Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

Здравейте,скъпи приятели! :D

Навярно всички сте чели интересни книги,но има някои......които преобръщат живота ни! :sorcerer:

Моля ви,споделете вашите впечатления и опит!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравеите, прятели :D

Отдавна не ми се беше случвало да чета художествена литература (голям срам :whistling: ), но понеже от няколко години, времето за четене е ценно, така че го оползотворявам с духовна литература, та докато се забавлявам да чета да и поунаучавам по нещичко. :harhar:

Та така съвсем слъчайно попаднах на "Приказки за Боговете" на Беа Нади

Завладяваща история, която поднася по изключителен начин информацята за боговете, световете, йерархиите, сродните души.

Въвлечен във водовъртежа на исторята влизаш в свят реален и измислен, познат и непознат, привличащ и плашещ. :sorcerer:

След сумати прочетени книги досега, тази породи в мен множество въпроси и нови варианти на допускани за непоклатими досега мои възгледи и разбирания и преобърна,е , лекичко моите разбирания за духовния свят като зароди в мен и доста съмнения. :1eye:

Дори и да допуснем че е пълна художествена измислица, тя те навежда на дълбоки размисли по този толкова познат и непознат духовен свят...... :thumbsup1:

:feel happy: Любов+Мир+Светлина+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :),

Чела съм книгата на Беа Надин. Моментът, в който тя попадна при мен беше много тежък и тази книга сякаш беше проекция и успокоение за драмата, през която преминавах. Не само ме накара да се замисля за много неща от духовното ни и физическо съществуване по един по различен начин, но и ми помогна да разреша някои душевни дилеми. Книгата се чете изключително леко. Моя приятелка се познава с авторката и от нея зная че написано в книгата не е просто приказка или художествена измислиця, а послание от духовния свят. Мисля, че си заслужава прочита.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

За първи път когато се сблъсках с духовното беше в началото на деветдесетте.Бяха започнали да излизат свободно,седмичните вестници сварзани с окултното и духовното.Това май,повлия над по-нататъшния ми интерес.След време,ми попадна първата книга на Лияна Антонова - " Срещи с отвъдното",която допринесе немалко за духовната ми ориентация.Следваха неизбежните въпроси и търсения.Сълзи!

От тогава до сега,през ръцете ми преминаха много книги с подобна тематика.

Ето някои от тях,които промениха мисленето ми и начина ми на живот.Те преобърнаха всички мой представи! :

"Третото око" на Борис Сахаров /книга за духовни упражнения, концентрация и медитация/

"Аз Човека"на великия Петър Дънов/страхотната философия за живота и любовта,поднесена по опростен начин от един голям Човек/

"Автобиография на един йогин" от Парамаханса Йогананда/книга за житейския и духовен път на индийския учител,един от първите разпрастранители на йога в западния свят/

"Библията"/книгата,имаща силата да те променя всеки ден/

А сега ми препоръчаха-"Моят живот сред хималайските учители"на Свами Рама

На който не ги е чел,му пожелавам приятно четене!

Тези книги за мен са истинско богатство!!! :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хей, хора, благодаря ви,че ви има!

Някои от книгите, препоръчани тук съм ги чела, а други непременно ще потърся! :)

Аз бих ви препоръчала Дмитрий Верищагин с неговите книги за самоосъзнаване и практики за усъвършенстване. И по тази логика първата се казва "Освобождение", а четвъртата "Зрелост". И четирите заслужават стъпка по стъпка да се прочетат, осмислят и използват по най - добрия възможен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: В момента чета Верищагин-"Освобождение"-кн.1,имам и "Зрелост"кн.4,но,мисля да закупя и другите-"Формиране"-кн.2,"Влияние"-кн.3,"Увереност"-кн.5 и "Мъдрост"-кн.6,за да върви всичко по ред.Системата ДЕИР ми допада.И на мен повечето книжки тук са ми познати,но за други само съм чувала,ох,дано да мога всички да изчета.

