Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Доколко Астрологията определя нашaта съдба


Recommended Posts

Доколко астрологичните влияния определят съдбата на хората?

Дали всичко е написано в хороскопа?

Доколко правим избори и доколко просто се движим според влиянието на планетите само?

Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Астрологи4ните влияния не определят съдбата на човека.

Астрологи4ните влияние ПОКАЗВАТ съдбата на човека. Всеки сам гради своята съдба 4рез изборите, които прави.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че астрологичните предсказания не са точни и едва ли бихме могли да определяме дневните си занимания според това какво казва хороскопа ни ... поне никога не съм попадала на точен хороскоп и не вярвам, но и не крия любопитството си. Но аз вярвам в характеристиките на зодиите – личностни характери (ех, тук има и доза гадна заложба), положителни, отрицателни черти и прочее... няколко пъти съм провеждала проучване и се оказаха сполучливи. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологичните влияния въздействат на избора ни, защото те описват самите нас. А ние влияем на избора си.

Но нека все пак вникнем в понятието "свободна воля" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Стана ми интересно мнението на Кирил. Очевидно според теб, Кирил, "Определя" и "Показва" са различни понятия... въпреки че ми се виждат доста сходни. Не съм астролог. Все пак, възможно е да са натоварени със специфичен смисъл за астролозите :)

Според една теорема в автоматиката, оптималното управление на дадена система зависи само от текущото и състояние, не и от предисторията и. С други думи, състоянието обобщава историята. За мен астрологията е един от методите да разберем състоянието си, и то до момента на нашето раждане. От там нататък колкото по-интензивно работим, толкова повече можем да се освободим от иннерцията ("начертаният" път от звездите), т.е. от нашето духовно наследство, картма и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Васил, интересно 4е не правиш разлика между тези две български думи :))

Часовникът ПОКАЗВА времето, а не го ОПРЕДЕЛЯ

Прави ми впе4атление, 4е много хора тръгнали по духовния път се опитват да се поставят над звездите или над хороскопа си. Бих искал да припомня думите на Христос: "Не дойдох да наруша закона, но да изпълня"

И на Учителя:

"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа"

Честито Рождество Христово!

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не може да определи моята съдба, освен ако аз не пожелая да стане това. За всеки има начало и край.

Въпрос на личен избор е да избереш по кой път ще поемеш.

За себе си мога да кажа, че Астрологията не ми предсказва, не гадае по звездите. Тя ми помага да разбера себе си.

От къде идвам, на къде отивам. Какви хора ще срещна, с кого ще общувам добре, кой ще ме спъне.

Тава са неща които може да помогнат на всеки нали?

Каква ми е кармата, ще се преборя ли със задачите или ще повтарям грешките си до безкрай, с твърдото убеждение, че е за последно.

Честито Рождество Христово! Нека бог да ви пази :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията е наука, която може изключително да ни помогне. И в нашето развитие, и в помощта към другите...

И именно затова ни е дадена, затова изучаваме Словото на Звездите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина е интересен въпроса дали Астрологичните влияния показват или определят съдбата ни.

Да разгледаме следния хипотетичен случай:

Човек отива при астролог. Астролога изчислява, че еди си кой ден има опасност от катастрофа и препоръчва дух. практика (примерно медитация), за да се избегне опасността. Човекът дълго време медитира и се моли. Идва уречения ден и нищо не се случва. Въпросът ми е: в този случай астрологията показва ли съдбата или я определя? Ако я показва, следователно няма начин събитието да се избегне и това е просто, което има да стане. Тогава защо ни е да медитраме или да търсим друг начин да неутрализираме съответното планетно влияние? Може би и даже това, че човекът е отишъл на астролог и после е медитирал и избегнал събитието е показано? Ако пък я определя, тогава излиза, че човек е изцяло, като че ли контролиран от планетите. Като че ли има противоречие? Къде е истината?

Ако разсъждаваме в този ход на мисли, бихме си задали въпроси като:

- какъв е смисълът на Астрогоията въобще?

- какво показва тя и в какво може да ни помогне?

- как можем да я ползваме, за да ни помога в живота?

Има ли астролози, които да изкажат компетентно мнение по тези въпроси? :P

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Човек слиза на земята с определен потенциал, специфични дарби и способности. Характер.

