен за всички нас. Да благодарим на екипа за добре свършената работа! :thumbsup:

Как сте?

Поздрави от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...