Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

Тихо и спокойно е тук тази вечер. Позабравихме се май?

Тишината ни помага да чуем собственият си глас.

:sorcerer: Задаваме си въпроса "кой съм аз?" и в отговор получаваме пълна тишина. Няма ли отговор? Или отговорът е многозначителен: Ние сме тишина! Когато спрем споровете и отстояването на позиции във форум или в живо общуване, умът се успокоява, тогава идва въпросът "кой съм аз всъщност?", а отговорът е тишина. Това сме ние. Нашата душа е кристализирала тишина. Всички други отговори са само мисли, а мислите никога не могат да бъдат завършени. Само тишината е завършена. :hypocrite:

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Тихо и спокойно е тук тази вечер. Позабравихме се май?

Тишината ни помага да чуем собственият си глас.

:sorcerer: Задаваме си въпроса "кой съм аз?" и в отговор получаваме пълна тишина. Няма ли отговор? Или отговорът е многозначителен: Ние сме тишина! Когато спрем споровете и отстояването на позиции във форум или в живо общуване, умът се успокоява, тогава идва въпросът "кой съм аз всъщност?", а отговорът е тишина. Това сме ние. Нашата душа е кристализирала тишина. Всички други отговори са само мисли, а мислите никога не могат да бъдат завършени. Само тишината е завършена. :hypocrite:

Макс, къде изчезна климатологията.

Редактирано от Донка
изтрито повторение
Линк към коментар
Share on other sites

Абе хора защо няма творческа дейност от ваша страна.Преди бяхте по дейни. :sleeping:

На въпроса си отговорил много точно чрез аватара си . Действие има, но то е зад маска/нямам предвид теб/.

Максим, бог ни е създал с мислене. Там е пътят и енергията на познанието. Мисленето ни води към проявите на свободна воля и по пътя на любовта. А за тишината-можем да поспорим. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, бог ни е създал с мислене. Там е пътят и енергията на познанието. Мисленето ни води към проявите на свободна воля и по пътя на любовта. А за тишината-можем да поспорим. :3d_046:

Така е, съгласен съм. :thumbsup: Но трябва да поставим всяко нещо на неговото място. Умът също си има място. Когато е целенасочен-той е на мястото си. Но все пак трябва да има моменти на почивка както за него, така и за нас от него :lol: Иначе един постоянно бърборещ нямащ покой ум може тотално да те изтощи и тогава да те отдалечи тотално от истината, да те извади от твоя център. Докато обратното-тишината те приближава отново към твоята същност. Тя е лекарството от всички проблеми, които собственият ти ум може да ти навлече. Когато някой се чувства виновен-се потапя в тишина, когато някой е огорчен-отново се потапя в тишина, когато си благодарен-отново си в мълчание. Така или иначе тишината е нашият дом и убежище. Животът нагледно ни показва на практика точно това. Нямам намерение да споря, опитът е по-важен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Липсвахте ми, форума е прекрасен. Вчера бях на женско събиране послучай 8-ми март и въпреки, че усещах че форума ще бъде отворен /9. 03. 07г./ нямах време да пиша.

Поздрави и благодарности на екипа

Май наистина сме попритихнали, но сякаш за Добро.... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Радвам се, че отново сме заедно :3d_039:

Чудех се къде да постна една информация, която прочетох във в-к Стандарт, докато Портала, беше затворен и исках да споделя с вас. Не намерих подходяща тема, но може би и тук може. Знаете, че днес е ден на Холокоста в България.

Източник: http://www.standartnews.com/bg/article.php...;article=180478

Линк към коментар
Share on other sites

Имам странното усещане за сънливост, която е споходила повечето от участниците тук.

Странно защо - повечето нови или подновени теми са свързани с храненето и изобщо с храносмилателния тракт. Интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

аз съжалявам , че чак сега п :3d_100: иша , но имах проблеми с паролата си . Бях я забравила.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера се навършиха 2 години от кончината на моята баба, която наричах мама Лени. Още веднъж ще кажа какво означава тя за мен. Топлото слънце ми напомня за нея. Пролетните цветя в градината също. Добра жена, приветлива. На всеки ще каже нещо хубаво и ще му пожелае здраве. Много работлива. Домът и винаги бе подреден и чист. И винаги усмихната. Помня погледът и, изпълнен с любов. Кротките и думи, казани с приятен тон. Не се кара, не е избухлива. Не знае обидни думи. Тя е най-слънчевият човек, когото имах щастието да познавам.

