Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия


Иво

Recommended Posts

Интересно защо магическата хомеопатия не действа на мен - добър хомеопат ми предписва таблетки за безсъние, но с нулев резултат . Преди години българка хомеопатка ме лекуваше от друг мох проблем, но със същият резултат - лекарствата бяха точно на място - най-подходящите за слущая, аз ги вземах с убедност и надежда(е, не чак с вяра), но... нищо! Не е ли голяма част от резултатите на хомеопатията просто резултат на внушението на лекаря, тоест на неговата енергия, както и на самовнушението на пациента? В такъв случай таблетките или разтворът могат да бъдат просто шарени бонбонки или захарен сироп...! Как точно става предаването на тази огромна сила от билките и минералите в тези таблетки - не е ли тя по-силна и директна ако се употребяват самите билки като чай или отвара или общение с тях? Говоря за по-разбираемото и ясно ми билкарство!

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е в твоя случай лекарството да е точно отговарящо на симптомите на болестта, но проблемът да е на друго ниво - тогава се използва т.нар.конституционално лекарство, съответстващо на същността ти :)

Хомеопатичното лекарство (според мен) не действа чрез внушение, а чрез енергия. Лекарството е генератор, с честота, резонансна на тази на болния човек. Знаеш, че при резонанс амплитудата на енергията нараства. Чрез тази енергия организмът се завръща към състояние на здраве, което също се характеризира със своя честота, която пък е неговата конституционална.

Лекувам дъщеря си, която е ве4е на 5,5г., с хомеопатия и според мен на едно бебе или малко дете не можеш да му внушиш, 4е ето тези три "топченца" ще го излекуват (освен това да става на подсъзнателно ниво). Знам само, 4е когато лекарството е наистина точно подбрано, даде се навреме и става въпрос за симптоматично лечение (хрема, грип, настинка, удар по кости, вадене на зъб, стресници, конюнктивит, предизпитна треска) са достатъ4ни от 1 до 3 приема по три зрънца под езика.

Благодаря на приятелката ми Роси, която ми разказа за хомеопатията и ме нау4и на важните неща и на Д-р Христова, която има смелостта и доверието да ме напътства и подпомага :-)

Бъдете търсещи :-))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

аз съм с две ръце за хомеопатията, наистина смятам че е наложително пациентът да е напълно искрен с хомеопата, за да се открие подходящото лекарство.

Благодаря на Елия за ценната информация. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не потискайте гнева, преработвайте го

(Марияна Любенова)

Кроткият отговор отвръща гнева, а оскърбителната дума възбужда яростта. Соломон

Обидите записвайте върху пясък, благодеянието върху мрамор.

