Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Донка

Горко на богатите, които не са богати. Горко на сиромасите, които не са сиромаси.

Recommended Posts

Цитат

Горко на богатите, които не са богати. Горко на сиромасите, които не са сиромаси.

Живи извори

Как разбирате тази мисъл на Учителя? Кои са богатите, които не са богати? И кои са сиромасите, които не са сиромаси? Защо "горко им"?

Сподели това мнение

Петър Дънов – Учителя: „Горко на богатия, който не е богат, горко на бедния, на сиромаха, който не е сиромах. Това е едно от правилата на Божието Царство, на Великата окултна школа. Богат, богат в Божественото и сиромах в человешкото.“

Сподели това мнение

Благодаря :) Това потвърди моите предположения. Има богатство и сиромашия в двата свята - Божествения и човешкия. Съответно ако човек е богат в Божествения свят, вече няма значение дали е богат или сиромах в човешкия. Но ако човекът е богат в човешкия свят, а е сиромах в Божествения, е поставен на огромни изпитания и изкушения. Съмнявам се дали изобщо някой може да ги издържи тези изпити. Затова си е за съчувствие - "горко му". 

За сиромашията, струва ми се, е огледално следствие на горната зависимост с добавка. 

Ако човекът е сиромах в Божествения свят, но е богат в човешкия - горко му. 

Ако човекът е сиромах в Божествения свят, и е сиромах в човешкия, тогава сиромашията в човешкия е хармонична на Божествената, и съответно преодоляването на трудните условия в човешкия свят би могла да доведе до обогатяване в Божествения.

Имате ли опитности от своя или живота на близки хора, който потвърждава този закон?

Сподели това мнение

Петър Дънов – Учителя: „Много неща съм ви казал, но не съм срещнал нито един българин, който да е изпълнил нещата, както съм ги казал. Той всякога ще внесе нещо, от себе си."

Из: "УЧИТЕЛЯТ ЛЕЧИТЕЛЯТ ПРОРОКЪТ", ТОМ ПЪРВИ
Редактирано от Велина Василева

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this