Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безумен страх от смъртта


Recommended Posts

Здравейте,моят проблем е ужасяващ страх от смъртта.Когато бях на 13г почина прабаба ми.Всичко ми изглеждаше страшно и ужасно.На 19г загубих баща си след тежко боледуване.Оттогава почнаха и депресията,паническото разстройство .Ходих при психотерапевти,бях и на хапчета- резултата е че съм по зле.Преди два дни почина и дядо ми и страха се превърна в кошмар.Пулса ми се ускорява,не мога да се успокоя и си казвам че със сигурност ще умра.Представям си всичко около това,имам чувството че не искам да живея вече така,и искам да умра.Но в следващия момент откачам при мисълта че идва края.В момента пак ходя на терапия ,само говорим,но не виждам никакъв ефект.Нямам сили вече,толкова съм разочарована от себе си.Чувствам се напълно безсилна.Как да приема че живота има край,искам да вярвам че след смъртта има и друго,но не мога да убедя себе си.Искам да се освободя от страховете си и да изживея живота си пълноценно.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравей,

Предлагам ти веднага да започнеш да четеш Разговори с Бога на Нийл Доналд Уолш. След това да започнеш психотерапия, но без лекарства, защото имам личен опит в тази ситуация, за който мога да разкажа, и не съм изпила едно хапче. Напротив, имам прекрасен живот и съм изключително щастлива. Дори се занимавам с психология професионално. Все неща, които показват, че съм се справила, а щом аз съм – значи и ти го можеш.

След книгите на Уолш, вземи Подсъзнанието може всичко.

Но психотерапията е задължителна, за да те съпровожда някой по време на процеса на израстването ти.

Поздрави,

Василена.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако можеш да ми разкажеш малко повече как се справи.Почнах терапия от месец и половина ,но още незнам дали ще има ефект.И ти благодаря за отговора -много.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се. Ами справих се с терапия, много литература ( като Разговори с Бога ми помогна най-много в този аспект и реално бяха първите прочетени от мен книги), спорт, хобита и най-вече старание и отдаденост на процеса. Пътят е дълъг,но си струва. Важно е терапевтът да те съпровожда по него и да бъде твоя упора и подкрепа.  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ayskara има периоди в живота, които просто трябва да се преминат. Огромният проблем на нашата психика е, че възприема всичко като окончателно, и вечно. Губи и се знанието за преходността и променливостта в живота. Ние не можем да сме винаги деца, нито на 30 години, да сме цял живот в брак или да са ни вечни приятелите. Животът е променлива величина. Проблемът е, че искаме да спрем процесите. Никой да не умира, никой да не остарява и никой да не се променя, ако можехме вероятно бихме заживели в приказката за "Спящата красавица", в която животът е спрял за 100 години. 

Красотата на живота е в неговата промяна и смъртта е част от промяната. Звучи невероятно, но реално ние плачем при смърт не за близките си, а за това което губим ние в тази промяна. Плачем за себе си. И при теб сега така. Не те е страх от смъртта, нито от това че близките си отиват. Осъзнаването, че  живееш живот, който е изпълнен с промени те побърква. Някак не го искаш по този начин, но ти е ясно, че не можеш да промениш нищо. Ще го живееш, такъв какъвто е- гъвкав, променлив, непознат, изпълнен с тайни и предизвикателство. Ако видиш в това очарованието и включиш любопитството ще го изживееш добре. Ако обаче се вкамениш в страха и зациклиш в безсмислицата  "Нищо не искам да се променя" ще ти е много неприятно.

Линк към коментар
Share on other sites

В 25.04.2019 г. at 11:30, Василена Христова каза:

 

 

Здравей,

 

Предлагам ти веднага да започнеш да четеш Разговори с Бога на Нийл Доналд Уолш. След това да започнеш психотерапия, но без лекарства, защото имам личен опит в тази ситуация, за който мога да разкажа, и не съм изпила едно хапче. Напротив, имам прекрасен живот и съм изключително щастлива. Дори се занимавам с психология професионално. Все неща, които показват, че съм се справила, а щом аз съм – значи и ти го можеш.

 

След книгите на Уолш, вземи Подсъзнанието може всичко.

 

Но психотерапията е задължителна, за да те съпровожда някой по време на процеса на израстването ти.

 

Поздрави,

 

Василена.

 

Бях чела наскоро тук във форума, че другите психотерапевти(някой от мъжката част) ,  казват, точно  за "Подсъзнанието може всичко" че може ,много да подведе и обърка и изобщо не е подходяща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Книгата е хубава и не може да те подведе, ако я четеш спокоен.Ако си уплашен, твоите страхове, може да започната да изопачават думите на автора и така страхът ти да се усили.За това и препоръката е, книгата да се чете от хора, които не са под влияние на страховете си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...