Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нещо объркано става ...


Sarafaa

Recommended Posts

Привет ! От три години се опитвам да си подреда живота но не успявам . Преживях много лоши неща и просто не знам от къде да започна . Ще разкажа на кратко моята история по долу . Надявам се да ме насочете как да започна . Че нямам приятели ... Приятелка ...  Постоянно го мисля за самотата за това че няма с кого да изляза че не мога да задържа нормални взаимоотношения с приятели приятелка .Не знам моите начини вече ги пробвах .

 

Още от малък  децата ме деляха от техните групички . Затова нямах много приятели дори никакви . За мен беше утешение да седна пред компютърът с количка и бисквитки и да забравя за подигравките и боя който получавах в следствие че бях пълен . Това продължаваше години от там изградих едни комплекси .Основните подигравки бяха : че съм миришел , че съм бил дебел , космат , свит , и съм нямал приятели . Но това беше още малките години като станах на 17 години се хванах сериозно да тренирам . Помня беше Февриари до Ноември с ниско вълихидрадна диета отслабнах от 130 кг до 75 кг разликата беше че никой от класът ми не можа да ме познае . От тогава нещата малко се оправиха намерих си компания смених две три гаджета . От която едната ми изневери но това е друга тема . Скарах се с тогавашната ми компания после смених другиа компания . Но като деца всичко беше окей и лесно се сприятелявахме . Вече като станах на 18-19 вече бях останал в една компания от три момчета от който аз ях третия . Но си хванах едно гадже малко по малка от мен . И лека полека с тия приятели загубих връзка останах само с нея . Докато ходехме аз с приятели не излизах само с нея . Дори си отворих малък бизнес който изработвах продукти и ми беше потръгнало леко . Точно тогава имах чувството че бях най-щастлив пълен не ми трябваше нищо само тя и това че развивам нещо . Но както е в живота всичко се плаща . Дойде един ден в който ми откриха доста болести . Хашимото , Акне инверса , Анемия Подагра . Ходех с родителите ми по лекари от който всеки ми казваше лечение няма освен на подаграта и анемията . Другото ще ти е хронично цял живот болките и симптомите бяха ужасни на Хаши  а болката от Акнето можеше да ме докара до Телк с 90% инвалидност на тялото . Пробвах не се давах борих се хапчета не пиех пробвах какви ли не неща .Но през това време с което аз се боря с всичко тежко ми беше защото въпросната ми бивша беше с мен и ме подкрепяше дълго но подкрепата и беше чисто отгоре отгоре . Почнах да имам проблеми с потентност тя беше малка и не разбираше какво се случва с тези неща . Мислеше си какви ли не неща . Но през това време качих килограми от гушата до 143 кг . Буквално не можех да ходя . Нямах приятели , гаджето ми ме товареше всеки ден с теми за секс отношение между нас ревност  лекарите ми говореха че няма лечение .  Бях се превърнал в призрак .Очакваното късане дойде с приятелката ми . Аз си останах с мойте проблеми тя изчезна някъде даже и не звънна да ме пита как съм . Една седмица беше пълен хаус рев депресия стрес какво ли не самота ... Обадих се на тия мой стари приятели който споменах по горе . Почнахме пак да движим аз почнах да тренирам да се лекувам при доктори с друг вид лечение и се оправям и имам напредък . Комплекси  срамежливостта говоренето пред хора (приятелите ми ) момичета да заформям нови познанства едно такова чувство че си обидил някого че има проблем че хората странят мен си остана . Бях се оправил малко но последно време всичко пак отива в батака . С тези ми приятели се сдърпахме не сме се карали просто не си звъним и пишем . Понеже взеха и те да странят от мен казват ми че нямали да излизат а излизат само двамата ( да пият ) а мен ми звънят като са навънка в колата мухабет малко . От което на мен ми стана супер тъпо . И спрях да ги търся и те мен . Опитвам се да продължа напред но това че в момента съм напълно сам след толкова простотии кадет изядох и нямам приятели и че съм се скарал с моите (чувство един вид съм ги предал ) и че аз съм виновен за това положение . И така минаха едни от най-хубавите ми години . Имам цели който съм си поставил работа по тях но не е достатъчно една бира да няма с кой да изпиеш . Един нормален разговор с момиче да не можеш да проведеш крамоли с момче .  Доста дълго бях се затворил и съм си изгубил формата на общуване с момичета с мъже да си намеря среда за мен  . Просто вече не знам какво да правя  и  на къде да поема от къде да почна нищо . 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Не знам моите начини вече ги пробвах .