И аз си позволявам да ви препоръчам една поредица-тази на Джеймс Редфилд:

кн.1-"Селестинското пророчество",

кн.2-"Десетото откровение",

кн.3-"Селестинското пробуждане",

кн.4-"Тайната на Шамбала".

За мен това са книги,за който има очи,по-точно око. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Силвия, че ми подсказа, че има "Увереност" и "Мъдрост" :thumbsup2:

Аз не съм готова да стигна до тях все още, но няма да забравя, че ги има и ще ги потърся.

За съжаление нямам възможност да си купя всички книги, които ми правят впечатление и не съм чела "Слестинското пробуждане" но все пак съм стигнала до четвъртата книга, която дойде при мен "случайно". :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дали на Петър Димков ( примерно ), или на сайтчето ни ( примерно ), на материите които са си атрибутивно спекулативни не ще е добре да имаме пълна и сляпа вяра! Пък и интересен е критерия за причисляване на Текстове към " Евангелската общност " :P ( шегичка ), дали би могъл да е съвсем обективен?! Нека обсъдим!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По книжарниците и в spiralata.net се появи "Книгата на Мирдад" на Михаил Найми. Мисля, че ще бъде интересна и полезна за много търсещи!

Линк към коментар
Share on other sites

"Бягащата с вълци" от Клариса Пинкола Естес

Ще ви споделя преживяването си с тая книга.

Беше преди 5 г. Влязох ве дна книжарница на главната и една дебела книга с меки корици, подържах я в ръце. Усетих нещо много силно, но...обърнах , зада видя цената и си поставих обратно на рафта. Тръгнах по улицата. Колкото повече се отдалечавах от книжарницата, толкова по-неспокойна ставах. Сърцето ми щеше да се пръсне и краката ме върнаха обратно. почти с тичане влязох и взех книгата . Много рядко ми се е случвало да изпитам подобно чувство към предмет. И да се върна с бясната увереност, че това е много важно за мен. Бях на няколко метра, а изпаднах в паника, че мое да е свършила. Всъщност, оказа се, че е била последната.

Това не е женско четиво. Това е книга - психология на жените, познание на женската душа, и особено ценна става, когато бъде прочетена от мъж. Приказките, митовете и историите в нея помагат да се доближим до онази животворна част от себе си, която е била изтласкана от социо-културните изисквания на съвремието ни.

Книгата е писана цели 30 години и се чете дълго, бавно, отново и отново, защото носи искреност, познание, напътствие и обяснение за самите нас, хората.

Клариса, авторката, е психоаналитик от школата на Юнг, поет и cantadora /пазителка на старите истории в латиноамериканската традиция/л

Линк към коментар
Share on other sites

"Неврозите" - от Зигмунд Фройд - Поразително! :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като продължение на една друга прочута творба на Зигмунд Фройд"Мойсей и монотеизмът"се явява книгата на двама френски изследователи от еврейски произход-"Тайната история на Библията" от Месод и Роже Сабах изд.НСМ Медиа 2005.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Джиду Кришнамурти,

„Първата и последната свобода”, „Мислете за тези неща”, „Какво правиш с твоя живот?”

И всичко друго, което намерите на този автор.

Едно от най-чистите неща които съм чела, без примеси от авторово его или колективен аз или каквито си там ненужни подправки се сетите.

Линк към коментар
Share on other sites

Има книги /интересни ,които чувствам че не съм доучила и задължително трябва да преговоря. Като да речем "Чакрите" на Еношиа Джутит и другата ,"Йога" ,разширено ръководство,едно много хубаво издание с луксозна хартия и чудесни снимки на всички асани.

