Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия


Иво

Recommended Posts

Здравейте форумци ,

Не се сърдя на никой , нито съм обиден . Всички изказали се сте прави от вашата гледна точка с оглед на това какви цели преследвате - по това няма и не може да има никакъв спор .

Моята цел е духовно идрастване с цел прекратяване на терзанията в дуалистичния свят - кое е истина и кое не . Прочетах в една книжка едно стихче препоръчано на Орфей от един Велик Учител ....

Орфей средногорски

не слушай думи хорски,

а своята лира ,

за да има мира .

Тя лирата орфеева ,

от Бога

дар дарена

да си лекува

душа ранена.

............................

Славей и

сладкопойна чучулига

Бог дарил е с мъдрост

да ваят гнездо

на клонче и под клонче .

На клонче - далеч

от ръце похотливи ,

И под клонче - далеч

от ястребова бързина

и орлов вдор .

Така е и душа човешка - като славей и сладкопойна чучулига . Да се моли Бог да е дари с мъдрост до познава добро от зло , със сърце смирено и разграничаващо душа от тяло временно и Учител и водач Духа от Бога пратен . Това мисля , че е направило Петър Дънов Учител . ....

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Ради, много съм далече от идеята да се тъпчем с химикали /въпреки, че в полуването на активни субстанции участват предимно различни микроорганизми/. Няма безвредни лекарства. Майка ми е лекар и винаги е твърдяла, че смисълът на медицината би следвало да е в профилактиката, а не в лекуването на симптомите на болестта. А и все още не са открити медикаменти за всички болести.

Много силно ме впечатли едно предаване, в което ставаше въпрос за момченце на 6 годинки с тумор в мозъка. За лечение с положетелен край и дума не можеше да става, освен химиотерапии. Даваха му много малка преживяемост - около 6 месеца до година. След 7 месеца се устани, че развитието на туморни клетки не само е спряло, но самото образувание е намаляло значително. А детето свяка вечер си лягало и започвало да си представя, че туморните клетки са противници в някаква космическа война и че добрите клетки трябва да ги победят, като ги уцелят с бомбите си.

Може пък "лекарствата" за нашето здраве да се крият в самите нас?! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Елия

Много ти благодаря за изчерпателното обяснение за хомеопатията. Би ли ми казала има ли хомеопатично лекарство за подагра. Баща ми страда от тази болест вече няколко години, но скоро ходилата му се подуха и въобще не може да стъпва на тях. Разбрах че всичко е много индивидуално. Мола ти опиши ако е възможно поне общите положения, свързани с тази болест.

Линк към коментар
Share on other sites

няма как да ти опиша общи положения......това са много л-ва......ти трябва да ми опишеш симптомите които тои има....и най-добре е в някои месенджер да поговорим

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Елия,

Интересува ме дали хомеопатията може да лекува гъбички под ноктите и колко успешно? Извини ме за въпроса, но това е голям проблем в моето семейство, а другите лекарства имат много странични действия.

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам въпроси

Януари прекарах грип на крак - почти с нищо не го лекувах - т.е. капки за нос Olinth и Paracetamol вдигнах висока темп. 39, това отшумя за около 10 дни и още 10 дни по-късно се почуствах много зле - направиха ми снимка и ми казаха, че имам фронтален и максиларен синузит - последваха пункции - не знам дали трябваше това да направя, но вече ме болеше много много пък и гентамицин ми слагаха мускулно, но след първите 3 дни нямаше никакъв ефект.

Ели, според теб това неправилно лечение ли е било - имало ли е друга хомеопатична възможност, а има ли сега нещо, с което мога да предотвратя последващо повторение на случилото се?

поздрави

Силви

Иво, синузита за какъв тип проблеми говори? :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

здравей...

остър синуит се лекува за 4-5 дена с хомеопатия..разбира се ..индивиуално е повлияването..но средно толкова при иначе добро здраве и виталитет.....

Не разбрах само...в момента какъв ти е въпроса...как да продължиш лечението или...?

Линк към коментар
Share on other sites

да как да продължа лечението?

и мислиш ли, че пункциите по принцип са нещо лошо, което може да има някакви сранични, неблагоприятни последствия?

поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

но истинската причина за болестите не се корени в тях. Причината е, че човек е нарушил (или не се е съобразил с) определен природен (духовен, космичен) закон и болестта се явява като регулатор на неразумното му поведение. Всяка болест носи някакво важно послание, информация за това къде грешим в нашите мисли, чувства или действия. В момента, в който приемем (осъзнаем) тази информация, болестта сама по себе си става излишна и си отива и не се нуждаем нито от хомеопатия, нито от алопатия.

Медицината никога няма да успее да "победи" болестите, защото те се явяват най-голямото богатство в еволюционния път на човека.

След всичко, казано по темата, съм склонна да се съглася с Кирил.

Остава само нелеката задача да разберем нарушаването на кои закони е довело заболяването ни, за да се избавим от страданието.

