Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на мисълта за изпълняване на желания?


Recommended Posts

Ако човек реши да използва тази сила за изпълняване на някакви свои желания, трябва ли първо да си изясни какъв е произходът на тези желания, тоест трябва ли първо да опознае психиката си по - добре и след това евентуално да пожелава ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Цитат

Ако човек реши да използва тази сила за изпълняване на някакви свои желания, трябва ли първо да си изясни какъв е произходът на тези желания, тоест трябва ли първо да опознае психиката си по - добре и след това евентуално да пожелава ?

В 24.03.2007 г. at 22:52, Диляна Колева каза:

Сев,силата на мисълта я притежава всеки,разликата е в това че не всеки умее да работи с нея.По принцип нещата не са много сложни но се изисква преди това да си изяснил нещата за себе си.Визуално твоето съзнание представлява бял лист на който ти записваш твоите желания и съответно очакваш тяхната реализация,но замисли се колко от желанията ти са правилно формулирани колко пъти искаш и това ,и това ,и това понякога дори не знаеш какво искаш всичко това се записва на белия лист , но за вселената и нейните сили това са драсканици ,незавършени,неразбрани и от теб самата.Това са по принцип нещата които ти се случват - незавършеностите на твоите желания.И човек започва да се вайка и намира факти как неговите желания са неизпълними ,тогава той заема позицията на жертва ,от тази позиция обаче до никъде не се стига.Силата на мисълта се овладява ,когато промениш идентичността си,когато заемеш позицията на духовно същество умеещо да ръководи себе си и нещата край себе си.Тогава ще изтриеш драсканиците от белия лист и ще проумееш силата на Възможностите.Май се получи малко объркан отговора ми,но се надявам да се разбира основната идея :rolleyes:

 

Линк към коментар
Share on other sites

Ако желанието противоречи на Божията воля за друг човек или хора или ситуация, то не се реализира. Среща съпротива. Ако желаещият човек продължава да настоява, му се показва по различни начини какви биха били последствията или че желанието му не е справедливо. Ако той отказва да види знаците, или се оставя без внимание желанието му, или се изпълнява само в частта, която касае него самия.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
В 27.03.2007 г. at 11:47, Орлин Баев каза:

 

 

А не ви ли се е случвало да попаднете под влиянието на магнетична личност, която обича да впримчи мислите, емоциите и енергията ви, да засмуче вниманието ви, така че постоянно да мислите за нея? Дори и да не се виждате дълго след това? Такава личност си е магнетична, но по принцип действа така с всички и вие сте последният, за който симисли, докато вие мислите за нея.

А певците, актьорите и другите съвременни идоли? Колко хора мислят за тях постоянно - еднопосочно!

 

...

Наистина хубава тема!

Ако мислиш оптимистично и позитивно, ти променяш контекста, рамката на ставащото - дори да не е най-доброто в очите на средностатистическата представа, за теб случващото се ще е най-доброто - винаги! Тук се намесва и знанието за кармата. Всъщност мислите и чувствата ни творят кармата ни. А те са елементи от характера ни.

Мисълта наистина е мощна сила. И все пак зависи от силата на човека, който я изпраща. И от наситеността и с емоция от един или друг порядък. Въобще концентрираното мислене е благодат за човека - когато мислиш концентрирано, чувстваш, че вървиш в правилната посока на житейското си предназначение. Олеква ти на душата. Съзнанието се доближава до източника си - устремява се към него.

....

Сигурно може и материални ценности да се добиват с концентрирано мислене, да се привличат подходящи стечения на обстоятелствата. Но, това е магия. Максим много добре го казва - ако се стремиш към Бога (думата е удобно съкращение), материалните неща ще се случват по най-подходящия за теб начин, според кармата ти. А мъдрецът от Юдея нали казва: "Търсете царството божие и другото ще ви се придаде..." Е, не можем да не мислим за пари и вещи, докато сме в този свят, нормално е... Но, ако съзнанието ни е по-близо до източника, и тези мисли ще са естествено и лесно реализуеми, защото ще идват от ниво, което е по-близо до причината за всичко! :3d_100:

Да, има такива хора, за които не спираме да мислим много време, как може да се превърнем в такива магнетични личности обаче ?И как да успеем да усетим с чувство положителните мисли, които слагаме всеки ден в главата