"Обичам те, Елена!

А името ти е толкова хубаво, колкото беше ти в земният си път.

Благодаря ти за любовта, с която ни дари. За това, че ни показа как се посреща утрешният ден- винаги с усмивка. Искам да приличам на теб. Обичаме те!"

Благодаря и на вас, че споделихте този миг с мен. Миг на нежна тъга. Ако някой разполага с текстове на песни за Елена, ще помоля да ми ги изпрати. Търсих в Google безуспешно.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Странно wonderful na 25.03 ще се навършат 2 години от смъртта на моята баба , която бих описала по същия начин , тя беше белия цвят в моя живот.Разбирам мъката ти ,но и споделям щастието ти че сме били близки с такива хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Как сте? Наистина свикнах с този сайт и с хората в него, с вас. Интересно ми е да чета мненията ви. Изпращам ви много любов. Обичайте се, радвайте се, веселете се! :3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасно, благодаря ти, че ни побутваш отвреме навреме.

Аз се радвам на Пролетта и съживяването на Природата. Сякаш имам прилив на нови сили.... :3d_039::3d_031::3d_043:

И съм с едно детинско настроение... скача ми се, пее ми се, абе луда работа :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Една вметка, Пролетта отдавна е тук....

Не трябва радостта от живота да бъде събуждана с барабани само през пролетното време. Във всеки сезон трябва да пируваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Като гледав аз не съм се записала тук все още, е време е да Ви се представя.

Казвам се Ани и съм на 29 лет, занимавам се с икономика въпреки, че като малка имах други амбиции, увличах се по рисуване, изкуство, исках да стана моделиер, пишех и какво ли още не...

От известно време започнах да чета Учителя, иначе винаги са ме влечали темите които се разнищват тук, много обичам да се забавлявам, да сам с приятели, сред природата и да се усмихвам, а и с усмивка е по лесна някак...и един ден окато се ровех в нета...хоп и попаднах на сайта, хареса ми и ето ей на тук при Вас :3d_113: Поздрави за създателите на сайта и за тези които го доразвиват

Линк към коментар
Share on other sites

:57']:3d_106::3d_077: ей сега ще си отворя пролетния подарък . :3d_122: Всеки сезон прави по - един малък подарък на всеки един от нас . Пролетния , най- много си го обичам ,защото е стръкче живот .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Не искам никого да засегна или обидя, но ми прави впечатление, че някои от пишещите допускат правописни грешки. Добре е да си правим проверка, за да е красив текста ни.

Предполагам и модераторите биха могли да поправят някои от грешките, докато четат. В някои сайтове има и програми, с които може да се направи проверка на правописа.

Поздрави!

За съжаление 20 мин след написаното от мен правописните грешки продължават да се множат.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,казвам се Снежка и съм на 46 години,от София съм,но от една година живея във Флорида.Разликата във времето понякога ми пречи,но пък обичам да чета кой какво е написал.По принцип не вярвам в случайностите и затова ,че сме заедно ме кара да мисля,че всеки има нужда от другия и от това да научи нещо повече както за себе си така и за света.Благодарение на Вас и спиралата научих доста неща.Не спирайте да пишете.

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам никого да засегна или обидя, но ми прави впечатление, че някои от пишещите допускат правописни грешки. Добре е да си правим проверка, за да е красив текста ни.

Предполагам и модераторите биха могли да поправят някои от грешките, докато четат. В някои сайтове има и програми, с които може да се направи проверка на правописа.

Поздрави!

За съжаление 20 мин след написаното от мен правописните грешки продължават да се множат.

:D

Много интересно!

Ще напиша нещо от филма "Време разделно”: „ - С това по-добър човек ли станах или по-лош?"