Поздрави :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

мога да ти кажа какво да вземеш ако ми кажеш как се чувстваш сега..какви симптоми имаш

Линк към коментар
Share on other sites

така е Надежда..но не на всеки му е дадено в рамките на настоящия си живот да разбере къде е сбъркал:)и ако се оставят така нещата смъртността би била много голяма...хом.л-во се дава за да възтанови по най -физиологичния начин равновесието в организма...общо взето темата която подхвана Кирил е обширна..има много за..доста против..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Елия,

Бих искал да те попитам дали в хомеопатията има лекарства за рак на гърдата в ранен стадий? Зная, че много зависи от симптомите и от пациента, но се интересувам дали по принцип с хомеопатични лекарства може да се лекува рак на гърдата.

Линк към коментар
Share on other sites

да ...прави се една схема от няколко последователно приемани л-ва

Линк към коментар
Share on other sites

Елия,

Казано е:

Търсете и ще намерите

хлопайте и ще ви се отвори

искайте и ще ви се даде.

Всеки който потърси причината за заболяването си ще я намери. Няма никакъв фактор в природата, който да забранява или да пречи на човека да открие какво е причинило дадено заболяване, освен незнанието че има такава причина или нежеланието да се потърси тя.

Затова хората предпочитат да минат по "лесния" път и да си вземат хапчето без да си зададат въпроса: "ЗАЩО имам тази болест, къде, на какво ниво равновесието вътре в мен е нарушено"

Истината понякога е болезнане, но тя е единствения път към изцелението

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки който потърси причината за заболяването си ще я намери. Няма никакъв фактор в природата, който да забранява или да пречи на човека да открие какво е причинило дадено заболяване, освен незнанието че има такава причина или нежеланието да се потърси тя.

Ели, искам да те питам нещо за хомеопатията, което винаги ми е било интересно. Чувал съм, че преди да се даде хомеопатично лекарство, особено когато болестта е по-сериозна, се прави обстоен анализ (въпроси и отговори) на физическото и психическото здраве на болния. Как става това? Има ли специална схема, по която се решава какви въпроси да се задават и какъв да бъде следващия въпрос? Чувал съм, че в някои случаи един такъв анализ може да отнеме час и повече. Толкова ли е сложно? И какво се цели с тези въпроси? В крайна сметка, лекаря-хомеопат може ли да разбере причината за болестта, както споменава Кирил, или отново се концентрира върху лекуване на индивида без да е ясна причината за състоянието?

Линк към коментар
Share on other sites

Затова хората предпочитат да минат по "лесния" път и да си вземат хапчето без да си зададат въпроса:  "ЗАЩО имам тази болест, къде, на какво ниво равновесието вътре в мен е нарушено"

Истината понякога е болезнане, но тя е единствения път към изцелението

Така е. Съгласна съм, но в казаното от Елия също има истина. Да вземем например болестите при деца, особено тежките. Как ще обясним на петгодишно дете, че е болно от рак понеже е нарушило някакъв пироден закон? И поради тази причина се налага да го изтърпи... :huh:

Това е абсурдно!

За човек на зряла възраст разбирам, дори смятам за безполезно втълпяването ни: О колко ми е зле, как се разболявам...я да си взема хапчето.

Все оправдания за бягство от болезнената истина!

Но децата...при тях е различно! Не мисля, че който и да е от нас е в състояние да приеме дете да страда, понеже е предизвикало заболяването си по един или друг начин.

Тук хомеопатията би била много полезна.

Да ни помогне, да разберем, да излекуваме...

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Да Кирил съгласна съм с теб...но не всеки човек има СЕТИВАТА и СИЛАТА за да види коя е причината за заболяването му..за това му се помага да го направи...мисля че не добре да го оставяме в тъмата:)

Що се касае за питането на Иво...Да интервюто понякога продължава часове наред..понякога с дни когато не може лесно да се разбере квинтесенцията на случая.....Хомеопата е като дедектив...тои трябва да разнищи пациента нишка по нишка за да разбере каква е причината...причините по хронологичен ред за състоянието...които най често се крият още в детството...

Започва се с въпроси за сегашните оплаквания на пациента ....преминава се на заболяванията които е имал до момента- от както се помни до сега....като всеки симптом се охарактеризира с период на начало..причина според пациента за поява..от какво се влияе..какви л-ва и методи на лечение е провеждал...важна тук е хронологията на поява..кое заболяване след кое се е появило...и имали връзка с някакв предхождащо емоционално преживяване ...

