Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Донка

44. Аз ви избрах - Извънредна Беседа - 12.09.1920

Recommended Posts

Господнята Молитва

15 глава от Евангелието на Йоана: "Аз съм истинната лоза и Отец Ми е земледелецът.

Беседа: Аз ви избрах - ИБ - 12.09.1920

Добрата молитва

Цитат

Всички, и стари, и млади, искат да живеят. И животът, който искаме да живеем, прилича на онзи пътник, който иска да пътува и избира път или пътека. Онзи, който има съзнателен живот, той всякога е весел, той всякога е радостен. Значи съзнателният живот е разумният живот. За всички други същества, които Бог е създал, Той им е определил и среда, в която да живеят. На рибите - водата, на птиците - въздуха, а на човека -светлината. Всичките безпокойства произлизат от безпокойствата в живота. Ако детето се грижи, мислите ли, че то може да порасне? И за вас е същият закон. Вие трябва да се грижите само за вътрешния живот, а за външния свят каквото и да става, нe трябва да се безпокоите. Когато някой живее добре, Господ казва: "Вземете му от това, което има."

Лош човек, порочен човек и зъл човек в живота не може да бъде щастлив. Аз ще попитам. Добър ли е? Ако е добър, той е щастлив. Лошите хора живеят на повърхността, тях аз ги уподобявам на една ябълка, на която кората е червена и красива, а вътре е червива и т.н. Христос казва: "Аз ви избрах" и кои избира? Онези, които искат да вършат волята Божия. Когато синът изпълни волята на баща си и бащата ще изпълни волята на сина. Така и Господ постъпва. За да бъде избран някой от Господа, той трябва да е готов да изпълни волята Божия. Когато вие възпитате и отхраните едно дете, никога не казвайте: "Какво ще стане с него?"Аз ви избрах

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this