Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на мисълта за изпълняване на желания?


Recommended Posts

На мен пък ми се случва нещо много странно,в момента в който си помисля,или пък се похваля,че нещо отдавна не ми се е случвало,примерно не ме е болял зъб и просто задължително на другият ден ми се случва.Това е много неприятно и майка ми го притежава и вече не се питаме как си? Ако някой знае с какво мога да го променя,моля да ми помогне.

Възможно е да има слаби подсъзнателни сигнали, че съответната неприятност приблигава да се случи, тогава това е просто предусещане, а не създаване на това, от което човек се опасява. Същото може да е и при предчувстване на нещо желано. Ето защо, въпреки общо взето правилното схващане за причинността във филма, не може да се твърди, че винаги човек точно със сегашните си мисли програмира скоро случващото се. Доколкото знам, при кармата има един изключително сложен механизъм ("Неведоми са пътищата Божии"), при който сегашни фактори се преплитат с минали от тоя и от други животи и се съгласуват с разните колективни кармични обстоятелства... А позитивното мислене при 99% от психолозите и нюейджистите е крайна цел, тясно свързана със задоволяване на желанията. При пребладаващия брой духовните системи , особено по-пълно изградените, позитивното мислене има спомагателен характер, с целм намаляване на лошата карма и създаване на по-благоприятни условия за ОСЪЗНАВАНЕ. При това вече наистина има надежда да стане ясно, кои мисли и цели са наистина позитивни и, дай Боже, какво има и зад тях... :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SNEJA

И на мен се е случвало същото. Например познавайки различните форми на синоптични процеси в метеорологията, в един момент си казвам: "От кога не се е случвала тази или онази обстановка?" и в близките дни точно тя става. Много пъти ми се е случвало. Вече знам, че като си задам такъв въпрос по отношение на някоя обстановка, съвсем скоро тя ще се реализира. И смятам като Добромир, че това е предусещане, а не пресъздаване.

Линк към коментар
Share on other sites

Човешката мисъл върши големи пакости. Аз съм виждал хора, седят и казват: "Мисля, че скоро ще се разболея". Не се минават три-четири седмици - разболял се. Как стана така? Ще стане, разбира се!

От хиляди години хората живеят в несъгласие, в караници и разправии. Техният живот стана причина за бомбордировките. Всяка мисъл, проектирана в пространството, се предава чрез високоговорител. Вие не подозирате, че човек може да изпрати в пространството една динамична мисъл, като бомба. Само един човек може да причини голямо нещастие на човечеството.

Със своите мисли ти ковеш своята съдба. Каквато форма си създадеш сега, такова съдържание ще ти се влее в бъдеще. Затова се казва, че на каквото си постелеш, на такова ще легнеш.

Няма нищо в света, в което човек да не е повярвал и да не е станало. Пазете се, не допускайте отрицателни мисли. Мине ти през ума, че детето ти ще се разболее, не минава много време и то се разболява. Мине ти през ума, че слугата ти ще те обере, след време наистина те обира.

Вие изпъдите една лоша мисъл от главата си и казвата: "Да се махне тя!" Не разсъждавате правилно. Ако знаете закона, ще видите, че след време лошата мисъл ще се превърне в благородна. След време едно ваше лошо чувство ще се превърне в благородно. Не казвайте - "да се махат", не ги осъждайте на смърт. И лошата постъпка след време ще се изправи, ще се превърне в благородна.

Какво трябва да правите с една лоша мисъл? Трябва ли да я изтръгнете като плевел? Не, оставете я, нека и тя расте, както и добрата мисъл. Не се безпокойте. Нека и двете мисли растат едновременно. Например ставате сутрин и наблюдавате, че през ума ви минават две мисли - една добра и една лоша. Оставете и двете мисли да се развиват свободно. Вечерта, преди да си легнете, направете сметка, дайте си отчет от каква категория са и двете мисли и като си отговорите положително, оставете лошата настрана, а на добрата дайте специални условия да се развива. Ето защо не се борете с дявола, но познавайте стоката му и не я купувайте - нищо повече.