Разбира се прочетох knigata / и гледах филма /на Дан Браун " The Da Vinchi's code" ,но какво мисля,нещата ,които се казват и за които се говори в книгата са интересни,тясно ме интересуват ,сами по себе си,филма е добър, защото е с Том Ханкс /много го обичам този актьор/и много точно е предадена атмосферата от книгата,но самата книга е толкова постна и анемична ,като книга сама по себе си ,че съвсем не можах да задоволя ,чувството си за естетика и разбиранията ми за една добра книга. Добър Американски Бестселер ,повече действа като сценарий ,отколкото като художествена литература ,но благодарение на нея ще се заинтересувам за изходния й материал или всъщност наистина ценните чисто научни изследвания . " The Holy Blood ,the Holy Grail "

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте на всички вас, любими мои порталци! :)

Иска ми се да споделя нещо с вас и да "чуя" вашето мениние по въпроса.

Предполагам, че много от посещаващите сайта са чели или чували за Владимир Мегре и книгите му за Анастасия.

Преди около месец започнах да чета поредицата. Вече съм на четвъртата книга - "Сътворението". Освен многото други интересни и учудващи ме неща в тези книги, в четвъртата прочетох и мнението на Анастасия за молитвите. Според нея човек получава всичко от Бог още с раждането си. Ето защо, когато се моли, човек не трабва да проси от Бог - "дай ни", "прости ни", "не въведи ни", "избави ни", защото всико вече му е дадено. (Използвам обръщения от Господнята молитва.) А колко още молитви има, в които ние "просим" милостта на Господа?

Според Анастасия, Той всичко ни е дал и ни остава само да бъдем щастливи и да Го обичаме. Откакто прочетох това всеки път, когато се опитам да се помоля с някоя от "стандартните" молитви в молитвениците, не се получава - просто не искам да "моля", да "прося". Искам да възпявам, да възвеличавам, да обичам Бог! Моят прекрасен Баща!!!От мен струи любов, радост! Защо ми е да искам нещо от Него? Искам аз да Му дам нещо от себе си!

Някой от челите книгата, чувствал ли се е така? Въобще какво мислите за днешните молитви?

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Mary,

за молитвата има друга тема във форума - Силата на молитвата.

Ето едно мнение на Иво от тази тема, относно това, което питаш. :)

Багира @ Dec 5 2005, 19:57)

И на мен ми хрумват разни въпроси относно молитвата. 1. Ако наистина сме убедени, ама много убедени, че Бог знае от какво имаме нужда още преди да сме се помолили, трябва много сериозно да се замислим защо все пак ни хрумва да се молим.

*

Багира, благодаря ти. Това е ключов въпрос, по който и аз мислих наскоро. Има отговор. thumbsup.gif smile.gif

- Защо да се молим щом Бог знае нашите нужди? - питат тъсещите

- Да, Бог знае нашите нужди и е приготвил блага за нас, и ние като се молим отиваме да си ги вземем. - отговаря Мъдрецът.

и още:

"Без молитва човек не може да прогресира."

"Молитвите на хората са необходими за сваляне на висши енергии от невидимия свят. Тези енергии се използват за развитието на цялото човечество."

"Да се молиш, това е най-красивото състояние!"

На друго място съм срещал, че няма случай в историята, когато Бог да не е отговорил на молитвите на някое свое дете.

Само чистите по сърце ще видят Бога - се казваше в една свещенна книга... Така че моли ли се човек с чисто сърце, мисля че няма опасност. Друг е въпроса, че трябва да внимаваме много за какво ще се молим, за да не се чуди после какво ще го правим. Затова и Йогананда казва: "Кажи на Бога: “Позволи ми да узная Твоята воля”. Не се моли: “Искам да имам това или онова”, а имай доверие в истината, че Той знае от какво се нуждаеш. Ти сам ще узнаеш, че когато Той избира вместо теб, ти ще получиш много по-хубави неща." (източник)

За какво да се молим и как да се молим? - Мисля, че това си е цяло изкуство. Едно обаче за мен е факт: Молитвата е сила.

