Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Доколко Астрологията определя нашaта съдба


Recommended Posts

Реален случай от моя живот.Моят сегашен най- добър пиятел е и професионален астролог,запознах се с него покрай гаджето ми.С настоящият ми прител се запознахме във Велико Търново кат струденти,тогава все не още се бяхме запознали лично с най-добрият ми приятел( бивш добър прител за гаджето ми).При една от срещите си в Бургас( и двамата са от Бургас) станало въпрос за мен и той погледнал моя хороскоп , там забелязва 4е има някаква опасност при пътуване с кола за мен през август месец 2004 година.Новината ми беше съобщена през 2003, и аз се учудих на такава фуруристична прогноза.Но какво се случи.През 2004 аз усърдно учех за държавен изпит.На сестра ми приятеля (също Бургазлия)ни беше на гости точно през август месец и майка ми уговори един нейн познат да го заведем с кола до Бургас,за да не пътува 9 часа с влака и ме уговори да отида с тях ,хем съм щяла за малко да се разсея,хем да се видя с Венци(настоящия ми приятел).Аз категорично откзах поради дадения ми астро съвет да избягвам пътуване през август.Пренебрегнах го.С много страх пътувах.Прибрах се жива и здрава.Успокоих се,че нищо не се случи.Но точно след 2 седмици ни съобщиха че шофьорът на колата е починал,а тъй като беше военен имаше разследване дали е естествена смърта му или не.Беше намерен простнат гол в апартамента си,със следи от цигари и алкохол ,и с явно присъствие на друг човек.Наложи да ни взимат отпечатаци от пръстите за да установят ,че във въпросната вечер не сме присъствали в неговия апартамент.Голямо унижение.Никога не сме имали друг контакт с този човек,освен че беше добър познат на майка ми и затова си казвахме по едно здрасти ако се видехме по улицата.Смисълът на това излияние ,е че някой неща са предначертани ,т.е. астрологията може да ти помогне да вземеш правилното решение.Ако разчиташ правилното влияние на планетите ,взимаш правилни решения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Правото на избор е свещенно! Астрологията ни показва качествата които притежаваме, такива, които трябва да развием и посоката която може да следваме. Тя не дава готови отговори и точни решения. Тя ни посочва пътя и посоката. Решенията са обаче само наши. Много често ние действаме логично на това което показва астрологичната карта, защото изразяваме потенциала, който е заложен в нея. В това именно е смисъла на астрологията - да ни помогне да намерим и разберем по добре себе си. Това е отговорна задача и затова, астрологията трябва да се практикува от хора с неприкосновенна мъдрост. Тълкуването на астрологичната карта започва от нивото на което се намира душата, иначе се превръща в махленско гадаене, кето може да обърка човек и да го тласне в друга посока. Границата е много тънка. Тука трябват много знания, разбиране и мъдрост.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Астрологията не определя нашата съдба. Това го правим ние човеците. Тя е път, който помага в себетърсенето. Не е единствения. Всеки човек има свой път и го избира волно или неволно. Някои живота ги сполетява, други се опитват сами да правят нещо, но така или иначе Истината придава смисъл на живота. Защото е основна форма на проявление на Любовта.

Има хора, които избират по душа този път. Той ги изразява. Те могат да превърнат Астрологията в своя съдба.

д-р Калоян Петров

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Когато приемеш, че съдбата е предопределена ме навеждаш на мисълта за фатализма. А това е отказ от поемане на отговорността на живота. От друга страна нещата, които не можеш да промениш трябва да се научиш да приемаш със смирение. Но това не е "неумолимата ръка на съдбата /фатална по подразбиране/". Само изглежда при пръв душевен поглед, че "всичко е предопределено". Това е патерица за психиката. Но не е вярно. :thumbsup2:

Калоян :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Доколкото аз съм запознат има две основни направления в астрологията - психологическа и предсказателна. Психологическата се занимава с характера на човека, силите, способносттите и дарбите му. Чрез този метод човек може да разбере какво е заложено в него - кои са силните и слабите му страни.