:( :)  А казват , ЧОВЕК , това звучи гордо . Още , че човека е божие подобие , в смисъл  притежава творчески способности както самия Бог . 

Съвременния човек , поради информационната лавина стоварваща се постоянно , стремещ се всичко да види и пипне , няма време за размисъл . Няма време да остане един час , на саме , с мислите си и ги подреди .Постоянните реклами за приятно прекарване , за всевъзможни почивки издигат понятието ,,почивка" като специална цел . И човек забравя истината до такава степен , че може да обърка живота си .Човек забравя че болката е признак на живот . Интензивния живот е съпътстван с интензивно усилие и често с болка .А почивката е момента на забрава на трудностите докато събереш сили за следващата болка . .. Само кратък момент .------------това си помислих , когато прочетох :   ,,една бира да няма с кой да изпиеш"     .   И го свързах с моята сутрешна закуска с кафе и приятел .И си мисля , кое ме кара да го искам , след като съм по добре  , когато сутрин се храня след 10 часа и кафето да не е всеки ден .Също , не ми харесва да говоря когато се храня . Не е ли някаква подсъзнателна настройка за приятно преживяване , свързана със спомен , или втълпено внушение ?...Стремежа към приятното трябва винаги да е под наблюдение :) .

Помня думите на една мъдра жена . Бях около 20 , а тя пенсионерка . Много по късно разбрах смисъла ...Та , тогава ми сподели , че когато човек напредне във възраста , идва момент когато му остава само занаята .Няма приятели , няма близки ,няма ги хормоните да го насочват и измъчват . Остава сам със работата си и тежко му ако няма такава . Защото ако няма смисъл в живота , се губи самия живот ............

Цитат

ме подкрепяше дълго но подкрепата и беше чисто отгоре отгоре

Винаги е трудно когато се разчита на нещо извън нас ,  на преходни неща . Когато разсъждаваш , вътре в себе си , е  безмислено да критикуваш нечие поведение . То е като да се сърдиш на камъка ,,който те спъва"  .

Цитат

Надявам се да ме насочете как да започна . Че нямам приятели ... Приятелка ...  Постоянно го мисля за самотата за това че няма с кого да изляза че не мога да задържа нормални взаимоотношения с приятели приятелка .Не знам моите начини вече ги пробвах .

Ето го съвета както го мога :( , разбира се . Цяла България е луднала и все повече хора се отварят към психологията и най лесното --психотерапия .На практика не е най лесно, ала такива са съвременните разбирания , за всичко да има някакво хапче , нещо извън теб да те вкара в удобния живот .А терапията на практика е промяна в мисленето чрез промяна базовите  настройки ---нов възглед за света .Това става в резултат на съвременния начин на живот , при липса на семейно отглеждани деца и състезателния модел на поведение . Казвам ти го , да не си мислиш че си сам . Хиляди са в твоето положение , всеки със своята особеност . Болшинството не се и сещат че имат някакъв проблем ,Те стискат зъби и бутат според силите си . Огледай се в безчувствените и намръщени лица по улиците . Съпостави масовоста на престъпленията и лъжите спрямо човешките добродетели появяващи се тук там .Много хора са се затворили в своя свят , намерили нещичко добро , колкото да могат търпят останалото .Но това е половинчата работа .Крайно недостатъчно е да се задоволяваш с едно добро , да запълва живота ти . Не дай си боже да стане , да го загубиш ?

В беседите Дънов дава съвет да се научим да търсим и намираме хубавото във всеки конкретен случай . Това е стратегия . Това е мъдро поведение . Да се научи човека да мисли творчески използувайки възможностите си .То самото учене е да си го създаде този навик , нищо повече .

пп   ако си мислиш че съм писал в страни от въпросите ти .Че си говоря моите си неща . Започвай да търсиш полезното и хубаво  за теб . От начало то ще е нещо близо до сегашните ти разбирания . Но ако го превърнеш в навик , Ще откриваш все по различни идеи и все по далеко , от сега .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...