За да се реализира една мисъл в света, трябва да мине през много хора. Тя ще мине през хиляди хора, докато дойде до този човек, който е най-способен да я реализира. Кръгообразни връзки има в мислите. една мисъл може да е минала през една верига от 10 000 - 20 000 души, докато един я реализира. Другите ще бъдат в тила, той ще бъде на фронта. Ще излезе на фронта и ще реализира тази мисъл. Затова, каквото той печели, и вие печелите. Каквото той губи, и вие губите. Пък има такива, за които в дадения случай цялото човечество взима участие. Значи, ако в цялото човечество има един способен човек да изпълни тази мисъл, цялото човечество печели.

Учителят Дънов

Модераторска бележка: Моля посочете източник на цитата!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отговорите.Аз съм зодия Кози рог и по принцип черногледството ми е вродено,всичко постигам почти без късмет,а с труд и много,много воля.Според мен да кажеш,че се чувсваш прекрасно,не е лоша мисъл и на следващият ден сякаш някой иска да ми докаже,че не е така.Нещо като дяволска работа,въпреки ,че чукам и на дърво,но и това не помага.Имам и още един показател-моят нос,до сега никога не ме е излъгал,започне ли да ме сърби 100% ще се ядосвам.Искам да мисля положително,но винаги се съмнявам,преди бях много доверчива и много се опарих,така че в мен остана 1% недоверие в хората и техните намерения,не зная за добро ли е или за лошо?

Линк към коментар
Share on other sites

"Ти си такъв, каквото е твоето силно вътрешно желание.

Каквото е то, такава е и волята ти.

Каквато е тя, такива са и делата ти.

Каквито са те, такава е и съдбата ти."

Брихадараняка упанишада IV.4.5

Линк към коментар
Share on other sites

Мили хора, мисля, че ако човек е осъзнал себе си като висша ценност, като същество, на което Всевишния с многобройните си помощници е създавал условия за развитие, подкрепял и закрилял в толкова много животи, няма от какво да се бои. И продължавайки с тази осъзнатост - всички заслужаваме по-добри условия за развитие. Наистина - защо да не концентрираме мисълта си в прекрасни пожелания за благополучие? Но с ясното съзнание, че "Ако е рекъл Господ". Или, според мен, аз искам, но ще получа, ако съм доказала, че мога да напредвам без да съм притисната от трудности. Ако разкошът не ми пречи да науча уроците на този си земен живот. Или накратко казано, казано и от вас досега - ако съм заслужила.

Желая ви мир и светлина!

Линк към коментар
Share on other sites

На скоро четох една притча няма точно да ви я цитирам,но горе долу ще разберете за какво иде реч.Господ седнал да вечеря със свойте ангели и арахангели на пребогата трапеза и казал,който днес се роди ще има всичко и живота ще му е лесен.На втората вечер,трапезата била значително по-бедна и той казал,който днес се роди ще се труди и ще има достатъчно.На третия ден почти нищо нямало на трапезата и той рекъл който днес се роди,колкото и да работи все трохите ще обира,и аз смятам,че май хората така сме орисани.Молиш се ,не се молиш все тая ,ако си от третия ден.......

Линк към коментар
Share on other sites

Неправилно се тълкува,не е така.Всъщност голяма заблуда е ако си мислим че като с магическа пръчка нашите желания ще се изпълнят ако само се научим как да ги пожелаем.Всъщност Вселената си знае работата :) .Изпълнението на твоите желания става под формата на Възможности.Когато дълго и целенасоченото си работил върху изпълнението на твоето желание и когато си готов то ще започне да се изпълнява ,но при теб ще дойде под формата на възможности ,от които ти ще си на кръстопът и отново ще трябва да избираш.Т.е.ще имаш шанса отново сам да определиш посоката на развитие.Ако всеки път тръгваш по "другия"път и не "виждаш"силата на Възможностите,ще обираш трохите цял живот.Ако пък много искаш нещо ,но нямаш волята и силата да работиш за неговото осъществяване,също ще си в третия ден,живота ти ще се превърне в безкрайна работа за оцеляване,защото не си готов да видиш възможностите.Състоянието на буднос към което се стремим ние тук всички ,както виждам, ни подготвя за първия ден. :thumbsup: Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: И като допълнение: докато работим на това ограничено поле на проявление, винаги постигането на нещо е за сметка на неосъществяването на друго, може би по-важно нещо. Ето защо ни трябва преди всичко мъдрост, за да си преценим правилно приоритетите в живота и едва след това - компетентности и упоритост, за да ги отстояваме! :3d_009:
Линк към коментар
Share on other sites

Да,има една много хубава поговорка-Пари при пари отиват.Какво се получи на практика в BG,раздадоха се пари на неподходящи хора и те неподходящо ги употребиха.Господ си знае работата.Беден е не този който има малко,а този който иска много.

