Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бабките


Recommended Posts

Какво трябва да направя, за да спрат да ме преследват увредени комунистически бабки, с мания за власт, които нон стоп искат да ангажират вниманието на всички около себе си или като са гадни с всички или като се обясняват за всяко свое действие и не млъкват? Не заслужавам, не заслужавам, не заслужавам да трябва да се занимавам с такива хора! Те сякаш искат да забравиш вси4ко за себе си и..да си посветен само на тях!.. Поне на мен така ми действат.. да, аз имам други проблеми, но те изнервят по същия на4ин вси4ки останали наоколо. Едната бабка никакви граници не познава, говори ми едва ли не сякаш ми е от семейството, обяснява ми какви думи не трябвало да използвам :D е как се спира такова нещо?!

Редактирано от Ally
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"Нарушаване граници, привличане вниманието, мания за власт..."

Дразнещите ни отразяват неща в нас самите. Или ние самите нарушаваме граници и търсим внимание и когато други го правят, сякаш изземват собственото такова поведение, което ни дразни или ни се иска несъзнавано, но си го забраняваме и затова формираме раздразнена реакция към тези, които го правят.

В изказването ви прозира и доза неуважение. А уважението към по-възрастните е уважение към собственото бъдеще. Липсата му, е липса на уважение към собствените старини. Всяко време си има своите си плюсове и минуси. Ако тук е било за половин век комунизъм, а сега е диво преклонение пред парата, сегашното време след някое и друго десетилетие би могло да се свърже неуважително към тогавашните бабки/дядки като увредени капиталопоклонници или от сорта... 

 

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Уважението се пе4ели с действия и отношение, както и със същото се губи! Никво уважение не дължа на хора, които се държат по този на4ин - "са гадни с всички"  - нон стоп се заяждат, унижават, заплашват, нямат уважение към теб, без никакво зна4ение каква е възрастта им!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не си санитар в старчески дом предимно със жени, то вероятно си накакъв супер сексапилен атрактор за възрастни дами. Ти направо си неповторим! Вероятно щото се държиш като супер независим Мачо, на който никой не може нищо да му каже.

Ако си вярваше, че и "отвътре" си такъв, какъвто претендираш с поведението си, че си "отвън", то едва ли щяха да ти се лепят "бабки" ами мацки!

Линк към коментар
Share on other sites

А иначе сериозно, вече към женското ти его, а не към психичния вътрешен мъж!

Бабите са символът, чрез който по-мъдра част от Душата ти "се опитва да ти посочи" нещо, което не искаш да "видиш".

Орлин Баев ти е дал прекрасни насоки на къде "да погледнеш" и където май изобщо не ти се иска "да гледаш". "Посоки", които са към момента. Но, ако "задълбаеш" вероятно ще "видиш" и "образът на старостта" като символика, зад който се крие страхът от остаряването, а най-отзад е Смъртта.

Колкото и гадно да "звучи" това е нормално, защото, за да растем и да се развиваме, трябва нещо старо да умре, за да "освободи място на новото". А Ти растеш, което е показателно от "нервността на младия човек" по пътя на съзряването. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 5.04.2020 г. at 1:27, Ally каза:

Уважението се пе4ели с действия и отношение, както и със същото се губи! Никво уважение не дължа на хора, които се държат по този на4ин - "са гадни с всички"  - нон стоп се заяждат, унижават, заплашват, нямат уважение към теб, без никакво зна4ение каква е възрастта им!

уважението подразбира двама равнопоставени . Ако това липсва , уважение означава дистанциране . Тъй като при близост има условия за агресия , което срива добронамереноста . Обезмисля се самото общуване .

Това е практиката . А Орлин ти е показал вътрешното движение , което е сбор от съзнавано и несъзнавано .

Линк към коментар
Share on other sites

преди 14 часа, АлександърТ.А. каза:

уважението подразбира двама равнопоставени . Ако това липсва , уважение означава дистанциране . Тъй като при близост има условия за агресия , което срива добронамереноста . Обезмисля се самото общуване .

