Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво е Христово съзнание?


holyvalentine

Recommended Posts

преди 5 часа, holyvalentine каза:

Какво е Христово съзнание?

И как ще коментирате текста? Особено текста до края, след изречението: В основата на всичко в нашата вселена е животът.

Вселените,мултиверсума имат етапи на развитие.Създаване,младост,съзряване,достигане на пределност.Тогава глобалния Творец Източник,който се нарича Воронандек създава нова вселена,нов мехур.Нашата е в млада възраст.За да достигне своята зрялост трябва всички съществуващи раси в нея или поне по голямата част да достигнат до унифициране с нашия локален вселенски източник и с христовото съзнание,да достигнат високи вибрации и да живеят за да служат на цялото.Това не става без да се преживее опитността наречена най общо зло,то е както за баланс,така и за да еволюират други раси по бързо.Според шаманизма ,източните учения и гностиците освен че злото е нееволюирало добро,най сигурния път по който душите на въплащаващите и превъплъщаващи се същества съзряват духовно и израстват е чрез преживяване на страдание.Освен това тук стои и казусът наречен Свободна воля,изборът на всеки от нас кой път ще избере.Ако имаше само добро как щяхме да разграничим?Освен това злото и доброто са много субективни .Онова което ние като хора смятаме з а добро може да е зло или непродуктивно за други и обратно,дори сред хората има толкова несъответствия и различни нагласи з добро и зло.А относно божественото в нас то не е малко,просто всеки трябва да го развива,да опознае добре себе си и онова,което го кара да се чувства Човек и го изпълва с радост и задоволство.Всеки от нас има своя път и трябва да научи своите уроци в сегашната си инкарнация,този си живот.Ако не успее през следващия ще попадне в същите ситуации.Затова трябва да се познаваме себе си ,да зачитаме другостта,различията,чуждото мнение стараейки се да не съдим,но да знаем какво е Нашето,пътя по който вървим да е нашия личен индивидуален път,разграничавайки се от общоприетите порядки,парадигмите и “правя така защото така учат че се прави правилно"!Така не можеш да последваш индивидуалността си,защото не изпълняваш Божествения план на Свободния избор.По добре е да сгрешиш и да се поучиш от грешките,но да си го преживял и разбрал ти,така растеш,отколкото да правиш нещо ,което не чувстваш като свое,не ти резонира,пък било то и казано от обществото около теб от авторитети и който и да е.И когато опознаеш добре себе си ти почваш да си цялостен,намираш Силата и тя намира теб,събираш пръснатите фрактали на своята душа,не си изгубен,чувстваш увереност и знаеш каква е твоята мисия.И тогава никакви други нито хора нито безплътни същности или извънземни биологически видове не могат да упражняват контрол върху теб,не могат да те смучат,защото цялостността ти изгражда етерен щит срещу всяко зловредно влияние.Привличаш само добро,привличаш всъщност онова,което си отвътре като честоти не като характер,а честоти.Това се цели чрез източните практики(повечето)да станеш въплътен Бог,не просто свързан с източника а осъзнаващщ и използващ тази връзка за своето развитие и служещ на ближните доколкото може,но по никакъв начин не забравяш себе си и непозвошяващ да бъде повлиян от онова,което не му резонира и приема за зло.Да осъзнаваш злото,но да се стараеш да не го проявяваш дори чрез мисли на осъждане и омраза на други заради техните зли дела.Когато човек преживее много различни инкарнации,животи тук на земята а и на други планети ако през тези животи научи своите лични уроци,той няма повече място в задължителни прераждания.След това може да се преражда ако реши че има нужда като Аватар какъвто са били Кришна,Буда,Исус или да се слее с Източника на нашата Галактика,който се намира в Алцион централното Слънце в Плеяди.Всъщност това е  което наричат рай или нирвана,а останалите описвани места на блаженство или не са просто други измерения,други нива на възприятие на нашата собствена реалност и те са за всекиму според нивото му на съзнание и честотата до която е достигнал.Така мога да ти го обясня най общо по начин който смятам че ще разбереш и проумееш,дори да не е веднага.Най важно от всичко е да изкорениш страха и съмнението в своята божествена природа и в смисъла зад Божия план.Всичко има смисъл.Дори негативните същества(ако са биологични и носят душа)след хиляди или милиони години взаимодействайки с други същества достигнали по високи нива на съзнание и вибрации имат шанса да започнат да се променят и да служат на цялото.В основата на всичко в нашата вселена е животът-за по развитите същества от нас той е основната валута и най ценното нещо което съществува.Затова много от тях от милиони години използват генетиката и тераформацията за да засяват с живот космоса и да създават светове.Но някои от тях освен че го създават се заслепяват от собственото си его и величие и решават освен да се обявят за богове да нарушат закона за ненамеса в по наттъшното развитие на създадените същества и да се възползват от тях било енергийно било физически.Такива раси рано или късно са обречени на падение или на промяна,унифициране с христовото съзнание да служиш без да вредиш.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 15 часа, holyvalentine каза:

