Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества. Епохата на Водолея.


Mindfield

Recommended Posts

Нека и аз да споделя едно пророческо видение, дадено ми на 29 август 1992 година:

Виждам стихове от Библията от книгата на някого от старозаветните библейски пророци, но не се сещам кой точно. В скоби към тях са прибавени пропуснати в библейския текст стихове, в които се загатва Божествената мисия на България. От тях се разбира, че в даден момент от развитието на човечеството, неочаквано (като дърво разцъфващо наесен), България ще започне да изпълнява водеща роля в световния духовен процес, а като Кормчия на това грандиозно дело виждам образа на Учителя (ПЕТЪР Дънов), който също като апостол ПЕТЪР, по времето на Христа, държи в ръцете си ключовете за Божието Царство.

Около 2037 година Русия ще се превърне в приемник на тази водеща роля...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

За франкофоните изключително богат източник на информация по темата за Новата ера Les portes de l'Ere nouvelle.

Между другото има много красиви снимки на cropcircles

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"В скоби към тях са прибавени пропуснати в библейския текст стихове, в които се загатва Божествената мисия на България"

Позволявам си да цитирам едни древни предсказания за недалечно бъдеще, редактирани хилядолетия по-късно в "Кръгове - Бяла книга". Текстовете ги няма из книжарниците, а единственият сайт, където бяха публикувани, е спрян от режима:)

"Земята в скалната кухина се осветява от светеща мъгла. Мястото е практически неоткриваемо. След крайното проваляне на човешкото общество там, където се роди Искрата, там се разгаря новият Пламък. Не достига време. Добата е на изчерпване. Сразяването на противника в човешки облик е само начало. Отпорът срещу врага от неземната Бездна е хилядократно по-тежък. Колобърите бързат. Угрижени са боилите. Свръхчовешко е напрежението сред багатурите...Маговете пак ще се справят, както винаги са се справяли. Но наложително е първо да свършим със земните им със земните им съюзници, с тукашните човекоподобия, с отреклите се от човешкия род, с паразитите в човешка кожа".

Разбирайте го както си искате. Предполагам някои се досещат къде е мястото, където преди хилядолетия се роди Искрата и кои са Слънчевите ари. Затова сме им в полезрението. Затова бързат да унищожат и България. Напразно "Анехербе" на Химлер е ровило в Тибет.

Редактирано от yankul
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"В скоби към тях са прибавени пропуснати в библейския текст стихове, в които се загатва Божествената мисия на България"

Позволявам си да цитирам едни древни предсказания за недалечно бъдеще, редактирани хилядолетия по-късно в "Кръгове - Бяла книга". Текстовете ги няма из книжарниците, а единственият сайт, където бяха публикувани, е спрян от режима :)

"Земята в скалната кухина се осветява от светеща мъгла. Мястото е практически неоткриваемо. След крайното проваляне на човешкото общество там, където се роди Искрата, там се разгаря новият Пламък. Не достига време. Добата е на изчерпване. Сразяването на противника в човешки облик е само начало. Отпорът срещу врага от неземната Бездна е хилядократно по-тежък. Колобърите бързат. Угрижени са боилите. Свръхчовешко е напрежението сред багатурите...Маговете пак ще се справят, както винаги са се справяли. Но наложително е първо да свършим със земните им със земните им съюзници, с тукашните човекоподобия, с отреклите се от човешкия род, с паразитите в човешка кожа".

Разбирайте го както си искате. Предполагам някои се досещат къде е мястото, където преди хилядолетия се роди Искрата и кои са Слънчевите ари. Затова сме им в полезрението. Затова бързат да унищожат и България. Напразно "Анехербе" на Химлер е ровило в Тибет.

Освен "Кръгове - Бяла книга" има много цени неща е "Кръгове - въведение" и "Кръгове - Червена книга".

Но няма кой да ги чете тези неща. А това са текстове със стойност на Библия, но насочени единствено към България и българите.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен "Кръгове - Бяла книга" има много цени неща е "Кръгове - въведение" и "Кръгове - Червена книга".

Но няма кой да ги чете тези неща. А това са текстове със стойност на Библия, но насочени единствено към България и българите.

Къде?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Хубава тема :rolleyes: .

