Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Смирение и самочувствие


Recommended Posts

Искам да попитам къде е границата между това да си смирен и да  обръщаш и другата буза и да приемаш другите и това да отстояваш себе си и да поставяш границите си  Ако обичаш някой, но той е агресивен и не ти зачита мнението и ти ограничава желанията,  да търпиш това в името на любовта ок ли е и проява на смирение ли е

Линк към коментар
Share on other sites

,, Ако обичаш някой, но той е агресивен и не ти зачита мнението и ти ограничава желанията,  да търпиш това в името на любовта ок ли е и проява на смирение ли е,,

Възможностите да търпиш това са две.Първата е да си много глупав.Втората е, да си с толкова ниска самооценка, че страхът да не те хареса никой и останеш сам би те накарал да живееш и с дявола.

 

 

  Внимавай!

Внимавай, когато прощаваш на мъжа до себе си.

Внимавай, когато му даваш втори шанс. И трети. И четвърти…

Колкото повече му прощаваш, толкова по-малко ще те уважава.

Колкото повече си затваряш очите за нещата, които прави или не прави, толкова по-малко ще се старае да ти даде това, от което се нуждаеш.

Просто защото ще знае, че, каквото и да се случи, ти винаги ще му дадеш нов шанс.

Винаги ще го разбереш. Винаги ще му простиш.

Дори ако не ти е поискал прошка.

Този мъж ще свикне да не се страхува, че ще те изгуби.

Просто защото ще знае, че ти никога няма да си тръгнеш.

А дори и да си тръгнеш, ще се върнеш.

Този мъж ще започне да се чувства комфортно, разчитайки на твоята прошка.

Използвайки твоята любов. Използвайки теб.

Никога не позволявай на мъжа до себе си да се чувства комфортно, когато проявява неуважение към теб.

Никога не позволявай на мъжа до себе си да те приеме за даденост.

Никога не позволявай на мъжа до себе си да те накара да забравиш себе си.

Твоите недостатъци са идеални за сърцето, което е писано да те обича.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Аз съм в такива отношения, но това, което ме разколебава е че мисля, че никога няма да срещна човек, който ме обича толкова, той полага грижи з а,мен, имам сигурност, че няма да ме напусне,просто има прекалено вл а стен характер, жал ми става за него, въпреки горните неща и също ме разколебава, че низшите по дух ще видят Бога и си мисля, че трабва д а съм смирена и съгласна с всичко

Мисля, че ще получа награда на небето и затова стоя

И да ме бият ПАк ще стоя сигурно

Линк към коментар
Share on other sites

Изв.   слаб интернет и не можах да изтрия мнението . Желанието ми бе да изкажа ,че силата  в човека е любовта , като  проява на  разумни постъпки . А извор е самия човек .От него зависи как ще се потдържа като такъв . Съмнения в правилноста са съмнения в смисъла на живота . Трябва да се изчистят  не със сила а пак с любов , към себе си .

.

Линк към коментар
Share on other sites

В 7.08.2020 г. at 1:45, edelvaisvpirin каза:

Благодаря, но аз мисля, това да обичаш себе си е грях

Избягвам думата грях !  Неправилно е да не обичаш .Но когато си зададеш въпроса какво да обичаш не може да подминеш себе си .Просто защото ти си извора на тази любов .Любовта която чрез теб се излива на около .Това е ценноста човешка , да бъде извор в природните царства на земята .Неправилноще е ако обичаш нещо за сметка на друго нещо .Човек обича целия свят в който живее , разбирай Бога и себе си като частица от този свят .Само като пълноправна частица от света може да се чувстваме пълноценни .  Ако обичаме само , нещо определено , то е идолопоклонничество .

пп Да не бъркаме любовта с проявите на егоизъм .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...