Това е практиката . А Орлин ти е показал вътрешното движение , което е сбор от съзнавано и несъзнавано .

Ем каква добронамереност да има от моя страна, като няма такава към мен, а обратното!?

Ако следваме логиката на Орлин, излиза, 4е вси4ки около тази особа (едната бабка), имат в себе си несъзнавани тези свойства, защото тя вбесява вси4ки! :))) Ама не просто ги вбесява, тя сякаш си го поставя за цел! т.е.не е хората да й се дразнят просто като я гледат каква е, а тя идва и те кара да се вбесиш! .. Безумно се заяжда и се прави на важна, най общо казано. От сорта "Не ми казвай 'дай ми картата', защото аз не я давам, а 'донеси ми картата', защото аз я нося!" разбира се със заплашителен тон! :3d_139:Болен мозък!

Редактирано от Ally
Линк към коментар
Share on other sites

В 5.04.2020 г. at 23:42, kipenzov каза:

Ако не си санитар в старчески дом предимно със жени, то вероятно си накакъв супер сексапилен атрактор за възрастни дами. Ти направо си неповторим! Вероятно щото се държиш като супер независим Мачо, на който никой не може нищо да му каже.

Ако си вярваше, че и "отвътре" си такъв, какъвто претендираш с поведението си, че си "отвън", то едва ли щяха да ти се лепят "бабки" ами мацки!

Добър опит, ама малко съм моми4е :3d_139:

И просто в момента ми се налага да работя с бабките.

Линк към коментар
Share on other sites

В 6.04.2020 г. at 15:30, kipenzov каза:

А иначе сериозно, вече към женското ти его, а не към психичния вътрешен мъж!

Бабите са символът, чрез който по-мъдра част от Душата ти "се опитва да ти посочи" нещо, което не искаш да "видиш".

Орлин Баев ти е дал прекрасни насоки на къде "да погледнеш" и където май изобщо не ти се иска "да гледаш". "Посоки", които са към момента. Но, ако "задълбаеш" вероятно ще "видиш" и "образът на старостта" като символика, зад който се крие страхът от остаряването, а най-отзад е Смъртта.

Колкото и гадно да "звучи" това е нормално, защото, за да растем и да се развиваме, трябва нещо старо да умре, за да "освободи място на новото". А Ти растеш, което е показателно от "нервността на младия човек" по пътя на съзряването. 

По скоро работата идва от това, 4е моята баба беше властен нарцис, на който трябваше да се под4инявам и да бъда посветена на нея!..

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Ally каза:

По скоро работата идва от това, 4е моята баба беше властен нарцис, на който трябваше да се под4инявам и да бъда посветена на нея!

Браво! Започнала си от баба си! Тя е почва, от която духът е тръгнал и към родителя, на който е майка, а от родителя е обусловено и в теб.

Явно по пътя ти за самоизследване, настоящата посока е да изследваш какво "идва от миналото" към теб сега, и което обуславя несъзнаваните( а и трудни за контролиране) реакции.

Ние проявяваме "сборен" модел на поведение. Ако разшириш изследването си, ще видиш чертите на баба ти как са се прехвърлили у единия ти родител и как "минати" през неговата индивидуалност са "достигнали" до теб. Обикновено това става под "външната" форма на традиции, обичаи, но и "вътрешната" форма, която е съставена от характерни реакции и убеждения.

А пък на "доста по-дълбоко" това са характеристики на поведението, които са малко трудни за осъзнаване. В твоя случай - баба ти се явява "външната проява" на нещо, което ти не си склонна да видиш у себе си като желано поведение. То е потиснато и съответно за това има емоционална реакция, когато го видиш, проявено от друг. Орлин ти го е описал, но кратко.

Тъй, че радвай се, че близък човек, проявява подобно поведение, защото същия човек ще е по-склонен да прояви търпение докато "преработиш" това "съдържание". 