Какво е Христово съзнание?

Да имаш чувствата, мислите и постъпките на Живия Христос, т. е. да напуснеш греха. Не само за един момент, а за винаги. Това, разбира се, не е лесна работа. Ето един конкретен пример. Доктор Леонард Колдуэлл Осенью будет принудительная вакцинация! Този лекар успешно помага на хора да се излекуват от рак. Знае човекът да помага както и Христос е знаел . Обаче като дойде заплахата от задължителни ваксинации и нови цифрови технологии увреждащи имунната система на живите същества започва да се плаши, което ще рече,че Христовото съзнание го напуска и си остава пак с обикновеното съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Красив текст! Ако е изцяло сътворен от Теб е още по-красив!

Показва и "опорните точки", на които стъпва мирогледа ти. 

Показва обаче и "външните паразити"(концепции, мисловни структури, названия и локации, които не си измислила ти), които си използвала, за да сглобиш концепцията си, на която стъпваш при манифестирането на мирогледа ти.

Тези "паразити" (наместо негативното звучене, можеш да използваш "МЕМИ", или от уикипедия мем), всъщност представляват кванти информация, които изграждат информационното взаимодействие между съзнателните същества. Те са част от условията на средата, в която Живеем и всеки се ползва от тях, за да си сглобява собствен мироглед. И това е в полето на мислите(може да се ползва и "мисловен свят"). В полето на чувствата обаче, тези меми дават конструкцията, по която да протичат и чувствените потоци... (написах ти в един пост за ЛОГОСЪТ и ЕРОСЪТ..)

Конкретно, при мирогледът, който си споделила, има доста красота!    ...     (за това и в темата за архетипа на вечната девойка - puella aeterna, споделям мнението си, че това е супер красив порив на Духа, а не единствено проблем)

"Проблемът" - другото проявление(да не забравяме, че сме в 2ката, дуалността, и всичко монолитно го цепим в ума си на две, за да можем да имаме осъзнаване като субект и обект), аспект на въздействие на поривът върху поведението ни и мирогледът, който си сглобяваме, е дисоциацията с реалността, която споделяме тук и сега с другите. ...От една страна( в 2ката сме).

От друга - вече на лично ниво, е "Инфлацията на Егото"( Камелия доста добре го е описала), ("Раздуването на Аза", нездравословната идентификация с БОГ, "Капката помислила че е Океана"), което е доста трудно за преодоляване и често "забиваме" в "тъмната Нощ на Душата", в т.н. "изцелителен огън", които "изгаря" раздутите участъци на егото, "Огънят на Агни", архетипът на Разрушителя и т.н.

Дънов в това отношение на мистичните послания, според мен, доколкото съм се запознавал, препоръчва друг подход - превантивен! Дава указания Как да не се стига до подобни радикални преживявания, защото има хора с недотам силна психиката и не биха могли с Егото си да "удържат" цялата тази "изгаряща сила на изцелението" от собствените си илюзии за изключителна значимост, без да загубят Разума си. Защото идентификацията им с Егото и толкова силна, че самият процес на трансформация("изцеление") би бил свързан с огромно психическо напрежение. Съответно навсякъде в Беседите, които съм чел, вняся указанията за вътрешен растеж, същевременно и развиване на Егото(избягване на "издуването", прауд - издувам), чрез плавно въвеждане на нравствена основа (категории, понятия, действия) за достигане на етап от вътрешното развитие, при който това, което ще трябва да се "изгори" (да бъде "пуснато" от Аза като "собствено")  при "прехода" към "по-интензивните честоти" и процесът да бъде не толкова травмиращ. Или накратко - препоръчва пътят на смирението, а не на противостоенето, в процесът на растежа и развитието.