Разгледах какво е споменато до момента, да избегна повоторения до колкото е възможно :rolleyes: Много от нас са се ровили тук там, а и в себе си за отговори на такива въпроси, като за „края на света” например.

Съгласна съм със споментатите източници – ала моето търсене бе малко по-различно, или поне материалите, които ми попаднаха – освен за промяна и потоп споменаваха и за произход на човечеството.

Склонна съм да застана зад календара на маите и 2012 като съдбовна за човечеството като добавя, че в хиндуизма има еквивалент на маиския календар и не съм съгласна с това, че Кали Юга е приключила и сме навлезли в нова „златна ера” – ако това стане ще е след 2012 и след прехода.

Преминаването в ново измерение на съществуване ми се струва правноподобно наред със всички културно-политико-икономическо-религиозни промени, които настават и тепърва предстои да преживеят своя пик.

Книгите на Грахам Ханкок бяха първите, които ми попаднаха на тази тематика и косвенно засягат пророчествата и ролята на Водолея: Finger Tips of the Gods и Mars Mystery – са книги, които представят интересен варят за хода на развитието на човечеството – скритите послания в митове, легенди и релиигии предадени и до днес освен чрез книги а и чрез колективното съзнание. Смяната на земната ос с няколко градуса обратно на часовниковата стрелка е астрономично доказано описва Ханкок. По-късно и Мулдашев изписа някои неща в тази насока и генофонда на човечеството.

Пирамидите в Гиза са земно отражение на колана на Орион – в момента не отговарят на конфигурацията на Орион в небесното пространство. При изчисления е открито че „както на небето така и на земята” е било преди около 14 000г. това прави пирамидите досто по-стари от 2000-3000г. Същата схема се открива и в мексико с пирамидите на Слънцето и Луната, ала не толкова самите пирамиди, а пътя който ги свързва – „млечния път” който е бил на земята както на небето по същото време като Орион и пирамидите в Гиза.

Ханкок базира първата си книга, на цивилизация построила и дала живот, на всички мегалитни структури на земята, а те са около цялото земно кълбо. Архитектурата и строителството, както и митове за сътворението, и последвалия потоп, който отново предстои навярно, са все неща с които са описани във Finger Tips of the Gods. Интересното бе, че в Мистерията на Марс (лице и пирамиди – тяхното възможно възникване в следствие човекоподобна намеса) – е спомената Ерата на Лъва – и сфинкса, който някога е притежавал лъвска глава и червен цвят.

Двете книги не са смесени от автора. Ала посланията оставени през вековете за „края на всета” ни връщат към връпроса зададен от Мулдашев – „От Къде Сме Произлезли?”

Живота на тази планета е временен, днес сме тук утре ще сме другаде – това е едно училище за земна благодат и нейната преходност. Времето е на събиране, а не разделно, разделението отдавна е настанало, сега предстои прегрупирането на сродни души, духовни семйства и йерархии.

Поздрави :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

sybil_wolf :thumbsup:

Според мен също разделението е започнало, изборът е дали сме с Бога или не.

Има доста хора, които отварят сърцата си и вървят в правилната посока. И да, на българите се е паднала важна задача-Бялото братство работи и повдига готовите души.

Склонна съм да застана зад календара на маите и 2012 като съдбовна за човечеството като добавя, че в хиндуизма има еквивалент на маиския календар и не съм съгласна с това, че Кали Юга е приключила и сме навлезли в нова „златна ера” – ако това стане ще е след 2012 и след прехода.

Преминаването в ново измерение на съществуване ми се струва правноподобно наред със всички културно-политико-икономическо-религиозни промени, които настават и тепърва предстои да преживеят своя пик.

:sorcerer:

Любовта ще спаси света! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

sybil_wolf :thumbsup:

Според мен също разделението е започнало, изборът е дали сме с Бога или не.

Има доста хора, които отварят сърцата си и вървят в правилната посока. И да, на българите се е паднала важна задача-Бялото братство работи и повдига готовите души.

Склонна съм да застана зад календара на маите и 2012 като съдбовна за човечеството като добавя, че в хиндуизма има еквивалент на маиския календар и не съм съгласна с това, че Кали Юга е приключила и сме навлезли в нова „златна ера” – ако това стане ще е след 2012 и след прехода.

