Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как за по - кратко...?


azbuki

Recommended Posts

След като названието "дъновисти" е омразно на Учителя и последователите му има ли друг начин по който да бъдат наричани тези последователи, които начин да е по - кратък ? Или всеки път трябва да се казва: "последователите на учението дадено чрез учителя Беинса Дуно". Колко лесно, просто и логично е дъновисти . Единствената смислена причина да не се ползва е това че проповедникът на учението го е отхвърлял .Ако ставаше дума само за това че последователите не го харесват това не ми се струва сериозен аргумент да не бъдат наричани дъновисти. Христос-християнин, Буда-будист, мохамед - мохамеданин, Тангра - тангрист .Обаче Дънов - дъновист, йок, не мож. Хуубаво. :) Кат не може  - не може. Кот такоа. :) Ще ми е трудно да свикна с дългото название но ще се постарая да не ползвам думата с "дъ".

Линк към коментар
Share on other sites

Дъновист е име от неразбралите , нежно казано . При това се губи смисъла и се отклонява от същественото . А то е , учение за чистите хора . Ако го запазим в идеята му . Можем и в бъдеще да твърдим това което и Дънов го е казвал .Това учение идва от горе , от Христос . Това учение не е на този Учител . Той го проповядва .

Дъновист е изкривяване и принизяване . То се разпространява за да се принизи самото учение . Да се отклонят хората от търсене на божественото и гледаме към човека . Дънов постоянно е показвал как да гледаме на ежедневието и виждаме божественото .

Мисля че 100 г. са малко за да се даде подобаващо име на идеалите , които в бъдеще ще разцъфват . :( знам ли ?

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Имам предложения: беловисти, белобратци, белосестри, светловисти, светлобратци, светлосестри, бябрависти (от Бяло братство).

Последователи на учението на Бялото братство дадено чрез Учителя Петър Дънов: съкратено Пуббдчупд.

Бябрависти (съответно бябравист и бябравистка) ми звучи най - удачно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ще се ползва "Бяло братство" като основа, производното в женски род трябва да е "бялобратки" (или "белобратки").

Може също така "сърцеследци". Хора следващи сърдцето си.
 

Цитат


Само който има сърце, той живее. Само който е очистил калта, която покрива сърцето, може да види златото, най-ценното, що го създава. Дайте място на сърцето да се прояви, защото то създава истинските блага на живота, защото то създава истинската култура на човечност и братство.


 

 

От Учителя, предава Е.

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моята смешка е проста и за това ясна . Но клипа , предизвиква спомени . И колко са по далечни толкова по мили .

А тази история е история от живота . Движат ни поривите на душата които се мъчим да обясним . А разумът е само да ни покаже всяка наша стъпка до къде може да ни заведе .Защото въпреки моща на емоциите , винаги можем да сме разсъдливи .

В нас е заложена сексуалноста , като гаранция за продължение на човечеството . Но от нас зависи как ще постъпваме . А за кой сексуален кодекс споменаваш .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...