Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натрапчиви мисли и Генерализирано Тревожно Разстройство


Recommended Posts

Здравейте. Имам въпрос .. 2 дни през ноща бях сама и в моментна в който останах сама започнаха да ми излизат мислите и сякаш искам да го направя .. разсейвам се малко, по забравям и след малко пак се сетя и сякаш нещо ме дърпа към кухнята и си казвам не то е мисъл и ми излиза не не е мисъл и ме тегли към там .. Защо изглежда всичко така истинско сякаш го искам .. и не мога да стоя вкъщи сама .. като заек съм станала .. каквото чуя се стряскам ..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От 3 дни съм сама през нощта и в момента в който остана сама ставам като заек.. каквото чуя и се стряскам.. следя се дали нещо не ми се вчува, появяват се мислите и сякаш нещо ме дърпа да отида към кухнята и нещо да направя .. и изглежда истинско сякаш го искам и гледам да се разсея с нещо.. позабравям го и пак след малко се сетя и пак изглежда сякаш го искам .. нищо не се случи, но мислите са щом днес ми се е разминало значи другата вечер, ще де случи .. от всеки звук се стряскам, но в мислите си съм много смела .. появява се мисъл, че не ми се живее Ей така от нищото, дори докато си правя планове за бъдеще или се чувствам Ок ..Защо всичко изглежда толкова истинско ...

Линк към коментар
Share on other sites

Тъкмо всичко изглеждаше нормално и спокойно и от веднъж ми ее появи мисъл, че може да нараня някой от близките ми...и веднага след това последва мисъл че съм луда и не го осъзнавам и близките ми не виждат че съм луда и постоянно си следя мислите и движенията .. има ли вероятност да направя нещо на някой и луда ли съм или са само натрапливи мисли? 

Линк към коментар
Share on other sites

Стоиш в тревожност . В тази позиция всичко изглежда страшно .Това е позиция на очакване .Смени позицията , започни да правиш . Първо си представи и ако ти хареса го прави .

 Едно , все още неопитомено коте . Нахраних го и преди да си тръгне посягам да го галя . Минава ми мисълта че ако ме издраска , мога да го стисна с три пръста и  го ударя в земята . И да не би случайно да  направя това , си представям следното . Изправям се и с кървяща ръка пускам внимателно котето , по далеч от мене . Повтарям тази картина  достатъчно пъти , за да съм сигурен , че ако случайно ме изненада , да не го нараня .

Човек може да подбира мислите си . Но още по лесно е да избира какво прави .Лесно може да се ориентира като прилага всичко което знае за любовта .Мисълта че мога да смачкам пухкавото коте е страшна .Но искам ли го , не .Отивам в следващата стъпка , правенето , като избирам какво да бъде .Какво искам да стане .

:) ето реших да пусна няколко реда тук . Минава ми мисълта , не съм потготвен за психолог и може да изтърся някакви глупости . Модератора няма да ми се смее , тактичен е . Но го направих .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...