Имаше време когато вярвах в хороскопи и наистина събитията се случваха точно така както беше написано в личния ми хороскоп, но при този вариант си мисля,че без да искаш на подсъзнателно ниво ти програмираш живота си съобразно планетни влияния и разбрах, че никак не ме устройва :) . Какво се случва ако на един човек не му върви в живота и се допита до личния си хоророскоп и в него се окаже, че нищо добро не го очаква в близките 7 години например? Ако е по-слаб психически той може да рухне и да реши, че живота му няма никакъв смисъл /поне за посочения период/. А по отношение анализа на силните и слабите ни страни си мисля, че всеки човек си ги знае и въпроса е до каква степен може и има смелостта да си ги признае и да работи върху тяхното доразвиване или преотдоляване. И сега понякога си чета хороскопа, но запомням само хубавите неща /другите просто не се отнасят до мене :D / Какъв е смисълът да знам за лошите неща, които ще ми се случат? Това означава, че ще ги изживея 2 пъти - веднъж когато ми ги кажат и втория път когато наистина се случат (ако въобще се случат). Искам да ви цитирам една книга, която окончателно разреши моите колебания дали имам сили да се опълча срещу толкова много планети :D :

Вие вярвате в хороскопи, вярвате в пълната си зависимост от разположението на планетите. Тази вяра е приета чрез механизмите на тъмните сили. Тя, тази вяра, забавя времето на светлия паралел, давайки възможност на тъмния да се придвижи, да измени своята величина. Тази вяра ви отклонява от осъзнаването на истината, на същността на земното ви битие. Ти внимателно анализирай. Помисли- човек е създаден от Бог по негов образ и подобие. На човека е дадена най-великата свобода- свободата да избира между тъмното и светлото. На човека е дадена душа. Всичко видимо е подвластно на човека, и той, човекът, е свободен, даже по отношение на Бог, да го обича или да не го обича. Никой и нищо не може да управлява човека против волята му. Бог иска любовта на човека в отговор на своята любов, но Бог иска любовта на свободния човек, съвършения и подобен нему.

Бог е създал всичко видимо и планетите в това число. Те  служат за осигуряване на реда и хармонията на всичко живо: растенията, животинския свят: те помагат на човешката плът, но са абсолютно безвластни над душата и разума на човека.

"Анастасия" Владимир Мегре
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше време когато вярвах в хороскопи и наистина събитията се случваха точно така както беше написано в личния ми хороскоп, но при този вариант си мисля,че без да искаш на подсъзнателно ниво ти програмираш живота си съобразно планетни влияния и разбрах, че никак не ме устройва  :) . Какво се случва ако на един човек не му върви в живота и се допита до личния си хоророскоп и в него се окаже, че нищо добро не го очаква в близките 7 години например? Ако е по-слаб психически той може да рухне и да реши, че живота му няма никакъв смисъл /поне за посочения период/. А по отношение анализа на силните и слабите ни страни си мисля, че всеки човек си ги знае и въпроса е до каква степен може и има смелостта да си ги признае и да работи върху тяхното доразвиване или преотдоляване. И сега понякога си чета хороскопа, но запомням само хубавите неща /другите просто не се отнасят до мене :D / Какъв е смисълът да знам за лошите неща, които ще ми се случат?  Това означава, че ще ги изживея 2 пъти - веднъж когато ми ги кажат и втория път когато наистина се случат (ако въобще се случат). Искам да ви цитирам една книга, която окончателно разреши моите колебания дали имам сили да се опълча срещу толкова много планети  :D :                                     

"Анастасия" Владимир Мегре

И все пак нали знаем, че всике сам избира на какво и във какво да вярва, а каква е истината това е вече друг въпрос. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията е божествена мъдрост за човека /по-строго казано: няма разлика между хороскопа и нас самите/ и затова по никой начин не ограничава нищо - точно обратното: Астрологията помага на човек да бъде СВОБОДЕН, да вярва в себе си...........това е самата истина.

Друга е темата за псевдоАстрологията, но това си го правят самите хора - те си измислят "добри" и "лоши" неща; предрешават си какво ли не; "виждат" за години напред "предсказват си" всякакви фактори, стъписващи Душата. Но в Астрологията няма такова нещо.

Очевидно Астрологията трябва да заживее в сърцето на един човек, за да може да познае себе си и да стъпи на пътя към освобождението от лианите на мирските страсти. Иначе ще се повтаря някакъв измислен примитивен гадателски сценарии, който ще се представя за Астрология и ще плаши незапознатите хора ефективно с фаталистичните си и нехуманни "правила".

Не мисля, че Астрологията има нещо общо с това...........

Калоян

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен.Мисля ,че всички участници са чели Пауло Куельо.Всеки човек следва своята собствена легенда.Според мен животът е като една видео игра.Възможностите да умреш са хиляди,но факт е че от живота никога не излизаш жив.Така,че ако знаеш бъдещето то вече не е бъдеще.Бъдете живи и здрави и помнете човек предполага а Господ разполага.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Когато приемеш, че съдбата е предопределена ме навеждаш на мисълта за фатализма. А това е отказ от поемане на отговорността на живота. От друга страна нещата, които не можеш да промениш трябва да се научиш да приемаш със смирение.

