Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кой изпълнява желанията ни или как се материализират те?


Recommended Posts

Какво мислите за съвпаденията? Примерно искали сте нещо, дори не сте обмислили какво точно искате и как, и го получавате в перфектния вариант, по-добре от очакваното. Това значи ли, че Вселената е чула посланието ви и ви го изпълнява? Ако е така, какво е обяснението за нещата, които не ни се случват или пък лошите неща?

Линк към коментар
Share on other sites

Най краткия отговор е , че човека е полу будно съзнание . Частица на общото космическо съзнание .

За добро обяснение е нужно познание  върху представата за човека . Повече яснота за духа , душата , тялото , за низшия и висшия Аз .За молитвата и медитацията , за карма и съдба . Колкото повече човек рови по тези теми , яснотата се увеличава . И най важното , извора ! За нашето време , това са Дънов и Щайнер . Има и други разбира се , но се тръгва от тези двамата .

Ето едни стари теми с хубави размисли :

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/2844-вярвате-ли-в-чудеса/

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/10628-в-човека-има-три-същества/

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/10141-зависими-ли-сме-от-смисъла-защо/

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/10110-сбъдват-ли-се-приказките-в-живота-ни/

 

пп Кипензов ще ти обясни , че е нахъсан по тази тема .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Александре, благодаря зя признанието!

Наистина съм запален по темата, но не бих си споделил концепцията!

Би се възприело като тщеславие! В това все повече се убеждавам! 

Колкото и да изглеждам като самонадеян и самоуверен, аз съм и дълбоко раним и чувствителен тип. А "подмятанията" ме нараняват, но от малък съм се научил, че да си различен е свързано със страдание. 

От тази гледна точка, не бих споделил концепцията си по темата директно, тъй като по този начин бих отнел удоволствието сам човек да си достигне до своя интерпретация. Споделил съм си във форума почти всички идеи, които стоят в основата на моя мироглед, без най-абстрактните, щото те просто няма почти никъв шанс да бъдат разбрани.

Ти вече спомена нещо, което на вътрешно нещо възприех! Че някой може да приеме изказаното от мен за "вярно", а така да го саботирам в трудолюбието за собственото му развитие в полето на информацията.

Е що ми "мажеш кънките"? В клоун ли искаш да ме превърнеш?! Така ще се успокоиш ли?!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Основна греашка е , че приемаш лично мненията . Това те напряга .

Цитат

Ти вече спомена нещо, което на вътрешно нещо възприех! Че някой може да приеме изказаното от мен за "вярно", а така да го саботирам в трудолюбието за собственото му развитие в полето на информацията.

За онази тема ...Казваш и верни неща , както и аз , Но исках да ти покажа различен  поглед . А там ми се струва че че вярния подход е обратния да казваш ,,прости  сте , такива ще си останете " :)...Предпочитам  и е вярно че всеки ще стане мъдрец , (но не се знае в кой живот) . Малко се иска , само да се работи за усъвършенстване .

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам, че има голяма разлика между :

- е "нахъсан" по темата...

- "проявява вероятно интерес" по темата...

Не съм ти брат, за да ми фамилиарничиш, нито пък да си пускаш евтините манипулаторски трикове за привличане на вниманието. А след предизвиканата ми реакция, па и да ми даваш поучителни оценки или да ми "приписваш авторство" на твои "его-засегнати" интерпретации на моите думи... 

Нормално е да го приемам и лично, щото влагам Сърце в писането. Това ни отделя от машините, ако не знаеш! Ирационалните чувства, от които се ражда Творчеството...

И моля те - не отговаряй на поста ми! Темата е друга...

Линк към коментар
Share on other sites

Как се материализират желанията ? Много просто - чрез труд и работа. Ако се трудиш и работиш всичко ще имаш. Тоя закон е верен не само за физичния свят, но и за всички други светове. Едно е важно - желанията да бъдат чисти, за да не става нечисто сърцето.  За останалото Божият Промисъл има грижата.

Линк към коментар
Share on other sites

В 2.06.2020 г. at 0:10, holyvalentine каза:

Какво мислите за съвпаденията? Примерно искали сте нещо, дори не сте обмислили какво точно искате и как, и го получавате в перфектния вариант, по-добре от очакваното. Това значи ли, че Вселената е чула посланието ви и ви го изпълнява? Ако е така, какво е обяснението за нещата, които не ни се случват или пък лошите неща?

Според мен неоформеното "искане" всъщност е усещане за някакво положително развитие на събитията, което е до голяма степен логично. Това предусещане, което тълкуваме като искане, настройва тялото, психиката и оттам поведението ни към реализирането на "искането". Тъй като не сме го направили целенасочено, имаме чувството, че се е случило само - "съвпадение". То е дотолкова съвпадение, доколкото е съвпадение вълната с поведението на сърфиста. Не знам дали Вселената е чула посланието ни, но при всички случаи ние сме в хармония с вселената. Ако сърфистът си лежеше на плажа в Несебър, колкото и да си иска да се понесе на гребена на вълна, Вселената няма как да изпълни посланието му... 

Мисля, че последното е добро обяснение и на не-случващите се и на лошите неща. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 9.06.2020 г. at 0:00, kipenzov каза:

Смятам, че има голяма разлика между :

- е "нахъсан" по темата...