П. Боаст

Адът и раят в човека са две състояния на самосъзнание за собствените емоции. Когато си в ада,, ти не си осъзнал истинската причина за гнева, която може да се корени в проблеми от детството или неправилни модели на изява на гнева от страна на родителите. Обикновено единия родител открито демонстрира гнева си, с което показва на другия да внимава. Другият се подчинява, за да не го ядоса още повече. Усетил веднъж как чрез това поведение единият партньор властва над другия или над група хора, едва ли ще се откаже от него. И се получава следния модел в семейството - на едни членове е позволено да изразяват гнева си, а на други не. Те трябва да са кротки и да разбират другия, “защото той не е добре с нервите”. Но какво се получава като резултат от такова съжителство - единият е гневен, другия е депресиран. Защото потиснатия гняв води до депресия. И този модел на жертва и насилник може да продължи до тогава докато единия от двамата осъзнае и прекъсне веригата, като заяви своите потребности, намери сила да се противопостави. Прекрасна работа за едно такова състояние на психиката когато гневът е подтиснат може да свърши хомеопатичното лекарство Стафизагрия във висока потенция. Раят е състояние, в което ние сме придобили представа за собствените си емоции на гняв, осъзнали сме ги и поемаме отговорност за тях. Насочваме гнева си в дейност, която не засяга достойнството и взаимоотношенията ни с други хора. На затворници, проявили жестокост към жертвите си, били пускани видеозаписи със самите жертви, където те разказвали за ужаса от преживяното насилие, за наранените им чувства и гняв. Голям процент от експерименталната група затворници променили своето поведение и никога не са участвали повече в такива инциденти. Един случай от моята практика - младо момче, което изразявало гнева си от участие в агитките на “Левски” и задължително сбиване с агитката на “ЦСКА”, чупене на седалките по стадионите, алкохолни напивания за смелост, до профашистки настроения, ксенофобски прояви и др. Когато спря да изявява гнева си по този начин, защото осъзна, че е “лош”, той го потисна и го превърна в алкохолна депресия. Изпитваше различни страхове. Не можеше да излиза от къщи. Чувстваше се като парализиран.Притесняваше се от инфаркт. Беше лекуван с Гелземиум и Аконит. Когато са налице болести на волята каквито са алкохолизмът, хазартът и наркоманията, обикновено пациентите чувстват крайниците си като парализирани. На физическо ниво волята се изявява чрез крайниците -краката и ръцете. За това е изключително полезно човек да се движи в тези състояния, най добре е сред природата. На умствено ниво волята е проява на хармония между мисли и чувства. Причини за да се стигне до това състояние има много - наследственост, раздяла на родителите и липса на здрава ценностна система. За съжаление критериите за добро и лошо са променени в настоящата ни действителност. Болестта може да бъде преодоляна чрез осъзнаване на собствените чувства и намиране на източник на положителна енергия, която постепенно да замени отрицателните стереотипи на мислене. Такъв източник може да бъде определено умение, изкуство или качество което притежава всеки от нас. Остава само то да бъде открито и развивано. Три са степените на гнева - в първия момент човек е ядосан, след това този гняв може да прерасне в ярост и ако и тогава не бъде овладян, може да стане неконтролируем. Ако искаме да не ги преживяваме, трябва да се научим да обуздаваме гневя си още в самия му зародиш, самото начало на появата му. Например, ако някои ви изпреварва неправилно с колата си, не си казвайте за него”Идиот!Простак!”, а помислете, че той може да кара детето си до болница или, че наистина има важна среща. Бъдете толерантни. Стремете се към благородство и великодушие. Така ще успокоите гнева и той няма да става по-голям от вас. Ще можете да го контролирате и ще бъдете господар на себе си. Казвайте на другите това от което се нуждаете, заявете своите потребности – хората не могат да четат мисли. Изразявайте гнева си, не го трупайте в негодувание. Бъдете готови да преговаряте, а не да се налагате. Дръжте се другите така както искате да се държат с вас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

След като са вече формирани, по-добра би била друга алтернатива според мен. Добре всъщност ще е да се опиташ да намериш причината за появата им. Имаш ли съмнения? Някакъв вид борба се води там и резултатът е физическа проява... Неусвоените енергии със сигурност имат тези прояви...

Линк към коментар
Share on other sites

Марияна,

Има ли начин да се въздейства /хомеопатично/ на човек, който не би прочел твоите писания, нито би се опитал да разбере себе си и източника на гнева си и мисля не би се опитал, чрез волята си, да овладее гнева си.

продължавам:

в следствие на своето отрицателно отношение към самия себе си и към целя свят /одушевен и неудошевен/ буквално, той започна да има много здравословни проблеми-вдигно кръвно, има камъни в бъбреците и в жлъчката, има язва.

Неговия модел на поведение произлиза от семейството, предполагам, тъй като бащата му се е проявявял деспотично спрямо майка му и спрямо него.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Според вас възможно ли е чрез хомеопатични средства премахването на възли и кисти в житовидната жлеза?

Според мен всичко е възможно, стига човек да се научи да мисли положително, да вижда доброто в хората и красивото в живота, да се научи да вярва на себе си и на другите, да повярва, че всички възможности за лечението му се крият в неговия начин на възприемане на света, да разбере, че причината за всяка болест е дисхармонията между мисъл, чувство и воля и да направи необходимото, за да ги хармонизира.

Когато успее да извърши това със себе си, той ще разбере, че е един съвършено нов човек, без болести и страдания,без съмнения и терзания, човек, умеещ да се радва на живота и на хората, с които се среща.

За това се изисква:

1. Да разбере и осъзнае причините за заболяването си.

2. Да прости на себе си, защото основната част от причините за болестите се коренят в предишните му начини на живот- от предишни животи- кармичните причини.

3.Да прости на родителите си, заради комплексите, които е получил от начина им на живот и отношения, докато са го отглеждали и възпитавали .

4.Да прости на обществото, заради правилата и нормите, които са му били наложени с възпитателните методи и средства.

5.Да работи неуморно и с вяра, че е в състояние да се справи с всяка болест и нехармонично състояние.

6.Да обикне Бог, себе си и ближните си и Живота като цяло.

Приложи ли това, резултатите са 100% гарантирани.

Всичко по- горе казано е на базата на личния ми опит.