Преминаването в ново измерение на съществуване ми се струва правноподобно наред със всички културно-политико-икономическо-религиозни промени, които настават и тепърва предстои да преживеят своя пик.

:sorcerer:

Любовта ще спаси света! :3d_053:

може би любовта ще спаси Света така

http://www.youtube.com/watch?v=Ait4thLThW0

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Предлагам една статия за първия роден човек през новата епоха, обоснована с помоща на паралелните аспекти.

http://www.aiborg.net/prophecy/

Линк към коментар
Share on other sites

sybil_wolf :thumbsup:

Според мен също разделението е започнало, изборът е дали сме с Бога или не.

Има доста хора, които отварят сърцата си и вървят в правилната посока. И да, на българите се е паднала важна задача-Бялото братство работи и повдига готовите души.

Склонна съм да застана зад календара на маите и 2012 като съдбовна за човечеството като добавя, че в хиндуизма има еквивалент на маиския календар и не съм съгласна с това, че Кали Юга е приключила и сме навлезли в нова „златна ера” – ако това стане ще е след 2012 и след прехода.

Преминаването в ново измерение на съществуване ми се струва правноподобно наред със всички културно-политико-икономическо-религиозни промени, които настават и тепърва предстои да преживеят своя пик.

:sorcerer:

Любовта ще спаси света! :3d_053:

може би любовта ще спаси Света така

http://www.youtube.com/watch?v=Ait4thLThW0

Само любовта ще спаси Света.Ние сме в БОГА.Всичко е цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

sybil_wolf :thumbsup:

Според мен също разделението е започнало, изборът е дали сме с Бога или не.

Има доста хора, които отварят сърцата си и вървят в правилната посока. И да, на българите се е паднала важна задача-Бялото братство работи и повдига готовите души.

Склонна съм да застана зад календара на маите и 2012 като съдбовна за човечеството като добавя, че в хиндуизма има еквивалент на маиския календар и не съм съгласна с това, че Кали Юга е приключила и сме навлезли в нова „златна ера” – ако това стане ще е след 2012 и след прехода.

Преминаването в ново измерение на съществуване ми се струва правноподобно наред със всички културно-политико-икономическо-религиозни промени, които настават и тепърва предстои да преживеят своя пик.

:sorcerer:

Любовта ще спаси света! :3d_053:

може би любовта ще спаси Света така

http://www.youtube.com/watch?v=Ait4thLThW0

Само любовта ще спаси Света.Ние сме в БОГА.Всичко е цяло.

:rolleyes::sorcerer::3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

"Какво е Христос? Най-великата проява на Бога. Как ще познаем Христа? Като познаем Бога. Който познава Бога, познава и Христа. Христос е свещена идея, която се крие в дълбочината на човешката душа. Само Бог може да вложи тази идея в човека."

"Христос донесе на земята една нова светлина. Донесе една нова сила, чрез която подобри аурата на земята и се създадоха благоприятни условия за по-нататъшно развитие на човечеството. Без това влизане на Нова Светлина и Нова Сила в земната аура от Христос, човечеството нямаше сила да се повдигне."

"Христа е вън от вас и вътре във вас. Търсете го в Светлината, която е вън от вас и ще го намерите."

"Границата между инволюция и еволюция е идването на Христа. Христос е трансформаторът, защото по-рано при Бога, човек не би могъл да отиде без Христа. Тъй като Бог е огън пояждащ. И ако слънчевата енергия не бе дошла тук, трансформирана чрез влагата, въздуха и прочие, ние не бихме могли да издържим. Христос беше трансформаторът. Той дойде да се справи със злото в света, да го превърне, да изсуши всички тези отровни газове на злото....... Христос е трансформаторът на лошите енергии, които имаше в света."

"Христос действува вътре, в глъбините на човешките души. Съзнанието на Христа обхваща всички хора."

"С какво ще се ознаменува идването на Христа? Спробуждането на човешкото съзнание. За да разбере Христовото съзнание и да го приложи, човек трябва да има пробудено съзнание."

"Духовното идване на Христа е през тази епоха. Първата негова мисия е да възстанови зрението на хората. То става със събуждане на съзнанието.

Христос дойде на земята да създаде здрава, постоянна връзка от една страна между хората и ангелите, а от друга-между хората и Бога."