Иначе промяната във взаимоотношенията "се случва" след промяната на "вътрешното отношение"! Когато образът  на човека в съзнанието ти е "зареден негативно"(познай от кой;)), то и взаимоотношенията "навън" с дадения човек следват вътрешната нагласа.

Те този същият, който е "заредил" негативния образ на баба ти, който пък се проектира и върху всички бабки, е малкото "наранено дете", което си самата ти в миналото ти. Твоят емоционален спомен от миналите ти състояния, които "стоят необработени" дълбоко в съзнанието ти, и които са трудно достъпни за личното ти съзнавано.

"Нараненото дете" често е продукт на "неизживяното детство", ограниченията, които са ни лишавали като деца да "изваждаме навън" цялата енергия под формата на игри, забавления, като цяло веселия, забавен и радостен детски процес на познаване на света.

Лесно (на думи, но на дела е малко по-трудно) се справя с този образ. В същността си е Прошката. Трудното идва, когато трябва да простим и на себе си, иначе на другите е лесно. Трудно е да простим на себе ни, че това ни се е случвало, че сме участвали безволно в това, защото в процеса "излизат на повърхността" болката и гневът на "малкото наранено дете", но То сме самите ние като малки деца, тази "остатъчна" част, което не се е реализирала. Потиснатият спомен за онеправдани отношения, ограничения, невъзможност за изява. Няма смисъл да "задълбавам" щото всеки си носи негов кръст в това отношение. Но важното като съвет, които бих могъл да дам, е че МОЖЕМ да "прегърнем" този ни образ. Да го успокоим, да му "кажем", че това, което ни се е случвало е било нужно, за да сме тези които сме сега. При достатъчна "дълбочина" на акта се получава нещо като "разтваряне, разпръскване", което води до "вътрешно успокоение" под някаква форма. А това пък, се проектира и "навън" във взаимоотношенията с другите хора.

Просто съвет! Не твърдя, че е най-правилното, но пък не ти пречи да опиташ. Ти си решаваш!

П.П. Сигурен показател, че си "преработила" този потиснат аспект от Себе си би бил промяната на отношението на баба ти. Тя няма да се промени, но ще "започне да гледа с други очи" на теб.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ally, вчера ми пратиха една картинка по Вайбъра, та се сетих за твоите постове. Посланието беше - "Прости на другите не защото го заслужават, а защото ти заслужаваш спокойствие".

Нямаше да ти го напиша, но е в комбинация с това, което сега като "цъках" ми излезна една хубава мисъл на Дънов, която според мен ще ти е полезна!

"Срещу всяка лоша черта, придобита по наследство, стои по една добра черта, която компенсира лошата. Приложи добрата черта, работи върху нея и ти лесно ще се справиш с лошото наследство." 

http://www.beinsadouno.com/wiki/index.php/Огън_на_пречистване

А пък като се замислих върху описанието ти на баба ти ми прищрака, че този потенциал за "търсене на кусури" би бил прекрасно приложен, ако се занимаваш с някаква производствена или обществена дейност, които изискват строг качествен контрол, множество критерии за покриване на стандарти и съблюдаване на изпълнението им.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

В 24.02.2020 г. at 1:03, Ally каза:

Какво трябва да направя, за да спрат да ме преследват увредени комунистически бабки, с мания за власт, които нон стоп искат да ангажират вниманието на всички около себе си или като са гадни с всички или като се обясняват за всяко свое действие и не млъкват? 

При тях това е утвърден стереотип на действие, който не мисля, че можеш да промениш. Това, което описваш, те вероятно правят по навик, без да се замислят особено за твоите емоции. Те винаги ще си знаят своето, а за теб остава само да проявиш разбиране и да не очакваш невъзможното. И не влизай в ролята на жертва. Това определяне на себе си като жертва, а тях като тирани, поражда отрицателно отношение, което не помага. Помага разбирането на ситуацията и на психиката на възрастните хора. Та, преразгледай внимателно своите желания и очаквания свързани с комуникацията ти с въпросните баби, защото това поражда недоволството в теб. Няма припокриване между очаквания и реалност. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...