Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

:thumbsup: "Фондацията" !

На мен много ми харесва всичко, което съм чела от Дийпак Чопра - Пътеката към Любовта беше решаваща в живота ми. Как да познаем Бога сложи в ред хаоса от представи, които имах по този въпрос. :angel:

Дон Мигел Руис е много интересен и полезен за ежедневието. Четирите споразумения! Много помагат, за да разбереш себе си, другите, света си и да го приемаш и обичаш какъвто е ... И най-важното - разбираш, че проблемите са били винаги плод на твоето съзнание и на Паразита (Жертвата и Съдника) в него - и как да го превърнеш в Съюзник.

Екхарт Тол - Силата на настоящето!

Луиз Хей - Излекувай живота си, Силата е в теб

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да ви попитам:

От къде мога да намеря информация за техники за бързо четене?

/а също и запомняне, не на всичко разбира се :) /

Предварително благодаря!

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Препоръчайте духовна книга

"Поискай и ще ти бъде дадено"

Препоръчвам "Поискай и ще ти бъде дадено" - Естер и Джери Хикс. Ако не можете да я намерите - 0878 549444. Тя е подкрепена от автори като Нийл Д. Уолш,Луиз Л.Хей,Джак Канфийлд и др.

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам "От кого сме произлезли?", както и "Трагичното послание на древните", "В обятията на Шамбала" и "Матрицата на живот на Земята" от Ернст Мулдашев

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да ви попитам:

От къде мога да намеря информация за техники за бързо четене?

/а също и запомняне, не на всичко разбира се  :)  /

Предварително благодаря!

"Стратегии на ученето и умствения труд" - Гюнтер Фолмер и Герит Хоберг

( запаметяване - преработване - прилагане), Просвета, София, 1993

"Техника на ученето и на умствения труд" Карл Хайнц Беелих, Ханс Херман

Шведе, Народна просвета, 1987

( основни видове техники за рационална учебна и трудова дейност с практически съвети)

"Памет и суперпамет" - Уилям Аткинсън , Хомо Футурус, 1993

"Силата на паметта " Франц Льозер , Хомо Футурус, 1999

има доста инфо в мрежата

SuperIdea

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:):):) Здравей, Криси! Надявам се да ги намериш + може би има нова книжнина , но с техниката за динамично четене съм запозната и я прилагам от студентските си години, когато отметнах един такъв курс. Пресяването на нужната-излишната информация става много бързо "автоматично".Успех!

Мир + Благодат !

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За интересуващите се от гностицизъм и херметизъм, както и от възможностите им за съвременно приложение и звучене: "Египетският прагносис - І част" от Ян вав Райкенборг. Успех в нърсенето и приложението!

Оф, тази бързотия! Името на автора е Ян ван Райкенборг!

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам горещо тази кратка лекция, под заглавие "Езикът на сърцето", изнесена от Шри Шри Рави Шанкар в Германия през 1992 г.

http://yogiaol.hit.bg/lekcja.doc

При интерес можем да я дискутираме. :)

Редактирано от Макс
Линк към коментар
Share on other sites

Днес мой приятел живеещ в Англия ми изпрати ето това с много гореща молба да достигне до колкото се може повече хора:

http://yogiaol.hit.bg/kniga2.doc

Какво мислите за съдържанието?

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам горещо тази кратка лекция, под заглавие "Езикът на сърцето", изнесена от Шри Шри Рави Шанкар в Германия през 1992 г.

http://yogiaol.hit.bg/lekcja.doc

При интерес можем да я дискутираме. :)

Здравей Макс!

Запознах се с посочената лекция и искам да ти препоръчам книгата "Заслушани в молитвата на Вселената" на Марло Морган /в www.spiralata.net я има/ в нея се разказва за живота на аборигените и за начина им на комюникиране - телепатия, защото те не намират за необходимо да се водят разговори. Ето малък откъс :

"Истинските Хора (племе аборигени) не смятат, че гласът е предназначен за разговори. Те се водят с центъра на сърцето и ума. Ако гласът се използва в речта, то човек е склонен да навлезе в дребнави, ненужни и по-малко духовни разговори. Гласът е даден за пеене, за празнуване и за лечение..."