"Сегашните хора искат да видят Христа, те не знаят, че Христос е връзката между Бога и нас. Това е любовна връзка, вътрешна, неведима. Като придобил тази връзка, Павел казал: "Сега познавам Христа повече, отколкото по-рано.""

:3d_053:

Изгревът на Бялото братство-том 11

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Във всеки случай любопитно е да се отбележи какъв пророк почти във всичко се е оказал писалият Вишну Пурана, когато е предсказал на Майтрейа някои тъмни влияния и престъпления на тази Кали Юга. Тъй като, казвайки, че „варвари" ще властват по бреговете на Инд, Чандрбхага и в Кашмир, той добавя:

„Ще има съвременни монарси, царстващи на Земята, царе на грубия дух, жестокия нрав и предани на лъжата и злото. Те ще умъртвят жени и деца, и крави; ще си присвояват имуществата на своите поданици [или по друг превод - ще си присвояват чужди жени]; тяхната власт ще бъде ограничена... животът кратък, желанията ненаситни... Хората от разни страни, смесвайки се с тях, ще последват техния пример; и варварите ще бъдат силни [в Индия], покровителствани от принцовете, докато чистите племена ще бъдат отхвърлени; народът ще загива [или както казва коментаторът: „Мlechchha ще бъдат по средата, а арийците в края."] Богатството и благочестието ще намаляват ден след ден, докато целият свят не бъде развратен... Само имуществото ще дава положението; богатството ще бъде единственият източник за почитание и преданост; страстта ще е единствената връзка между половете; лъжата ще бъде единственото средство за успех в съдилището; жените ще са само предмет за полово удовлетворяване... Външният облик ще е единствен отличителен знак на разните стъпала на живота; не-честността (апуауа) ще бъде [общо] средство за съществуване; слабостта - повод за зависимост; заплахата и самомнението ще заменят знанието; щедростта ще се нарича [благочестие]; богаташът ще се счита за чист; двустранното съгласие ще замени брака; тънките дрехи ще бъдат достойнство... най-силните ще властват... народът, понеже няма да е в състояние да понася тежестта на данъците [кха-рабхара], ще се спасява в долините... Така в Кали Юга разложението безусловно ще продължава, докато човешката раса не се приближи до своето унищожение [Пралайа]. Когато... краят на Кали Юга бъде съвсем близко, част от това божествено Същество, което съществува по силата на своята собствена духовна природа [Калки Аватара]... ще слезе на Земята... надарено с осем свръхчовешки способности... То ще възстанови справедливостта (праведността) на Земята и умовете на тези, които ще живеят в края на Кали Юга, ще се пробудят и ще станат прозрачни като кристал. Хората, които ще бъдат така преобразени... ще представляват семената на човешките същества и ще дадат начало на расата, която ще следва след закона на Века на Крита [или Века на Чистотата]. Както е казано: „Когато Слънцето и Луната, и [лунният астеризъм] Тишя, и планетата Юпитер бъдат в един дом, тогава Крита [или Сатя] Век ще се върне..."

Елена Блаватска-"Тайната доктрина";том1;изд.Астрала;2005г. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

1.Тази седмица Димитър Захариев каза,че ще се инсталират и ще се правят колите с нещо като електронен ограничител (нещо подобно го има и в метрото) тоест няма да може да се развиват повече от 50 км/ч в населените места,това е в близко бъдеще,претполагам че го е казал за близките 10 години.

2.Сега се очаква да се случи едно от предишните му предсказания,че бъдещият американски президент ще е цветнокож,вече знаем за кой става дума - Борак Обама .Това го беше казал миналата година Октомври или Ноеври месец,но сега чак го записвам.

3.Също така каза,че след като САЩ започни да "охажва" Колумбия,а именно заради климата който е благоприятен (и дава по 3 реколти на година ) за развитието на това маслодайно растение,което ще се използва за екологично гориво.По това действи на Америка ще разберем,че петролът е свършил и ще започне засаждането именно на такава колтура,в райони с благоприятен климат.Тва е отново в близко бъдеще.

4.След назначаването на новия президент на Америка,Русия и САЩ ще си обединят усилията и ще се справят по някакъв особен начин с тероризма,мисля че имаше предвид по някакъв мирен начин.

