Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Андрей Грива -участник в предаването на Btv"Пирамида "


Recommended Posts

Вярно ли е ,че Андрей Грива ще бъде един от участниците в предаването на BTV "Пирамида ''?Ако е така , нека го подкрепим с обаждания.

Аз гледам почти редовно това предаване.В него един от зрителите , познал победителя, получава награда/най-малко 6000 лв./Ако някой от нас спечели ,може да дари поне част от сумата за някакви духовни нужди.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, интересно. Аз лично бих изчакал да мине предаването, ако въобще го гледам...

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Това е едно доста безсмислено предаване, ама сеир да става <_< Някак не ми се вижда най-уважаваната трибуна тази на предаването "Пирамида", как така е стигнал до тази идея Грива?

Линк към коментар
Share on other sites

Четейки някои мнения можем да стигнем до извода ,че в България няма достойна трибуна за великите хора от Великото Българско Бяло Братство.То бива духовна гордост ....

Преди отрекохме ''Великите българи'',но независимо от недолюбвания му формат, много българи се заинтересуваха от Учението.Какво лошо има в това ръководителят на Братството да докаже в едно от най-гледаните публицистични предавания в България , че хората в Братството не са захлупени и хвърчащи , а се интелигентни и интересуващи се от наболелите обществени проблеми?

Време е да разберем , че не можем да се развиваме ,бягайки от обществото и от условията , в които сме поставени.Идеални условия може и да има в други светове , но на Земята и най-вече в България - няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Каква ти духовна гордост! Не е това мотивът ми (а даже и не съм от "Бялото братство" :rolleyes: )!

Хубаво е повече хора да чуят за вас и за учението, но едва ли ефектът ще е точно какъвто искате да бъде. 1-во - това си е едно съвсем комерсиално предаване; 2-ро - там си популярен ако се изказваш атрактивно и колкото по-негативно, толкова по-добре! Средностатистическият бг зрител ще си каже: "Скивай ги тия дъновисти - кво се правеха на мноо извисени, а сега се натискат да печелят гласове" (и без това има неразбиране на учението и на "Бялото братство", сега заблудите ще се затвърдят). Та това ми е мисълта, ако ме разбираш :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Да. Между другото, всеки гпас пълни джоба на предаването. Това определено не ми харесва. Аз не бих гласувал.

И освен това за Истината не се гласува, нали :)

Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, появянето на г-н Грива в предаването на Светла Петрова е закономерност. Нека широката аудитория да се запознае с този човек и изобщо с Бялото братство като духовна институция. Идеята е много добра.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, тук изглежда откроихме две под-теми:

1) Факта на участието на представител на Братството в ТВ предаване;

2) Отношението ни към това предаване и в частност подкрепата на даден кандидат посредством гласуване по телефон.

Към (1) се отнасям позитивно, но към (2) - не особено... Да не говорим за призиви относно (2).

Линк към коментар
Share on other sites

Направо нямам думи за това, че господин Грива ще участва в предаването "Пирамида"! Само това липсваше, за да стане картинката розова!!! За мен това е направо недопустимо! Какво ще ходи да участва в предаване, в което на всичко отгоре и се гласува! Ето, пак гласуване! И за какво, питам аз! Искате ли да ви кажа нещо съвсем, ама съвсем искрено: Аз достигнах до Словото на Учителя, без да се налага някой да ме убеждава! За това мога да кажа, че никакви агитации не са нужни. Бог работи в душата на всеки един. Той работи и в сърцата и в умовете! Всеки ще достигне до Истината, щом е готов за нея!

Абсолютно съм съгласна със Зара, че това далеч не е най-добрия избор за предаване, в което да се изкажат идеи свързани с Учението! А освен това мисля, че такава възможност въобще няма и да бъде предоставена, а по скоро всеки от участниците ще бъде ту в нападаща, ту в отбранителна позиция. В България много трудно може да се води словестен спор, без той да се превърне едва ли не в караница. Така в никакъв случай не може да се достигне до някое разумно решение!

"Ще ходя в пътя на Истината."

С уважение

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също мисля като Диана.

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак, ако уважаваме личната си свобода, следва да уважаваме и свободата на всеки човек. Има много и различни аргументи, всеки е свободен да ги претегля и действа както намери за добре, а само Живота показва Истината.

Тук разглеждаме (1) "Факта на участието на представител на Братството в ТВ предаване" от позицията на участници в Портала и на ТВ зрители, т.е. извън позицията на участници в организацията, която е представлявана от г-н Грива. От други позиции и особено относно вътрешни въпроси, касаещи тази и други духовни организации - се ползват съответно други места.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно ли е ,че Андрей Грива ще бъде един от участниците в предаването на BTV "Пирамида ''?Ако е така , нека го подкрепим с обаждания.

