Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте! Пиша в този форум във връзка със силно изразено ОКР, което се изразява в страх от болести. Проблемът ми датира от детските години, въпреки че не го осъзнавах. Както при много страдащи от същото повтарях разни ритуали, имах си любими числа, от които се ръководеш, проверявах точно определен броий пъти дали са изключени уредите. Но откакто забраменях ОКР-то ми се влоши до такава степен, че самата аз осъзнах, че нещо не е нормално. От тогава страхоевте ми са свързани с болести и най-вече че мога да стана причина детето да се разболее и дори да умре заради мен, тъй като съм достатъчно добра майка. От няколко дни обаче ситуацията стана нетърпима-не мога да спя и занимавам всички наоколо с моите натрапливости. Новата натраплива мисъл е, че мога да имам ХИВ, сифилис или хепатит Б и Ц. Всъщност не знам дали е натраплива мисъл или е реална, тъй като не мога да преценявам коя мисъл е натраплива и коя е реална. Близките ми се отнасят небрежно към моите оплаквания, не вярват, че нещо действително ми има, защото вкъщи аз вече съм като "Лъжливото овчарче". Поради тази причина бих искала да ми помогнете да се ориентирам дали има реална опасност да съм болна от нещо или всичко е в моята глава. От другата седмица почвам терапия при много добър психотерапевт, но дотогава имам нужда от помощ, защото ще се побъркам! Ситуацията е следната- на 1-ви юли реших да се изследвам за въпросните болести и тъй като исках да е безплатно, защото щяха да ме обвинят в излишни харчове заради моето ОКР, си избрах Националния център за наркомании, което е сравнително близо до нас, анонимно и безплатно. Не се оказа съвсем анонимно, но това е друга тема. След като ми взега кръв от пръста се прирах вкъщи и започнах да изпитвам странна тъпа болка по протежението на цялата ръка и краката. Реших, че си въобразявам и игнорирах мисълт. Всичко започна на 5-ти юли, когато отидох да си взема изледванията. Бяха НЕГАТИВНИ,но проблемът е, че само моите резултатати бяха негативни. Лаборантката отвори една тетрадка, защото не можеше да ми открие изледването и там фигурираха резултатите на доста изследвали се и видях, че при другите излседвали се има "+" в различни графи-хив,сифилис,хепатит...Такава констатация за човек с ОКР е много страшна. Опитах се да игнорирам мисълта, тъй като бях с мъжа ми, който се учуди, че вместо да се радвам, че всичко е наред, пак изпадам в паника. Ингнорирах и тази мисъл..до неделя (7-ми юли), когато под коляното на крака ми се появи червен обрив от 10-на пъпки. Обривът беше много странен -големи червени петна с черна малка точка, а на някои места имаше и коричка. Всчики вкъщи ме убедиха, че нещо ме е ухапало и се опитах да се успокоя. Но вчера - 9-тия ден след взимането на изследването ми се появи разстройство, тресеше ме и вдигнах температура 38 градуса, повърнах също така веднъж и ми беше като цяло много лошо. През нощта пак вдигнах температура 37,8, която свалих от само себе си и се изпотих обилно. От днес сутринта нямам температура и не ми се повръща. От днес сутринта не съм повръщала и нямам температура. Само диарията продължава и общата отпадналост. Натрапливата ми мисъл е, че в лабораторията са ме заразили. Вчера дори ходих до лабораторията, но лаборантката даже се обиди и каза, че това е Абсурд. След това ходих до личната лекарка и каза, че това е ентероколит, а обрива е заради ухапано. Предписа ми кръвни излседвания и урина. Не мога да се разчета изледанията, а тя днес е почивка. Единственото, което мисля, че ми е ясно, е че CRP е много висок -44,4. От това изпаднах в паника. Според вас може ли пълната кръвна картина да покаже ХИВ инфекция? Също така мислите ли, че може да са ме заразали в лабораторията при положение, че там всички излседващи се са позитивни?  Или всичко е стерилно и това няма как да стане. Също така спроед мен някой наркозависим може спокйоно да размени ползвана игла с неползвана, защото те не са опаковани и са на бюрото в една голяма кутия, а лаборантката отива в другата стая за отнесе пробата и след това се връща и изхвърля използваната игла. Възможо ли е някой да направи такова нещо според вас? Много съм притеснена и моля за ми отговорите, защото както вече се досещате не мога да спра да мисля за това и в този момент няма към кого да се обърна! Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Специалистите са в другия форум , където към същото заглавие е добавено ,,психологични насоки онлайн " . Тука е повече за философския аспект на психиката .

Но щом ще се срещаш с психотерпевт , положението може да се каже , е под контрол .. Като те чета , проблемите си ги създаваш сама . така че , въоръжи се с търпение и почакай спокойно до другата седмица .

Това ,, CRP е много висок -44,4. " нямам представа . Но опита ми е че дори и да е няколко пъти над номиналното , което фигурира на много бланки , пак няма повод за безпокойства . А чакаш и се консултираш с лекар . Те дори и при най малък повод ще те вземат за лекуване заради здравната пътека . Нали само тогава взимат пари .

Линк към коментар
Share on other sites

Моя също е висок в момента, но си се лекувам - може да имаш просто настинка (моя е висок от това, той показва, че имаш инфекция, а не че тя е смъртоносна), а и от опита ми с кръвни изследвания - 2 пъти имах хепатит и 3 пъти нямах :) с други думи....както се виждаш в "огледалото" така те виждат и другите. Животът ти е отражение на вътрешния ти свят. Стартирай с терапията, чети Ти не си твоя мозък и давай смело напред :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...