Има да изправя конкретни недостатъци. Има задача/ задачи в живота...

"Познай себе си" пише на входа на един храм.

Опознай ближния си - така можеш да му помогнеш.

Разбери и осъзнай, че нищо не е случайно и всичко има смисъл.

Астрологията е символичен език на природата, слово на звездите...

Може да помогне в горе описаните акценти.

Тя ни помага да работим над себе си, а не ни освобождава от тази привилегия, камо ли да я обезмисля ...

Настоящите условия са плод на нашия минал живот или животи.

Ако живеем зле какво ще покаже Астрологията в следващите ни животи?

Тя ще го покаже, няма да го определи - ние сами ще сме си го определили с нашите избори.

Астрологията ни помага да разберем най-добре условията в които да работим, нашите сили и слабости...тя ни ги показва и разкрива.

Но не ги определя :)

Има събития които могат да се избегнат, има и такива които не могат.

Но в никакъв случай тази наука не омаловажава настоящия момент, напротив този който я разбира оценява важността на всеки един миг.

Именно затова будността на съзнанието е основен момент!

Както е казано в Писанието - "Постоянно се молете."

Поздрави,

Ради

Линк към коментар
Share on other sites

Човек отива при астролог. Астролога изчислява, че еди си кой ден има опасност от катастрофа и препоръчва дух. практика (примерно медитация)

Ако разсъждаваме в този ход на мисли, бихме си задали въпроси като:

- какъв е смисълът на Астрогоията въобще?

- какво показва тя и в какво може да ни помогне?

- как можем да я ползваме, за да ни помога в живота?

Нещо не го разбрах примера с астролога. Ако на мен ми се случи да ми каже някой астролог такова нещо, ще го съдя.

Астролога разчита на натална карта, не на кристално кълбо. Гадателските умения са техники за предричане, но са доста далече от Астрологията.

Може да получиш информация, защо толкова обичаш да питаш. Защо си ревнив, защо си скандалджия. Обаче, да ми казва някой, че днес понеже е понеделник зодия Телец, ще има проблеми в работното място.

На това освен да се смея с глас...определено няма да повярвам.

Астрологията борави с радикс, планети, точки, аспекти и още доста нещица които тепърва ще изучавам.

Освен това, *катастрофа* може да означава много неща. Би могло да се отнася, до срив на фондовата борса. И въобще се надявам да успея да избегна, такива заключения.

:hmmmmm:

Астрологията е философията с която, аз помагам най-вече на себе си.

Ех, дали го обясних правилно...:v:

О, въпроса е бил към астролозите...е аз вече написах

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото аз съм запознат има две основни направления в астрологията - психологическа и предсказателна. Психологическата се занимава с характера на човека, силите, способносттите и дарбите му. Чрез този метод човек може да разбере какво е заложено в него - кои са силните и слабите му страни. Така се изпълнява това, което пише на онзи храм "Познай себе си" - както беше казал Ради. Астропсихологията се практикува от повечето съвременни астролози. Предсказателната астрология от своя страна дава събитийност. Ако се знае точния час и минута (може с отклонение до няколко минути) на раждането могат да се определят по-големите събития в живота на човека. Най-силни в това отношение са примарните дирекции. Различните предсказателни техники (прогресии, транзити, революции...) дават различна сила на събитието и точност. Ако астролога познава добре човека, който изследва може да каже приблизително какво ще е събитието - с точност до ден. При добро познаване на изследвания и познаване за това как обикновенно влияе даден аспект/планетно съчетание на човека, както и какво е еволюционното ниво на проявление на планетите, може да се предскаже събитието с точност до 99.99%. Остава 0.01%, който винаги е неопределен. Както се казваше в един филм: "И най-мъдрите не виждат всички нишки на съдбата.”

Не случайно Астрологията е наричана царицата на езот. науки. :rolleyes:

Въпросът, който би могъл да си зададе човек незапознат в дълбочина с астрологията и езотеризма е: до колко всичко е предопределено и до колко имаме свобода на избор? Ако всичко е предопределено - защо ни е астрологията? Ако всичко е въпрос на избор - защо ни е астрологията? В тази насока на разсъждения е интересно дали астрологията определя или показва съдбата. А може би тя нито определя, нито показва? :unsure:

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) Просто ми се иска да споделя едно изречение по въпроса, прочетено в една астрологична книга...Коефициентът на неточност в астрологията е равен на коефициентът на свободната човешка воля...И може да звучи нерационално, но ще кажа само: Не вярвам в астрологията, аз просто знам че е истина... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Надя,

Коефициентът на неточност в астрологията е равен на коефициентът на свободната човешка воля

Това май дава отговора на въпроса дали Астрологията определя или показва съдбата на хората. :)

Може би сега е ред да обсъдим човешкия фактор в астрологичните предсказания.