Калоян  :)

Джеляледин Руми

Малък зелен остров

Има един остров - малък, зелен, където бяла крава живее сама на една свежа ливада.

Кравата пасе до падането на нощта, преяжда и пълнее, но през нощта в паника изпада - и отслабва, тънка като косъм: "Какво ще ям утре? Нищо не остана!"

Когато утрото настъпи, тревата е пораснала отново, висока чак до кръста. Кравата започва да пасе и до здрач ливадата окастрена е късо. Тя пълна е с енергия и сила, но в мрака отново в паника ужасна влиза и отслабва, тънка като вейка.

Кравата повтаря това отново и отново и това е всичко, което прави. Тя дори не си помисля: "Тревата винаги пораства до зори. Защо ми е да се страхувам всяка нощ за нея?"

Кравата е телесната душа, ливадата на острова е този свят, където тя от страх отслабва и храни се с благодат. Слабее и пълнее.

Бяла краво, не бъди нещастна от това какво ще дойде или няма да дойде.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Астрологията е физиология на Душата. :smarty: Самото и съществуване подсказва наличието на невидими светове, в които Душата и Духът живеят... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията не определя, а показва нашата съдба и възможността да я променим, ако издигнем степента си на съзнание на по- високо ниво, т.е. тя ни дава възможност да се научим да разбираме себе си, като се оглеждаме в другите, които се символизират от планетите в хороскопа ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло хороскопът дава насоки, но не определя нищо. Има някои изключения обаче. Такова е, ако има много струпване на планети в 1-ви, 8-ми, 9-ти, 10-ти или 12-ти дом. Натални карти, в които няма струпване, съдбата няма голяма намеса. За мен, най-важно е мястото на Плутон в картата и неговите аспекти. Колкото по-"натоварен" е той, толкова повече има тенденция към влияние на провидението. Иначе не бих отделяла голямо влияние на рожденния или на другите видове хороскопи върху личността.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Интересува ме, има ли закономерност в астрологичните прогнози. Какво сочи статистиката? Знам че са правени изследвания върху хиляди хора и техните лични хороскопи и резултатите не са в полза на астрологията. Според мен това е единствения начин да се докаже верността на тая наука, мисля че повечето неща в нея не са верни, или с течение на хилядолетията са се променили по такъв начин, че да е необходим нов прочит на различните детайли...

Ако знаете за такива доказателства, пускайте ги тука, за да видим кои са повече - доказващите верността на астрологичните прогнози или разобличаващите я.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Помните ли Христос е казал ;ВЪРВЕТЕ И НАУЧЕТЕ КАКВО ОЗНАЧАВА МИЛОСТ ИСКАМ НЕ ЖЕРТВА; Ако се върнем на пророк Осия ще видим че БОГ иска БОГОПОЗНАНИЕ и спред мене астрологията се явава един вид такова.Тя също като ножа в зависимост в какви попадне ще има и различни резултати.Най добре е да я ползваме за огледало на самите нас за благотворна наша промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията не определя нищо. Има изключение за изключителни хора, но само като индикатор, не като определение или дефиниция. Отново повтарям, Плутон е много важна планета в хороскопа. Вижте къде ви е Плутон и там е вашата Евхаристия. Глупаво е да се търсят знаци там, където такива няма или да се правят обобщения по общи признаци - Слънцето ти е тук, значи еди какво си, Сатурн или Уран е тук - оооооооооооо, недей, внимавай, ето какво било... Не, не и не. За мен това са глупости. Гениални астролози правят гениални хороскопи, другите са любители по звездобройство...

(Изключенията важат за хората, родени във високосна година; те се знаят кои са.)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте, вчера 03.07 претърпях катастрофа, тежка.Преди две три год. на 3 ноември пак претърпях катастрофа пак тежка.И двата пъти се измъквам невредима.Вероятността да съвпаднат датите не мога да изчисля.Може би астрологията определя съдбата ни от части и има някаква зависимост.Важно е и също астрологът да е вещ.Всичко това е така, но както човекоядците на някой непознат остров дори не подозират за нашите вярвания,така и ние не мисля, че ще докоснем истината , ако не сме подготвени за това.Остава ни само възможността да предполагаме, което най малко ни определя като неспокойни души на търсещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията не определя нашата съдба, обаче може да отговори на въпроса - каква потенциално възможна съдба е заложена на всеки един от нас, а също и да помогне, като разкрие начините, по които можем да променим заложеното. В тази връзка всеки е отговорен пред себе си какъв ще бъде жизнения му път.