Всъщност другата страна, "проблемът" а не "красотата", на поривът на Духа, който те е носил за формирането на споделения ти мироглед, е прекаленото "отдалечаване" от Земята! Споделям го, за да се използва за балансиране!!! макар, че първосигнално би се възприело негативно, но всеки сам си решава!

К.Г.Юнг описва този порив на Духа като архетипът Puer Aeternus, при жените - Puella aeterna (Вечномладият Бог, "Звездният Принц", "Вечнната Девойка", Little girl lost), докато Дънов борави с други инструменти за описанието на тези мистерии. Той въвежда доста по-близката да нашата душевност образност на ДЕТЕТО - Ще управлява всички народи,  Неделни беседи , София, 7 Март 1920г., (Неделя) 10:00ч. "Интересно е, че новороденото дете не остана на земята, а го отнесоха на небето. Майката пък, отиде в пустинята." 

Така прекаленото "отдалечаване от Земята" си е красив полет, но далече от ежедневието, и е по-скоро реализиран стремеж за бягство от реалността. В беседата ЖЕНАТА("Майката") отива в "пустинята", а детето "лети" в "Звездния простор".

Най-лесно се добива по-дълбоко осъзнаване на този негативен аспект при визуализация на мащабите! Тя е следната:

Намираш се в "Източника на нашата Галактика,който се намира в Алцион централното Слънце в Плеяди". Около теб е цялата Галактика и всички звезди са завихрени в безбрежното космическо пространство. Мащабите са огромни. Тотално спокойствие и мир, широта.

Започва "движение" към периферията на Галактиката. Приближаваш Слънчевата система. Насочваш се към Земята. Минаваш през атмосферата. Достигаш България. Озоваваш се на мястото, на което си написала предния ти пост.

Е, светът "навън" няма нищо общо с предишното "космическо преживяване", нали?!?! "Детето" се "приземи" след "полета си сред звездите". Този е моментът, когато "Жената"(от беседата) вече "напира да избие" на съзнателно ниво и да бъде експлицитно проявена в ежедневното решаване на житейските проблеми. Предизвикателството да се пренесе възвишените принципи в ежедневното функциониране. Това е усещането за "източване" на енергията, защото същата се налага да бъде употребена за "земни работи".

И всъщност при доста млади хора това "приземяване в сивото ежедневие" е основното предизвикателство при прехода от "младост" към "съзряване"

преди 11 часа, holyvalentine каза:

Създаване,младост,съзряване,достигане на пределност

За успешното трансформиране( девойка в жена, както и младеж в мъж) е нужно развиване на уменията и способностите и прилагането им на практика в ежедневния социален живот. Пътищата са много, но се определят от целта, която сме си поставили (или сме осъзнали свише, че ни е определена - въпрос на убеждения).

Единственият път, при който не се изсква способностите и уменията да се прилагат в социалния живот е този на аскетите и други "отшелници", но пък този път не е за всеки! Защото по него трябва да се превъзмогне и "Суетата"(както е описана в Еклесиаст, а всичко, което правим в социума е Суета!)

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

За да се формира "Христово" "съзнание" е нужно да се добие представа какво е "Христов Дух"!

Христос при Исляма е Исса! Не смятам, че е весело, но вероятно има и такава интерпретация...

А иначе мнението ми за това що е съзнание съм го споделил от този пост нататък

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
В 10.06.2020 г. at 11:42, royalrife каза:

Да имаш чувствата, мислите и постъпките на Живия Христос, т. е. да напуснеш греха. Не само за един момент, а за винаги. Това, разбира се, не е лесна работа. Ето един конкретен пример. Доктор Леонард Колдуэлл Осенью будет принудительная вакцинация! Този лекар успешно помага на хора да се излекуват от рак. Знае човекът да помага както и Христос е знаел . Обаче като дойде заплахата от задължителни ваксинации и нови цифрови технологии увреждащи имунната система на живите същества започва да се плаши, което ще рече,че Христовото съзнание го напуска и си остава пак с обикновеното съзнание.

Съгласна съм с теб за напускането на това съзнание, но тука с греха отиде у лево. Грях означава вина, а никъде в божественото за мен не присъства вина. Тръгнем ли да израстваме чрез вината сме се провалили още на старта. 