Бог не се нуждае от нашите молитви, а ние имаме нужда от тях. И нима наистина ние можем да му дадем нещо от нас? Молитвата е Общение с Бога, тя е най-хубавото състояние и чрез нея ние облагородяваме сърцето си, черпим светлина за ума си и укрепваме волята си. Без да отидеш при Благият Творец и да попросиш това, което ти е отредено, никой няма да ти го даде наготово. Чрез молитвата ние поддържаме връзката си с Бога, и се зареждаме от Неговата Сила.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1."За да достигнеш плода" Шърли Маклейн

2."Танц в светлината" Шърли Маклейн

3."Камино" Шърли Маклейн

4."Мост през вечността" Ричард Бах

5."Едно" Ричард Бах

6."Заслушани в молитвата на Вселената" Марло Морган

7."Пространство на варианти" Вадим Зеланд

..............................

Книгите от номер 4 до 7 могат да бъдат намерени в www.spiralata.net

На Шърли Маклейн не са издавани скоро и могат да бъдат закупени на старо.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: Да и аз препоръчвам Шърли Маклейн. Също и: "Пътят на мирния воин" Дан Милър, "Селестинските пророчества" Джеймс Ратфиилд, "Вивамус, обучение в междупланетарен логос" Джуал Кхул, "Прозрения на Слава Севрюкова" /не помня автора/, "Диагностика на кармата" С. Лазарев, " Тайнствените магьосници от сините планини" Е. Блаватска...
Линк към коментар
Share on other sites

В Момента чета Землемория - "Магьосникът от Землемория ". Разбира се купих и останалите части на Землемория , дори и продължението .

То пак си е от Урсула Лег'уин . Има много некачествено и много малко качествено фентъзи , а аз толкова много го обичам . Урсула Легуин е от тези тъй- рядко срещани, качествени автори , спокойно може да съперничи на Толкин , но все пак тя е по - ново поколение фантасти , по- модерна е . Ще се радвам някой да ми помогне с още заглавия от нея, просто съм влюбена , направо , любов от пръв поглед , нещо такова се получава.

Артър Кларк и " Одисея в космоса " - отново си взех пълното издание , което съдържа : 2001/2010/2061/ 3001/ .Артър Кларк е един от наи- позитивните писатели - фантасти . Затова така много го обичам . Винаги всичко е в името на Човешката цивилизация , което си заслужава едно особено внимание . Освен това той е абсолютно уникален , никакви наготово взети образи и прототипи . Нали знаете колко такива безброй много фантасти има ,които пишат /за неща , които оттук са чели, там са видели / . При Артър Кларк няма такова нещо , всичко си е родено от неговата глава.

Дъглас Адамс и " Пътеводител на галактическия стопаджия " е повече от задължителна . Наскоро се запознах с един човек , който ми каза :"Едва я прочетах цялата , даже не съм сигурна дали стигнах докрая " , Което мен напълно ме озадачи . Но като се позамислих какъв човек ми го казва това , човек , който не обича да мисли , обича познатите комерсиални , смелени до половината неща .

Значи ако се опитвате да предвидите за какво точно ще става въпрос в книгата , никога няма да успеете. А пък и трябва да обичате да мислите за вселената, в малко по - глобализиран модел / от планетата Земя и Човешката Цивилизация / , що свят , що нещо има около нас . :D:D:D

Друга книга , която си струва човек да има , не да я вземе назаем да я прочете е " ФОНДАЦИЯ" - том1 и том 2 . на Айзък Азимов - изд. Бард .

Том първи включва :

ПРЕЛЮДИЯ

КЪМ ФОНДАЦИЯТА

БИТКА ЗА ФОНДАЦИЯТА

ФОНДАЦИЯ

фОНДАЦИЯ И ИМПЕРИЯ

Всичко това на скромната цена от 20 лв .

Том 2 включва :

ВТОРА фОНДАЦИЯ

ОСТРИЕТО

НА ФОНДАЦИЯТА

ФОНДАЦИЯ И ЗЕМЯ

за още по- скромната сума от 18 лв .

Моля , кажете ми още заглавия от Урсула Легуин ,благодаря предварително на всички отзовали се . :angel:<_<:):D:1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...