Мона Публикувано на Feb 5 2007, 15:23

Като цяло хороскопът дава насоки, но не определя нищо. Има някои изключения обаче. Такова е, ако има много струпване на планети в 1-ви, 8-ми, 9-ти, 10-ти или 12-ти дом. Натални карти, в които няма струпване, съдбата няма голяма намеса. За мен, най-важно е мястото на Плутон в картата и неговите аспекти. Колкото по-"натоварен" е той, толкова повече има тенденция към влияние на провидението. Иначе не бих отделяла голямо влияние на рожденния или на другите видове хороскопи върху личността.

Да, когато има струпване характерните признаци са много по-ярки и забележими. Няма значение в кой дом и знак - например в 5 дом също е много видимо за всички, докато ако е в 4 може и да остане неясно, за човек извън семейството.

Планетата, която ние наричаме Плутон липсва в древноиндийските източници - вместо нея с по-големи орбити има фиксирани още три неизвестни на нас планети: Ямагхантака, Гулика и Пранпад. Тези планети май се използват в Хамбургската школа с имена: Купидо, Хадес и Цеус.

стругар Публикувано на Feb 21 2007, 17:07

Интересува ме, има ли закономерност в астрологичните прогнози. Какво сочи статистиката? Знам че са правени изследвания върху хиляди хора и техните лични хороскопи и резултатите не са в полза на астрологията. Според мен това е единствения начин да се докаже верността на тая наука, мисля че повечето неща в нея не са верни, или с течение на хилядолетията са се променили по такъв начин, че да е необходим нов прочит на различните детайли...

Ако знаете за такива доказателства, пускайте ги тука, за да видим кои са повече - доказващите верността на астрологичните прогнози или разобличаващите я.

Да, това е начин да се докаже верността на астрологията, но имам един въпрос - кой е астролога/астролозите и как правят той/те хороскопите. Ако например се използва компютърна програма или пък се правят задочно със сигурност резултатът ще е разобличение на астрологията. По простата причина, че се "разчитат" само заложените потенциални възможности, а не се отчита нито свободната воля на човека, нито еволюционното му ниво, нито влиянието на семейството, нито на средата и т.н.

И един въпрос към професионалните астролози - имате ли наблюдения, че при някои, които бихте определили като хора на по-високо еволюционно ниво, като че ли действат само тези аспекти в наталната карта, които са с по-малък орбис? Ако да, защо е така според вас?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това е начин да се докаже верността на астрологията, но имам един въпрос - кой е астролога/астролозите и как правят той/те хороскопите. Ако например се използва компютърна програма или пък се правят задочно със сигурност резултатът ще е разобличение на астрологията. По простата причина, че се "разчитат" само заложените потенциални възможности, а не се отчита нито свободната воля на човека, нито еволюционното му ниво, нито влиянието на семейството, нито на средата и т.н.

Ами дори и да не се гледа "свободната воля на човека, еволюционното му ниво, влиянието на семейството, на средата", пак би требвало да се установи некаква закономерност между разположението на небесните тела и човешкия характер/съдба/наклонности, ако такава закономерност наистина съществува. Учудваща е сляпата вяра на милиони хора в астрологията и номерологията, без да се търсят статистически доказателства за верността и точността им. Всичките изследвания за които съм чувал напълно разобличават астрологията, затова исках ако некой има противоположна информация и данни да ги постави тука. Но явно такива не съществуват.

Има две възможности:

1. Астрологията е 100% шарлатанска псевдонаука.

2. Астрологията в сегашния си вид е 100% шарлатанска псевдонаука а закономерностите и изчисленията са погрешни, сбъркани и неточни до степен на неизползваемост.

Ако статистическите данни разобличават астрологията, тогава требва да се търси нов прочит на закономерностите между небесните тела и човека - да се тръгне от нулата и да се започне на чисто. Ако и тогава не се открият никакви закономерности в тая "наука", тогава е безсмислено стотици милиони хора да бъдат заблуждавани.

Линк към коментар
Share on other sites

Такива изследвания има, ако наистина проявяваш интерес (което дълбоко ме съмнява) мога да те насоча.

Ако не - свободен си да не се интересуваш от Астрология :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Както написах и горе, знам, че има такива изследвания. Но всичките за които имам информация са отрицателни. Ако ти имаш информация за други, можеш да сложиш линк към тех, без да ме занимаваш със съмненията си и да ми даваш насоки за свободата ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...