Jump to content
Порталът към съзнателен живот

До д-р Първанов и д-р Баев


Recommended Posts

Здравейте г-н Първанов и г-н Баев.Може би си спомняте за мен(силно се надявам :) )-жената с две дечица,която след здравословен проблем,започна Натрапливо да се страхува от Полудяване...Много ви моля,за последен път да отговорите на следните въпроси(вярвам,че това освен на мен,ще помогне и на други питащи се същите въпроси).

1.Човек,над 25г.без фамилна обремененост,възможно ли е да развие психично заболяване(шизофрения,психоза,Бар)

2.От силен стрес,възможно ли е да развие същите ?

3.При прием на наркотици(не приемам такива,но моя приятелка от детството го прави,която е в психиатрия в момента...може би и от този факт са провокирани въпросите ми)възможно ли е да се раболее от горе изброените?

Благодаря Ви, предварително!

Радвам се,че Ви има!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Мило момиче, ще се справи с натрапливостите, когато приемеш някои житейски мъдрости.Например, че всичко в този свят, което не противоречи на природните закони е възможно или ,че единственото сигурно на този свят е,че ще умрем, и т.н..Тогава ще се успокоиш и заживееш спокойно.Това е.

1.Човек,над 25г.без фамилна обремененост,възможно ли е да развие психично заболяване(шизофрения,психоза,Бар)

Това не противоречи на никакъв природен закон, значи е възможно.Но, понеже ти си с ОКР, не може вече да се разболееш и от шизофрения.

2.От силен стрес,възможно ли е да развие същите ?

Силният стрес може да изиграе ролята на спусък при човек, който има генетична обрмененност.Ако го няма гена, няма как да стане.

3.При прием на наркотици(не приемам такива,но моя приятелка от детството го прави,която е в психиатрия в момента...може би и от този факт са провокирани въпросите ми)възможно ли е да се раболее от горе изброените?

Едва ли е от наркотика/ има група наркотици - психостимуланти, при тях е възможно да се полудее, но след няколко години редовен прием/.

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли..?Смятах,че това което ще ви кажа сега,не е от голямо значение,НО...сега съм сигурна,че всичко започна именно от цялото това напрежение...Истината е,че има неща които много ме тормозят в моето семейство..С мъжа ми не се караме за нищо освен за майка ми..Аз съм едно дете.Моите родители са разведени и майка ми живее с човек откакто аз съм на 3 г.Проблема е,че и двамата нямат сигурни доходи.Майка ми е приемен родител,чичо ми-както го наричам,е майстор(ремонти на бани,къщи,асансьори),но не към фирма,а чрез познати.Живеехме на квартира в с.Бистрица(до София),но след неразбирателство с хазяите,те се преместиха в квартирата на баба ми,и така живеят заедно...Допълнително изкарват прехраната си като продават играчки по събори.Но това разбира се зимата няма как да се случва.Закупиха място преди 4 години в с.Чепинци и така „чичо ” ми започна да строи къща.Строи,строи,но Сам!Беше равна поляна,а стигна до изливане на плоча...(тоест предстои покрива).И сега по същество...това което мен ме тормози е,че когато чичо ми има нужда от помощ,ме пита дали мъжът ми може да помогне.Сега е най-престния случай-днес-Трябва да се налят последните колони с бетон за да започне покрива.При което мъжът ми ,ми казва-О ,не,не ми се ходи...как цял ден няма да седя там и т.н.За всичките тези 4 години в които той строи,винаги когато са попитали за помощ ,е трябвало да му се моля и унижавам за да се случи.А в случаите в които не се е отзовавал,е трябвало да измислям какво да кажа на нашите за да се измъкна от ситуацията(да лъжа,че точно този ден е на работа е най-честата ми лъжа).Пропуснах да кажа,че чичо ми е на 67 години .Винаги на празници,също не му се ходи в нас!На Коледа и на рожденните им дни,аз отивам с децата при тях,а Ицо-мъжът ми,е Уж на работа,ако наистина не е.Ето това е д.р.Първанов,историята накратко.Тези ситуации са безброй...Няма да ми стигне седмица,да ви разкажа всичко...С мъжът ми,винаги има спор,когато майка ми или чичо ми искат помощ.И аз разбира се ,се озовавам между чука и наковялната.Започвам вече и да мисля,какво би се случило,когато майка ми остане сама!?Та тогава тя ще разчита изцяло на мен!!!А да живеем заедно-И дума не може да става!!!Ето от всичко това умножено по 10000,след един пореден спор,мъжът ми ,той ми каза -„Ти луда ли си?”и аз започнах натрапливо да ви задавам едни и същи въпроси за полудяване.Бихте ли ме посъветвал какво да правя в тези ситуации?Не мога да спра да мисля и какво ще се случи с майка ми,когато дойде ден и остане сама?Както и всичките пъри в които,те ме питат-Ицо може ли да помогне...и аз трябва 2 часа да му се моля, едва ли не, ако е на кеф за да го направи-ЕВЕНТУАЛНО.Както вече знаете инаме и две дечица на 7 и 5 ,които максималкно трябва да щадя от подобни спорове.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...