Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво виждате на тази снимка


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

mountain4.jpg

Това е една снимка, която направих преди няколко години в Стара Планина, подножието на х. Рай. След лека дигитална обработка (леко засилване на контраста), като че ли се появи интересна фигура.

Как я виждате вие?

На какво ви прилича?

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Лично на мен тази картина ми създава асоциация на звезда - морска звезда.

Снимката е "чиста" и "дълбока", създава усещане за спокойствие, красова и хармония. Но същевременно е опасна и предизвикателна - точно като жена. Казвам жена, не защотго не може да бъде на мъж, но аз съм такава и по-добре разбирам женската същност :huh:

И още един коментар от мен - тази снимка е многостранна и многолика....в нея има всичко - можеш да "видиш" цяла една вселена, според състоянието в което е човека, който е наблюдава.

Всъщност колкото повече я гледам, толкова повече виждам себе си в нея. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

До сега съм събрал следните мнения (освен това на Малвина):

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

- Мъжка фигура до кръста, която държи детска фигура в ръце. От страни нещо като кръст.......знам ли, аз виждам това.

- Богомилска фигура

- Фигура на Маг с плащ - с гръб към наблюдаващия. Лявата му ръка е свита от лакътя и леко вдигната. В дясната държи жезъл.

- Женска фигура. В лявата си ръка държи новородено.

Някои да вижда нещо друго?

Или да допълни?

Линк към коментар
Share on other sites

Прилича ми на Мъглявината Омега, в съзвездието Стрелец. Обаче се намира на 550 св.год, тоест е невъзможно, е за мен няма невъзможни неща....

Може да е малко дъждовна вода. Дъжд който се оглежда в себе си. В планината има мистичен оттенък.

Може да е отвор на пещера от която излиза гъста мъгла.

А защо не и бели мечки пият вода :D:D:D

Шегувам се :P:harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

А защо не и бели мечки пият вода :D  :D  :D

Шегувам се  :P  :harhar:

Хаааха. Ама наистина че прилича малко на бели мечки пиещи вода. :):harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

mountain4.jpg

Това е една снимка, която направих преди няколко години в Стара Планина, подножието на х. Рай. След лека дигитална обработка (леко засилване на контраста), като че ли се появи интересна фигура.

Как я виждате вие?

На какво ви прилича?

Иво

:feel happy:

Здравейте , приятели,

влизам късно и се включвам със закъснение в стара тема ,но мисля , че няма значение.

аз виждам на снимката и то много ясно - гълъб с човешко око и ореол в горния десен край на замъгляването . а в средата- 2 човешки лица - женско / от ляво и мъжко до него/ приближени едно към друго.

мисля ,че не е задължително това , което виждаме да е еднакво за всеки , както и че може да не е посточнно във времето , а да се мени.нищо че е снимка.

поздрав

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А на тази снимка какво виждате?

mountain_winter5.jpg

Йероглифен надпис, разлят върху кафе.

Може да е ин и ян в борба за надмощие.

Предполагам, че може да е печат на Моргана.

Навежда на дълбоки размисли....пътят към истината?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здрасти:)

да пусна едни проективни методик и вксеки да си каже патологията :)

искате ли? ще е забавно а и ще се посмеем

Линк към коментар
Share on other sites

ок:) няма провлем. Сесията ми свършва на 4.02 така че се гответе:)

качеството е малко зле защото са черно бели, но вършат работа.

А който иска интерпретация....по добре да не е във форума :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 9 months later...

А трябва ли нещо да се вижда?????????

Не може ли да приемаме красотата такава каквато е,без да я упорочаваме с някакви коментари.................. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Ти си приемай красотата , пък нищо не ти пречи и да виждаш и други неща...още красота или ...гънки на мозъка...гимнастика на въображението или загубено време....или възможност да се изпразниш.....различни варианти!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Даааааааааа,може и да са различни варианти.Ако не си разбрал,аз само изкоментирах темата.Въпроса,струва ми се,бе6е какво се вижда,а не КАК се вижда B)

Линк към коментар
Share on other sites

Иво, аз виждам локвичка върху пръст, оградена с бели камъни. Всъщност тази мътна локвичка преди увеличаването на контраста да не е била паяжина или просто парче найлон? Докога ще ме мъчи любопитството, кажи какво е!

Никакви абстрактни щуротии не ми идват наум.

Линк към коментар
Share on other sites

Втората снимка ми се вижда като интерпретация на Живота -препятствията по Пътя,които трябва да преодоляваме/камъните/.И нашия живот/поточето/,който трябва да има цел,която да следваме неотклонно.

Линк към коментар
Share on other sites

:angel: аз специално виждам два водни гущера,които се целуват в реката или там каквото си снимал
Линк към коментар
Share on other sites

:angel: това,което виждам е фигура на свещенник,които е облян от божествената светлина...........
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...