Аз гледам почти редовно това предаване.В него един от зрителите , познал победителя, получава награда/най-малко 6000 лв./Ако някой от нас спечели ,може да дари поне част от сумата за някакви духовни нужди.

Мнение:

Това участие е един добър повод за благотворителен жест от наградения.

Дали е правилно г-н Грива да участва ще кажа - Да, защото ..."Господ оправя стъпките на праведния...", ако няма стъпки какво ще оправя?

Не е добре от страх да не сгрешим нищо да не правим.

s-a

Линк към коментар
Share on other sites

Четейки някои мнения можем да стигнем до извода ,че в България няма достойна трибуна за великите хора от Великото Българско Бяло Братство.То бива духовна гордост ....

Преди отрекохме ''Великите българи'',но независимо от недолюбвания му формат, много българи се заинтересуваха от Учението.Какво лошо има в това ръководителят на Братството да докаже в едно от най-гледаните публицистични предавания в България , че хората в Братството не са захлупени и хвърчащи , а се интелигентни и интересуващи се от наболелите обществени проблеми?

Време е да разберем , че не можем да се развиваме ,бягайки от обществото и от условията , в които сме поставени.Идеални условия може и да има в други светове , но на Земята и най-вече в България - няма.

:3d_162: Точно така и аз съм на същото мнение.! :3d_081:

Линк към коментар
Share on other sites

Направо нямам думи за това, че господин Грива ще участва в предаването "Пирамида"! Само това липсваше, за да стане картинката розова!!! За мен това е направо недопустимо! Какво ще ходи да участва в предаване, в което на всичко отгоре и се гласува! Ето, пак гласуване! И за какво, питам аз! Искате ли да ви кажа нещо съвсем, ама съвсем искрено: Аз достигнах до Словото на Учителя, без да се налага някой да ме убеждава! За това мога да кажа, че никакви агитации не са нужни. Бог работи в душата на всеки един. Той работи и в сърцата и в умовете! Всеки ще достигне до Истината, щом е готов за нея!

Диана,

и съм съгласна, и не съм с теб. И аз като теб стигнах до словото на Учителя след много търсене, сама. И това е най-правилният път за мен.

Но знаеш ли колко хора цитират и знаят неща от учението му, без да знаят кой го е казал? И колко малко имат възможност да четат и купуват книги? Телевизията си остава един мощен източник на пропаганда (за съжаление не харесвам последното, но е така). По сателита има вече канал 'Вяра', непрекъснато има предавания в които някой ни обещава мир и любов, а като видиш инфантилното изражение те хваща страх. Но сред по-малко образованите хора това върви с пълна сила, защото се говори с благ тон и все се дават примери на кого е помогнало.

В болницата бях с една жена която говореше толкова познати за мен неща, че накрая я попитах - кой го е казал това? А тя отговори - 'не знам, името му беше нещо с Д.., тя дъщерята чете и ми разказва, но ми помага.'

Не виждам много места за популяризиране на наследството на Учителя. А и мисля, че при тази криза в църквата, като духовна опора на българина в предишни години, по-добре е да се популяризира написаното от Дънов, отколкото да оставяме разни секти да се възползват от ситуацията и да промиват мозъци и да съсипват хората.

Линк към коментар
Share on other sites

1) Факта на участието на представител на Братството в ТВ предаване;
:thumbsup:

Аз съм убедена, че този, който е готов намира нужната книга или по някакъв начин е насочен към словото на Учителя. Но може би е време някой да обясни, че Учението на Беинса Дуно няма общо със секта.

Нека изчакаме края на предаването и ще видим за какво иде реч...

А за гласуването май си е глупаво... не го приемам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами предаването свърши, но като цяло ще кажа, че Учението не загуби.

Разбира се, вече съм сигурна, че в такива зрелищни предавания е по-добре да не се участва, защото там се гони рекламна шумотевица и не се стига до истинско, задълбочено и духовно обсъждане.

Добре беше, че другите двама участници бяха толерантни и добронамерени,.... за разлика от водещата... :feel happy:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Много добре се представи Андрей Грива. Но както често става в светските отношения привлича вниманието на масите не озни който стои смирено, коректно и скромно, а онзи който се пали и демонстрира мускули. Така стана и днес. Все пак който има очи да вижда, ще види кое поведение беше по-правилното, по-безусловното...

Линк към коментар
Share on other sites

Предаването не съм го гледала, няма и да го гледам. Осъзнавам, че в предишното си изказване по темата бях малко рязка, но въпреки това не се отмятам от думите си!

Хубав ден, Великден! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...