5.За малко по далечно бъдеще,Димитър Захариев беше казал че ще се открие антигравитационният двигател ( за принципа на работа на този двигател доколкото знам го има в "Царичина" или в записките на Е.Логинова ,на този принцип работят и летящите чинии,които използват антигравитацията ,можеби по този начин ще стане откритието му,като се разкодират записките )

6.Също ще се изобрети и мисловен усилвател,с който ще можем да контактуваме с извънземните.

7. 2010-2015г. България ще се стабилизира икономически.Пенсиите ще са около 1000-2000 евро.Хората ще си върнат човешкото изражение по лицата ( разбирасе може това да стане и 2010г. но всичко зави си от изборите които правят хората,и обществото като цяло) ,но по скоро това ще се случи към 2015 година.

Всичко го цитирам по памет,така че не е 1 към 1 ,но смисълът е този .

А ето и някои предсказания на Ванга http://www.myshop.bg/vanga/predictions.html

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не зная кой е Димитър Захариев и не,че не искам да се сбъднат неговите прогнози, но ми се струва доста невероятно. Сега сме преполовили 2008 г. и малко хора получават като заплати 1000-2000 евро. Откъде ще се вземат у държавата толкова пари за пенсии. Колко тогава ще бъдат заплатите? А цените? И това за 2-5 години напред. Освен ако не станат някакви научни открития или не се намери в България много злато или газ изглежда съвсем невероятно. Бих искала да бъда оптимист, но ми звучи нереалистично. А и надали парите са толкова важни. По-важно е да се осъзнаем като божии пратеници и да се отнасяме помежду си с уважение и любов, да изпълняваме божиите заповеди.

1.Тази седмица Димитър Захариев каза,че ще се инсталират и ще се правят колите с нещо като електронен ограничител (нещо подобно го има и в метрото) тоест няма да може да се развиват повече от 50 км/ч в населените места,това е в близко бъдеще,претполагам че го е казал за близките 10 години.

2.Сега се очаква да се случи едно от предишните му предсказания,че бъдещият американски президент ще е цветнокож,вече знаем за кой става дума - Борак Обама .Това го беше казал миналата година Октомври или Ноеври месец,но сега чак го записвам.

3.Също така каза,че след като САЩ започни да "охажва" Колумбия,а именно заради климата който е благоприятен (и дава по 3 реколти на година ) за развитието на това маслодайно растение,което ще се използва за екологично гориво.По това действи на Америка ще разберем,че петролът е свършил и ще започне засаждането именно на такава колтура,в райони с благоприятен климат.Тва е отново в близко бъдеще.

4.След назначаването на новия президент на Америка,Русия и САЩ ще си обединят усилията и ще се справят по някакъв особен начин с тероризма,мисля че имаше предвид по някакъв мирен начин.

5.За малко по далечно бъдеще,Димитър Захариев беше казал че ще се открие антигравитационният двигател ( за принципа на работа на този двигател доколкото знам го има в "Царичина" или в записките на Е.Логинова ,на този принцип работят и летящите чинии,които използват антигравитацията ,можеби по този начин ще стане откритието му,като се разкодират записките )

6.Също ще се изобрети и мисловен усилвател,с който ще можем да контактуваме с извънземните.

7. 2010-2015г. България ще се стабилизира икономически.Пенсиите ще са около 1000-2000 евро.Хората ще си върнат човешкото изражение по лицата ( разбирасе може това да стане и 2010г. но всичко зави си от изборите които правят хората,и обществото като цяло) ,но по скоро това ще се случи към 2015 година.

Всичко го цитирам по памет,така че не е 1 към 1 ,но смисълът е този .