Бъдете здрави и вярвайте в себе си и във възможностите, с които Бог ви е надарил, когато ви е изпратил да живеете на Земята и да се самоусъвършенствате като души.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Марияна_*

Марияна,

Има ли начин да се въздейства /хомеопатично/ на човек, който не би прочел твоите писания, нито би се опитал да разбере себе си и източника на гнева си и мисля не би се опитал, чрез волята си, да овладее гнева си.

продължавам:

в следствие на своето отрицателно отношение към самия себе си и към целя свят /одушевен и неудошевен/ буквално, той започна да има много здравословни проблеми-вдигно кръвно, има камъни в бъбреците и в жлъчката, има язва.

Неговия модел на поведение произлиза от семейството, предполагам, тъй като бащата му се е проявявял деспотично спрямо майка му и спрямо него.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравейте Севдалина,

Да разбира се ,че може да се въздейства на такъв човек. Не е задължително да вярва в хомеопатията или да се самоанализира.

Хомеопатията много добре действа при животни например- те не могат да обяснят нищо, но са най-благодарните пациенти:)))) - показват го с очи и опашка.

В един от броевете на в. Хомеопатия съм описала случай на куче ,което беше излекувано от рак и копие от протокола с подписите на трима лекари ,че след хомеопатичното лечение туморите(три броя с големината на картоф) липсват .

Смятам, че освен точното лекарство една от причините за това излекуване беше необходимостта на моя пациентка(кучето беше нейно) от чудо за да има вярата да се лекува тя . Тъй като тя страдаше от анорексия и беше необходимо доста време и търпение.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Марияна_*

Марияна,

Благодаря за отговора. Искам да те попитам можеш ли да ме насочиш към подходящ лечител в Пловдив.

<{POST_SNAPBACK}>

Обадете се в офиса на Хомеопатично Общество тел. 02 851 23 48 за да ви препоръчат хомеопат ,който работи в Пловдив.

Марияна

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Привет!

С интерес изчетох всичко по темата. Тук е едно от малкото места в нета, където се дискутира цивилизовано и нормално, въпреки, че не всеки е съгласен с другия! Поздравления!

Имам въпрос към компетентните по темата:

Преди няколко дни дъщеря ми /5г/ се разболя. Отдавна бях решила да я заведа на хомеопат, защото се придържам към тезата, че профилактиката е най-доброто лечение. След доста продължително интервю й дадоха Фосфор. Въпросът ми е - Защо? Интересно ми е да чуя и други мнения.

И още нещо - тъй като дъщеря ми спи отделно от малка, съвсем скоро установих, че по цяла нощ страховито скърца със зъби. Хомеопатът, при който я заведох обясни, че това било "наследствен миазъм". Какво въобще означава това, на какво е признак и как може да се повлияе?

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да вметна само, че при допълнителен фосфор е добре да се увеличи и количеството на калция и повечко слънчев витамин Д. А фосфора е от любимците на биохимичните процеси и е препоръчан вероятно за смекчаване на евентуален вроден хормоненален дисбаланс. Давам алтернатива, но не съм авторитет в областта, тъй че не ми се доверявайте, а имайте наум.

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да вметна само, че при допълнителен фосфор е добре да се увеличи и количеството на калция и повечко слънчев витамин Д. А фосфора е от любимците на биохимичните процеси и е препоръчан вероятно за смекчаване на евентуален вроден хормоненален дисбаланс. Давам алтернатива, но не съм авторитет в областта, тъй че не ми се доверявайте, а имайте наум.

<{POST_SNAPBACK}>

Какво значи да се увеличи количеството на калция? Нали основният принцип е само една активна съставка да се приема? Или може би имате пред вид чрез храни???

Линк към коментар
Share on other sites

То, и за фосфора би било чрез храни да се приема, но той се усвоява правилно от организма посредством калция и оптималното отношение на приеманото количество на двете съставки е 1/2 = фосфор/калций! Освен това, държа да отбележа, че не съм компетентен за да задълбая по темата...