- "проявява вероятно интерес" по темата...

Не съм ти брат, за да ми фамилиарничиш, нито пък да си пускаш евтините манипулаторски трикове за привличане на вниманието. А след предизвиканата ми реакция, па и да ми даваш поучителни оценки или да ми "приписваш авторство" на твои "его-засегнати" интерпретации на моите думи... 

Нормално е да го приемам и лично, щото влагам Сърце в писането. Това ни отделя от машините, ако не знаеш! Ирационалните чувства, от които се ражда Творчеството...

И моля те - не отговаряй на поста ми! Темата е друга...

Защо да не ти е брат? Всички сме братя и сестри по един или друг начин.
 

Цитат

 

— Радое… — продума строго Самуил Мокри. — Остави людете на мира.

Радой изви към него бърз поглед, колкото да го зачете само, и току изблещи страшни очи към селяните и двамата скитници, разтърси глава заканително, ала не се реши да издаде глас. Людете се поуплашиха: застаналият там селянин бързо се отдръпна към вратата, другият изпълзя встрани, дори и единият от скитниците стана прав, готов да си отиде. Старият воденичар се извърна към слугата с гневно лице:

— Тука не е господарският ти дом, слуго! Това са мои люде и ти няма да ги пъдиш в тъмнината вън, на студа.

— Да се махнат хе там! Седнали с господаря коляно до ко-коляно. А и той, като е толкова добър… Ще те напълнят сссс гад, господарю!

— Жалък слуга и угодник… — изръмжа другият скитник и продължи с изяснен глас: — Защо ненавиждаш братята си…

— Те не ми са братя. Майка ми е родила се-седем моми и само мене от мъжки пол. Нямам аз братя. И ти не си ми никакъв…

Самуил махна с ръка и слугата му млъкна. После Радой се отпусна на колена до огнището и взе да разпалва огъня с голямо усърдие.

 

"Щитове каменни", Димитър Талев.

(https://chitanka.info/text/4834-shtitove-kamenni.)

В друга тема стана дума за гледната точка на обикновените хора. В тази книга са представени животи и гледни точки на обикновени българи от Средновековието. По - конкретно времето на цар Самуил.

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, Ahmet каза:

Защо да не ти е брат?

Защото между истински братя, а не "назначени", има УВАЖЕНИЕ!

А когато някой се опитва до изисква обяснения, без да е проследил историята на чуждите взаимоотношения БЕЗПРИСТРАСТНО, то единственото логично възникващо следствие е "загуба на време за обясняващия се".... отново ти отделих време, при положение, че нямаш елементарен усет за местоположение и мото на темата, в която коментираш!!!!!!! Дано се усетиш ...

Ето ти и "домашно" - намери някъде в изказаното от мен думите - 

В 8.06.2020 г. at 22:59, АлександърТ.А. каза:

 да казваш ,,прости  сте , такива ще си останете " :)

И предупреждавам, че вече призовах един от участниците в темата да се съобразим със САМАТА ТЕМА...

Ако някой си търси еталони за сравнение на размера на пиш..ата му, си има оразмерени линийки - не е нужно да гледа на другите "мръсотийките"

Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, kipenzov каза:

Защото между истински братя, а не "назначени", има УВАЖЕНИЕ!

Братът си е брат без значение дали го признаваш или не. Освен това в Библията е казано да не се гневиш на брат си. Както и че човек трябва да обича и враговете си, защото и езичниците обичат тези, които тях обичат. Следил съм историята на вашите взаимоотношения. Знам, че се дърляте за глупости и съм останал с впечатлението, че от мухата слон правиш. Честно казано, не помня нито един от поводите за конфликтите ви (дотолкова са незначителни, а аз принципно помня глупости). Постнах текста от книгата, която чета в последните дни, защото ми стана забавно съвпадението между ситуацията тук и там (отричането от брат).

 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

отричането от брат

Как го разбираш това ?

пп   , в смисъл какво означава

Цитат

 

"Щитове каменни", Димитър Талев.

(https://chitanka.info/text/4834-shtitove-kamenni.)

В друга тема стана дума за гледната точка на обикновените хора. В тази книга са представени животи и гледни точки на обикновени българи от Средновековието. По - конкретно времето на цар Самуил.

 

конкретно , гледната точка на автора . Ако го познаваш ,като човек и автор , до някъде ще можеш да различиш самия него в творчеството му . И това няма да те доближи до тогавашната реалност а до някои факти , като , родил се ....година , бил се в битката през ...година . . На кратко , ще имаш забавление , какво повече .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 17 часа, АлександърТ.А. каза:

Как го разбираш това ?

Разбирам го като отричането на нещо, което в определени смисли е факт.

Относно историческите романи: не е нужно човек да познава автора, за да прецени доколко достоверен е даден исторически образ, доколко достоверни са определени описания. Ако е запознат с определени факти и приложи логика ще може да си направи преценка дали представеното от автора е реалистично. Например достоверно е селяните да се страхуват от някой тираничен болярин, да са недоволни ако гладуват, ако той ги бие и обижда. Конкретни истории може да са художествена измислица, но да са реалистични. В този ред на мисли: приближаващи до тогавашната реалност.

Редактирано от Ahmet
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...