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам известно противоречие в написаното. Мисля си, че осъзнал себе си като частица от Христовия Дух, човек никога не може да напусне повече това състояние на съзнанието. Той е станал едно с Отеца завинаги (видял го е, както е изразено в Библията). Това е нирвана, просветлението, освобождението на изток, от които завръщане няма - завръщане към старото съзнание.

Разбира се тук си говорим за нещо, което не сме изпитвали. Изпитвали сме само определени негови аспекти и само частично. Така да се каже, изпитвали сме само отражението.

Едва ли можем да кажем нещо по-различно за Христовото съзнание освен, че то е нравствена чистота, състрадание, всеобхватност, хармония и единство и, че при него личното престава да има значение.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Моето усещане за Христовото съзнание може да се изрази в безусловна любов към света, създаден от Бог-Отец, и в осъзнаване, приемане и осъществяване на своето лично място и замисъл на съществуване като Божията воля за индивидуалното съзнание. 

Линк към коментар
Share on other sites

Човек по всяко време може да "напусне" или "да прояви" характеристики на съзнателен живот сходни със "съзнание водено от Христовия дух". Стига да знае как.

Иначе въпросът за "свободната воля" би бил безпредметен.

Основните характеристики на Христовия дух се изразяват от "атмосферата на действията" - на Обич и Приемане, но и на Истина, а производното на Истината е Справедливост.

Линк към коментар
Share on other sites

Само бих сменила думата "обич" с "любов", "приемане" с "мъдрост" и "справедливост" с "правда". Но няма да влизам отново в спор за семантични оттенъци на думите. Важно е какво ние тук имаме предвид. Изобщо мечтая за деня, в който с kipenzov ще разговаряме и споделяме (няма да спорим) за смисъла на Пентаграма от Паневритмията. За мен това е най-великият учебник по живеене в материята, каквото е Христовият дух.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз още 4те елемента не съм си обяснил в дълбочина, камо ли 5те. "У син" и "разделянето" на земя на дърво и метал, все още не мога да вдена защо са го направили китайците. Тъй, че и "пентаграма" ми е за сега далечен.

Това значи че Донка, наистина мечтаеш, щото аз съм далеч от твоето познание, а и както гледам "деградацията" на нивото ми на взаимодействие с форума, енантиодромията ми подсказва, че е време да се поозаптя малко в писането по форуми...и да потърся другаде в живота ми "възходящия" поток, тъй като тук вече се обърнаха движенията.

Линк към коментар
Share on other sites

О, напротив, от времето, откакто се четем взаимно (и почитаме), смятам лично, че напредъкът ти е значителен! Това с озаптяването и аз съм го минала този период и още съм в него. Полезно е - дава време да се почете повече, да се мисли повече, да се въплъщава в дела осмисленото и така да се проверява. Но и контакта тук ми е безценен - като това братското съпреживяване, за което си писал. Няма лошо и на други места да се търси, разбира се - зависи какво, как и защо :) 

А по темата - учебникът на пентаграма от Паневритмията ми се струва най-приближен до реалността израз на Христовото съзнание.Това е много интересна и дълга тема... 

Линк към коментар
Share on other sites

В 19.07.2020 г. at 12:12, Донка каза:

...... смятам лично, че напредъкът ти е значителен!

Донка, от моя гледна точка нямам напредък в доста аспекти, а деградация - дойдох да се поуча, а трябва да изяснявам елементарни неща( макар, че не мога да отрека факта, че по некво стечение съм имал доста лично време да чета - нещо, което обективно не е отредено на повечето хора, и би требвало да проявя разумна смиреност и уважение по отношение на неинформираността, с която се сблъсквам). А да се сблъскам с толкова предразсъдъци и догми не ми носи удоволствие!

Ама все пак е опитност!

И без тва от Северния ЛВ ми идва задачката да се науча да комуникирам с хората, че "войнът" ми от юг - Овенът ме е научил на спартанство - а то не "върви" с лигавите самосъжаления или предвзетости, с които са "изпъстрени" повечето споделени мирогледи на пишешите във форума, но поне ми резонира с "догматичните пазачи", от комуникацията с които бих могъл да натрупам самопознание в тези ми несъзнавани аспекти от подсъзнанието...стига да запазя търпение...ама не ми помагате в тази насока... 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...