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност при лечението на хора и животни най- разнообразни, дори противоположни методи могат да дадат добри резултати. Поради това си имат привържениците. Но не мисля, че ако на някого в някакъв момент е помогнала алопатията- хайде, хомеопатията - на боклука. Или пък обратното. На всичкото отгоре не можем да видим много надалеч, та да преценим последствията в далечината на времето. Малко ли са ни бедите с антибиотиците? Излекуваш (и то- я да, я- не) нещо и развалиш десет други... Всички знаят какво става, ако се опитаме да лекуваме с алопатични средства някоя шарка. Ясно е, че хомеопатията има своите добри резултати. Това показва и моят личен опит. Освен това не става дума за внушение , поне не повече отколкото при всеки друг метод на лечение. Иначе как ще се обяснят бурните и лоши резултати при сгрешено лекарство? Няма как пациентът да знае какви гадости ще изплуват в него! Със сигурност и лекарят му не подозира...

Знам няколко причини хомеопатичното лечение да не успее, някой може да добави и още. 1. Пациентът да не описва точно нещата, които се случват с него 2. Хомеопатът де не е много добър 3. Според основателите на една известна фирма за хранителни добавки, на човек, който се храни много небалансирано, а съвременните хора най- често са такива, хомеопатията може да действа слабо, или да не действа. А когато успеят да балансират храненето си- резултатите са по- добри. Това последното не го знам от личен опит.

Изобщо... По добре е да не допускаме да се разболяваме, отколкото да спорим кое лечение е по- добро...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички!

От скоро се интересувам от хомеопатията, тъй като имам поставена диагноза "Множествена склероза". и сякаш това ми е последната надежда за някакво спасение. Защото традиционната медицина нищо не прави по моята диагноза, за тях тя е неличима, а Здравната каса отпусна само 2 г. лекарство, което не лекува, а само забавя малко, а в същото време е много скъпо и човек не може да си го купи /2300 лв. на месец/. Но и то трябва да се взема докато човек с такова заболаване е жив.

МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ОТ ВАС ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ИМАМ НАДЕЖДА С ХОМЕОПАТИЯТА.

Аз съм от В. Търново и тук лекарите-хомеопати сега се учат Нямат практика.Но все пак ще пробвам.

АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ НЯКАКЪВ СЪВЕТ, ЩЕ СЪМ МУ МНОГО ПРИЗНАТЕЛНА!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Мечта!

Обърни се към Лекаря вътре в теб,но ако не си в състояние в момента да го направиш ,моят съвет е да потърсиш човек,който ще ти покаже как ще стане това.Според мен,от това,което съм чела от български автори,най-подходяща за целта е Д-р Мария Генкова Папазова-н.с.1-ва степен към БАН,специалист по невропсихофармакология,холистичен лекар,прилагащ комплексни методи на терапия като:фитотерапия,хомеопатия,микронутриент

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мечта,

Колега хомеопат ,които е запознат с множествената склероза е Любомир Ганчев от София. Завършил е ІІІ курс на Лондонския колеж по класическа хомеопатия. Неговата съпруга е болна от същото заболяване и той прави невъзможното да й помага. Един разговор с него сигурно ще ти се отрази добре.

За да научиш неговия телефон може да се обадиш в Хомеопатичното общество 0885 286453 там ще ти го кажат, защото не мога да намеря къде съм го записала. Успех !

Марияна Любенова - хомеопат

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Силвия, благодаря ти за добрите думи. Аз от няколко дни съм се запалила по уроците на Норбеков и сега се ограмотявам как до си впрегна собствената енергия, за да се излекувам сама. Ти си много права, че трябва да събудя лекаря в себеси. Ще ми трябва време, но дано успея. Много го искам и истински се надявам. Чела съм и за Д-р Попазова и мисля, че имам и книгата и "В зоната". Но не съм се пробвала да вляза в зоната. Явно трябва да се взема в ръце. Благодаря ти за отговора.

Здравей,Мечта!

Обърни се към Лекаря вътре в теб,но ако не си в състояние в момента да го направиш ,моят съвет е да потърсиш човек,който ще ти покаже как ще стане това.Според мен,от това,което съм чела от български автори,най-подходяща за целта е Д-р Мария Генкова Папазова-н.с.1-ва степен към БАН,специалист по невропсихофармакология,холистичен лекар,прилагащ комплексни методи на терапия като:фитотерапия,хомеопатия,микронутриент

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

И с вишни и касис, арония и с всички червенички плодове :) . Има и един чай от китайска роза - каркаде. Добре е да се внесе червеният цвят и в облеклото, сега май е и на мода. Да се отделя чрез кристална призма този цвят и да се размишлява върху него. Може да се потърси чаша от червено стъкло и да се пият вода и плодови сокове от нея. Може да се правят мислени обливания с червено. По възможност предметите от бита да се избират в този цвят, например писалка, ключодържател, а за дамите някоя дрънкулка в червено.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...