Jump to content
Порталът към съзнателен живот

44. Аз ви избрах - Извънредна Беседа - 12.09.1920


Recommended Posts

Господнята Молитва

15 глава от Евангелието на Йоана: "Аз съм истинната лоза и Отец Ми е земледелецът.

Беседа: Аз ви избрах - ИБ - 12.09.1920

Добрата молитва

 

Цитат

 

Всички, и стари, и млади, искат да живеят. И животът, който искаме да живеем, прилича на онзи пътник, който иска да пътува и избира път или пътека. Онзи, който има съзнателен живот, той всякога е весел, той всякога е радостен. Значи съзнателният живот е разумният живот. За всички други същества, които Бог е създал, Той им е определил и среда, в която да живеят. На рибите - водата, на птиците - въздуха, а на човека -светлината. Всичките безпокойства произлизат от безпокойствата в живота. Ако детето се грижи, мислите ли, че то може да порасне? И за вас е същият закон. Вие трябва да се грижите само за вътрешния живот, а за външния свят каквото и да става, нe трябва да се безпокоите. Когато някой живее добре, Господ казва: "Вземете му от това, което има."

Лош човек, порочен човек и зъл човек в живота не може да бъде щастлив. Аз ще попитам. Добър ли е? Ако е добър, той е щастлив. Лошите хора живеят на повърхността, тях аз ги уподобявам на една ябълка, на която кората е червена и красива, а вътре е червива и т.н. Христос казва: "Аз ви избрах" и кои избира? Онези, които искат да вършат волята Божия. Когато синът изпълни волята на баща си и бащата ще изпълни волята на сина. Така и Господ постъпва. За да бъде избран някой от Господа, той трябва да е готов да изпълни волята Божия. Когато вие възпитате и отхраните едно дете, никога не казвайте: "Какво ще стане с него?"Аз ви избрах

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...