Линк към коментар
Share on other sites

Да,има една много хубава поговорка-Пари при пари отиват.Какво се получи на практика в BG,раздадоха се пари на неподходящи хора и те неподходящо ги употребиха.Господ си знае работата.Беден е не този който има малко,а този който иска много.

Снежа ,не е точно така , освен , парите има щастие , любов , семейство , а ако ти имаш всички тези неща , много важно , че парите при пари отивали . Много малко от богатите хора са щастливи , много малко от красивите хора , манекенки , медийни звезди и т.н. са щастливи . Бъди щастлива !Това е най- големият успех , който може да достигне човек в живота си .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Силата на мисълта идва на помощ не толкова за да предизвикаме някакво събитие или да осъществим наше желание, колкото да помага за по-лесното и бързо откриване на "пътя", по който така или иначе ще минем. Да можем да "четем" знаците, да се усещаме кое наше начинание ще го бъде и кое няма - това е майсторлука. Тук трябва не само развита интуиция, но и много доверие в себе си, вяра, че това , което чувствам е истина , че това, което мисля не е случайно. Понякога логиката много прецаква нещата. А от моя собствен опит -верният път обикновено е с най-малкото съпротивление и душата ти с радост го следва. :3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

Щастието/нещастието, доброто/злото, всичко си е в нас.

Силата на мисълта идва на помощ не толкова за да предизвикаме някакво събитие или да осъществим наше желание, колкото да помага за по-лесното и бързо откриване на "пътя", по който така или иначе ще минем. Да можем да "четем" знаците, да се усещаме кое наше начинание ще го бъде и кое няма - това е майсторлука. Тук трябва не само развита интуиция, но и много доверие в себе си, вяра, че това , което чувствам е истина , че това, което мисля не е случайно.
:thumbsup2:

Благодаря, Алиса, съгласна съм с теб :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

А от моя собствен опит -верният път обикновено е с най-малкото съпротивление и душата ти с радост го следва. :3d_163:

:thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: Алиса! Идвай по-често при нас с твоите свежи и красиви идеи и точни думи!

И моят опит показва същото!

Линк към коментар
Share on other sites

Силата на мисълта...

Самата мисъл е сила и то най - мощната. Няколко цивилизации изчезват, изнасилвайки я и насочвайки я в грешна посока. И като следствие е самоунищожението. Нашата върви на там.

Велика сила е мисълта. Внимателно при боравенето с нея, ако липсва светлината.

Линк към коментар
Share on other sites

А от моя собствен опит -верният път обикновено е с най-малкото съпротивление и душата ти с радост го следва. :3d_163:

:thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: Алиса! Идвай по-често при нас с твоите свежи и красиви идеи и точни думи!

И моят опит показва същото!

ДА , такива хора ни трябват позитивни .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ви казвам от името на моя племенник - 8 клас, който с интерес прочете мненията в тази тема и си спомни как преди изпита му по литература миналата година си е повтарял имената на темите, които може да разработи най-добре без да ги е учил наизуст. Наистина изтеглиха една от тях..... :thumbsup2: :thumbsup2: Дали беше случайност - не знаем. (Преди изпита той сподели с мен, че много се страхува да не му се паднат .... аз го спрях и го посъветвах да си повтаря имената на авторите и произведенията, с които се чувства най-свободен, сигурен и най-добре разбира...... :thumbsup: )

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелавам си всички да имаме силата на мисълта да бъдем приятели !

Да бъдем силни , да бъдем заедно , да си простим !

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за линковете Диана. Отдавна търся нещо такова. Мисля, че и аз съм от тези, които предизвикват съдбата с мислите си и все не мога да се науча да ги контролирам. :3d_148:

Много хубава и актуална тема. Изчетох всичко. Възхитена съм!!!

Бих препоръчала "Диагностика на кармата" на Лазарев. :thumbsup:

Редактирано от elis
Линк към коментар
Share on other sites

"Мислете така сякаш всяка ваша мисъл с огромни огнени букви е записана на небето и се вижда от всекиго-то си е така"

Книга на Мирдад

Ако възприемаме своите мисли като реалност, съществуваща наред с това, което наричаме "материална действителност", ние се доближаваме до разбирането на реалната връзка между тези две явления.