В недопускането на правописни грешки и разкрасяването на "езика" + вмъкването на чуждици има голяма доза горделивост или егоцентризъм. Самия стремеж към познанието води през такива опасности, затова на човек му е необходима бдителност над себе си.

Добре, че не сме съвременници на Светите братя Кирил и Методи и на Светите Седмочисленици.

Може с "нашето" писане да си изкараме и шамаросване зад врата.

:D

Присъствието на грешки малко или много говори за отсъствие на ум и логическо мислене, за отсъствие на его. Но да се греши умишлено е отново гордост.

Преди време с приятел си говорихме за цензурата, която сам човек налага на себе си! А защо? Питай, де!

Умът е онази "многострадалница", която все изисква за себе си, все се лакоми, все не и достига нещо, мърмори. Добре е човек да приложи ума в разумност, а не в безсмислени въртележки, в които самият ум ни вкарва. Порочен кръговрат.

Е, и като правя грешки, по-лош човек ли ставам? Не. Оставам си същия, но твоето мнение за мен се изменя, защото ме слагаш на "съд", на собствената си везна, с която измерваш себе си и света около теб. А казано е да не съдим, защото, с какъвто аршин (мерка) съдим - с такава ще ни съдят и с каквото измерваме, със същото ще ни премерят.

И да греша и да не греша аз си оставам един и същ, не се изменям, но се променяш ти - ставаш съдия. Променя се единствено твоето отношение към мен. А с отношението си се променяш и самата ти, защото си се вкопчила здраво в него.

Всичко това са ограничаващи рамки, които някога ще бъдат разрушени от нови - по-широки, после тези ще преминат и на тяхно място ще се изградят още по-широки и така, докато не станеш всеобхватен.

Децата.

Децата не премерват, те просто наблюдават и се учудват с радост на всичко. Децата живеят, докато не започне в тях да бъде тренирано егото, докато "възрастните" не започнат да ги въвличат в порочния си и ограничен свят. Свят обречен на разруха. После имало страдание.

Ами да! Ще страдаме като сме индивидуалисти, като търсим за себе си материални облаги, като сме се вързали за личностното ни усещане, за ума си.

Науки разни, умници мнозина, но разумни малцина. А защо всичко това? За да има контраст ясен. За да има разграничение и урок. Самия живот е урок. Самия живот е Бог. Животът с всичките си съставни части.

Грешки има, когато няма ум и его. И когато чуваш нещо, ти си се така заслушал, че въобще не обръщаш внимание на такива твърде маловажни неща. Повече слушаш, вниманието ти е в слушането. После идва момента за цензурата ти и дали въобще да си я налагаш, ако намериш някакъв смисъл - може. Все пак цензурата си остава твърде маловажна. Ама хората сме си били винаги дребнави, затова и Кайн уби Авела, а Кайна имаше всичко на разположение, за да стане като Авел - мил на Бога , ама не съзна.

Бъдете себе си, а не временните си разбирания и рамки. Бъдете оттатък на това.

:)

Няма да се представям, защото имам привързаностти и очаквания към илюзията. Доста от вас знаят по нещо за мен, има и някои, които знаят по повече.

Напоследък си мисля за форума и за участието ни в него. :D Всеки разкрасява това място, като оставя част от себе си. Много е приятно да наблюдаваш и участваш в нещо такова и то сред приятели. Не трябва никой да си помисля, че някой учителства над другите. Не, не е така. Това е място за споделяне на лични откровения, място дето всеки учи най вече от себе си и после от другите. И ако някой пише приятно и поучително, то такъв не трябва да бъде вкарван в графа учители, защото самият този учи наравно с другите от това, което пише.

Понякога при мен се случва да напиша нещо, чието идване до мен дори не подозирам за възможно. Често после препрочитам и размислям над него. Уча се.

Обобщено казано ми е повече от приятно участието сред такива като вас, който сте "солта на земята". Е, чат-пат имам своите изблици. Радвам се че ме разбирате и подкрепяте. Ако вас ви няма, къде ще съм, нали сме едно цяло! Цялото винаги остава неделимо, независимо от това колко настрани се разтегля от собствения си център.

Днес съм този, утре може да съм друг и в това се състои цялата забава, не че постоянно съм от възхитените, но...

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...