А ето и някои предсказания на Ванга http://www.myshop.bg/vanga/predictions.html

Линк към коментар
Share on other sites

kamelia1808 на пръв поглед логично расъждаваш,и тези предсказания са доста абсурдни от тази гледна точка.Но този начин на мислене е наложен ,в България могат да се взимат нормални заплати и пенсии.Примерно една Ирландия да вземим,аз съм по специалност Геолог и незнам тя да има някакви големи ресурси но икономиката им е добра.Налага ни се също мисленето че нямаме производство и затова трябва да се примирим с ниски заплати :rolleyes: .Има си механизми чрез които може да се вдигне стандарта ни,и новите хора които ще дойдат го знаят много добре.За сегашното ни положение мога да кажа ,че не си ценим труда и личното време имаме ниско самочуствие, позволяваме на часниците да на експлоатират и имаме робско мислене,но има една приказка - не е луд този дето дава баницата,а този който е яде ;) . Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"Цялото пространство е живо. Като се движи в него, Земята получава необходимата енергия за живот. В различните зони на пространството енергиите са различни. За да се развие определена култура на Земята, тя трябва да премине през определена зона на пространството. Същото е и със Слънчевата система. От хиляди години Слънчевата система минава през една област в пространството, която е изпълнена с отрови. Сега тя излиза от тази област и навлиза в друга, по-духовна, в която живеят по-напреднали същества, отколкото в онези пространства, през които е преминавала досега. Навлизането на Слънчевата система в тази област се отразява и върху Земята. Тя влиза в зона с други енергии, нейното движение става възходящо. Ако до сега е "слизала", сега тя се "качва". Затова всеки на Земята, в своето движение трябва да бъде в хармония с възходящото движение на планетата и на самото Слънце. И всеки, който не се подчинява на този закон, ще изгуби благоприятните условия.

Казва Бог в Писанието: "Търсете ме, докато съм близо".

Тъмната епоха Кали-Юга, черният век, който е траял хиляди години, изтича.

Земята излиза от тринайсетата сфера, от гъстата материя, където е стояла милиони години и се качва нагоре. Когато излезе в новата сфера, ще даде банкет и ще каже: " Деца, избавихме се вече!" Тези, които не могат да се издигнат нагоре, ще останат долу.

Всички учени същества от Всемирното Бяло Братство са мобилизирани и приготовляват новата култура. Бялото Братство ще превърне всичко в добро!

В беседата "Новото човечество" се говори за изключения в Слънчевата система. Сега иде това изключение, но във възходяща посока, в благоприятен смисъл. Това изменение сега, това изключение няма да стане катастрофално, Земята ще се преобрази. Цялата Слънчева система влиза във връзка с нещо по-висше. Изменят се умовете на хората. Новият живот - това пробуждане на съзнанието. Влизането в тази по-висша, по-духовна сфера ще разшири кръгозора на човечеството за познаване на Природата и ще го направи по-възприемчиво към новите идеи, които сега слизат на Земята.

От няколко години ние сме навлезли във Водолей. Това е една мистична епоха. Всички снегове и ледове са започнали да се топят. Главното качество на Водолей е чистотата. Който е попаднал в тази област, той непременно ще бъде пречистен. Епохата на Водолей всичко ще примири. тя е като пролет. Старото ще се разглежда като нещо архаично. Тази епоха ще изтече за 2100 години и след това Земята ще влезе в нова зодия. При един щастлив живот 2100 години са кратък период. За това време всички хора няа да дойдат до новото съзнание. Но тогава ще има голяма промяна в живота на човечеството. След 2100 години ще има много по-малко хора, които ще вървят в крива посока. Няма да гладуват, да се изкушават.

Сегашният ред на нещата ще се измени. Ние искаме той да се измени в наше време и той в неше време ще се измени.

Христос като дойде, започна да говори за новите времена. И вие говорете за новите времена.

Поражда се ново съзнание у хората. Ония, които са готови се радват, а тези, които не са готови треперят от страх. Вие питате какво ще стане. От старото нищо няма да остане. Гъсеницата, като стане пеперуда, не иска да яде листа. Ние всички ще станем пеперуди. Няма какво да се плашим. Иде светла епоха! Иде доброто. Тези събития, които стават, са начало. Това поколение така ще си отиде.

Иде космичното съзнание у човека. Тогава той ще обича всички същества, ще бъде пълен с радост, блъженство и дух на служене.

Ние сме хората на новия живот. Със стария живат краката ни бяха вързани, очите ни бяха завързани, ушите и носът ни бяха затворени, а сега са отворени."

Из "Разговори на Ел Шадай"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2.Сега се очаква да се случи едно от предишните му предсказания,че бъдещият американски президент ще е цветнокож,вече знаем за кой става дума - Борак Обама .Това го беше казал миналата година Октомври или Ноеври месец,но сега чак го записвам.