След това се преминава на въпроси за емоционална сфера които реално погледнати са не изчерпаеми...в зависимост от дадения случай....едни от тях са...как би се описал пациента....как го описват приятелите му.....как се е ч-вал в детсвото си-отношения с родите ли му-тук се отделя много голямо внимание...после пубертет-как се е ч-вал;какво е изпитвал;какво се е случило;....какви страхове има пациента;натрапливости;тревожност-постоянно ли;за какво-здраве;неуспех в работата;ниско самомнение.....харесва ли се пациента;...обичали да е в компания..има ли нужда от внимание когато е тревожен...какво подобрява състоянието му....кога и защо се нервира..какво го изнервя...какво го обижда...какви са реакциите му..какво подобрява състоянието му...как спи пациента-поза на заспиване...как усеща болката-характерситика на болката;какво обича да яде;жаден ли е-колко вода и течности изпива;топлокръвен или студено кръвен;....концентрация-колко дълго може да е концентриран;лесно ли се разсейва;взаимоотношения с другия пол;либидо;секс;венерически болести;....

сънища;плаче ли-кога;от какво се подобрява;...какво му липсва;какви цели има....в-си за дефекация;уриниране;меснтруация;бременнос

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Защо трябва хомеопатията да противоречи на християнската идеология? Създателя си знае работата и просто я е свършил перфектно.

Запознати твърдят, че хомеопатиятя е бъдещето на медицината.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Из " Енциклопедия на окултните науки " - Ейлийн Камбъл, Дж. Х. Бренан

В противовес на световната медицина хомеопотията отстоява принципа, че подобното лекува подобно.

Системата е развита от германския медик Самуел Ханеман ( 1755-1843 ), който стига до убеждението, че приети вътрешно в малки дози, определени вещества и дори отрови, причиняващи определени симптоми, могат да бъдат използвани при лечението на болести със същите симптоми. Подобно убеждение се опира на вече утвърдената идея, че болестта се предизвиква най-вече от някакъв дисбаланс в организма. Ханеман експериментира със смъртоносни токсини като аконит и стрихнин, но използва техника, известна като " потенцииране ", за да създаде толкова малки дози, че в прилагания медикамент нито една молекула от първоначалния състав не ми могла да бъде доловена по химически път. Когато системата му доказва ефикасността си, Ханеман стига со извода, че в действителност препаратът стимулира организма да активира своите немалки резерви за изцеление.

Голямо предимство на хомеопатията е, че при нея се избягват страничните ефекти, свързани с традиционните лекарствени средства.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Привет на всички!

Темата ми е интересна и реших да се включа. Преди два месеца си купих книгата на индийския доктор хомеопат Раджан Шанкаран "Духът на хомеопатията". Прави ми впечатление, че основна практика е да се "лекуват" съвсем естествени човешки черти на характера. Авторът посочва случая на шестгодишно дете , което гледало през прозореца и хвърлило камъче по друго дете, намиращо се един етаж по-долу. Това го характеризира като: коварна природа, изпитваща необходимост да руши, да удря и да хвърля. Назначава му Tarentula. Представени са цял куп смайващи за мен примери, включително и този на майка Тереза, която заради едно свое изречение би трябвало да се лекува с Aurum metalicum.

Смятам, че в основата си хомеопатията носи нещо истинско, но е смесена с доста налудничави (пак според мен) идеи. Ще се радвам да прочета вашите мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет на всички!

Темата ми е интересна и реших  да се включа. Преди два месеца си купих книгата на индийския доктор хомеопат Раджан Шанкаран "Духът на хомеопатията". Прави ми впечатление, че основна практика е да се "лекуват" съвсем естествени човешки черти на характера. Авторът посочва случая на шестгодишно дете , което гледало през прозореца и хвърлило камъче по друго дете, намиращо се един етаж по-долу. Това го характеризира като: коварна природа, изпитваща необходимост да руши, да удря и да хвърля. Назначава му Tarentula. Представени са цял куп смайващи за мен примери, включително и този на майка Тереза, която заради едно свое изречение би трябвало да се лекува с Aurum metalicum.

Смятам, че в основата си хомеопатията носи нещо истинско, но е смесена с доста налудничави    (пак според мен) идеи. Ще се радвам да прочета вашите мнения.

Хомеопатията е базирана на динамизиране на определени сили и енергии, които чрез последователно разреждане могат да действат много силно.

Всяко истински лекуващо лекарствено средство внася изменение и в съзнанието. част от болестите са свързани неправилни отношения, начин на живот, стрес...

Хомеопатията е един от лечебните методи, даващи положителни резултати.(според Учителя Беинса Дуно е за предпочитане хомеопатия пред алопатия)

Според Рудолф Щайнер(западен Посветен), действието на алопатията(медицината на големите дози) е свързано с това че след време се получава хомеопатично разреждане(поне така аз съм го разбрал)

Самият той е говорил за хомеопатията и е давал различни препарати.

Зависи разбира се кой говори за хомеопатия и как:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей, Пришелец! Учителя е давал доста примери и упражнения за хомеопатията и алопатията...още в началото на миналия век...нямаш ли някой в базата данни...Благодаря и моля не се престаравай! хе хе !

Любов + Светлина+Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте! :)

Преди време ми прегледах една книга за хомеопатията - "Нежната медицина" мисля че и беше заглавието.Много разбираемо пишеха за хомеопатията.

Здрави и весели.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...