И макар, че единичната мисъл не притежава голяма мощ, повторена многократно тя може да стане концентрирана и насочена, като силата да бъде многократно увеличена. Колкото по-голям е броя на повтаренията, толкова по-голям енергията, сила и лекота на изразяване придобива мисълта.

"Слабите и разпилени мисли са слаби и разпилени сили.

Силните и концентрирани мисли са силни и концентрирани сили."

Дж. Кехоу

:3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Много е важно да държим в сърцата си Любовта, за да може по-чисти мисли да ни спохождат...

А ако нещо или някой се опитва да ме предизвика/замърси започвам да си тананикам наум и се изключвам. Представям си красиви неща...

А понякога абсолютното изключване на мисли ми е най-приятно. Точно тогава се пренасям в друг свят.... вълшебен...

Силата на мисълта...

Самата мисъл е сила и то най - мощната. Няколко цивилизации изчезват, изнасилвайки я и насочвайки я в грешна посока. И като следствие е самоунищожението. Нашата върви на там.

Велика сила е мисълта. Внимателно при боравенето с нея, ако липсва светлината.

Ако се съберат повечко хора, които мислят, че няма да се унищожим, че всичко е за добро и хората ще се осъзнаят, значи няма да се получи... Лично аз вярвам, че имаме сили да спрем разрухата ако имаме достатъчно вяра и сила в себе си.

За това сме тук, за това търсим Светлината, за да я покажем и на другите. А всеки я носи вътре и стига да поиска, ще я запали.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Илиана!

Бих леко перифразирала общите ни мисли, с които можем да направим повече място за Любовта в нашия свят:

(Вместо да мислим,че се самоунищожаваме или да мислим, че трябва да спрем да го правим)

Нека заедно да мислим и да си представяме как създаваме Остров от Любов около себе си и постепенно тези острови се сливат в континенти, а те в планета от Любов. (тя всъщност си е точно такава)

(вместо да вярваме, че имаме сили да спрем разрухата)

Нека с всички сили и Любов, които носим в себе си, да повярваме, че всеки миг създаваме нещо ново - красиво, хармонично, свободно, добро....

Когато насочваме мислите си, в тях е хубаво да има само позитивни идеи.

Майка Тереза е отказала да участва в движения "против войната" (защото подобна мисъл генерира война, против която да можем да се борим). Тя е участвала само в инициативи за МИР! :thumbsup: :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Дам, права си Донче. Представяла съм си например, как прегръщам Земята и тя се обвива в розово-лилави ивички /не зная защо точно това :feel happy: /

Една щастлива планета, изпълнена с Любов :3d_137::3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: и от мен за позитивните мисли.Малко лично от последните дни в този ред на мисли.Трябваше да шофирам сама маршрута Варна- Царево (Мичурин).Още с тръгването си от Варна много ми се искаше да има някой стопаджия ,който да кача ,защото съм шофьор от скоро а отсечката Обзор-Бургас през планината не бях го минавала.През целия път дебнех за стопаджии ,но познайте "моят"стопаджия стоеше на входа на Обзор :thumbsup2: и беше до Бургас.Не се замислих дори за секунда просто знаех че това е човека който исках ,оказа се много умно и интелигентно момче с което разговаряхме за кино,екология.На тръгване обаче той ми каза "Когато си сама не качвай стопаджии".Но според мен когато човек мисли красиво му се случват красиви неща :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, всички знаем че в материалния свят противоположностите се привиличат, и електрическият ток протича в посока от положителния към отрицателния полюс. Но в духовния свят е точно обратното, положителните мисли и чувства привличат подобни на тях, а отрицателните отрицателни -енергии. За това в "истинския свят" - духовния, се привличат "еднаквостите", а не противоположностите, защото духовния свят е огледален на материалния.

Освен това силата на мисълта е в пряка зависимост от силата на ВЯРАТА. Да си припомним как отговаря на учениците си Исус когато те го питат защо не могат да вършат чудеса като него - "Истина ви казвам, ако вашата вяра беше голяма колното грахово зърно, вие щяхте да правите това, което правя и аз". Вярата е връзката на мисълта с първичния - духовния свят. Това обяснява множеството случаи на излекувани от тежки болести хора, след искренни молитви и вяра в Бог и доброто.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...