Ето че вече едно от предсказанията на Д.Захариев е факт :rolleyes: ,мога да кажа само аааалелуя :).Вече света може да си отдъхне :).Сега ви давам и малък жокер,във вторник Димитър Захариев направи ново предсказание,ще цитирам отново по памет - в близките години (мисля че до 1-2 години) ,цените за изплащане на жилищата ще се изравни с това на наемите,край на цитата :).Тоест хората няма да има нужда да живеят под наем,след като банките ще дават лесно кредити за ново жилище,и то мисля с минимална лихва.И тези които гледат да живеят от огромните си наеми,ще им е малко кофти сигорно.

Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev19... , това за Обама го знае всяко хлапе и едва ли е нужно чак пък предсказание :))

За жилищата към момента нещата стоят така а не след две години. В София наем на двустаен е между 400 и 800 лева месечно, като хората взели ипотечен кредит плащат средно по 350 лева месечно. В много от случате кредит с ипотека е по-добрия вариант от наем. Лошото е че са нужни за изплащане на кредита най-малко 12 години ако нямаме богат роднина да даде едно рамо :))

Към момента банките така са стегнали кранчето, че ако не докажеш 2000 лева чист доход нямаш шанс да вземеш кредит. А след една година съм сигурна, че няма да раздават с минимална лихва. Общо взето се задава сериозна криза, която ще обхване хората с ниски доходи и липса на собствен недвижим имот.... за съжаление

Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev19... , това за Обама го знае всяко хлапе и едва ли е нужно чак пък предсказание :) )

За жилищата към момента нещата стоят така а не след две години. В София наем на двустаен е между 400 и 800 лева месечно, като хората взели ипотечен кредит плащат средно по 350 лева месечно. В много от случате кредит с ипотека е по-добрия вариант от наем. Лошото е че са нужни за изплащане на кредита най-малко 12 години ако нямаме богат роднина да даде едно рамо :) )

Към момента банките така са стегнали кранчето, че ако не докажеш 2000 лева чист доход нямаш шанс да вземеш кредит. А след една година съм сигурна, че няма да раздават с минимална лихва. Общо взето се задава сериозна криза, която ще обхване хората с ниски доходи и липса на собствен недвижим имот.... за съжаление

Всяко хлапе го знае сега,а той го казваше постоянно през седмица,още от окотомври 2007 година :P ,

а аз го цитирах юли месец 4 месеца преди да стане.

И никаква криза не не очаква,а напраотив,съвсем скоро ще сме една от водищите балкански страни,като стандарт на живот.И банките скоро ще почнат да дават много по лесно кредитите.Пиша го отново черно на бяло да го има.Да мога след това да кажа,ето видяхте ли 4е е така :D .Също както юли месец цитирах Д.Захариев и то си става така както го е казал :P .

Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev19... , ще се радвам да е така. Не зная точно дали ни очаква или не но зная, че в момента хиляди хора са много зле. За справка може да се поразровите в нета и да видите колко не могат да си платят лечение, колко майки нямат с какво да си хранят децата, да им купят дрехи, колички и т.н, колко деца биват оставени в дом поради липса на средства за тяхното отглеждане и възпитание и т.н. За мен криза е когато в продължение на един месец съм срещнала повече от дест мобли за помощ в различен аспет ...... но това си е мое разбиране за криза а то може всъщност да няма :))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прочетох последната книга на Мариана Везнева "Окото на всезнанието"от поредицата й "Тайната школа", която отново много ме впечатли. В нея основно се тълкуват символи и знаци, посланията през вековете и днес- житните кръгове, които засега само тя е разчела.

Тук, в тази тема, искам да споделя нейното тълкуване на зодиака и епохите, през които минаваме. :3d_075:

От гледна точка на езотеричното тълкуване на Зодиака като път на духовната еволюция на всеки човек поотделно и човечеството като цяло можем да твърдим, че старата епоха е под влияние на зодия Лъв, а сега навлизаме в епохата на Девата.

Епохата на Лъва предполага борба за господство не само в материалната, но и в духовната сфера. Това означава борба за власт върху съзнанието чрез задължителни държавни религии и идеологически доктрини, манипулиране на психиката и мисленето, религиозен фанатизъм и фундаментализъм. Всичко това обуславя войни, насилие , тероризъм.