Какво значи добър астролог според вас?

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Добър астролог? Едва ли мога да дам точен отговор на подобен въпрос. Би следвало поне астролог да отговори на това.

Но все пак като мнение: За мен добър астролог е този, който благодарение на собствените си качествта и умения успява да разбере доколко човекът, потърсил съвета му се нуждае от него и по-точно какво би искал да чуе за себе си. Всичко тук опира до интуиция и усет за човека насреща. Не е толкова важно да знаеш всичко, да си прочел всичко и да го показваш. Важното според мен е просто да знаеш ДОСТАТЪЧНО и да имаш желанието да помогнеш на хората. Понякога просто една добра дума, казана на място е достатъчна... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравей, Таня!

Много се радвам на включването ти във форум Астрология!

Сигурно си изпитала вече непреодолимото любопитство към света на звездите ;)

Мнозина проявяват интерес към тази древна наука, но малцина са поелите по този труден път. Предполагам желанието ти да ти бъде направен хороскоп, ако все още нямаш такъв.

Има два основни начина за това. Първият е да ти го направи професионалист. Това, разбира се, си има цена. Много често са се срещали изказвания: О, щом си астролог ще ми направиш ли хороскоп? Хората не разбират колко сложно е това. Астрологията е трудна наука. Необходим е многогодишен, усилен труд и огромно количество познания, за да се практикува това...Ако избереш този двете с Диляна :P ще те насочим към когото трябва :thumbsup:

Вторият начин, макар и по-сложен е далеч по вълнуващ :angel:

Да си го направиш сама. Приказно е, ракриват ти се неподозирани светове и възможности. :king: Можеш винаги да се обърнеш към форума за съвет ако срещнеш затруднения или възникнат въпроси. Това е целта му. В този случай ти желая едно вълнуващо приключение в света на астрологията :sorcerer:

Сърдечни поздрави :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Guest_Ваня

Честит 8 март на всички дами!!!

Астрологията изучава как човек реагира на влиянието на планетите. Звездите не притежават съзнателна благосклонност или враждебност, те просто излъчват порожителна и отрицателна енергия. Сама по себе си тя не помага и не вреди на човечеството, но създава легални канали за външно действие на закона за равновесие между причина и следствие, който всеки човек е задвижил в миналото...

Детето се ражда в този ден и час, когато небесните лъчи са в математическа хармония с неговата индивидуална карма. Хороскопът му е предизвикателен портрет, разкриващ неизменното му минало и вероятните бъдещи резултати от това минало. Но рождената карта може да бъде правилно интертретирана само от човек с интуитивна мъдрост, а такива са малцина.

Вестта, отчетливо запечатана на небесата в момента на раждането не цели да подчертае наличието на някаква неумолима съдба - резултат от миналото добро и зло, а да подбуди човешката воля да избяга от всеобщото робство...

Мъдрият човек побеждава своите планети т.е. своето минало, като прехвърля зависимостта се не към творението, а към Твореца.

Колкото повече осъзнава своето единство с Духа, толкова по-малко над него господства материята. Душата е вечно свободна, тя е безсмъртна, защото е неродена. Звездите не могат да я управляват.

Човек е душа и имат тяло.

Мир, Любов и Светлина по пътя...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Отговарям на основния въпрос: Доколко астрологичните влияния определят съдбата на хората?

Мисля, че във всяко предсказание има 100% истина доколкото е направено от ИСТИНСКИ предсказател и доколкото е направено на ИСТИНСКИ вярващ човек. Предсказателят чете нашия код. Поради тази причина никога нещата не се случват като цяло. Освен всичко системата е динамична от страна на участника в матрицата. Всеки миг ситуацията го променя. Не може да има 100% съвпадение... Това е възможно само за боговете.... Да не забравяме че сме хора...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...