Линк към коментар
Share on other sites

Това е книгата Oera Linda, която намерих онлайн: http://www.cruisenews.net/atlantis/oeralinda.html

А това намерих на друг сайт - има и речник към термините, използвани в книгата.

http://www.earth-history.com/Europe/Oera/

Надявам се да е това, което търсиш :)

Редактирано от kirau
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,приятели!

Бих искала и аз да споделя с вас за книгите, които ми помогнаха в най-трудните за мен моменти от целия ми съзнателен живот до сега.Първата книга, която ми попадна беше "Излекувай живота си" на Луиз Хей. Тя промени живота ми тотално. "Магията на мащабното мислене" на Дейвид Шуорц, "Седемте навика на високоефективните хора" на Стивън Кови. Също така горещо препоръчвам поредицата от книги на Дмитрий Верищагин:

1."Освобождение"

2."Формиране - щастие и успех"

3."Влияние"

4."Зрелост - силата на вашата душа"

5."Увереност да направляваш съдбата си"

6."Мъдрост да създадеш емоционалната воля"

7."Мъдрост да променяш света със силата на съзнанието"

8."Терапия на истинската карма".

Последните три все още не съм ги прочела, но се надявам скоро да го направя. Надявам се да ви бъдат полезни.

Желая ви приятна вечер и успешна седмица. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

за хора , които се интересуват от аура или виждат цветовете, препоръчвам "Аури и цветове" на Пол Ламбилиан. Информацията е просто и достъпно написана и може да помогне на някой , който иска да се развива в тази посока.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

По повод книгите на Мулдашев - ето в този ред са:

1. От кого сме произлезли?

2. Трагичното послание на древните

3. Златните плочи на Харати

4. В обятията на Шамбала

Супер са! Приятно четене! :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам ви сайта за духовна литература www.spiralata.net ,макар че много от вас може би го знаят.В него не само можете да прочетете нещо интересно , но и да си го изтеглите.

Линк към коментар
Share on other sites

Никос Казандзакис "Алексис Зорбас" :thumbsup1:

Джеймс Редфилд "Селестинските пророчества" и Шамбала" :thumbsup1:

Паулу Куелю "Алхимикът" и "Воинът на светлината" :thumbsup1:

Халил Джубран "Пророкът" :thumbsup1:

Владимир Мегре :king: - осемте му книги за Анастасия :thumbsup1::thumbsup1::thumbsup1:

Всичките тези книги са на разположение в Спиралата. :)

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, за съжаление не прочетох никъде тук да се препоръчват книгите или трудовете на Елена Блаватска, особено от поредицата "Тайната доктрина"; това е за хората, които се интересуват от окултизъм; за мен нейните книги са най-сериозното четиво в тази област. После, хубаво е да минем през Фройд, но да се спрем най-вече на Юнг, особено що се касае за символиката и тълкуването на символите. Иначе по отношение на художествената литература, любими са ми особено две: "Бреговете на Сирт" на Жюлиен Гракх и "Книга на безпокойството" на Фернанду Песоа. Успех в четенето :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Ето и моето скромно мнение за книги, който си струва да прочетем: "Игра на сенки" (Приказки за любовта), Херман Хесе"Махалото на Фуко", Умберто Еко"Часовете", Майкъл Кънингам"Тибетска книга за живота и смъртта", Согиал Ринпоче"Златният храм", Уилям Голдмън :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Първата книга,която ме впечатли и ме накара да се замисля беше "Траектория" на Пако Рабан.От тези книги с често практически насоки най-силно ми повлияха "Енергийна медицина" на Дона Идън,първа и втора част.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...