Епохата на Девата предполага освобождаване на духа от потисничеството на наложената държавна религия и утвърдена идеология на основата на догми и предразсъдъци, търсене на свобода за духовна изява, свобода на вероизповеданията, съмнения в утвърдените постулати, разкриване на историческата истина за духовните школи и езотерични учения, медитация, стремеж към лично усъвършенстване, социална отговорност, интерес и напредък в науката за душата- психология, парапсихология, феноменология, както и езотериката и астрологията; творчески подем, върхове в научните открития.

..........

Край на света няма да има, докато човечеството не извърви целия кръг на Зодиака, а сега сме стигнали само до средата. Всички пророчества за скорошно тотално загиване на цивилизацията са безпочвени.

.

Мариана Везнева-"Окото на всезнанието"; Университетско издателство"Св. Климент Охридски";София 2007г. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Роси, не съм много наясно със зодиака, но защо се казва, че настъпва ерата на Водолея? Има ли някакви различни деления и определения? Ако може нека някой обясни!

Линк към коментар
Share on other sites

Роси, не съм много наясно със зодиака, но защо се казва, че настъпва ерата на Водолея? Има ли някакви различни деления и определения? Ако може нека някой обясни!

Мога да ти предложа едни мои стари разсъждения :hmmmmm: по темата в астроноимически-астрологически план, ще ги копирам от астро-форума:

Ще кажа няколко думи за явлението прецесия, което е причина за смяна на епохата на Риби с нова епоха- тази на Водолея.

Когато завъртим пумпал около оста му, преди окончателно да спре, той описва и второ движение паралелно с въртенето си- самата му ос също описва окръжност.

Подобно движение извършва и нашата планета, естествено заедно с въртенията ΄и около оста и около Слънцето. Така че земната ос бавно се накланя.Полюсите описват окръжност за 25 920 години. Посоката е срещу зодиака.Счита се че епохата на Рибите е започнала около 150 години преди Христа.След като 2 160 години оста на Земята (имам предвид северния полюс) е била насочена към съзвездие Риби,сега вече попада в съзвездието Водолей, където ще остане следващите 2 160 години.

Космическите влияния върху хората и Земята се променят.Какво можем да очакваме?

...

За нашите човешки измерения 2 160 години са трудно обхватен период.Като едни малки прашинки във времето, можем само да гадаем. За това тук имат място и някои велики предсказания. Все пак си мислех, че на база задълбочена съпоставка на Риби и Водолей, можем да направим някои предположения- какво в завареното положение Уран би харесал и запазил, какво веднага и категорично би отхвърлил и променил. И какво примерно ще отложи във времето поради липса на интерес или ресурси да го променя.Той разполага с 2 160 години.Тук съзирам един проблем, но за сега ще замълча.

Точният момент на смяната на епохите би трябвало да може да се изчисли математически. Но астролозите знаят, че когато даден астрологически обект е на 29 градуса и 59 минути в даден знак,все още е в него, но вече носи много от характеристиките на следващия.В случая мащабите са значително по-големи от тези,с които сме свикнали, времето на смяна в космичен аспект може да е само миг, който вероятно трае стотина човешки години. Ето и част от съобщение, което аз пратих наскоро в отговор на въпоса кога точно започва новата епоха:

Въпросът наистина е малко спорен. Не знам дали може да се говори за точна дата,по скоро е един преходен период от десетина, ако не и доста повече години(примерно сто). Смятам, че в момента "минаваме границата". И мисля, че процесът е започнал още в началото на 2003 година.

Тези епохи съществуват поради прецесията-допълнителен наклон на оста с около градус за 72 години, обратно на зодиака. Една епоха продължава 2 160 години. През този период съответното съзвездие ( Водолей) изгрява хелиакално (т.е. точно преди Слънцето) в деня на пролетното равноденствие. Така че имаме уникалния шанс да живеем не само на границата между две хилядолетия, на границата сме между две епохи. За край на този преход може би трябва да се вземе ориентировъчно 2010-та година. До колкото знам, маите посочват точно 23.12.2012 година, деня на зимното слънцестоене.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...