Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се оженя ли за когото и да е, за да са щастливи нашите.


Recommended Posts

На 25 г. Съм. Случи се така, че все не намирам подходящото момиче, не че много и ми върви де...

На родителите и на близките ми това много ги тормози. Нашите искат снаха, внуци. А ако ви кажа, че съм от малцинството не знам дали ще ми повярвате.

Въпросът ми е, щом не мога да открия човек според моите критерий, дали да не ги смъкна малко? А повярвайте ми не са много високи. 
Под смъкване имам предвид - разведена мома на около 20 г. Предлагат ми да се оженя за такова момиче.

Аз съм на мнение, че женитбата е само веднъж в живота и трябва много да се внимава, защото е за цял живот. Но не искам родителите ми да страдат. Единствено дете съм, а няма да живеят вечно редно е да ги зарадвам със снаха и внуци... Помогнете мииииии!!! :(

Линк към коментар
Share on other sites

Може би трябва да смениш гледната си позиция . Да не поставяш родителите на първо място . Все пак , сам казваш , че ще живееш с търсения избор дълго след тях .

Но мисля че ти е ясно това и всичко друго и не може да решиш кое колко важно е .На пръв поглед с покачането на интелигентноста се увеличава и възраста за женене .Смятам съзнаването на отговорноста към себе си , към партхйора , към родителите към децата , повишава трудноста .

Имай в предвид , че самата женитба е акт на жертва . Човек жертва свободата си в името на ........  Изреждането на десетина неща ще ти донесе повече яснота .

,,Предлагат ми да се оженя за такова момиче."-----------------Без да имаш представа за характера на човека , ще е избор на сляпо .

:3d_139:Има много вицове за избора на змия от затворена торба  . Но ако се чувстваш психически непоклатим това няма значение .За това на мъжете ни белеят косите и умираме по рано . И в работата и в къщи все се борим за надмощие :) .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям Александър. 

Аз бих попитала родителите ми директно - Какво е важно за тях - аз да съм щастлива или те да имат всичко, според обществения стандарт и изисквания ?

Какъв би бил смисълът на изграждане на семейство, което е обречено на развод? Генерално няма гаранция за нищо в живота и пак може да се стигне до развод и при други обстоятелства, но нека поне сключването на брак е резултат от любов и желание, а не от необмислен избор.

Линк към коментар
Share on other sites

,,Под смъкване имам предвид - разведена мома на около 20 г. Предлагат ми да се оженя за такова момиче.,,

Познавам много хора - мъже и жени, които са разведени или са били такива.Това не ги прави по-лоши или по - добри от другите. Важното  е, дали би се разбирал и живял добере с конкретния човек. 

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

преди 10 часа, д-р Тодор Първанов каза:

,,Под смъкване имам предвид - разведена мома на около 20 г. Предлагат ми да се оженя за такова момиче.,,

Познавам много хора - мъже и жени, които са разведени или са били такива.Това не ги прави по-лоши или по - добри от другите. Важното  е, дали би се разбирал и живял добере с конкретния човек. 

 

Въпросът е, че аз не съм бил никога женен и щ ми е всичко за първи път. Бих искал и жена ми да е като мен... А и със сигурност ще има поне пренебрежително погледи, вижте го тоя взел е разведената жена пък той бил ерген...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако трябва да отидеш на бойна мисия и си неопитен новобранец, дали би искал да отидеш с някой като теб или с по-опитен колега? В случая това,че вече е била омъжена, може да се окаже предимство.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...