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям личен опит : След като прочетох книгите на Вадим Зеланд за транссърфинга разбира се пробвах метода.Проработи безотказно.  Обаче, има нещо, което ме спря да продължа. И това е, че няма как да съм сигурна, че мислите ми винаги ще бъдат безупречни, чисти и само положителни. Нас като човешки същества ни управлява в над 90% подсъзнанието. Което ще рече, че в много малка степен можем да контролираме ние мислите си. Ако развия и усъвършенствам силана на мисълта, но вместо благородни и добри мисли ми дойдат лоши?! Другото, което ме спря е следното. Връщайки лентата на живота си назад аз осъзнах, че ми е било дадено каквото съм искала - в изобилие. НО аз не съм успяла първо да го разпозная, второ да го оценя и трето да го задържа. Тоест...изгърмяла съм си патроните на халос. И след всички тези осъзнавания....аз ставам все по-смирена. И разбирам, че имам свободна воля, че тя бива зачитана, но отговорността е огромна и тогава заставам на колене и казвам "Господи, нека бъде ТВОЯТА ВОЛЯ". А от мен се иска да работя за това, коетоа желая, а не да искам да го получа...да си го изработя, да го заслужа, със собствените си усилия! Само тогава ще мога да му се радвам и да бъда щастлива.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

От доста прочетени статий и теми мисля,че тук е местото и аз да споделя част от личния ми живот. Понеже средата в която израснах основна роля играеше социалното положение от дете си желаех и пожелавах да преуспея и да имам всичките материални блага който предоставят парите. С много труд на първо место,постояннство, учене и може би много късмет неизбежно дойде момента в който вече ръководех търговски отдел на пройзводствена фабрика с лично създадена от мен дистрибуторска мрежа в цялата страна. Лично за себе си от много прочетен материал преживях духовно пробуждане.  Сега съм на 30 семеен с две прекрасни деца ,къща и гаражи с нови коли няма да ви занимавам от къде и с какво озовал се на 21 год в самолет за сащ ,ако хората се изказват от нулата смело мога да кажа от минус нулата. Длъжноста ми вече е управление и контакти свързан с износа  и направлението по строежа на нов пройзводствен цех на стойност много нули. Нали и аз не вярвах .от всичкото това  непрестанно катерене на набелязаните върхове ме води  до форума ви. Надскочих се,изживях се ,забравих кой от къде съм и най непрежалимото сега за мен с кой съм стоял еди къде си .заради бързото и динамично темпото се научих да го потдържам с кока.никога не ми е харесвало самото друсане просто ме устройваше че можех да успявам Започнах неангажирани връзки за да докажа на себе си ,че някога ако е било мираж то днес са просто излишно време и чудене от моя страна как да се отърва.продължаваме с хвърлени на вятъра цифра нули по каЗина. Непрестанно търсене на адреналин ме доведе до началото на края. Изгубих най вече в момента себе си. Най ме боли за истинските хора който съшо вече са в графа минало. Адски драми да си задържа семейството и непрестанно търчене по работата. Слава на бог. Най важното е зад мен -семейството ми и положения ми труд работата . Сега ... Сега вие ако можете ще ми помогнете защото реализирането на мечтите ми костваше и струваше адски много. Нещата който винаги съм имал за даденост .имам проблеми със съня ,асоцирването което не било чак толкова зле.държи злите очи далеч. Безсънието непрестанната промяна в настрое и дори спадове и изблици на активност са малката част съпровождаща ме в едно денонощие . Предполагам ще ме съветвате с пс терапий и разни лекарства. От сега ще ви кажа спестете си го.  Все още вярвам  В себе си и най вече как да се изразя усещал силата която ми помага винаги ,дълбоко скрита в мен ,че чак от мен самия.  Това е само прашинка от нещата който преживях и чувстяам. Историята ми е реална и не търся форум отговори въпроси и с една дума загуба на време. То ми е най безценно. Моля и благодаря предварително само професионално мнение

Линк към коментар
Share on other sites

здравей Unlimited86

Не желаеш ,, ще ме съветвате с пс терапий " ?  Но професионалното мнение , по връзката ни с живота . Как се чувстваме , как го живеем . Могат да го дадат точно психотерапевтите . Точно тяхна е работата да знаят и насочват за удобните пътищата по които може да се отървем от различните зависимости .

Цитат

вярвам  В себе си и най вече как да се изразя усещал силата която ми помага винаги ,дълбоко скрита в мен ,че чак от мен самия.

Чудесно ,имаш основата . Сега е нужно да разбереш , че нищо в света няма друго значение , освен това което му придаваш ...

Преглеждайки информацията ще срещнеш много , мнения , разговори ,клипове и др. с духовна насоченост . Има много хубави и полезни неща .Но те са обяснения , в най добрия случай рецепти , как да постигнем някакво познание .

Ако желаеш да подредиш живота си . Не , да решиш нещо конкретно и после пак както си знаеш :) .Чети беседите на Дънов . Опитвай се да разбереш , какво в същност се е опитвал да им каже , на тези около него .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...