Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

''Изгубените години на Христос'' от Елизабет Профит

Има ли я във виртуални библиотеки?

Корекция - книгата се казва "Изгубените години на Исус" и не знам дали може да се намери във виртуалните библиотеки!?Пробвах в спиралата, но нищо не ми излезе! Аз си я купих от книжарница Астея,но предварително си я поръчах да ми я донесат. Тъй като изданието е по-старо не се намира навсякъде

(поне аз само там успях да я намеря). ;)

Линк към коментар
Share on other sites

"Фондация",един гениален роман на Айзък Азимов.Последното ,което чета и което ме вдъхновява.

Линк към коментар
Share on other sites

"Завръщане в голямата гора" от Дейвид Бенедиктъс

(продължението на "Мечо Пух" - 70 години по-късно)

:D

Линк към коментар
Share on other sites

"Мастиленият лабиринт" на Людмила Филипова, роман за връзката между Христос и Орфей.

В момента чета "Стъклени съдби" от същата авторка. Името на романа е свързано с термина in vitro, от лат. "в стъкло" и се разказва за търговията с човешки ембриони и последиците от нея ...

Линк към коментар
Share on other sites

В момента чета "Пътешественикът от този свят до небесната страна" една алегория на Джон Бънян . Признавам, на пръв поглед изглежда простичка и наивна, но има много дълбок смисъл и добре описва опасностите и трудностите по духовния път. Самият автор е имал доста сложен и интересен живот така, че книгата е писана от личен опит и дълбоки вътрешни изводи. Книгата е добра, за всички, но най- много би докоснала хората тръгнали по пътя на Християнската вяра според мен. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

~ Езерни молитви ~

145797z.jpg

Една е същината на всички неща, една е поуката

на всички притчи. Нещата са гатанки на небето.

Ти Си отговорът на всички гатанки. Притчите са

Твоето надълго и нашироко; Ти Си краткото на

всички притчи. Зрънце Си злато на бряг от камък.

Кажа ли Твоето име, всичко съм казал, и повече

от това.

Любов моя, помилуй ме! Сило и Истино моя,

помилуй ме!"

Св. Владика Николай Велимирович

http://www.helikon.b...tca.html#author

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Милена :)

Аз ще се повторя, но за мен са незаменими южноамериканските писатели и поети ...

Пабло Неруда

Маркес

Исабел Алиенде

На такава вълна съм.

Вероятно, защото, само в тези светове, жените плетат безкрайно дълги шалове - без смисъл и без надежда, а най-вкусното ястие е от врабчета и розови листа ... Един различен свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето нещо сенчесто от мен по този повод :). Това в кръга на шегата, обожавам Пабло Неруда:

Любов, безкраен път до първата целувка

и дива скръб на пътника самотен!

Все тъй се носят влакове дъждовни.

И пролетта все още е далече от Талтал.

Но ние, ти и аз, любов, сме заедно,

от дрехите до корена сме заедно,

като вода, като стебло, като бедра

сме заедно, преди да сме отделно.

А колко дни те търсих, колко камъни

реката в устието си натрупа

и колко влакове, народи колко

разделяха ни с теб, родените за обич,

споените със толкоз други влюбени

и със земята, пълна с карамфили.

Поздрави!

Милена :hypocrite: спомням си когато Венцислав сподели Езерните молитви в калдата, направо онемях от дълбочината им...Безкрайно благодаря за което. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Животът в небесата от Мариса Малинова-Антони.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Препоръчвам на всички една книга, която четох с огромно удоволствие и интерес, написана увлекателно, но и притежаваща солидна научна стойност:

Васил Василев, Древните Българи. Факти, хипотези, измислици.

За първи път през последните години попадам на книга, която разглежда най-новите разкрития за българите, но ги подлага на един обективен и трезв анализ, без популизъм, така че спокойно мога да цитирам този автор и в научни статии (без срам). Много се радвам, че излизат такива публикации и с радост ги препоръчвам на всички. Книгата се чете като топъл хляб и е много образователна.

Линк към коментар
Share on other sites

"...една малка притча:

Залата на хилядата огледала

В един храм имало зала с хиляда огледала. Един ден едно куче се загубило в храма и попаднало в залата. Изведнъж то се видяло изправено срещу 1000 огледални образа, започнало да ръмжи и да лае по предполагаемите си противници. Те също му се озъбили многократно и отвърнали на лая му. Кучето се разярило още повече. Накрая то се пренапрегнало до такава степен, че умряло.

Минало известно време. Един ден друго куче попаднало в същата зала с хиляда огледала. И това куче видяло, че е обградено от хиляда свои двойници. То помахало радостно с опашка и хиляда кучета му отвърнали със същото и се зарадвали с него. Кучето напуснало храма радостно и окуражено.

Никой никога няма да го разбере, но ти се запитай дали си по-скоро като първото или като второто куче? Второто куче определено поръчва по-добре.

Ако приличаш на първото куче, трябва активно да се заемеш с поръчки. Запомни: Природата има интерес хората да са щастливи, защото такива хора повече уважават планетата и всички нейни обитатели и растения. Колкото по-щастлив е човек, толкова повече той има желание да споделя вътрешното си изобилие от радост и да пази природата.

Така че тук призовавам всички, които са като първото куче, да “се отворят за възможността”, че отнякъде – най-вероятно от някое съвсем неочаквано място – ще дойде помощ и с течение на времето “вселенската служба за поръчки” ще работи все по-добре..."

източник : бербел мор-

"поръчки до Вселената"

Линк към коментар
Share on other sites

val68z , притчата е много хубава и истинска, искам да попитам обаче тя извадка от книга ли е или не, тъй като долу от източника, който сочиш не става ясно? Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

здравей аделаида.

откъсът е извадка   от книжката , ето тук може да я намериш:

http://www.spiralata...%E5%F0%E1%E5%EB

като цяло тя отразява духовните търсения на авторката и това което тя е събирала ,има ценни неща в нея ,и отново основните идеи се преплитат или преповтарят с транссърфинга на зеланд.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:Да. Скоро не ми е оставало време за него, но съм попрочела.
Линк към коментар
Share on other sites

Днес мой приятел живеещ в Англия ми изпрати ето това с много гореща молба да достигне до колкото се може повече хора:

http://yogiaol.hit.bg/kniga2.doc

Какво мислите за съдържанието?

Вярваш ли на такива неща? Това са глупости59.gif Дори и някои да са измислили такова нещо като въпросния "чип-ангел", няма как насила да ни го вградят

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,скъпи приятели! biggrin.gif

Навярно всички сте чели интересни книги,но има някои......които преобръщат живота ни! sorcerer.gif

Моля ви,споделете вашите впечатления и опит!

smartass.gifyinyang.gifsmartass.gif

Книги, които преобръщат живота - една от тях е "Автобиография на един йога" от Йоганандаthumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...